|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
5.6.2008 18:52:07   
Ancy
Živjo user posted image !
Moje ime je Anja, sem študentka 1.letnika babištva. V okviru prakse moramo zbrati 100 pregledov nosečnic, prepisati nekaj podatkov iz njihove materinske knjižice in se malo pomeniti z njimi o njihovih problemih v zadnjih tednih nosečnosti. Zato naprošam vse nosečnice po 32. tednu (lahko tudi kakšne, ki ste že rodile in imate še shranjeno materinsko knjižico in imate sveže spomine na konec nosečnosti) če bi mi pomagale pri tej nalogi, ker 100 nosečnic v 3.tednih nikakor ne morem izprašati, pa je nesmiselno, da si jih zmišljujem. No, če ste mi pripravljene pomagati prosim odgovorite na nekaj naslednjih vpršanj, je povsem anonimno, lahko pišete pod anonimno ali mi pošljete ZS, vsem bom zelooooo hvaležna user posted image ... Podatke poročite ali s kontrolnega pregleda po 32.tednu ali pa samo iz pregleda, ko so snemali CTG(to je še najboljše!)...

Starost:
Zaporedna nosečnost:
Porodi:
Gestacijska starost: napišite v tednih če veste, drugače samo PDP...
Vzrok pregleda: sistematični pregled ali pa snemanje CTG-ja, če je bil kak drug vzrok, npr. da niste čutile plodovih gibov lahko napišete to.
Stanje: (prepišete iz materinske knjižice na stani 6-7 oz. 8-9.):
  • RR(pristisk):
  • Teža: teža ob tem pregledu (napišite še začetno težo)
  • Pregled urina: piše pod urin.. če znate razbrati sed:, alb:, bakterije: ?
  • Pregled krvi: Hb:, PLT: Ht: (če ni izvida iz tega pregleda lahko tud iz kakšnega prej, samo da je nekaj številk)
  • PSU: če veste približno koliko na minuto
Napišite še, če morda veste kako leži vaš otrok - z glavico ali ritko navzdol in ali vas brca na levi ali desni strani.

Subjektivne težave: imate katere od naslednjih? Malo jih opišite + če imate še kaj zraven lahko napišete....
bolečine pod rebri, bolečine v trebuhu, bolečine v križu, glivice, hemeroidi, izcedek iz nožnice, izpuščji, krči, krčne žile, krvavitev iz dlesni, motnje vida, nelagodje v postelji, nespečnost, nevšečnosti v nosu, spremenjen okus, okužbe sečil, omedlevica, otekline, pigmentiranost (pege, črna črta), pogostejše tiščanje na vodo, sla po hrani, strije, tiščanje v mali medenici, uhajanje seča, utrujenost, vetrovi, napenjanje, zaprtje, zasoplost, zgaga, znojenje.

Hvala vsem za pomoč user posted image

Lep vikend.

< Sporočilo je popravil Ancy -- 5.6.2008 18:53:37 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
5.6.2008 19:03:20   
Anonimen
Starost: 24 let
Zaporedna nosečnost: 1
Porodi:  0
Gestacijska starost: 36 tednovVzrok pregleda: sistematični pregledStanje:
  • RR(pristisk): 110-60
  • Teža: 91,7 kg začetna teža 86,5 kg
  • Pregled urina: žal nimam zapisano
  • Pregled krvi: žal nimam izvidov
  • PSU: 140
  • Napišite še, če morda veste kako leži vaš otrok - z glavico navzdol ,brca na desni strani.

    Subjektivne težave:
  • bolečine pod rebri,  bolečine v križu( v bistvu bolj v zgornjem delu, v hrbtu),  izcedek iz nožnice(imam, ampak brez posebnosti, ni vnetja), motnje vida(že od prej dioptrija, zdaj pa slabše vidim na eno oko plus meglen vid), nelagodje v postelji, nespečnost, nevšečnosti v nosu, (poln nos ko ležim), pogostejše tiščanje na vodo,  strije(šele v zadnjem tednu), uhajanje seča, utrujenost,  zgaga, znojenje.

    Upam, da kaj pomaga, če se ne mudi zelo pa prosim počakaj, ti izvide javim 16. 6. ko jih dobim.

(odgovor članu Ancy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
5.6.2008 19:18:43   
Anonimen
Starost: 25 let
Zaporedna nosečnost: 1
Porodi: 0
Gestacijska starost: 37 2/7 
Vzrok pregleda: CTG
Stanje:
RR(pristisk): 120/60

Teža: 86,5 kg začetna teža 69,0 kg

Pregled urina: alb /

Pregled krvi: ni izvidov 

PSU: CTG reaktiven

Lega: glavica navzdol, brca na pod desnim krilom reber

Subjektivne težave:

Dokler sem nosila visoke pete (t.j. dokler niso začele zatekati noge) pelvialgia, lumbalgia. Izcedek iz nožnice (Canesten mazilo po potrebi, izcedek ni moteč), občasno glavobol, zaspanost, strije (jih ni), spremembe razpoloženja, zatekanje nog.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
5.6.2008 19:28:06   
159lila
Starost: 27 let
Zaporedna nosečnost: 1
Porodi:  0
Gestacijska starost: 37 tednov
Vzrok pregleda: sistematični pregled
Stanje:
  • RR(pristisk): 120-80
  • Teža: 95 kg začetna teža 80 kg
  • Pregled urina: bp
  • Pregled krvi: žal nimam izvidov
  • PSU: /
  • Napišite še, če morda veste kako leži vaš otrok - z glavico navzdol ,brca na desni strani.

    Subjektivne težave:
  • bolečine pod rebri,  izcedek iz nožnice-vnetje že nekajkrat zdravljeno, nelagodje v postelji, nespečnost, pogostejše tiščanje na vodo,  strije-že od drugega meseca, uhajanje seča, utrujenost,  zgaga, znojenje,otečene noge. 




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
5.6.2008 19:35:33   
Anonimen
Starost: 29
Zaporedna nosečnost: 2
Porodi: 0
Gestacijska starost: 38 +1
Vzrok pregleda: snemanje CTG-ja,
Stanje:

RR(pristisk): 110/70
Teža: 83kg, začetna teža 67kg
Pregled urina: -
Pregled krvi: 117
PSU: 140
CTG: neaktiven
z glavico navzdol in brca na desni strani

Subjektivne težave: otekline - noge mi otekajo od gležnjev navzdol, vendar samo v vročini - zdaj, ko se je malo ohladilo, je ok, pigmentiranost (črna črta) - jo imam skoraj od začetka nosečnosti - od sramne kosti do pod prsi, sla po hrani - čedalje večja, zaprtje - odvisno od hrane, zasoplost - samo ko grem po stopnicah, zgaga - vsake toliko, ne pomaga nič - počakam, da mine, znojenje - sploh ponoči

< Sporočilo je popravil nya -- 5.6.2008 19:38:25 >

(odgovor članu Ancy)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
5.6.2008 20:50:35   
anaj22
Starost: 24
Zaporedna nosečnost: 1
Porodi: 0
Gestacijska starost: 39
Vzrok pregleda: sistematični pregled
Stanje
  • RR(pristisk):120/70

  • Teža: 81kg začetna 64kg

  • Pregled urina: /

  • Pregled krvi: Hgm 126

  • PSU: /
Beba leži z glavico navzdol, brca pa bol na levi strani

Subjektivne težave: otekanje, zgaga, strije, bolečine v križu

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
5.6.2008 21:03:55   
Erin

Starost: 27 let
Zaporedna nosečnost: 1
Porodi:  0
Gestacijska starost: 32 tednov
Vzrok pregleda: sistematični pregled
Stanje:
  • RR(pristisk): 120-70
  • Teža: 86 kg začetna teža 73 kg
  • Pregled urina: negativno (brez problema)
  • Pregled krvi: 121
  • PSU: ni podatka
  • lega otroka: z glavo navzdol

    Subjektivne težave:
  • bolečine pod rebri,  bolečine v križu, bolečine v trebuhu,krči,linea negra,izcedek iz nožnice, nelagodje v postelji, nespečnost, pogostejše tiščanje na vodo,  strije, znojenje, zasoplost.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
5.6.2008 22:05:12   
izgubljena_ovcka
Starost: 24
Zaporedna nosečnost: 1.
Porodi: /
Gestacijska starost: 35t 5d
Vzrok pregleda: sistematični pregled
Stanje:
RR: 115/60
Teža: začetna teža: 56kg, teža ob pregledu: 74 kg
Pregled urina: alb: 0, bakterije: številne
Pregled krvi: Hb: 107
PSU/gibi: +/+
glavična vstava, brce izključno na levi strani

Subjektivne težave: bolečine v trebuhu, bolečine v križu, glivice, izcedek iz nožnice, izpuščaji, krči, pogostejše tiščanje na vodo, muhavost user posted image .


(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
5.6.2008 23:05:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ancy)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
6.6.2008 8:42:56   
Tinky

Starost:
30
Zaporedna nosečnost: 1
Porodi: 0

Gestacijska starost: 35
Vzrok pregleda: sistematični pregled
Stanje
  • RR(pristisk): 106/65
  • Teža: 66kg, začetna 57
  • Pregled urina: alb neg
  • Pregled krvi: nimam izvidov
  • PSU:
Napišite še, če morda veste kako leži vaš otrok - z glavico navzdol in brca desni strani.

Subjektivne težave: imate katere od naslednjih? Malo jih opišite + če imate še kaj zraven lahko napišete....
krvavitev iz dlesni, nelagodje v postelji, nespečnost, pogostejše tiščanje na vodo, utrujenost



< Sporočilo je popravil Tinky -- 6.6.2008 8:53:24 >


_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
6.6.2008 11:09:58   
Ancy
Hvala za odgovore. Tudi če nimate tistih izvidov je ok, niso tok pomembni... Bolj me zanimajo težave ker morm potem jaz sestavit kukr svetovanje user posted image user posted image  

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
7.6.2008 20:35:59   
*anč*

Starost:
23
Zaporedna nosečnost: 1
Porodi: 0

Gestacijska starost: 37 in 6/7
Vzrok pregleda: redni pregled in CTG
Stanje
  • RR(pristisk): 120/70
  • Teža: 79, začetna 60
  • Pregled urina vse neg
  • Pregled krvi: nimam izvidov
  • PSU: 138
Napišite še, če morda veste kako leži vaš otrok - z glavico navzdol in brca na levi strani.

Subjektivne težave: imate katere od naslednjih? Malo jih opišite + če imate še kaj zraven lahko napišete....
nelagodje v postelji, nespečnost, pogostejše tiščanje na vodo, utrujenost, bolečina pod rebri desno ( velik otroček z ritko na desni strani - na trenutke me je grozno zabolelo,ko sem ga z rokami potisnila navzdol je bolečina ponehala),  bolečine v križu ( nisem mogla dolgo časa ostati v enem položaju, npr.sedenje), uhajanje seča (pri kihanju), otekline ( zatečene noge,predvsem stopala, prsti na rokah),
pigmentiranost ( črna črta),sla po hrani, strije.



upam,da ti pomaga!

_____________________________

Razveseljujeta nas dva sončka; Tristan in Kiara.

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
7.6.2008 21:21:28   
Ancy
Hvala, vsak odgovor mi je v veliko pomoč, *anč* ti jutri odgovorim na ZS.

Lep večer, Anja

(odgovor članu *anč*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
9.6.2008 7:27:22   
jocika
Starost: 27
Zaporedna nosečnost: 1
Porodi:0
Gestacijska starost:34T 6d
vzrok pregleda: sistematični pregled
Stanje:
- RR:125/70
- teža: 80, začetna 65
- pregled urina: alb neg
- pregled krvi: ni izvida
- Psu: +/+ ( ctg-ja še ni bilo)

Otrok leži z glavico navzdol, brca po levi in desni strani, pod rebriuser posted image  user posted image

Subjektivne težave: hemeroidi, občasno blago zatekanje nog, pogostejše tiščanje na vodo.


_____________________________

Patricija je sonček, ki nama je polepšal svet...

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
9.6.2008 10:55:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ancy)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
12.6.2008 12:52:36   
Anonimen


Starost: 24 let
Zaporedna nosečnost: 1
Porodi:  0
Gestacijska starost: 31/32 tednov 36t 37/38t- rodila 4 dni kasneje Vzrok pregleda: sistematični pregled , UZ , Ctg= bp, Ctg=bp Stanje: počuti se dobro, otroka dobro čuti enako, počuti se dobro
  • RR(pristisk): 130/90 130/80 140/80
  • Teža: 72,6 kg ,začetna teža 67 kg 76,4kg 76,7kg
  • Pregled urina: bp, albo, 1levko, 12-18L, malo bakt. (dala še zaradi izcedka Gyno- daktarin), bp
  • ni edema, ni edema, edem  je naredila prečrtan krog in +
  • Pregled krvi: žal nimam izvidov
  • PSU/gibi: +/+ +/+ +/+
  • Napišite še, če morda veste kako leži vaš otrok - z glavico navzdol ,brca na desni strani. enako enako

    Subjektivne težave:
  •   bolečine v križu, slabost v zaprtih prostorih, izcedek iz nožnice(imam, ampak brez posebnosti, ni vnetja), nelagodje v postelji,   pogostejše tiščanje na vodo,  špikanje v nožnici, krvavitev iz dlesni
  • pogosteje na vodo, prvič in zadnjič v tej nosečnosti sem bruhala, izcedek iz nožnice, bolečina v levi nogi
  • pogosteje na vodo, nespečnost, lažni popadki, bolečina v levi nogi, drugače pa dobro počutje
  • zaprtje je bilo v prvi polovici nosečnosti- potem sem jemala Magnesol in pila Donat- prebava boljša kot preduser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
12.6.2008 13:12:52   
lex
Starost: 28
Zaporedna nosečnost: 3
Porodi: 2
Gestacijska starost: 36t 3/7
Vzrok pregleda: sistematični pregled
Stanje: (prepišete iz materinske knjižice na stani 6-7 oz. 8-9.):
  • RR(pristisk): 122/78

  • Teža: 83kg; 69 kg

  • Pregled urina: bp

  • Pregled krvi: Hb: 132 g/l
  • PSU: 141
Napišite še, če morda veste kako leži vaš otrok - z glavico navzdol in brca na desni strani.

Subjektivne težavebolečine v križu, krvavitev iz dlesni,  nelagodje v postelji, nevšečnosti v nosu, strije, tiščanje v mali medenici, utrujenost, vetrovi, zgaga, znojenje.



_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
12.6.2008 13:51:32   
maja24


Starost:
24
Zaporedna nosečnost: 1
Porodi: 0

Gestacijska starost: 36t1dVzrok pregleda: sistematični pregled
Stanje


  • RR(pristisk): 125/85
  • Teža: 64kg,trenutno85Pregled urina: bp
  • Pregled krvi: nimam izvidov
  • PSU: +
Napišite še, če morda veste kako leži vaš otrok - z glavico navzdol in brca desni  in levi strani.

Subjektivne težave: imate katere od naslednjih? Malo jih opišite + če imate še kaj zraven lahko napišete....
 pogostejše tiščanje na vodo, utrujenost,bolečine v križu,otekanje,mravljinčaste dlani



(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
12.6.2008 14:01:44   
netki
Starost: 27 let
Zaporedna nosečnost: 2
Porodi: 1
Gestacijska starost: 36 tednov + 3 dni
Vzrok pregleda: sistematični pregled
Stanje: (prepišete iz materinske knjižice na stani 6-7 oz. 8-9.):

  • RR(pristisk): 130/70
  • Teža: 85 kg, začetna 77 kg
  • Pregled urina: neg.
  • Pregled krvi: Hb:, 117
  • PSU: +/+

Napišite še, če morda veste kako leži vaš otrok - z glavico navzdol, brca bolj na desni strani

Subjektivne težave:
bolečine v križu, hemeroidi, izcedek iz nožnice, otekline, pogostejše tiščanje na vodo, strije, utrujenost, zaprtje, zasoplost, znojenje.


(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
13.6.2008 5:55:39   
Ancy
O super, hvala vam, zdaj vas je pa že kar nekaj odgovorilo user posted image user posted image

(odgovor članu netki)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
17.6.2008 20:06:34   
dzanika
Starost: 22 let
Zaporedna nosečnost: 23
Porodi: 0
Gestacijska starost: 34 tednov + 6 dni
Vzrok pregleda: sistematični pregled
Stanje:

* RR(pristisk): 135/75

* Teža: 87 kg, začetna 69 kg

* Pregled urina: neg.

* Pregled krvi: Hgm - 111 v 33 tednu

* PSU: +/+

Napišite še, če morda veste kako leži vaš otrok - z glavico navzdol, brca večinoma na desni strani

Subjektivne težave:
bolečine v križu, izcedek iz nožnice, izpuščji, otekline, pogostejše tiščanje na vodo, sla po hrani, strije, utrujenost, zgaga

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
17.6.2008 20:24:28   
TODI




Starost:32
Zaporedna nosečnost:3
Porodi:2
Gestacijska starost: 37 1/7
Vzrok pregleda: redni pregled
Stanje
  • RR(pristisk):95/60
  • Teža: 90,4 / 81
  • Pregled urina: bp
  • Pregled krvi: Hb 107
  • PSU: imam samo +
Napišite še, če morda veste kako leži vaš otrok - z glavico  navzdol, brca na desni strani.

Subjektivne težave:  bolečine v križu,  izcedek iz nožnice, nelagodje v postelji, nespečnost, pogostejše tiščanje na vodo, sla po hrani, tiščanje v mali medenici, uhajanje seča, utrujenost, vetrovi, napenjanje, zasoplost, zgaga, znojenje.





_____________________________

Po novem je povprečna slovenska družina tista, ki ima tri otroke. In mi smo od 4.7. 2008 tudi med njimi. :-)

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
17.6.2008 21:20:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ancy)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
18.6.2008 7:57:29   
sončika84
Starost: 23
Zaporedna nosečnost: 1
Porodi: 0
Gestacijska starost: 35 tednov
Vzrok pregleda: sistematični pregled
Stanje: RR(pristisk): 125 /80
Teža: 72,8   (55kg prej)
Pregled urina:Ne znam prebrat,ker kraca ko kura
Pregled krvi: Ne znam prerbat
PSU: /
 Otrok leži z glavico navzfol, brce čutim največkrat na dewni strani, drugačep tut na levi kdaj.

Subjektivne težave:
bolečine v trebuhu: kadar se preveč naprezam me zaboli desno na trebuhu. bolečina traja do 15minut,da poneha pa se morm sam uležat in sprostit. ne jemljem nobenih tabletov
 
bolečine v križu: opažam, da kadar preveč sedim(tko na pol) me začne bolet. drgač pa edin,če preveč delam. Ampak relativno malokrat.

 izcedek iz nožnice: Že od začetka nosečnosti imam povišan beli tok,tako da moram obvezno nositi dnevne vložke in jih nonstop menjavati.

 krči : Sem pa tja se zvečer v postelji zgodi,da me prime krč v nogo(meča). ponavadi,kadar se želim raztegniti. Sme pa ugotovila,da če takrat vstanem je boljše.

nelagodje v postelji, nespečnost: zadnji mesec imam res ogromno teh problemov. nikakor ne najdem položaja,ki bi mi odgovarjal,tako da se ves čas premikam. zato se pojavlja tudi nespečnost. ta pa se mi dogaja tut,ker morma nonstop na wc.

nevšečnosti v nosu: Vsake toliko imam krvav smrkelj. ni se zgodilo še,da bi se mi prav ulila kri,ampak samo kadar se useknem pride krvavo.

 otekline: Zadnji mesec se mi je pojavilo otekanje gležnjev. zgodi se ko mi je prevroče,če preveč sedim ali stijom. tako da med delom nredim počitek in dvignem noge. sicer pa so noge mal otekle kar skozi,tako da obut se več n morm normalno,razn v japonke.

pigmentiranost (pege, črna črta): Kašnih peg nisem dobila, se pa je pojavila črta od popka dol. jo imam pa že skoraj celo nosečnost.

pogostejše tiščanje na vodo: Ja,zadnji mesec se mi to dogaja. dogajalo se je že na začetku,prve tri,štiri mesece,ko sem kar naprej bila na wcju,potem se je umirilo,sedaj pa me spet.

zasoplost: Po stopnicah grem težje,se hitro zadiham. drugače pa ni nekih velikih težav pri dihanju.

zgaga: Zgodi se samo,kadar se res preveč najem,pa še to ne vsakič. imam res srečo,da se mi ne dogaja. do sedaj se mi je pojavila le kake petkrat.


Tako, upam dasem ti kej pomagala. Srečno!

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pomoč pri nalogi (za fax).. Hvala :)
18.6.2008 10:53:23   
Senci


Starost:33
Zaporedna nosečnost:1
Porodi:0
Gestacijska starost: 34t3d
Vzrok pregleda: sistematični pregled
Stanje
  • RR(pritisk):115/75
  • Teža: 77 (67)
  • Pregled urina: 0
  • Pregled krvi: Hb:136 PLT:0 Ht:0
  • PSU: +/+
Napišite še, če morda veste kako leži vaš otrok - z glavico navzdol in pritiska na desni strani.

Subjektivne težave:
bolečine pod rebri(zgleda, da mi otrocek pritiska nogice v rebra), otrdevanje trebuha, bolečine v križu (zjutraj, ko vstanem), izcedek iz nožnice (povečan, a ni krize), krvavitev iz dlesni, motnje vida (suhe oči), nelagodje v postelji (prestavljanje iz enega boka na drugega), nevšečnosti v nosu (krvav usek in zamašen zjutraj), pogostejše tiščanje na vodo (to pa to!), sla po hrani (na začetku nosečnostiin zdaj spet), utrujenost, vetrovi, napenjanje, zasoplost (ko grem po stopnicah v 4. nadstropje), zgaga (zdaj v 3. tromesečju), znojenje (zdaj manj kot prej), špikanje v nožnici (rahlo, a kljub temu).

Upam, da bo v pomoč :)




(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?