|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Komarji...
25.5.2008 21:52:18   
mala pikica
Vidim, da se pogovarjate o zaščiti proti klopom. Kako pa ste zaščitele otročke proti komarjem? Ne vem, če se jih lahko naspreja ali namaže s čim user posted image  

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Komarji...
25.5.2008 21:53:35   
lelaval
Jaz sem ponoči vklopila v vtičnico tisti Baygon - pa še danes to počnemo.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Komarji...
25.5.2008 21:59:05   
mala pikica
Za v spalnici se ne obremenjujem tako, imamo komarnike na oknih. Bolj me skrbi zunaj, sploh proti večeru. Mene so danes že kar napadli.


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Komarji...
25.5.2008 21:59:44   
black jack
Ja, to tudi mene zanima..Smo sicer ob rojstvu malega dobili za darilo sprej od Chiccota proti komarjem ( piše od 0 mesecev naprej) pa ga kar nisem mogla mazati s to kemijo.Tako, da smo na začetku uporabljali mrežo na oknu spalnice in v vozičku, na morje pa tako po rojstvu nismo šli..gremo pa sedaj in vprašanje ostaja...

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Komarji...
25.5.2008 22:00:29   
Naja30
Lani poleti, ko še ni imela 1 leto, je nisem z ničemer mazala, pa smo preživeli skoraj brez komarjevih ugrizov. Preden smo šli spat, smo za nekaj časa prižgali eno lučko, da je "opravila" s komarji, na oknu pa smo imeli mrežo.
Letos bom verjetno kupila nek sprej od Chicchota, baje je dober.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Komarji...
25.5.2008 22:07:32   
black jack
Naja3 - preverjeno dober ali samo baje dober?Ma ne vem , punce, toliko se piše o kemiji, ki naj jo ne bi dajali na otrokovo kožo s kremami proti soncu, potem pa če že uporabiš kremo z konkretnim faktorjem( recimo Rochejevo) in ne ravno dr.Hauschka( ki je super naravna, zaščiti pa?) ma potem imam pa kar malo slabo vest, da bi ga mazala še s kemijo proti komarjem? Kakšne so pa vaše izkušnje in kakšno mnenje?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Komarji...
25.5.2008 22:18:15   
lelaval
Bolj me skrbi zunaj, sploh proti večeru


Če nočeš otroka z ničemer mazat ali špricat, pa pošpricaj po vozičku (če bo npr. v vozičku)

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Komarji...
25.5.2008 22:19:08   
Jančika_
Jaz nimam nekih predsodkov proti kemiji, ker sem sama občutljiva na komarjeve pike (poznajo se mi več kot en teden, srbijo kot user posted image , nobena žavba ne pomaga naknadno) in je vsaj moj tavečji sin (star je malo manj kot 4 leta) to zgleda podedoval po meni. Pred dvema tednoma sva bila v Premanturi in so ga prvi večer komarji tako napadli, da je imel rokico kar malo zatečeno, izginilo je pa šele po 10 dneh. Smo imeli prižgano neko spiralo, pa je samo smrdela, komarjev pa še vedno kot solateuser posted image . Tako da sva se potem nasprejala z nekim Autanom ali kaj je bilo.

Lani na Cresu nismo imeli težav s komarji, zgleda, da jih tam ni toliko ali kajuser posted image . Ker predlani je bila v Premanturi tudi cela štala, tamali je bil star ravno dva meseca. Bili smo v apartmaju in smo imeli s sabo tisto veliko mrežo, ki se obesi nad posteljo; to smo obesili čez okno, pa tiste zadeve za v vtičnice smo imeli. Mrežo smo dali tudi čez voziček, ko smo bili zunaj.

Chicco ima nek prenosni UZ odganjalec komarjev, v Pikapolonici stane 10€ in ima domet 3 metre, se mi zdi. To je po moje takole za zvečer na terasi ali za sprehode z vozičkom kar fajn; če res deluje, pa ne vemuser posted image . Baje, da se vseeno malo sliši zvok, tako da ponoči jaz tega ne bi imela.


(odgovor članu black jack)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Komarji...
25.5.2008 22:28:12   
lucika
pred kratkim so imeli v hoferju neko zadevo za vštekat, ki deluje kot luč ki privablja bibe, in jih potem uniči ( se ne bi poglabljala v način). sem kupila in sem v pripravljenosti:)

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Komarji...
25.5.2008 22:32:25   
Jančika_
U, lucika, če je to to, kar je imela moja stara mama, pol bo še veselo, heheuser posted image . To večje žužke, vešče recimo, tako zelo naglas scvrkne, da nihče ni mogel poslušati, tako da ni bilo ravno pogosto v uporabiuser posted image .

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Komarji...
25.5.2008 22:50:42   
Spark
pred kratkim so imeli v hoferju neko zadevo za vštekat, ki deluje kot luč ki privablja bibe, in jih potem uniči ( se ne bi poglabljala v način). sem kupila in sem v pripravljenosti:)


To sem si tudi jaz kupila, bomo videli kako bo delovalo.

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Komarji...
25.5.2008 23:15:25   
lucika
bomo videli.... vešče nam ravno ne letajo po stanovanju. od enga fajn sitega komarja pa tud skor špricne, ko ga vredu " ročno" zarežeš.
jao, komaj se neha zima in pride sonček..pridejo zraven pa še ostale nadloge. tak da ni nikol čist lušno. ojeeeeeeeej.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Komarji...
25.5.2008 23:31:52   
dreamz
IZVIRNO SPOROČILO: dreamz

Evo, sem našla na www.chicco.si

user posted image
"Linija Zanza No ponuja odlična sredstva za zaščito proti komarjem, narejena iz naravnih sestavin (indijski bezeg, limonina trava, meta). Zaradi tega je primerna tudi za zaščito nežne kože dojenčkov in ostalih otrok.
Čas delovanja 2 uri.
Proizvodi so dermatološko preizkušeni"


Jaz sem to nabavila.
Če pa nočeš dat taka sredstva na otroka, pošpricaj po oblačilih ali po vozičku.


_____________________________



(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Komarji...
26.5.2008 7:11:18   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: black jack

Naja3 - preverjeno dober ali samo baje dober?Ma ne vem , punce, toliko se piše o kemiji, ki naj jo ne bi dajali na otrokovo kožo s kremami proti soncu, potem pa če že uporabiš kremo z konkretnim faktorjem( recimo Rochejevo) in ne ravno dr.Hauschka( ki je super naravna, zaščiti pa?) ma potem imam pa kar malo slabo vest, da bi ga mazala še s kemijo proti komarjem? Kakšne so pa vaše izkušnje in kakšno mnenje?


Ne vem, koliko je dober, ker sem zanj prav tako izvedela na RR od punc in še nisem kupila.
V bistvu na vsaki embalaži piše, da ni priporočljivo mazat otroka do 2-h let, ampak letos so se zgodaj začeli in mala je že popikana. Ko pride tako daleč, tudi sama nimam predsodkov do kemije. Itak, da je je veliko, saj drugače ne bi pomagalo pri odganjanju komarjev, tudi če piše, da so samo naravna sredstva. Ampak nekaj bo treba, se zaščitim otroka.

< Sporočilo je popravil Naja3 -- 26.5.2008 7:13:20 >

(odgovor članu black jack)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Komarji...
26.5.2008 7:46:18   
kristinaj
jaz sem lani na morju, stara je bila od 3-5m, dala na okna komarnike in posetljico dodatno zvečer pokrila z mrežo proti komarjem. imela sem tudi v vtičnici od chicco eno stvar, ki naj bi delovala na podlagi ultrazvoka in odganjala komarje a se mi zdi, da ne deluje najbolj.

doma ker je komarjev manj sem samo posteljico pokrila z mrežo.

letos bo pa starejša in jo bom probala s kakšno kremo proti k namazat, okoli gležnjev in po vratu in pa voziček nasprejat....

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Komarji...
26.5.2008 12:28:57   
black jack
Ma ja, res je, če hočeš otroka zaščitit, je potrebno pač uporabiti kakšno mazilo...bom pa res poskusila najprej po vozičku in oblekicah mal pošpricat.Hvala punce za nasvet. Pa čim manj pikov in nadležnih žužkov vam želim user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Komarji...
26.5.2008 12:36:19   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Smo imeli prižgano neko spiralo, pa je samo smrdela, komarjev pa še vedno kot solateuser posted image .




Teh špiral moraš zakuriti več naenkrat pa jih razporediti po terasi, recimo. Mi jih vedno uporabljamo na morju, tudi v "divjini" pa ni nikoli nobenih komarjev blizu.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Komarji...
26.5.2008 14:20:28   
Tende
http://nakup.pikapolonica.com/nega-in-kozmetika/nega-malcka/manjsi-pripomocki/prenosna-ultrazvocna-zascita-pred-komarji/1881.208003670728870

A je tole katera žepreizkusila? Me zanima, če se obnese....

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Komarji...
2.6.2008 7:49:02   
nežka
Sem pred kratkim kupila Avalon olje za zaščito pred komarji, ki je naravno in ima BDIH, tako da ni nobene kemije. Uporabiš pa itak le takrat, kadar rabiš, se pravi ko se začne mračiti in komarji postanejo "zoprni". Tudi jaz se namažem z njim, ker sem magnet za komarje in je zaenkrat kar v redu.

(odgovor članu Tende)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Komarji...
2.6.2008 7:57:13   
Bonnie_RR
Midva sva za tamalega lani kupila v lekarni Zanzy baby sprej. Je na osnovi zelišč, našpricala sva ga pa vedno samo po oblačilih, vozičku, posteljici... nikoli direktno po koži. Je pomagalo. Bomo isto naredili tudi letos...

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu nežka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Komarji...
2.6.2008 8:48:25   
TinaUros
Namažite jih z limono. Preverjeno deluje, bolj kot vse kupljene žavbe:) Vonj limone jih odvrača.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Komarji...
2.6.2008 8:53:41   
Anonimen
A lahko samo vprašam kaj je to komarnik ?

(odgovor članu TinaUros)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Komarji...
2.6.2008 9:03:44   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Teika

A lahko samo vprašam kaj je to komarnik ?

Mreža za na okna - no, komarnik je prav v okvirju, ki ga natakneš na okno, mi imamo doma kar Tesine mreže. Te pritrdiš tako, da na okvir okna prilepiš samolepljiv velcro trak (po domače ježek) in na to gor pritisneš mrežo. Trak tudi izven sezone ostane na okvirju in nič ne moti; mi ga imamo zdaj že tretjo sezono.

Tende, glede tiste UZ naprave: moja prijateljica pravi, da ne deluje kaj ekstra in da se sliši zvok. Ona ga je uporabljala v Afriki, mogoče so naši komarji kaj bolj občutljivi na to, kaj pa vemuser posted image . Madžarski komarji, tisti ob Donavi, recimo sploh ne reagirajo na Autan ali Off, moraš kupit prav eno madžarsko žavbo, da kaj zaleže (hudiči grizejo tudi skozi kavbojke, to ne moreš verjetuser posted image ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Komarji...
2.6.2008 9:06:59   
Anonimen
aha...hvala Jančika. Nisem vedla, da se tem mrežam reče komarnikuser posted image


A še kera druga upoablja te Baygone za vtičnico?

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Komarji...
2.6.2008 9:53:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: black jack

Naja3 - preverjeno dober ali samo baje dober?Ma ne vem , punce, toliko se piše o kemiji, ki naj jo ne bi dajali na otrokovo kožo s kremami proti soncu, potem pa če že uporabiš kremo z konkretnim faktorjem( recimo Rochejevo) in ne ravno dr.Hauschka( ki je super naravna, zaščiti pa?) ma potem imam pa kar malo slabo vest, da bi ga mazala še s kemijo proti komarjem? Kakšne so pa vaše izkušnje in kakšno mnenje?


Hočeš reči, da naravni proizvodi nič ne zaščitijo al kako??

(odgovor članu black jack)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?