|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Čigumi
22.2.2008 13:32:07   
pizamca
Živjo,
a katera ve, če je mogoče bolje, da se v nosečnosti ne žveči kaj preveč? Tam ene tri, štiri čigumije na dan?
Sem imela slabo prebavo, zdaj sem pa ugotovila, da se je čudežno uredila, odkar na veliko žvečim :))) Samo upam, da nimajo kaj takega ti čigumiji, da bi škodili bejbiju.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Čigumi
22.2.2008 13:38:40   
lelaval
Prvič slišim, da ima čigumi kaj s prebavo in nosečnostjo. user posted image  Od kar vem zase, vem, da skoraj non stop žvečim, pa  zaradi tega v user posted image  nisem imela težav.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Čigumi
22.2.2008 13:46:13   
lelčy
tudi jaz prvič slišim za to, jaz sem celouser posted image  žvečila, ker si sploh ne predstavljam dneva brez žvečilnegauser posted image

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Čigumi
22.2.2008 14:00:56   
cofek
mogoče ma pa kaj sorbitol opraviti s tem - sam po moje bi mogla žvečit kaj več kot 3-4 dnevno...
lahko pa pogledaš z druge perspektive - izloča se ti več sline, posledično se ti prebava stimulira....pa najbrž tudi kaj več spiješ, greš na kakšen sprehod več, bolj zdravo ješ (sadje, zelenjava...)...
vse to bi znalo vplivat.

(odgovor članu lelčy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Čigumi
22.2.2008 18:24:25   
Naja30
Ti kar žveči... samo ne orbit, ker vsebuje aspartam user posted image

(odgovor članu cofek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Čigumi
22.2.2008 20:11:37   
valentina2006
Prvič slišim user posted image .

_____________________________

·.¸(¨`·.·´¨)
(¨`·.·´¨)¸.·´
`·.¸.·´

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Čigumi
22.2.2008 20:17:31   
Blejka26
a se hecaš s takim vprašanjemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu valentina2006)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Čigumi
23.2.2008 19:48:52   
Kaštrun
moj bog! ko mislim, da slišim že vsa neumna vprašanja, se vedno pojavi še kakšno user posted image

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Čigumi
23.2.2008 21:50:26   
jaša2
prvič slišim za to, da bi bil  žvečilni škodljiv v nosečnosti!user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Čigumi
23.2.2008 21:51:15   
Anonimen
a katera ve, če je mogoče bolje, da se v nosečnosti ne žveči kaj preveč?


Ja, bolje je, absolutno bolje, da ne zvecis.

(odgovor članu pizamca)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Čigumi
24.2.2008 14:34:31   
Anonimen
Lahko žvečiš vse, samo orbit zelenih ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Čigumi
24.2.2008 14:40:41   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: pizamca
Sem imela slabo prebavo, zdaj sem pa ugotovila, da se je čudežno uredila, odkar na veliko žvečim :)))
Meni pa taka vprašanja in posti urejajo prebavo.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 24.2.2008 14:41:13 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Čigumi
24.2.2008 14:49:42   
ElaM
Saj to je samo hec, ... ali se motim???user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Čigumi
24.2.2008 15:03:40   
izgubljena_ovcka
Ja seveda lahko žvečiš, d'oh! user posted image  Imajo pa ponavadi taki proizvodi (žvečilni, razni bomboni in podobno) v kolikor se uživajo v izredno velikih količinah rahel odvajalni učinek. To pa je tudi vse.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Čigumi
24.2.2008 15:52:14   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Kaštrun

moj bog! ko mislim, da slišim že vsa neumna vprašanja, se vedno pojavi še kakšno user posted image


pa mislim,da tole ni zadnje.....user posted image user posted image

jesus no babe....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Čigumi
24.2.2008 17:28:08   
sasi13
men so čugumiji v začetku nosečnosti full pomagali, kadar mi je  hotelo biti slabo sem ga vzela in je bilo boljše. si nism mogla predstavljat dneva brez čigumija.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Čigumi
24.2.2008 17:47:46   
Volga
Nekega dne bo svet vrglo s tečajev. Zaradi neumnih vprašanj. Pižamca, verjameš?

(odgovor članu sasi13)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Čigumi
24.2.2008 17:51:47   
pika74
Zadnjič je en strokovnjak za peristaltiko po radiu povedal, da žvečenje čigumija ni škodljivo. Morda je edino malo neestetsko - če človek žveči in spominja na kakšne prežvekovalce user posted image . Je pa povedal tudi to, da žvečenje lahko pospešuje prebavo... saj s s tem poveča izločanje želodčnih sokov... itd. V nobenem primeru pa žvečenje ni škodljivo.

< Sporočilo je popravil pika74 -- 24.2.2008 17:52:19 >


_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Čigumi
24.2.2008 19:41:26   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: pizamca

Živjo,
a katera ve, če je mogoče bolje, da se v nosečnosti ne žveči kaj preveč? Tam ene tri, štiri čigumije na dan?
Sem imela slabo prebavo, zdaj sem pa ugotovila, da se je čudežno uredila, odkar na veliko žvečim :))) Samo upam, da nimajo kaj takega ti čigumiji, da bi škodili bejbiju.


Na to pa res ne mislim odgovarjati. Moj sinko (6,5 let) postavlja bolj inteligentna vprašanja. Še za bedast odgovor mi je škoda časa.

In kot je napisala ZARA, meni takšna in podobna vprašanja urejajo prebavo, brez da bi žvekala...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Čigumi
24.2.2008 22:02:37   
pizamca
Res ne vem, kaj se oglašate tiste ..., ki nimate odgovora na vprašanje. Konec koncev žvečilni vsebujejo celo vrsto umetnih sladil, ki morda za nosečnico v velikih količinah res niso primerne.
Kar se pa tiče drugega vprašanja, sem prav pogledala in res, na nekaterih čigumijih piše, da v večjih količinah lahko deluje kot odvajalo. Tako, da razne marogica, koštrun idr.. pametnjakovičke najprej preverite, potem pa odgovarjajte na vprašanja, za katere nimate pojma.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Čigumi
25.2.2008 8:03:13   
Marogica
Deklica draga, čimprej se začni zavedati, da nosečnost NI bolezen, pa ti bo zelo enostavno v življenju, pa ne samo tebi...vsem okoli tebe.. Pa tudi prebava se bo uredila, slej ko prej.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Čigumi
25.2.2008 10:06:40   
Kaštrun
svetujem ti, da se v nosečnosti izogibaš:
- vsem gaziranim pijačam
- vsem sokom, ker vsebujejo pač razna barvila...
- pij samo vodo (če je možnosti ustekleničeno)
- ne jej nobenih salam, bog ne daj svežih, še manj suhih (kakšne so še potem?!
- nobenih sirov (svežih)
- bog ne daj pa paštet!
- lahko včasih poješ kakšen jogurt, ampak ne prepogosto
- bodi pozorna na zamrznjeno hrano, raje jej svežo
- za večerjo nikoli ne pogrevaj kosila, sploh ne v mikrovalovki (UV valovi pa to...)...

joj, še bi lahko naštevala... samo... se mi res ne da user posted image

pa pizamca (zgoraj navedeno) ne leti zdaj samo nate, zato brez razburjenja prosim!
ko boš noseča  v drugo (če boš), tretje... se boš takim vprašanjem, ki jih bodo postavljale tvoje "zanamke" samo nasmehnila in globoooko zavila z očmi user posted image  tiste, ki pa smo tukaj dlje časa, pa se nam ob takih vprašanjih upravičeno dvigne pritisk!

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Čigumi
11.3.2008 15:25:37   
andie


moj bog! ko mislim, da slišim že vsa neumna vprašanja, se vedno pojavi še kakšno


pa mislim,da tole ni zadnje.....

jesus no babe.... [/quote]



hihihihihihihihihiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Čigumi
10.4.2008 19:59:00   
Raho
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ne razumem vprašanja.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Čigumi
11.4.2008 12:03:51   
racka28
Z vsem spoštovanje do vseh, ki ste odgovarjale, ampak ste malo preveč kritične do pizamce. Konec koncev, če dobro premislite, to sploh ni neumno vprašanje (zato je popolnoma mimo, da jo primerjate s svojimi otroki). Sem že prejšnjič hotela odg., pa sem se zadržala. Kot vse stvari, ki se jih uživa v mejah normale, tudi čigimiji niso škodljivi. Je pa res, da v velikih količinah lahko povzročajo prebavne motnje. Poleg tega pa na žalost veliko kateri uporabnik ne pogleda sestavin, preden kaj vtakne v usta. Že samo aspartam je tako sporen, da si jaz ne bi delala norca iz takšnih vpr. (če seveda tega poješ v res velikih količinah). Pa nivo pogovarjanja bi tudi lahko bil drugačen - punco pač skrbi, je radovedna ... kar je vsekakor boljše kot če bi brez razmisleka vse pojedla (češ, kaj pa je lahko narobe - v današnjem svetu na žalost marskikaj). Pa brez zamere, samo mislim, da ni lepo tako obsojati ljudi.

p.s: lahko malo po netu pobrskate in poiščete raziskave o uživanju teh sintetičnih snovi (aspartam, e-ji ...) in njihovih posedicah.

Lp.

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?