|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako skuhate riž ali gres z AM
4.4.2008 13:04:27   
Ekaz
Baje se ga ne sme vreti oziroma kuhati. Pediatrinja je naročila naj AM uporabljamo do enega leta starosti. Sedaj smo stari sedem mesecev. Rada bi skuhala mlečni riž.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
4.4.2008 13:16:18   
kaya2007
meni je pediatrinja na MONU rekla, da če smo že uvedli mlečne izdelke in če smo itak na AM, lahko stvari kuham tudi s kravjim mlekom. sem pa kdaj tudi kuhala kaj z AM, pa ni bilo čisto nič narobe user posted image

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
4.4.2008 13:32:45   
kristinaj
jaz sem naši gres, rižek, polento, pire delala na alpskem mleku od enega 7-8m naprej. mi je bilo čudno papice na am delat...
... najprej sem ji dala deci za pokušat in ker ni bilo reakcije sem ji začela te papice na alpskem delat.....aptamil ji pa še vedno dajem zaradi vsebnosti vitaminov, zjutraj in zvečer..... če se mi hoče pogret alpskko ji kakšenkrat dam tudi alpsko mleko...jutri bomo 1 leto :=))).... 

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
4.4.2008 13:33:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
4.4.2008 15:08:21   
biga
Riž in gres skuham na vodi in potem vmešam vroče adaptirano mleko (ko je že kuhano). In je čisto dobro.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
4.4.2008 17:17:22   
Anonimen
Jaz tudi kuham na vodi in je prav ok.

(odgovor članu biga)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
4.4.2008 19:08:02   
Paštetka
Baje se ga ne sme vreti oziroma kuhati


A ja? In kje to piše? A na škatlici? A si jo prebrala? Njaverjetneje ne. Ker to ne boš nikjer našla. In zakaj se ne bi smelo kuhati na AM?

Kaj misliš, a ne bi na tako občutljivi otroški hrani z velikimi in rdečimi črkami na škatli pisalo: POZOR AM SE NE KUHA!!!!, če se ga res ne bi smelo?

Ti kar lepo skuhaj na AM. Jaz sem vedno kuhala. Pa tudi na brošurici glede uvajanja, ki sem jo dobila v posvetovalnici, piše, da pudinge in ostale mlačne jedi kuhamo na AM.

Lahko pa riž skuhaš na vodi, precediš in potem zmešaš z AM, glede na to, da se riž dolgo kuha. Gres, polento, ovsene ali prosene kosmiče pa komot narediš na AM, ali suhaš pudinge.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
4.4.2008 19:26:07   
kjava
Paštetka, jaz sicer še v življenju nisem kupila AM, sem pa enkrat kolegici rekla, naj skuha na njem polento, pa mi je pokazala, da gor piše, da se ga ne sme pregrevati. Bil je pa Novalac.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
4.4.2008 20:04:32   
mateyka
zmešaš ga v vodo ohlajeno na 50 stopinj. 

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
4.4.2008 20:21:10   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

zmešaš ga v vodo ohlajeno na 50 stopinj. 


saj vem kaj piše user posted image . A pa to potem pomeni, da se ne sme kuhati v njem? user posted image user posted image  Verjemi, da če se ne bi smelo v njem kaj kuhati bi to milijon posto pisalo. user posted image

To piše za pripravo mleka v steklenički. Ker če narediš prevroče, se dolgo ohlaja, če narediš prehladno se ne raztopi fajn.

No zdaj pa samo še povejete, da vse merite, da je točno 50 stopinj. user posted image user posted image


Kjava, piše, da se ga ne sme ponovno pogrevati in ne pregrevati ! user posted image
P.S.

Milupino AM, se voda pogreje na 60 stopinj user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 4.4.2008 20:25:08 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
5.4.2008 13:07:47   
polona5
Bistvo je samo v tem, da se s prekuhavanjem uničijo vsi vitamini!!! Drugače pa se ga lahko po mili volji kuha - samo potem noter ne ostane nič koristnega! Lp

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
5.4.2008 18:52:59   
only_me
nam je P rekla, da razne kašice lahko mešam z alpskim mlekom, pa da tudi take stvari, kot so gris, riž, lahko skuham kar z alpskim mlekom. Smo pa mili stari 6 mesecev, ko je to rekla. Ampak jaz mu kašice še vedno delam z novalacom.

(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
5.4.2008 19:47:52   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: polona5

Bistvo je samo v tem, da se s prekuhavanjem uničijo vsi vitamini!!! Drugače pa se ga lahko po mili volji kuha - samo potem noter ne ostane nič koristnega! Lp


ja, kar izpuhtijo, ne? user posted image user posted image user posted image  Česa bolj smešnega pa še ne user posted image user posted image user posted image .

A potem se pa tp tudi zgodi z vso zelenjavo, mesom, Alpskim mlekom pa sploh, ker ima pa itak še manj vitaminov in mineralov od AM user posted image user posted image user posted image .

A kalcij, magnezij in ostali minerali pa so potem nekoristni ali ti tudi izpuhtijo? user posted image


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 5.4.2008 19:54:15 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
6.4.2008 8:13:18   
Ronči
Kaj pa z riževim mlekom?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
7.4.2008 19:11:42   
martita
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: polona5

Bistvo je samo v tem, da se s prekuhavanjem uničijo vsi vitamini!!! Drugače pa se ga lahko po mili volji kuha - samo potem noter ne ostane nič koristnega! Lp


ja, kar izpuhtijo, ne? user posted image user posted image user posted image  Česa bolj smešnega pa še ne user posted image user posted image user posted image .

A potem se pa tp tudi zgodi z vso zelenjavo, mesom, Alpskim mlekom pa sploh, ker ima pa itak še manj vitaminov in mineralov od AM user posted image user posted image user posted image .

A kalcij, magnezij in ostali minerali pa so potem nekoristni ali ti tudi izpuhtijo? user posted image



Točno tako. Sicer se to ne zgodi tako misteriozno, kot si ti napisala, vendar se.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
7.4.2008 23:01:53   
only_me
ok... norca pa se ravno ni treba delat, ane..... sam vprašala je, kak naj naredi mlečni riž....

(odgovor članu martita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
8.4.2008 20:12:18   
polona5
Termolabilni so vodotopni vitamini (vitanmin C in vitamini B kompleksa), kjer so izgube lahko tudi do 90%. Načeloma pa velja, da daljša kot je termična obdelava, večje so izgube. Paštetka pa vseeno ni tako smešno tisto, kar sem že prej napisala! Saj ti si verjetno tudi limone ne stiskaš v vroč čaj, ane?user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
8.4.2008 20:39:16   
Paštetka
Ja, je smešno, ker potem bi vse solate sploh tiste, ko so tedne v šparu na
policah, sadje, meso, ki ga termično obdelamo... bilo po 10 minutni termični obdelavi brez vitaminov. Saj ne pravim, da vsi vitamini ostanejo noter. Vseeno jih pa definitivno več ostane, kot če bi vse to kuhale v navadnem mleku ali na vodi. ALI?

Pa tukaj se ne gre za PITJE AM, ampak za KUHANJE  oz. priprave GH.

Torej, eno je da spije flaško mleka z vsemi vitamini in minerli, drugo je pa če se v tem mleku kaj skuha. Torej če kaj skuhaš v AM, definitivno ta hrana še vseeno vsebuje več vitaminov in mineralov, kot riž kuhan na vodi ali v alpskem mleku. KAPIŠ? Odsvetuje se kuhanje samega AM in potem to pitje. Zato, pa piše, kako se ga pripravi za samo pitje mleka.

Pa jaz ne vem, česa ne štekateuser posted image . Pa nihče se iz nikogar norca ne dela, samo sprašujem se kje včasih pobirate take, da se AM ne sme uporabljati pri kuhanju pudingov, rižev, gresa... pri uvajanju GH.

Upam, da se zdaj razumemo. Za pitje oz, uživanje samega mleka se AM naj ne bi kuhalo, ker bi dojenček res dobil premalo vitaminov. Če se pa na AM pripravlja hrana, pa je to več kot odlično oz. OK oz. boljše kot na navadnem ali alpskem mleku. IN TUKAJ GOVORIMO O KUHANJU GRESA za božjo voljo ženske.

Zaradi mene pa ga lahko skuhate s svežim kravjim mlekom, če hočete. jaz sem samo povedala s strokovnega vidika, kako je, glede na to, da sem se to učila, preštudirala x literatur na to temo in kako so mi to svetovali oz. potrdili v posvetovalnici.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
8.4.2008 23:24:35   
martita
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Torej če kaj skuhaš v AM, definitivno ta hrana še vseeno vsebuje več vitaminov in mineralov, kot riž kuhan na vodi ali v alpskem mleku. KAPIŠ?

user posted image
Ne.
Če je hrana kuhana je kuhana, pa magar v čaju. Vitaminčki grejo pa pa zaradi temperature in ne zaradi alpskega mleka.



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
9.4.2008 7:50:06   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: martita

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Torej če kaj skuhaš v AM, definitivno ta hrana še vseeno vsebuje več vitaminov in mineralov, kot riž kuhan na vodi ali v alpskem mleku. KAPIŠ?

user posted image
Ne.
Če je hrana kuhana je kuhana, pa magar v čaju. Vitaminčki grejo pa pa zaradi temperature in ne zaradi alpskega mleka. Kdo pa pravi, da zardi alpskega???? A ti bereš kaj?



adijo pamet. Jaz se umikam iz debate, ker enim še vedno ne potegne.

Če izpuhti kot pravite 90% vseh vitaminov, potem izračunajte koliko ostane le-teh v AM, alpkem, čaju, vodi in zaradi mene tudi v viskiju po kuhanju, glede na to, da ima AM največ vitaminom. Če kateri dela matematika težave, naj prosi pomoč.

Pa še ena logična za vse pametne. A minerali tudi izpuhtijo? JA? no, potem pa le v alpskem skuhajte. Pa dajte malo deklaracije prebrat, pa kakšno liuteraturo.

In če izpuhti 90% vitamina C (bo pa tega dobil s flašo mleka. Kaj pa če bi namesto kuhanega gresa pripravila kuhano jabolko? A potem tudi ne skuhate kompota, ker tako vitamini izpuhtijouser posted image ), pa ne bo izpuhtelo ostalih cca 8  mineralov več kot jih vsebuje AM. O čaju ne bom debatirala. user posted image


user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 9.4.2008 7:55:33 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu martita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
9.4.2008 11:00:37   
martita
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
9.4.2008 11:48:36   
suzanamai
Paštetka tud če boš začela kričat, ne bodo razumele kaj hočeš povedatuser posted image

_____________________________

Ljubezen mame ob ljubečem očetu
je nekaj najmogočnejšega na svetu!

(odgovor članu martita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
9.4.2008 13:20:48   
polona5
Paštetka, sej te razumem. Logično, da dojenču, ki se šele uvaja na hrano, skuhaš gres al pa karkoli na AM. Jst o tem ne bi niti razmišljala, na čem naj ga skuham. Sem samo odgovorila zakaj piše na škatli, da se ga ne prekuhava - pa ja ne mislte tiste, ki ne veste na čem skuhat, da nastane potem iz tega AM strup??? Glede mineralov pa to vprašanje - kaj nastane iz vode, ko jo prekuhate? Destilirana voda, ane? Torej brez mineralov. Če pa na mleku kašno stvar skuhaš, ima gotovo pa tista stvar kašen mineral - tud če ga v mleku slučajno ne ostane. Tako, da ni dvoma - kuhati ali ne kuhati na AM. Itak. Lp

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako skuhate riž ali gres z AM
18.4.2008 11:31:39   
oktoberka
Riž in gres skuham na vodi in potem vmešam vroče adaptirano mleko (ko je že kuhano). In je čisto dobro.
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Js tud tko naredim!


_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?