|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   srbenje
25.4.2008 20:06:26   
holly63
Cao, jest sem zdej v 35.tednu, pa me že kakšen teden srbi celo telo. Sem šla k zdravnici pa je rekla, da je to zaradi tega, ker nosim fantka in je povecana kolicina testosterona v telesu. Drugace pa zatekam v gleznje in si moram vsak dan meriti pritisk in nic soli. Glede srbenja me malo skrbi, ker tega nikjer nic ne omenjajo, razen srbenje trebuha, ko se siri. Aja pa nimam suhe koze, da bi blo zaradi tega.

Hvala za odgovor!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: srbenje
25.4.2008 20:11:51   
gaja27
Mene je srbelo kak mesec nazaj (cca 30. teden). Najprej le po nogah, potem celo telo. Sem ugotovila, da me začne, ko imam oblečenega kaj opranega (niti ne z mehčalcem), ko spim v sveže preoblečeni postelji... Je blo kar grozno. Zdaj se je na srečo umirilo.

(odgovor članu holly63)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: srbenje
25.4.2008 20:33:57   
holly63
Hvala za odgovor, sam ni od tega, ker sem ze vse probala, pa najbolj me srbijo dlani, gleznji in vsi pregibi.

(odgovor članu holly63)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: srbenje
25.4.2008 20:56:45   
gaja27
Pol pa poskusi z Bepanthen kremo. Meni je kr mal pomagalo.
Mogoče pa kaj takega ješ... saj veš... v nosečnosti smo tudi na to bolj občutljive.

(odgovor članu holly63)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: srbenje
25.4.2008 21:09:11   
Čupka

Možno je, da je kaka alergija. Je pa lahko srbenje, kolikor vem, tudi eden od znakov diabetesa. Kdaj pa so ti nazadnje preverili "cuker"?

(odgovor članu gaja27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: srbenje
25.4.2008 21:28:16   
eva1
So ti pogledali jetrne teste? Če niso, reci G če ti lahko pregledajo kri, bo že vedela zakaj se gre!

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: srbenje
25.4.2008 21:35:01   
Naja31
to zaradi tega, ker nosim fantka in je povecana kolicina testosterona v telesu


Ma, kako pa zdravnica lahko reče kaj takega? user posted image

Močno srbenje kože je v nosečnosti lahko tudi znak odpovedi jeter.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: srbenje
26.4.2008 8:16:44   
dm
Mene je tudi zelo srbelo,spraskala sem se tudi do krvi, pomagalo pa mi je mrzlo tušanje. Tudi meni G rekla, da nosim fantka, rodila sem punčko in sicer 10 dni prej. Če je bil razlog srbenje, ne vem.. Ginekologinja me je poslala k dermatologu le ta pa mi je naredil lab preiskave in mi predpisal neka mazila, vendar mi je bolj pomagal hladen tuš. Glede na izkušnjo prosi za krvne preiskave in tudi preiskavo urina, pozorna bodi na bilirubin, naša je imela visoko zlatenco, ne vem pa, če je to bilo povezano z mojim srbenjem. Ko sem rodila, je srbenje zginilo. Srečno.

(odgovor članu holly63)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: srbenje
26.4.2008 9:45:50   
holly63
No do ponedeljka bom počakala, če mi bo uspelo, ker ponoči, če se zbudim se začnem tako praskati, da mi koža kar vre. Urin pa mi je zdravnica že pregledala in imam uredu, ampak glede srbenja pa ni bila nič zaskrbljena, pa čeprav sem ji povedala, da me močno srbi. Drugače pa sem prebrala, da je to tudi zaradi močnejšega pretoka krvi in raztezanja kože in pride do tega. Na to, da bi bilo pa kaj narobe z jetri pa raje ne pomislim. Zdejle pa pod mrzli tuš, da se malo ohladim.

Cao!

(odgovor članu dm)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: srbenje
26.4.2008 18:32:48   
Majabo
mene je zaradi srbenja poslala na jetrne teste
pa se pojavi le obcasno pod koleni
se pa namazen z bepantenom.....

(odgovor članu holly63)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: srbenje
27.4.2008 11:02:59   
mary1
Če te res srbi celo telo, potem ne bi smela odlašati z jetrnimi testi. Meni so jih naredili že dvakrat, je bilo na srečo ok, ampak nikoli ne veš.

(odgovor članu holly63)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: srbenje
28.4.2008 8:29:24   
Jullija
Jaz sem imela isti problem okrog 38 t. Srbelo me je celo telo, razen po obrazu in imela sem rdeče pikice in rdeče flekce po celem telesu. G me je poslala k dermatologu oz. sem sama prosila, naj mi da napotnico, saj je srbenje postajalo nevzdržno, ponoči je bilo najhuje. Tudi meni je pomagal mrzel tuš, drugo pa nič, pa sem probala vse mogoče mazila, celo puder v prahu in vse mogoče. Pa nič! Dermatolog je trdil, da je to alergija, vendar jaz še zdaj ne verjamem. Ker nisem jedla ali uporabljala nič drugega, kot ponavadi. Vsak dan sem hodla k dermatologu na inekcije, ki so mi malo olajšale srbenje, vsaj toliko, da sem lahko ponoči spala. Takoj po porodu so pikice, flekci in z njimi tudi srbenje prenehali. Me je pa že zdaj strah, da bi se mi ta srbeščica ponovila, ker je bilo zares nevzdržno! In še zdaj ne vem, od česa je to bilo, vendar alergija zagotovo ni bila, to sem sigurna. 

(odgovor članu holly63)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: srbenje
28.4.2008 8:44:57   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

to zaradi tega, ker nosim fantka in je povecana kolicina testosterona v telesu


Ma, kako pa zdravnica lahko reče kaj takega? user posted image

Močno srbenje kože je v nosečnosti lahko tudi znak odpovedi jeter.



Na oboje sem sama pomislila.

Razen, če ve, da je fantek, samo vseeno, malo hecna mi je ta njena izjava.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: srbenje
28.4.2008 10:12:34   
Naja30
Srbenje je normalno v mejah normale zarad raztezanja kože. Da bi te zarad tega, ker nosiš fantka srbelo, slišim prvič. Lahko pa je tudi povezano z jetri.
Sama presodi, kako hudo je in če je treba, zahtevaj pregled jeter.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: srbenje
28.4.2008 12:45:39   
romy27
pozdravljena,

jst sm imela isti problem in dobila iste odgovore..pa ni bila ne alergija, ne fantek, ki ga ne nosim, ne diabetes ne perilo ne nic od tega...pri meni je bila hrana..pazi malo na mlecne izdelke (vsaj pri meni so bili vzrok za srbenje), kvas in sladkarije..ze po treh dneh ko sem se pazila je bilo boljeuser posted image

lp

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: srbenje
28.4.2008 14:07:27   
Ayo
Tud mene je vse srbelo, sem se praskala do krvi, uf!! Nic mi ni pomagalo, nobena krema.
Je pa minilo takoj po porodu user posted image

Rodila sem pa fantka user posted image

_____________________________

"Stecimo kam, stecimo stran, stecimo v svet sanj.
Za vse, prav za vse je prostor nekje, kjer trate se zelene."

Gabriel, 20.12.07 (54cm, 4540g)
Ilaria, 07.08.09 (51cm, 4050g)

(odgovor članu romy27)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?