|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
20.5.2008 20:51:22   
Ivanča
Naša miška in oči sta se prej preganjala in mala se je spotaknila ter udarila ob rob mize. Padec sploh ni bil hud, ko je jokala sploh nisva videla buške, dokler nisva pogledala zobk!!! Enko ji je zabilo skoraj za milimeter nazaj in pod kotom!!! Stara je dve leti in že tako je zelo pozno dobila zobke, tole prvo enko šele ob enem letu.

Zjutraj jo nameravam peljati k zobozdravnici, a vendar, če ima katera tovrstne izkušnje, naj prosim pove.

Se bo zobek zravnal nazaj? Ga lahko zobozdravnica?


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
20.5.2008 20:59:29   
Anonimen
Ojoj. Odgovora ne vem, me je pa vse zabolelo, ko sem to prebrala. Upam, da bo vse v redu user posted image .

(odgovor članu Ivanča)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
20.5.2008 21:08:37   
tinaaja
Naceloma naj bi se ga poskusilo dat nazaj cim prej in za nekaj casa dajat tako hrano, da ne obremenjuje zoba (da ne trga kruha z zomi, ne grize jabolka,..). Okolje zoba je zdaj razmajano, ampak ponavadi se v roku enega meseca vse uredi in je bp. 

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
20.5.2008 21:10:08   
ANEJ01
mojmu nečaku se je zgodilo isto,ne vem koliko je bil star vem samo,da si je nazaj "zabil" obe enici.Takoj so odšli k zobarju in ta jih je menda samo porinila v pravi položaj(naprej).Upam,da sem ti kaj pomagala in da se bo vse srečno isteklo.

_____________________________

20.01.2009 se nam je pridružil Gal

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
20.5.2008 21:17:19   
žmož
Mojemu fantiču se je to zgodilo pri 4 letih. Obe enkici mu je zabilo malo gor, pa kar nazaj. Zobozdravnica je rekla, da se mu bodo dali sami nazaj na mesto, kvečjemu da bodo postali črni, če je bil udarec res močan. No, dali so se mu na mesto, barvo pa so zelo malo spremenili.

(odgovor članu ANEJ01)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
20.5.2008 21:28:06   
Ivanča
Hvala za hitre odgovore! Moj kar po stanovanju hodi in ne ve kaj naj naredi, mu je ful hudo, ker sta se zabavala, potem pa ta nesrečen padec.

Sva oba kar potolažena, ker udarec ni bil tako močan, zobek nima še sosednje dvojkice (vsega skupaj ima 9 zobk) tako da sem tudi sama razmišljala, da ga znajo potem zobki sami (ko bo že gužva, ker bodo vsi) nekako zriniti nazaj. Najbrž pa ga bo zobozdravnica jutri le usmerila pod pravi kot.

Zdaj grem pa kar pred tv počivatuser posted image Lp vsem!

(odgovor članu žmož)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
20.5.2008 21:33:12   
JORJA
Mojemu sinu se je isto zgodilo na bazenu...na dopustu....je tekla kri v potokih. Star je bil 3 leta. Zlomil si je dvojko , enico pa samo zabil nazaj. Ne vem kako je bilo to mogočeuser posted image  Moram ti povedati da  mu je odlomjen zobek zobozdravnica zbrusila, čez nekaj časa  je pa potemnel. Enico mu je pa naravnala in je bila kot nova.
Sedaj je star 6 let in ima že stalne zobe...

(odgovor članu žmož)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
21.5.2008 7:36:23   
vesna.com
Moja se je v ročaj nakupovalnega vozička tako zaletela z zobmi,da ji je enkico porinilo nazajtolk, da ji je zgoraj spredaj čez dlesen ven pogledal del zoba al korenine, nevem,v glavnem zgornji del.Ji ni nič popravljala,šlo je pa samo nazaj,kot da se ne bi nič zgodilo.Tudi utrdil se je čist nazaj.Isto pri drugi se nam je to zgodilo,celo več raztrganin je mela,je tudi zdaj kot da ni blo nič.

(odgovor članu JORJA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
21.5.2008 7:57:51   
kristinaj
jaz upam, da ne bomo imeli pri nas takega hudega problema. vnuk od sodelavca je ravno tako ruknil ob mizo, mu je pa zobek gor zabilo.... po obisku pediatrije in zobozdravnika, baje je bilo kar hudo se sedaj bojijo, ne za mlečni zobek ampak se bojijo, da se ni zametek stalnega poškodoval...

čimprej k zobarju in držim pesti, da bo z vašo miško vse ok......

(odgovor članu Ivanča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
21.5.2008 9:01:52   
Mišni
Moj je pri kakšnih 3 letih padel na sprednje zobe zadel je v robnik. Kri je tekla v potokih, kot je že ena napisala, zobka sta bila močno razmajana, vendar je zobar, ko smo ga klicali, kaj naj naredimo, rekel, da nič. Da on itak nima kaj, da če bosta pomodrela, pač bosta, če udarec ni bil prehud, pa ne bosta.
In nista. Pa tudi v vrsto sta šla lepo nazaj.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
21.5.2008 9:07:37   
mika
da se ni zametek stalnega poškodoval...


to se tud jaz bojim za našo. zaletela se je v omaro in si obe enki nabila v dlesen. zobozdravnica je rekla, da je možno, da ne bo nič narobe s stalnimi zobki, lahko da bodo šli počasneje ven, al pa jih sploh ne bouser posted image user posted image .


(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
21.5.2008 10:19:57   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Moj je pri kakšnih 3 letih padel na sprednje zobe zadel je v robnik. Kri je tekla v potokih, kot je že ena napisala, zobka sta bila močno razmajana, vendar je zobar, ko smo ga klicali, kaj naj naredimo, rekel, da nič. Da on itak nima kaj, da če bosta pomodrela, pač bosta, če udarec ni bil prehud, pa ne bosta.
In nista. Pa tudi v vrsto sta šla lepo nazaj.


Pri nas je blo skoraj identično, le da smo ga mi peljali na urgenco, ker smo se tudi bali zarad stalnega zobka in je bil tam ravno neki zobni kirurg tud dežuren. jE REKEL, DA NI PANIKE, DA SO ZAMETKI STALNIH ŠE TOK VISOKO, DA NE BO NIČ NAROBE, ZOB SE JE PA ČEZ ČAS TUD SAM PORAVNAL.

Eh, črke...

Aja, star je bil tri leta.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
21.5.2008 10:27:38   
emaa
naš si je zlomil zgornjo enko pri padcu, do sklenine, pa je imeld vakrat kotnrolo pri zobarji, pa je na srečo zametek stalnega zoba nepoškodovan

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
21.5.2008 21:43:46   
Ivanča
Uh, poročam, da je pri nas vse ok.

Zobozdravnica je zobek samo pogledala. Naj bi se sam poravnal v roku enega tedna in tudi nazaj ven bo lepo prišel. Ker udarec ni bil hud, je z. pogruntala, ko sem ji odgovorila, da je za spat že imela dudouser posted image , tudi zobek ne bi smel biti poškodovan. Pa zateklo ni bilo nič.


No, ko  tako čuvamo, ko tečejo po klancu ali pa na kolesu....potem se ti pa sredi igre zgodi. Pa še oči posredno krivuser posted image

Čuvajte zobke!Lp

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Padec na zobke-enko zabilo nazaj!?!
22.5.2008 15:25:31   
nova sloncica
jest sem pri 5 letih padla in si obe zgornji enki zabila cist nazaj do dlesni. Sploh me ni tako bolelo, so pa sami zobje  nazaj pršli, brez nič. Verjetno ne bo hudega.

(odgovor članu Ivanča)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?