|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 9:48:55   
alea_si
Živjo.

Zadnjič so na mon-u debatirali o potnih stroških in goljufanju, ampak tam se itak slej ko prej začnejo prepirati glede česar koli že in se debata ni razvila nikamor user posted image  

Kako pa ste kaj vi "pošteni" pri teh zadevah? So vaši potni stroški realni ali vezani na stalno bivališče, kjer dejansko ne živite? Se mi zdi, da so potni stroški sicer včasih kar "socialni prejemek" in marsikomu dvignejo majhno plačo, ker načeloma jih itak dobiš nekaj več kot jih dejansko imaš (če seveda ne šteješ amortizacije avtomobila).
Jaz sem trenutno sicer zaradi vrste zaposlitve še brez njih, ampak enkrat ne bom več, upajmo user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 9:50:21   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: alea_si

Živjo.

Zadnjič so na mon-u debatirali o potnih stroških in goljufanju, ampak tam se itak slej ko prej začnejo prepirati glede česar koli že in se debata ni razvila nikamor user posted image   



Ja....tukaj pa ne.....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu alea_si)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 9:52:41   
Anonimen
moji so pošteni. user posted image   Sem pa itak preblizu službe, da bi kaj dobila.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 9:57:38   
Anonimen
Mam realne. Itak vedo kje živim.
Jih pa poznam nekaj ki jih po dogovoru s šefom izplačujejo več, na račun tega da imajo nižjo plačo, kar mi je pa nekaj najbolj neumnega. Pol pa zboliš recimo al pa greš na porodniško pa ful manj dobiš.
Najbolj hecno mi je pa k kdo govori kolk dobi plače pa zraven še prevoz pa malco šteje. To ni plača.

So pa ful poostrili nadzor nad tem se mi zdi.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 10:00:31   
jakaracman
Pri nas v službi so kar  nekaj goljufov dobili in so morali zneske vrnti so bili pa recimo okoli 6000 eur in več.Imajo redno kontrole in očitno se jim splača.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 10:00:46   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Mam realne. Itak vedo kje živim.
Jih pa poznam nekaj ki jih po dogovoru s šefom izplačujejo več, na račun tega da imajo nižjo plačo, kar mi je pa nekaj najbolj neumnega. Pol pa zboliš recimo al pa greš na porodniško pa ful manj dobiš.
Najbolj hecno mi je pa k kdo govori kolk dobi plače pa zraven še prevoz pa malco šteje. To ni plača.

So pa ful poostrili nadzor nad tem se mi zdi.


ja, samo tu ne gre za dvostranski dogovor, pač pa za delodajalčevo korist, ker ima tako manj stoškov. Prikeže minimalko, odvaja minimalne davke in prispevke in da na roko 200 evrov. To je pa zelo grdo. Samo nimaš kaj. Ne samo bolniška, tudi porodniška je potem zelo majhna.

jaz imam realne, bi se pa dalo to že v pogodbi o zaposlitvi zajeziti, tako kot imam recimo jaz: stalno bivališče to in to, ugotovljeno je, da delavka prihaja na delo iz naslova tega in tega. Pošteno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 10:01:37   
Shorty_
jaz dobim realno za mesečno vozovnico 34Evrov in toliko tudi porabimuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 10:02:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Mam realne. Itak vedo kje živim.
Jih pa poznam nekaj ki jih po dogovoru s šefom izplačujejo več, na račun tega da imajo nižjo plačo, kar mi je pa nekaj najbolj neumnega. Pol pa zboliš recimo al pa greš na porodniško pa ful manj dobiš.
Najbolj hecno mi je pa k kdo govori kolk dobi plače pa zraven še prevoz pa malco šteje. To ni plača.

So pa ful poostrili nadzor nad tem se mi zdi.


ja, samo tu ne gre za dvostranski dogovor, pač pa za delodajalčevo korist, ker ima tako manj stoškov. Prikeže minimalko, odvaja minimalne davke in prispevke in da na roko 200 evrov. To je pa zelo grdo. Samo nimaš kaj. Ne samo bolniška, tudi porodniška je potem zelo majhna.



Ja itak da je to v delodajalčevo korist. Sam eni se ne zavedajo da če gredo recimo na bolniško za en mesec da so v riti pol. Pač gledajo sam zdaj, nič v prihodnost. Jaz nikol neb na kej tacga pristala.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 10:11:11   
LoCa
js tudi dobim za vozovnico lpp. bom pa prihranila ko bom s kolesom začela se vozit user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 10:17:04   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: alea_si

Živjo.

Zadnjič so na mon-u debatirali o potnih stroških in goljufanju, ampak tam se itak slej ko prej začnejo prepirati glede česar koli že in se debata ni razvila nikamor user posted image   



Ja....tukaj pa ne.....user posted image


Nikoli. Res. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 10:17:39   
bodoča
Imam realne potne stroške, ki pa jih tudi skor vse porabim.

Imamo pa pri nas v službi potne stroške vezane na mesečno vozovnico, kar je po eni strani fajn, ker, če sem naprimer polovico delovnih dni v mesecu doma (bolniška, dopust), vsaj polovico pa sem delala, dobim za cel mesec potne stroške. Po drugi strani pa je to slabo, če delam manj kot polovico delovnih dni, pa sem več doma, pa jih ne dobim nič.

Tole goljufanje pa je s****e v lasten žep, ker skoz tvegaš, da te odkrijejo, pol moraš pa itak vse vrnit.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 10:18:31   
kristinaj
težko goljufati a se da.....

jaz sem živela v kraju urco oddaljenem od službe in smo se vozili v 4, 5 tako,da si prišel na vrsto 1x tedensko oz. malo več in se je kar poznalo...... to zame ni goljufanje, ker nikjer ne piše, da se v večih ne smeš voziti...... sedaj ko sem 3km od službe porabim pa bistveno več za gorivo :=)).

problem so tisti, ki imajo zač in stalni naslov in podatke za pot str dajo od tistega naslova, ki je bolj oddaljen...... te bi bilo za kontrolirat in jim naročit, da vrnejo denar....

(odgovor članu alea_si)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 10:24:04   
Anonimen
Mi se običajno tud trije skupej vozmo. To zame ni goljufanje. Pa tud vedo da se skup vozmo.
Pa k bodo vinjete bom ful pršparala(70€mesečno)user posted image user posted image
Že sedaj, tud če se s svojim avtom vozim mi ostane, ker pri nas plačujejo enosmerno vozovnico x 2 x število delovnih dni + mesečno lpp. Pa še varčen avtek mamuser posted image . Tko da kar fajn prevoz ven prideuser posted image

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 10:53:07   
Polona31
Mene pa zanima, kako si prikažete potne stroške za službeno pot, pa se vas recimo pelje več skupaj? Si zaračunate kilometrino vsi, ali samo tisti ki vozi?
Ali da ste na izboraževanju in si uredite bivanje v kraju izobraževanja (sorodniki), da se vam ni treba vsak dan voziti v eno smer več kot 100km. Ali si v takšnem primeru obračunate kilometrino za vse dni ko ste na izobraževanju, ali res samo za pot tja in nazaj?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 11:00:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Polona31

Mene pa zanima, kako si prikažete potne stroške za službeno pot, pa se vas recimo pelje več skupaj? Si zaračunate kilometrino vsi, ali samo tisti ki vozi?
Ali da ste na izboraževanju in si uredite bivanje v kraju izobraževanja (sorodniki), da se vam ni treba vsak dan voziti v eno smer več kot 100km. Ali si v takšnem primeru obračunate kilometrino za vse dni ko ste na izobraževanju, ali res samo za pot tja in nazaj?




Jaz si nič sama ne obračunam. Pač mi prevoz obračunajo po veljavni vozovnici za vsak delovni dan ko sem v službi. Neodvisno od tega kako v šiht pridem. Lahko bi tud peš pršla pa bi še zmer mela plačanouser posted image . Pač prevoz dobimo vsi plačan tud če se trije skupaj vozimo. Saj se ne vsak dan, odvisno kakšne obveznosti ima kdo(teren ipd.). Pa en je študent pa ne dobi povrnjeno.

Za službene poti si pišem kilometre vsak dan, tud če tam spim(če mi prenočišča seveda ne plača firma).....logično.

< Sporočilo je popravil karin24 -- 8.5.2008 11:01:54 >

(odgovor članu Polona31)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 11:42:56   
srki
Obračunano imam vse po zakonu, mesečno vozovnicouser posted image . Sem pošten človeček. Eni pa pač niso, ne pri prevozih, ne kje drugje. Naj uživajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 11:53:14   
dana
Plačajo mi mesečno vozovnico in to je to. Nimam kaj goljufat in si tudi ne bi upala. Ker v drobnem tistu piše da je sankcija neresničnih podatkov odpoved delovnega razmerja. NE, hvala. Za tistih par evrov več.

Ni pa pokrit moj prevoz s tem denarjem. Iz mojga kraja pa do Lj vozi avtobust vsega 5x na dan, prav tako obratno. In ker delam v centru LJ se do polovice poti pripeljem z avtom, potem pa na vlak do LJ. Saj vlak ni tako drag kot bus, če pa računam zraven še bencin me pride pač vse skupaj več kot dobim povrnjeno.

Ampak je dobro dokler še bo.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 12:36:52   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: dana

Iz mojga kraja pa do Lj vozi avtobust vsega 5x na dan, prav tako obratno. In ker delam v centru LJ se
Ampak je dobro dokler še bo.


Pri meni pa 1-krat na dan. Pol pa še za trolo porabim, za žetone, zjutraj me pripelje do službe, za domov pa grem na Rudnik, ker je BV, da ob 15.30 rine v sam center mesta. Bi ziher pol ure kasneje domov prišla.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 13:33:20   
viv_
Jaz se vozim še z eno sodelavko skupi - vsaka en teden vozva.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 15:45:56   
metuLJchy
Jaz delam pri mojemu, ki ime svoj s.p - če bi želela bi konec koncev lahko si nabijala potne, ker imam jaz stalno prebivališče še vedno na goriškem, delava pa v okolici LJ - pa se mi ne da s tem zezat, jaz itak ne bi nič od tega imela, on bi imel lahko na ta račun prenapihnjene stroške, ampak čemu - da pride potem en dan inšpektor in bova imela cel kažin. Ne, hvala, se mi ne da s tem rok mazat.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 17:38:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: alea_si

So vaši potni stroški realni ali vezani na stalno bivališče, kjer dejansko ne živite?


Mislis, da bi mi jih kar do Splita placali...user posted image ?

(odgovor članu alea_si)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: potni stroški - goljufanje?
8.5.2008 21:42:38   
atanja
Ah ja no. veste men jih plača več sam ne zato k bi jaz hotla ampak da prikaže on manj. pa se uradno kar sotikrat vozim sem ter tja...user posted image  Nimam kaj... razen če hočem menjat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?