|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj
19.5.2008 21:48:46   
timoteja
Lepo prosim, malo me spomnite, kdaj lahko otročku skuham špinačo, ponudim jogurt ali skuto s sadjem, polento, kaj takega...Stari smo dobrih 5 mesecev, že 3 mesece tudi na AM, slab mesec pa jemo skuhana jabolka, banano, melono, skuhano hruško, korenček, brokoli, cvetačo. Kaj bi še lahko poskusile, kakšen piškot...Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj
19.5.2008 21:59:14   
sandra85
mi smo začeli z uvajanjem pri 6.m
jedi, ki vsebujejo gluten (polenta, kosmiči, kus kus,....) sem mu začela dajat nekje pri 6,5.m-po nasvetu P
ml. izdelke (skutice, jogurte, kislo smetano,...) po 7.m

špinačo pa mu lahko že daš. za ml izdelke in gluten pa vem da šele po 6.m (no nekateri P svetujejo po 7. nekateri pa celo po 8.m) sej se ne znajo zmenit med samouser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj
19.5.2008 22:29:11   
Perunika
Sandra85, ne vem sicer kakšno polento si imela v mislih, ponavadi gre za koruzno. Koruza pa, kolikor je meni znano, ne vsebuje glutena. Navajam iz Velike knjige o dojenčku: ... " za katero je značilna preobčutljivost za gluten, beljakovino, ki je v številnih vrstah žit (pšenici, ovsu, rži, ječmenu in piri." Tukaj koruza ni omenjena in če se prav spomnim svoje patronažne, je  omenila, da se v glavnem počaka pri pšeničnih izdelkih. Pa veselo papanje!

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj
20.5.2008 7:14:24   
mateyka
koruza, quinoa in ajda ne vsebujejo glutena. to se vse lahko uvede zgodaj. baje pa trenutne smernice v pediatriji pravijo, da ni več potrebno paziti z uvajanjem glutena. je ravno zadnjič ena uporabnica o tem pisala?

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj
20.5.2008 8:18:10   
kristinaj
mi smo začeli z uvajanjem gh pri 5m. jogurt, skuto lahko daš pri 7m, jaz sem naši pri cca 8m začela za večerjo delati gres, polento na mleku 3,5 alpskem, piškote plasmon pa sem ji dala v flašo z mlekom pri 6m, da je bila papica bolj fortna..

špinačo tudi lahko daš vendar pravijo, da lahko dobi rdeče spuščajčke okoli ustk in ritke zato raje poskusi z bledo, špinačo dej malo kasneje, vsaj po 6m....

zakaj pa kuhaš jabolka, hruške???? jaz sem naši od začetka dajala surove naribane, kuhane pa samo s kompotom.....lahko v sadno kašico naribaš tudi malce surovega korenčka ali pa malce rdeče pese.....

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj
20.5.2008 8:26:26   
mateyka
zakaj pa kuhaš jabolka, hruške???? jaz sem naši od začetka dajala surove naribane, kuhane pa samo s kompotom.....lahko v sadno kašico naribaš tudi malce surovega korenčka ali pa malce rdeče pese.....


mi še sedaj vse kuhamo (par minut sicer, ampak vseeno). in to zato, ker naša dobi hudo vneto ritko po surovem sadju (kislost) user posted image hruške znajo pa napenjat, če so surove.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj
20.5.2008 11:53:18   
Solero
Otroci so med sabo zelo različni (mi pa še bolj), zato ni nujno, da kar velja za enega, bo tudi za drugega.
Ti se sama odloči, kaj in kako mu boš pripravljala hrano, potem boš pa tako in tako pri otroku videla, če mu je všeč in kako jo prenaša.
Načeloma pa pri 5. mesecih lahko je večino sadja in zelenjave (razen možnih alergenih vrst), riž, koruzo (in kar je še brezglutenskih žit). Mlečne izdelke in meso pa se po priporočilih uvaja okrog 7. meseca.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?