|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako se čutijo prvi "metuljčki"?
10.2.2005 21:23:11   
Jessy
Saj vem, da je to nemogoče opisati, vendar me res zanima, kako ste jih občutile:
- ali je to kratek trenutek
- ali traja več sekund, minut
- ali morda traja dlje časa, pa se potem umiri
- ...

Skratka...če se le da, bi prosila, če lahko napišete, kako ste to občutile, kolikokrat v enem dnevu...

Hmm....smo pa :nosecka: res tečne in hočemo vse vedeti vnaprej, ampak hvala vseeno!

lp, Jessy (15.t)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kako se čutijo prvi "metuljčki"?
10.2.2005 21:39:16   
Pia73
Ja, zanimivo,... jaz sem prvič začutila točno tako kot je napisala ena na forumu, kot bi se z jezikom polizal na notranji strani ust. Neslednjič pa sem čutila kot metuljčke v trebuščku. Saj boš vedela, ko se bo zgodilo,... Traja pa to zelo, zelo na kratko, ko se zaveš občutka ni več, vsaj na začetku,... pa lahko se zgodi, pol pa dan , dva ali tri dni nič, pa spet,... ali pa 3x v enem dnevu,...izkušnje so različne,...

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kako se čutijo prvi "metuljčki"?
11.2.2005 8:29:46   
pika78
Jaz gibe čutim kot utripe znotraj trebuščka, ki pa so različno močni in dolgi in na različnih mestih. Na začetku (okrog 19. tedna sem jih prvič začutila), so bili bolj redki (mogoče enkrat ali nekajkrat na dan), potem pa vedno pogostejši... Na začetku so bili tudi bolj nežni, da jih čez dan (ko kaj delaš), niti ne registriraš.

Včeraj zvečer, ko sem bila že v postelji in sem si dvignila pižamo, sva pa z dragijem prvič videla, kako se je premikal trebušček ob gibih:bravo:. Prej mi je moj dal le roko na trebušček in je gibe nežno čutil, včeraj pa se je prav videlo, kako se je buši dvigoval in spuščal. Ful luštno!

LP, Pika in :duda:23t

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kako se čutijo prvi "metuljčki"?
11.2.2005 8:46:33   
Arwen
Jaz nisem čutila nobenih metuljčkov in mehurčkov. Mogoče jih niti nisem opazila, ker naj bi bilo to zelo nežno:zmeden:. Sem pa v 18. tednu prvič začutila dve močni brcki, ki jih ni bilo mogoče več spregledat. Opisala bi pa ta občutek ravno tako kot pika78...torej kot da bi ti srček utripal v tistem delu trebuha. Lp, T.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kako se čutijo prvi "metuljčki"?
11.2.2005 9:28:05   
pravljica
pri meni je bilo nekje po 15. tednu tako, kot pravijo "z jezikom po notranjem delu", v glavnem, nežno so se čutili premiki, mogoče so bili to metuljčki, jaz jih ne bi glih tako opisala
ob dopolnjenem 18. so bili že nežni utripi v spodnjem delu trebuha, ki so se kmalu čutili tudi na zunaj
vse skupaj sem začela čutit ob večerih, ko sem se vlegla na hrbet, zdaj v 20. pa čutim skozi cel dan
res pa od prvič še ni bilo enega dneva, da se ne bi nekaj premaknilo

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kako se čutijo prvi "metuljčki"?
11.2.2005 11:37:17   
Anonimen
Čist važna, ker sem se jest spomnila tega z jezikom :ups:

Je pa res, da so taprvi premiki tam okol 16-17T (čeprav je meni G rekla, da pri prvorodkah nikol ni pred 20T)...kakorkoli, pri meni je bilo to tam nekje 16T, in je res fajn filing :bravo:
Še boljši je pa zdaj v 19T, ko že cel teden vsak večer okoli 21ih, ko ležim na kavču, mali brca :bravo: Včeraj ga je začutil tudi moj dragi. Pa zjutraj okoli 6ih.
Fino je in komaj čakam, da bodo te brce bolj pogoste :bravo:

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kako se čutijo prvi "metuljčki"?
11.2.2005 14:06:00   
nita
Jessy, živjo!

Najlažje bi ti to opisala tok mogoče neke lažje prebavne motnje - saj veš, tko čisto malo to previja. Vsaj jaz sem to mislila prvi in drugi dan, ko se je začelo. Vendar, ko se je to ponovilo še tretji dan in še naprej, sem vedela da je to to. Zelo prijetno presenečenje, glade na to, da sem mislila, da me zvija. In seveda zelo razveseljivo. Koliko pa je to trajalo, ti pa ne znam bolj nazorno povedat.

Tudi jaz sem komaj čakala, da se začne in pri meni se je začelo kmalu (v 17 tednu).

L.P. Anita

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kako se čutijo prvi "metuljčki"?
11.2.2005 15:38:30   
Pilar
Sama bi prve gibe poimenovala kot da ti trza živec....

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kako se čutijo prvi "metuljčki"?
11.2.2005 15:57:14   
Vekica
Se strinjam z Anito. Pa hecen občutek je, ko nimaš vpliva na tole "trzanje živca"...
Je pa luštn čutit, kako se noter v tebi mali premika...;)

Vekica

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kako se čutijo prvi "metuljčki"?
11.2.2005 16:46:23   
Jessy
No, saj meni se pa tudi nekaj podobnega dogaja. Kot bi imela v trebuhu ene 10 manjših živcov, ki so kar večkrat na dan vznemirjeni. Mogoče bi res lahko primerjala tudi s pretakanjem plinov po črevesju, vendar so ti "tresljajčki" drobceni...
Malce sumim, da že čutim prve gibe otročička, po drugi strani pa ne morem reči, da je to to... Se pa veselim, da je!

Hvala vam punce, zlate ste!!!

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kako se čutijo prvi "metuljčki"?
14.2.2005 10:44:53   
pika78
Ja,ja, se strinjam z Anito - tko je, kot da ti trza živec!
LP!

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Kako se čutijo prvi "metuljčki"?
15.2.2005 11:42:02   
CIPRESA
JESSY
Ko se bo začelo verjemi da boš vedela. Tudi jaz sem mislila, da ne bom, danes pa me skos nekaj žgačka po trebuhu in to je to, ne more biti kaj drugega.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?