|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odprta za 1 prst
19.5.2008 18:41:05   
pety78
Pozdravljene mamice nedonošenčkov.

Bom še na vaš forum postavila vprašanje, ker imate več izkušenj.

Danes v 32. tednu nosečnosti sem imela pregled, kjer je G ugotovila, da sem odprta za 1 prst. Sicer sem od cca 20. tedna že na bolniški, ker sem imela lani maja klasično konizacijo. Prav tako je G v nosečnosti ugotovila, da imam preveč plodovnice.

Sedaj moram strogo mirovati, dobila sem tudi injekcijo za razvoj pljučk, jutri moram še po drugo.

Ali je imela katera podoben primer in kako se je končalo?

LP, Petra

_____________________________


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odprta za 1 prst
19.5.2008 19:06:27   
pergerca
Živijo pety!

Jest sem imela drugačen primer vendar ti bo mogoče kaj pomagalo. Meni je voda odtekla v 29 tednu, sem dobila injekcije za razvoj pljučk in strogo ležanje v ljubljanski porodnišnici.Rodila sem v 32 tednu(v katerem si zdaj tiuser posted image ) in te lahko potolažim,da je z otrokom vse v redu. Bila je sicer en dan v inkubatorju,potem pa en teden v topli posteljici.Zahvaljujoč injekcijam je tamala sama dihala,to je pa pri nedonošenčkih ponavadi največji problem(če se rodijo preden dobiš injekcije). Mislim,da bo tvojuser posted image  počakal na injekcije in tudi če se sedaj rodi ne bo prehudouser posted image .Samo še zmerej se prosim rajši merkej,da bo user posted image  čim dalj  v tebi. Srečno!

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odprta za 1 prst
19.5.2008 20:06:03   
suzanamai
Joj Pety78 ravno danes sem mislila nate. Upam da se bo vse v redu izteklo in boš še čimdalj srečka nosečka. Jaz sem bila v 34t odprta 2 prsta, nisem dobila nobenih injekcij, rodila sem 36t5d.
Skratka želim ti, da bosta čimdalj v enem kosu in lep porod. Mi je kar toplo pri srcu, ko se spomnim tistih srečnih trenutkov, ko prvič vidiš svojo štručko.
Lep pozdrav vsem v vaše lepe krajeuser posted image

_____________________________

Ljubezen mame ob ljubečem očetu
je nekaj najmogočnejšega na svetu!

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odprta za 1 prst
19.5.2008 20:22:48   
žmož
Živijo
Jaz sem bila v 32 tednu odprta 3cm, imela sem strogo ležanje-doma, (dobila sem inekcije za razvoj pljučk) v 33 tednu se mi je začel luščit čep, sem morala ležat v bolnico. V 34 tednu pa mi je začela odtekat voda - rekli so, da počakajo 48 ur (ker mi ni odtekla v celoti ampak po "žepih"), če ne bo spontanih popadkov, da mi bodo sprožili porod. Dobila sem antibiotike, da ne bi prišlo do okužbe. No, v 48 urah sem dobila spontane popadke in na hitro rodila. Mala je bila težka cca 2.300, ni potrebovala niti inkubatorja, niti tople posteljice. Je pa res, da je bila obložena z termoforčki. edini problem, ki sva ga imele je bil ta, da ni hotla jest, pa tudi sesalnega refleksa ni imela razvitega. Dojila sem jo lahko največ 5 minut, ker se je tako zmartrala, da potem še po flaši ni hotla jest in so mi sestre rekle, da naj jo ne martram preveč, ker bi ji potem mogli namestit sondico za hrano. Vseeno je šlo vse mimo in hvala bogu ni bilo nič narobe.
Ti se kar mirkaj in pazi, vsak dan ko je več v trebuhu, je za otročka pomemben.

(odgovor članu suzanamai)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odprta za 1 prst
19.5.2008 21:04:09   
Blacky30
Pety78, želim ti, da user posted image  ostane še zelo dolgo v tvojem trebuščku. Bom držala pesti zate, hkrati pa upam, da se boš kaj oglasila tudi pri svojih julijkah. Te pogrešam......user posted image

(odgovor članu žmož)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odprta za 1 prst
20.5.2008 8:01:06   
pety78
Hvala vsem za odgovore. Ste me malo potolažile.user posted image Sicer imam tako kar dober občutek in me ni strah, pa vseeno so me zanimale vaše izkušnje. Sem vesela, da je z vašimi otročki vse vredu.

Blacky, saj vas tu in tam prebiram, se bom pa še tudi kaj oglasila.user posted image

Suzanamai, poljubček za Zojo.user posted image

_____________________________



(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Odprta za 1 prst
20.5.2008 8:53:25   
*ANA*
No jaz sem pa bila v 24 tednu odprta 2 prsta in sem imela strogo ležanje, takoj sem dobila injekcije za razvoj pljučk in potem sem doma počivala user posted image , pa sem prilezla do 38 tedna, tako da kar počivaj in bo vse OK

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odprta za 1 prst
21.5.2008 22:00:08   
Anya22
No, jaz sem bila odprta za 1 prst v 29. tednu in me je moja G takoj poslala v bolnico, da sem prejela injekcije za razvoj pljučk in sem prav tako prilezla do 38 tedna!!!user posted image

_____________________________

Moj pikec je prišel na svet 14.06.2007 po imenu Žan.

Moja pikica je prišla na svet 28.09.2009 po imenu Nika

28.09.2009 3320g, 51 cm
20.10.2009 4005g, 52 cm
24.11.2009 4900G, 54 CM

(odgovor članu *ANA*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?