|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otrok na UZ - morfologijo gledat "dojenč...
10.8.2009 14:30:05   
ninu
Pozdravljene nosečke!!

Zanima me, tiste, ki imate doma že kakšnega otročka, ali ga boste oz. ste vzele s seboj na pregled v 20. oz. 25 tednu?

Moja deklica ima 3 leta in jo nameravam peljati s seboj, seveda, tudi ati gre zraven. Me zanima, če se vam zdi to uredu.
Je možno, da bi jo vrglo iz tira in je bolje počakati, da se dojenček rodi?
Hčerka je namreč zelo dojemljiva, čustvena in bistra, tako, da se vsega zelo dobro zaveda. Bi jo s tem zamorila? Kakšne so vaše izkušnje?


In še nekaj. Sicer zaenkrat nič še ne sprašuje, vendar vas prosim še za naslov kakšne dobre knjige o prihajajočem članu, v stilu "Lukec dobi sestrico". Malo za orientacijo, o štorkljah ji že ne mislim nakladat.., Bom poskušala biti čimbolj realna. Mogoče kakšno vašo izkušnjo.
Sanja se mi ne kako bo ko bomo štirje, ampak se veselim. user posted image

Srečno iz zdravo noečnost vsem!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otrok na UZ - morfologijo gledat "do...
10.8.2009 14:35:27   
Katjusa
moj sinek je bil star 2,5 meseca ko sem ga vzela na morfologijo.... je sestri, ko je prišla v čakalnico reku, da je prišel dojenčka gledatuser posted image user posted image user posted image user posted image pol pa tud ni točno vedu kaj gleda sam mu je G lepo pokazal nogice pa prstke... v glevnem, če bi še enkrat bi ga spet zraven vzela.... sem ga pa celo nosečnost pripravljala na dojenčka in ko smo ga dobili je bil ful presenečen kako je ta dojenček majhen in ne zna hodit..... no zdej po pol leta je pa taprav bratecuser posted image user posted image user posted image user posted image in ima izjave v stilu, da je dobil benjamina iz trebuščkauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ninu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otrok na UZ - morfologijo gledat "do...
10.8.2009 14:37:54   
Menta
Mislim, da 3 leta star otrok ob "gledanju" dojenčka na UZ potrebuje razlago in pogovor. Drugače si težko vse predstavlja, da nekaj kar je na ekranu, je dejansko v maminem trebuhu. Poleg tega je prikaz na UZ drugačen od predstave, ki jo ima otrok o dojenčkih. Roko na srce, tudi odrasli včasih težko vidimo, kar vidi zdravnik. Zato je dodatna razlaga in vse to še toliko bolj potrebna.

Menim, da ni nič narobe, če gre zraven. Tako se ga tudi vključuje v pričakovanje in povečanje družine. Pogovor ob vsem pa se mi zdi nujno potreben.

(odgovor članu ninu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otrok na UZ - morfologijo gledat "do...
10.8.2009 15:33:27   
detelja
IZVIRNO SPOROČILO: ninu

Pozdravljene nosečke!!

Zanima me, tiste, ki imate doma že kakšnega otročka, ali ga boste oz. ste vzele s seboj na pregled v 20. oz. 25 tednu?

Moja deklica ima 3 leta in jo nameravam peljati s seboj, seveda, tudi ati gre zraven. Me zanima, če se vam zdi to uredu.
Je možno, da bi jo vrglo iz tira in je bolje počakati, da se dojenček rodi?
Hčerka je namreč zelo dojemljiva, čustvena in bistra, tako, da se vsega zelo dobro zaveda. Bi jo s tem zamorila? Kakšne so vaše izkušnje?


In še nekaj. Sicer zaenkrat nič še ne sprašuje, vendar vas prosim še za naslov kakšne dobre knjige o prihajajočem članu, v stilu "Lukec dobi sestrico". Malo za orientacijo, o štorkljah ji že ne mislim nakladat.., Bom poskušala biti čimbolj realna. Mogoče kakšno vašo izkušnjo.
Sanja se mi ne kako bo ko bomo štirje, ampak se veselim. user posted image

Srečno iz zdravo noečnost vsem!!


prijateljica mi je razlagala kako hudo je bilo, ko je hčerki povedala, da bodo dobili dojenčka...hčerka je več ni htela videt, odrivala jo je...potem pa so šli na 3D UZ pa ji je gin. vse lepo razložil in potem je bila hčerka tako srečna, da je kar naprej spraševala "mamica kaj dela zdaj dojenček, a misliš da zdaj tudi z jezikom momlja itd"...no potem pa je prijatejlica hčerki začela razlagat kako bosta skup dojenčka previjali, ga hranili, z kremicami mazali itd...skup sta šli za dojenčka nabavljat...in tako se je hčerka čist spremenila...zdaj imajo že par mesecev staro drugo hčerko in ker mamica dovoli starejši hčerki sodelovat pri sestrici je vse ok oz kot prijateljica reče boljše ne bi moglo bit....


_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu ninu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otrok na UZ - morfologijo gledat "do...
10.8.2009 21:32:32   
Jančika_
Jaz ju bom vzela na samoplačniški 3D UZ tam okoli tridesetega tedna. Stara sta 3 in 5 in tavečjega že zanima tehnika - torej kako sploh zdravnik vidi mamici v trebuh. Na nuhalno in morfologijo pa ju nisem jemala s sabo, sploh na nuhalno ne, ker ne vem, kako bi lahko normalno reagirala v primeru slabih novic. Mlajši bo gotovo rabil dodatna pojasnila in ne pričakujem, da bo vse dojel, tavečji pa je z mano večkrat gledal oddaje o nosečnostih in porodih (recimo Mein baby na RTL) in že marsikaj ve in razume. Ko sem bila noseča drugič, ga nisem vzela na noben pregled, ker je bil še premajhen (razlika med prvim in drugim je dve leti).

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otrok na UZ - morfologijo gledat "do...
10.8.2009 21:59:04   
aprilčica07
Naš tudi ni bil z nami. Je sicer mlajši, ko sem imela morfologijo je imel lih 2 leti dopolnjeni, ampak glede na situacijo nisem vedla  ali je detece ok ali ne (slaba ns, imela že izvide od amnio, ki je bla ok, čakali smo še pregled plodovega srčka) in nismo tvegali. Nevem kako bi odreagirala, da bi mi povedali slabe novice in da bi imela še malga s sabo. Sva šla sama in je blo HB vse ok. 

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otrok na UZ - morfologijo gledat "do...
10.8.2009 22:53:59   
Onasiss
Je šel z mano že na nuhalno ter potem še na samoplačniškega v 32. tednu. star bo 4. leta in je bil blazno navdušen na UZ.

Mi smo ga celo nosečnost pripravljali na otroka, ker sva se bala, da bo ljubosumen. Dobil je novo sobo, novo posteljo svojo ta staro je odstopil dojenčku. V trgovini je sam izbral kako obleko za dojenčka. Ko je prišel v porodnišnico pogledat prvič novega člana sva mu k postelji dojenčka dala vrečko z darilom-kao da mu ga daje dojenček. Tudi vse plišaste igrače in čestitke, ki sem jih dobila v porodnišnico je dobil z izgovorm, da so mu jih poslali njemu, ker je postal veliki brat in so vsi veseli, ker ima lepo sestrico.

Sem se pa v nosečnosti z njim veliko pogovarjala o dojenčku, poleg rtega sem ga vključila tudi v predpriprave kot tudi potem, ko je bila dojenčica že doma..Mi je pomagal previjati rito, kopati in podobo.

Danes jo ima neizmerno rad in je zelo zaščitniški.
Pa lepo nosečnost.

_____________________________

So what....

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otrok na UZ - morfologijo gledat "do...
10.8.2009 22:56:58   
Raho
Ja, je bil z nama na samoplačniškem 3D UZ. Je boljša predstava kot na navadni morfologiji, razen, če bo G. toliko prijazen, da bo preklopil na 3D. Star pa je bil 2,5 leta

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otrok na UZ - morfologijo gledat "do...
10.8.2009 23:40:13   
misa4
Moja petletnica je bila tudi z namauser posted image na 3D, zanimalo jo je če ma res lulčkauser posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?