|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Uvajanje glutena
18.5.2008 21:08:28   
Srečic@
Živjo,

kdaj in s čim ste začele uvajati gluten?
Pa še eno vprašanje; kdaj ste uvedle tretji, večerni obrok in s čim ste začele?
Hvala.
S.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Uvajanje glutena
18.5.2008 21:12:58   
skuštrana
Naš mali ima 7m pa še nisem zuačela..Začet nameravam pri cca 8m z ovsenimi kosmiči.
Zaenkrta ima samo 1 obrok gh na dan, mu pa nameravam te dni uvest še večerni obrok, zjutraj mi je dojenje še vedno najbolj komotuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Uvajanje glutena
18.5.2008 21:22:04   
Paštetka
pri sedmih mesecih

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Uvajanje glutena
18.5.2008 21:24:22   
Zoya27
nekje pri sedmih mesecih in pol

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Uvajanje glutena
19.5.2008 8:14:35   
kristinaj
kdaj gluten??? jaz sem ji dala plasmon piškote, ki ga vsebujejo pri 6m....

večerni obrok... večerjo ima naša od enga 7-8m naprej, polenta, gres, riž na mleku alpskem 3,5

pred spanjem pa še flaša mleka...

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Uvajanje glutena
19.5.2008 8:29:26   
Anonimen
Pri sedmih mesecihuser posted image

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Uvajanje glutena
19.5.2008 10:41:27   
mateyka
8 mesec - pšenični kosmiči, nato žemlja in albert keksi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Uvajanje glutena
19.5.2008 11:07:00   
Solero
Ob dopolnjenem 6. mesecu z ovsenimi kosmiči.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Uvajanje glutena
19.5.2008 11:36:16   
Rožica*
V začetku 9.meseca.
Poizkusila sva piškot z glutenom. Po nekaj dneh sredico kruha, jušno zakuho,.....

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Uvajanje glutena
19.5.2008 12:50:57   
sandra85
pri 6,5m

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Uvajanje glutena
19.5.2008 13:02:36   
annie
Pri 7,5 m.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Uvajanje glutena
19.5.2008 16:02:18   
MissLady
7 mesecev
Začeli pa smo z skorjico kruha in Milupa kašico 7 žit.

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Uvajanje glutena
19.5.2008 17:34:19   
sana76
ravno danes na telovadbi za user posted image nam je višja med. sestra (ki dela pri pediatrinji) povedala za revolucionarno novost, ki so jo izvedeli pretekli teden na seminarju. in sicer glede prehrane user posted image : po novem ni potrebno prav nič več paziti na prehrano, kot so nam vsa ta leta strogo dopovedovali (npr. kaj od 6. do 9., kaj od 9. do 12. meseca,....). Dejala je, da so 15 let delali raziskave glede alergij user posted image na različno hrano in posamezne stvari odsvetovali,....
Naposled so ugotovili, da alergij ni nič manj in da se 'vračajo časi starih mam', ki so nam vse dajale jesti in smo vsi zdravo preživeli. Tako, da je sedaj težka naloga zdr. strokovnjakov, da nas počasi soočijo s to novostjo glede prehrane.

glede glutena je posebej dejala, da je priporočljivo med 4. in 7. mesecem ga začeti dajati.

odsvetovala je le gobe in morske sadeže (čim dlje brez teh) ter začimbi vegeto in kocko (kar tudi za nas ni ravno ok.)

da vam povem, kako smo bile vse mame vesele te noviceuser posted image user posted image user posted image user posted image .

počasi bo o tem obveščena celotna Slovenija.... ja, res super.

uživajte in lpuser posted image user posted image

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Uvajanje glutena
19.5.2008 19:59:50   
Paštetka
no, pri nas v posvetovalnici se že nekaj časa tega držijo (torej po 7. mesecu bi naj vse jedli, razen tistih nekaj cvetk od hrane, ki je res težka). Pa saj vam to tudi skoz govorim, da nehajte komplicirat, pa me ne poslušate user posted image

Sicer, pa vsak po svojeuser posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu sana76)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Uvajanje glutena
19.5.2008 20:03:47   
Anonimen
Ne vem, ker pri uvajanju GH se nisem ringaraje brala...user posted image .

Smo kar po obcutku kuhali...in punca kar raste user posted image

(odgovor članu Srečic@)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Uvajanje glutena
20.5.2008 14:21:49   
pavlyna
ma pri nas se pa pediatrinaj drži starih pravil kot pijanec plota!in bog ne daj da bi pred 8.mesecem dal otroku kaj kar vsebuje gluten,....
obup

ej me je ta članek prov mal v dobro voljo spravil.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Uvajanje glutena
20.5.2008 14:39:50   
Lolypop
meni je patronažna že pri 4,5 mescih svetovala, naj ji dam pazma piškote v večerno mleko, da bo sita celo noč user posted image
Itak p ani zdravo preveč komplicirat.


_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu pavlyna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Uvajanje glutena
20.5.2008 23:18:59   
Srečic@
Kaj vsebuje gluten?
pšenica, oves, ječmen,.... ?

Brez glutena pa:
ajdova kaša, koruzni zdrob, polenta, riž,.... ?

Prosim, če lahko dopolnite seznam.
Hvala.
S.

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Uvajanje glutena
21.5.2008 10:00:51   
buček
IZVIRNO SPOROČILO: Srečic@

Kaj vsebuje gluten?
pšenica, oves, ječmen,.... rž in seveda vsi izdelki ki vsebujejo naštete žitarice
Brez glutena pa:
ajdova kaša, koruzni zdrob, polenta, riž,.... proso

Prosim, če lahko dopolnite seznam.
Hvala.
S.

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Uvajanje glutena
22.5.2008 15:06:33   
bsasab
ravno danes na telovadbi za nam je višja med. sestra (ki dela pri pediatrinji) povedala za revolucionarno novost, ki so jo izvedeli pretekli teden na seminarju. in sicer glede prehrane : po novem ni potrebno prav nič več paziti na prehrano, kot so nam vsa ta leta strogo dopovedovali (npr. kaj od 6. do 9., kaj od 9. do 12. meseca,....). Dejala je, da so 15 let delali raziskave glede alergij na različno hrano in posamezne stvari odsvetovali,....
Naposled so ugotovili, da alergij ni nič manj in da se 'vračajo časi starih mam', ki so nam vse dajale jesti in smo vsi zdravo preživeli. Tako, da je sedaj težka naloga zdr. strokovnjakov, da nas počasi soočijo s to novostjo glede prehrane.

glede glutena je posebej dejala, da je priporočljivo med 4. in 7. mesecem ga začeti dajati.

odsvetovala je le gobe in morske sadeže (čim dlje brez teh) ter začimbi vegeto in kocko (kar tudi za nas ni ravno ok.)

da vam povem, kako smo bile vse mame vesele te novice .

počasi bo o tem obveščena celotna Slovenija.... ja, res super.

uživajte in lp




No fino... Jaz ze zdaj ne komliciram, ji dam vse za probat, pa ce tudi pravijo da do nevemkaterega meseca naj nebi (Lili bo kamlu stara 6 mesecev), jema vse, tudi baby piskotke ji vmesam v sadje ki vsebujejo gluten ze od uvedbe GH (cca mesec dni nazaj), tudi cokolino je ze probala pa gris in vse na kravjem mleku (3,2) in zaenkrat je s tamalo vse okej, brez problema, je ful veseljak, rada je vse kar ji ponudim, od sadja do zelenjave, ta ali pa naslednji teden boma pa ze zacele z mesom (perutnina, govedina...)

Jaz tudi samo pravim to, brez kompliciranja, ce ja pa kakrsna koli reakcija pa pac prenehas s tem za kak mesec dvva, pol pa spet probas,...

Pa veliko uzitkov ob hranjenju....


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu sana76)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Uvajanje glutena
22.5.2008 15:09:44   
Lunc_a
se uvaja gluten po 6 mesecu.
bsasab kasneje se zaradi prehitrega uvajanja Gh pokažejo težave,tako da.....

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Uvajanje glutena
22.5.2008 15:22:54   
bsasab
bsasab kasneje se zaradi prehitrega uvajanja Gh pokažejo težave,tako da.....


Smem vprasat kaksne tezave, ker meni je patronazna rekla, ko je tamalo vidla (takrat sva ze dva tedna imeli namesto enega mlecnega obroka GH) da tako zdravega, veselega, oh in sploh otrocka pa ze res dolgo ni vidla, pa da ima ful lepo kozo, pa giblane-razvijalne sposobnosti na visku...

Sedaj pa me res zanima kaksne tezave lahko nastopijo ce zecnes uvajati GH pri 4,5 mesecih...,

Pa lep dan


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Uvajanje glutena
22.5.2008 21:23:21   
nananaja
je mal mimo moje razmišljanje, ampak ker ste že začele o alergijah in gh.
ja težave se res lahko pojavijo kasneje, s tem se strinjam, kot pribito. sem bila sama alergik in pol. v šolskih letih sem enih par let imela zelo dolg seznam, kaj naj ne bi jedla. sem imela malo sreče, da so mi v času, ko so strokovnjaki o alergijah vedeli še bore malo (napram danes), sploh dali diagnozo alergije in me zdravili z zdravili, ki jih ni na trgu že vsaj 10 let. in sem stvar prerasla, pri zdravljenju je imala pomembno vlogo mami, ki je natančno sledila navodilom.
vesela sem, da se je to področje zelo razvilo in zelo zgodaj alergije odkrijejo in se tudi hitreje pozdravijo. nisem pa tako striktno gledala, kdaj kaj uvajati. mi je svakinja, ki je vms in ima otroke (tudi s slabimi izkušnjami), rekla, da ima dojenček dovolj materino mleko do 6m, po 4m pa lahko je tudi gh (v smislu, da je njegov prebavni sistem že pripravljen na sprejem določene hrane). pač stvar posameznika, kdaj bo uvedel gh, je pa dobro do 6m malo popaziti, potem pa lahko je pretežno vse, čim manj komplicirat.
jaz sem tudi dala gluten okrog 6m. je dobila kak piškot ali malo kruha.
sem pa očitno uvajala hrano čist po novih raziskavah user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?