|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Poletni dojenčki
30.5.2008 7:01:06   
maartinca
Punce prosim za pomoč, ker je moja tri letnica rojena januarja si ne predstavljam kako obleči dojenčka avgusta. Ali pridejo v poštev bodiji brez rokavčkov oz. kratki rokav ... in kaj še ...
Hvala za pomoč !
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 7:04:07   
Volga
ne, kaj pa če zapiha mrzel veter?

(odgovor članu maartinca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 7:35:36   
mateyka
ne, kaj pa če zapiha mrzel veter?


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja maartinca, tud nagec je lahko - ni smrtno nevarno, ko je 30 stopinj user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 7:37:28   
Olivija
naša se je rodila konec avgusta in od tistih kompletnih kompletov, ki smo jih imeli, ni oblekla nobenega.

Je pa imela bodyje s kratkimi rokavi in čez dolge rokave, pa kakšne bombažne pajacke ali hlače.

Bo pa vse odvisno od vremena, jaz sem bila mal preveč optimistična in sem ji kupila zelo poleten kompletek za pot iz porodnišnice domov - zdaj ga nosi njen Baby born. user posted image  Domov je šla pa v istem kompletu kot njena sestrica, ki je rojena aprila.

(odgovor članu maartinca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 7:40:21   
Maja T.
Jaz sem bila v isti dilemi, naša user posted image bo avgusta in sem vprašala na MŠ, kako je z oblačenjem. Je rekla, da saj 3 t. naj user posted image oblačimo dvojno, dolg rokav, ker user posted image še ne znajo uravnavat telesne temperature in se hitro ohlajajo/pregrevajo.

Če mu je pa prevroče, se ponavadi kake pikice naredijo, če mu je premrzlo bo nemiren in hladen...

Na MŠ so še rekli, da če je otrok sit, ni pokakan in je še vedno nemiren, da naj preverimo, če ni preveč oz. premalo oblečen...


_____________________________

ZARA - 08.07.2008

Nemogoče pomeni le, da vam bo vzelo nekaj več časa, kot ste načrtovali

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 7:42:57   
aluš
Moj ta prvi je bil rojen konec maja. Pa smo imela več ali manj oblečeno prva dva meseca (po nasvetu pediatrinje in patronažne): bodi kratki rokavi+bombažno majico dolgi rokav, bombažne žabice. Ker ven ga v ta veliki vročini (če imaš kaj v glavi in če ni nujno) ne voziš, ampak bolj zjutraj in proti večeru, giblješ se v senčki. Notri pa pri nas nikoli nimamo vroče. aja, je pa res, da je bilo to točno 11 let nazaj, pa takrat ne vem če je bila ozonska luknja že tako grozna in taka vročina kot je zadnja leta.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 8:34:06   
Nyah*
Tudi jaz sem v dilemi, ker je prva rojena januarja, pa se mi zdi, da je lazje, ker jo pozimi tezko obleces prevec, strucko malo.


Sem se odlocila nekako takole:
- bodi s kratkimi
- bodi ali majcka z dolgimi
- bombazne hlacke s stopalci do pasu (mogoce spodaj se tanke nogavicke)
- za rezervo s sabo se tanko bombazno jopcko
- na glavi tanka bombazna kapica


(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 8:51:15   
maartinca
Hvala, se bom prilagodila takratnim vremenskim razmeram ...

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 9:26:10   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: aluš

Moj ta prvi je bil rojen konec maja
. Pa smo imela več ali manj oblečeno prva dva meseca (po nasvetu pediatrinje in patronažne): bodi kratki rokavi+bombažno majico dolgi rokav, bombažne žabice. Ker ven ga v ta veliki vročini (če imaš kaj v glavi in če ni nujno) ne voziš, ampak bolj zjutraj in proti večeru, giblješ se v senčki. Notri pa pri nas nikoli nimamo vroče. aja, je pa res, da je bilo to točno 11 let nazaj, pa takrat ne vem če je bila ozonska luknja že tako grozna in taka vročina kot je zadnja leta.



tudi moj prvi sin je bil rojen konec maja pred enajstimi leti user posted image , točneje 22.5.97

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 9:30:52   
aluš
tudi moj prvi sin je bil rojen konec maja pred enajstimi leti , točneje 22.5.97


Moj pa 29.5.97, smo ravno včeraj praznovali.

Zdaj me pa še zanima, če je tvoj  drug otrok i tudi sinček in je decemberček 2003?user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil aluš -- 30.5.2008 9:31:50 >

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 9:35:23   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: maartinca

Hvala, se bom prilagodila takratnim vremenskim razmeram ...


se mi zdi najbolj smiselno, mi smo sproti kupovali toplejše stvari, ker je naša ta velika rojena aprila 2003 in je bilo takrat že maja 30 stopinj.

(odgovor članu maartinca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 9:47:53   
lelaval
IZVIRNO SPOROČILO: aluš

Moj ta prvi je bil rojen konec maja. Pa smo imela več ali manj oblečeno prva dva meseca (po nasvetu pediatrinje in patronažne): bodi kratki rokavi+bombažno majico dolgi rokav, bombažne žabice. Ker ven ga v ta veliki vročini (če imaš kaj v glavi in če ni nujno) ne voziš, ampak bolj zjutraj in proti večeru, giblješ se v senčki. Notri pa pri nas nikoli nimamo vroče. aja, je pa res, da je bilo to točno 11 let nazaj, pa takrat ne vem če je bila ozonska luknja že tako grozna in taka vročina kot je zadnja leta.



tudi moj prvi sin je bil rojen konec maja pred enajstimi leti , točneje 22.5.97


Jaz pa imam hčer najstarejšo - rojeno 24.5.97 user posted image

Najstarejša je rojena konec maja, najmlajša pa v sredini junija - obe sem le 1. teden oblačila v dolge rokave - po nasvetu babic (že v porodnišnici smo oblačili le 1 majćko z dolgimi rokavi, ne 2), kasneje pa isto kot sebe - tako sta dostikrat bile le v bodiju s kratkimi rokavčki ali pa majčki s kratkimi rokavčki - da se tudi hrbet malo "prezrači". V največji vročini pa samo v pamperski. Ker sta imele kolke 1A, sem široko povijala le ponoči.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 9:48:05   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: aluš

tudi moj prvi sin je bil rojen konec maja pred enajstimi leti , točneje 22.5.97


Moj pa 29.5.97, smo ravno včeraj praznovali.

Zdaj me pa še zanima, če je tvoj  drug otrok i tudi sinček in je decemberček 2003?user posted image user posted image user posted image



drugi otrok je tudi sin, je novemberček leto 2005....ampak blizu pa smo si user posted image user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 9:49:04   
mojamura
1997-ega leta je pa bil maj roden mesec user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 10:02:52   
Yasminka
Jaz se podobno sprašujem kako obleči poletnega dojenčka. Hči je bila rojena decembra in je imela popolnoma drugačno "garderobo". Tako mi zelo malo njenih stvari prav pride. Mi pa manjka kaj za pokrit v vozičku - kakšna lahka bombažna oz. platnena "dekica" . Sem že malo pogledala po trgovinah, pa nič kaj takega nimajo. Ga bom pokrivala kar s pleničko oz. odvisno od temperature.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 10:17:35   
Splet.Ka
Jaz sem rodila konec julija. Ko sem šla v porodnišnico, je bilo zunaj 35 stopinj, ko smo šli domov, pa samo še 15, ker je bilo nekaj tednov kar hladno in deževno.

Ne pozabiti, da novorojenčki še nimajo razvite termoregulacije in da jim pretirano slačenje lahko nan začetku škodi.

Na začetku smo imeli punčko v dolgem bodiju in tankih žabicah, včasih čez še jopico, pokrita je bila v vozičku z odejico. Kakšne hude vročine tisto leto ni bilo več, tako da smo kratka rokava (ne p tudi kratkih hlač) uporabljali samo septembra na morju.

Srečno.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Yasminka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 10:37:34   
pety78
Ni druge, kot pa da se boš ravnala po vremenu. Avgusta zna fino kuhati, ampak zadnja leta je res bolj deževen in hladen. Tako da imej vsakega po malo.

_____________________________



(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 10:55:21   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

ne, kaj pa če zapiha mrzel veter?


volga, pa smo spet pri debati o mrzlem vetruuser posted image kdo bo predlagal brezrokavnikuser posted image ali dvojne kratke?user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 11:38:49   
lelaval
1997-ega leta je pa bil maj roden mesec


Ne samo maj, baje je bilo celo leto 1997 dosti rojstev.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 11:40:51   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

1997-ega leta je pa bil maj roden mesec


Ne samo maj, baje je bilo celo leto 1997 dosti rojstev.



lepo to user posted image user posted image

pravijo, da je dosti rojstev takrat, ko so orehi polni.....verjetno jih je res bilo '97 ogromnouser posted image


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 11:45:23   
qwasy
Rodila sem pred dvemi leti, oblačila sem pa mojo dojenčico v zimske pajace - celo radiatorje so nam zahajcali takrat (v juniju!). Kasneje julija in avgusta so pa tudi kratki rokavčki prišli v poštev, seveda.

_____________________________

ojej!

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 11:50:39   
kjava
Glede na to, da boš rodila šele avgusta, jaz na tvojem mestu ne bi kaj veliko poletne garderobe kupovala. Je že ena napisala, da otroka itak ne voziš ven v ta hudi vročini, notri imate pa, upam,  hladneje kot zunaj. Avgustovski večeri znajo pa bit že kar hladni.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 13:34:18   
aluš
Ne samo maj, baje je bilo celo leto 1997 dosti rojstev


Pri nas (v mojem kraju-na vasi) niti ne. Jih je pa bilo naslednje leto za dve generaciji. Sva s sestro (tisto leto sva obe zibali) ugotovili, da sva preveč "Vozičkale" po vasi in sva mamicam "lušte" naredili. 

Ampak zanimivo, kako smo se hitro najdle tri iz maja 1997, a ni to že tako dalečuser posted image .

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Poletni dojenčki
30.5.2008 15:10:35   
Lianna
Zadnje dni sem videla kar nekaj novorojenčkov. In so imeli na sebi al samo bodi s kratkimi rokavi, ali pa bodi+ tanke bombažne hlače. Meni se je zdelo normalno ker je bilo res vroče.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?