|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prve gibe smemo pričakovati....?
18.2.2005 13:55:09   
monja
En lep sončen pozdrav iz Maribora!

Vem, da je bilo tudi o prvih gibih :duda:že veliko napisanega.
To sredo sem imela pregled pri G in sem malo povprašala, kdaj se gibe začne čutiti oziroma kdaj jih lahko pričakujem.
Noseča sem 16 tednov. G mi je odgovorila, da se pri prvi nosečnosti to začuti nekoliko kasneje kot pri naslednjih nosečnostih. Torej po 18 t, najverjetneje pa tam okrog 20 t.

Zanima me, kako je bilo pri vas. Sploh pri prvi nosečnosti.
Saj vem, da moram pač počakati. Vsak večer pridno "poslušam" trebušček, ali je že kaj. Ker sem nekje že prebrala, da so punce to čutile že zelo hitro, niso pa še vedele, da je to to. Šele, ko je bilo dovolj pogosto, so vedele, da to že traja lep čas nazaj in da so pravilno sklepale.

Želim vam lep sončen dan, na ustih pa nasmeh, v srčkih pa srečo in zadovoljstvo. :rozica::rozica::rozica:Bebicam, ki rastejo v vas in otročkom, ki pa vas že razveseljujejo, pa vse najlepše. :angel::angel::angel:

Hvala za odgovore.
monja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   prve gibe smemo pričakovati....?
18.2.2005 13:57:06   
fricka
Jaz sem čutila v 16. tednu kot nekakšno žgečkanje po trebuhu. Hecen občutek.

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   prve gibe smemo pričakovati....?
18.2.2005 13:58:13   
rozi81
Jaz sem začutila v 18t bile so pa tri konkretne brce ker jih je začutu ko je dal roko na trebuh tudi bodoči očka!:angel:

Lp S:nosecka: in :duda:21t

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   prve gibe smemo pričakovati....?
18.2.2005 13:59:10   
Anonimen
Jaz ob 20. tednu in še pozneje nisem vedela, če je to to. Mnei se skozi en zrak po trebuhu pretaka in menda je bilo to to. Tako da nikoli nisem imela pojma, kar do ene prve konkretne brcike, ki pa se tudi ne spomnim, kdaj je bila... Z mano si boš bolj težko pomagala...

(odgovor članu monja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   prve gibe smemo pričakovati....?
18.2.2005 13:59:48   
KIRA
jaz sem konec 4 meseca, mesec dni preden mi je G rekel da bom.

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   prve gibe smemo pričakovati....?
18.2.2005 14:06:29   
Anonimen
V 18. tednu. po 20. so se pa tako dobro čutile, da sem točno vedela da je to to.

(odgovor članu monja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   prve gibe smemo pričakovati....?
18.2.2005 14:10:04   
krokodil
lep pozdrav
tudi jaz sem v 16.tednu in se nic ni cutiti.
monja kdaj imas PDP.
lep pozdrav

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   prve gibe smemo pričakovati....?
18.2.2005 14:13:38   
Jessy
Zdravo, Monja!

Sem že mislila, da je kaj narobe, ker se že lep čas nisi oglasila.
Tudi jaz že nestrpno pričakujem prve gibe. Čeprav sem noseča 16t in 2 dni, kar upam, da me zdaj zdaj poboža po trebuščku. Res sem nestrpna.
Upam, da bo kmalu!!!
G mi je pa rekel, da ko se prihodnjič vidiva, da ga bom že čutila. Vidiva se pa 1.3. Me prav zanima, če ga bom do takrat res že začutila.

Fajn bodi, pa javi se kaj!

Jessy

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   prve gibe smemo pričakovati....?
18.2.2005 14:22:35   
monja
Krokodil, PDP so mi naračunali 2.8. Pa tebi?

Joj me ženske nestrpne!!! A tako pač je!

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   prve gibe smemo pričakovati....?
18.2.2005 14:46:01   
krokodil
lep pozdrav monja
meni so naracunali pri ginekologu 30.7. pri merjenju nuhalne s. pa je rekla 8.8. tako da ne vem komu verjeti
kaj ti mislis
lp

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   prve gibe smemo pričakovati....?
18.2.2005 14:58:17   
monja
Pri G so ti najverjetneje PDP izračunali glede na ZM, na NS pa glede na velikost ploda.
Kako pa se ti izide, če si sama izračunaš?

Meni se tudi razhaja. G je po svojem koledarčku izračunala 2.8., sama pa sem si po koledarčku iz revije MOj malček izračunla 4.8., nekje na internetu sem si vnesla podatke, pa je pokazalo 6.8.

Ampak jaz se zdaj oziram na mojo G. Vem pa, da te to zmede. Na vse skupaj pa glej tako. Zelo redko se otroci rodijo točno na tisti datum, ki ti ga določijo. Menim, da nam bodo ta PDP še spreminjali. Če ne prej, na morfologiji. Ko bo čas, bomo ziher vedele.

Napiši, kdaj si imela ZM in kdaj si sama izračunaš rok poroda...

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   prve gibe smemo pričakovati....?
18.2.2005 15:01:23   
pika78
Sem prvič noseča in sem prve gibe začutila tam nekje v 19. tednu,tako zelo nežno, kot trzanje živca oz. utripe. Sedaj (24. teden) pa jih že bolj čutim, pa tudi na trebuščku se zvečer vidi izboklinice, ko otroček brca.
LP, Pika in :duda:

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   prve gibe smemo pričakovati....?
18.2.2005 16:20:33   
Meceno
Jaz imam PDP 20.7 če mi ne bodo zopet kaj spremenili na morfološkem pregledu 17.3 .
Bebico sva z fantom čutila pred tremi dnevi 18.teden , tisto če je bilo kaj prej pa nisem mila sigurna .
Mi je pa tudi G. pri pregledu včeraj potrdila da je to to , ker me je :duda:, ravno ko sem srčeka poslušala opozarjala in z tem mojo zdravnico :bravo::bravo:

Upam , da tiste ki še niste čutile nič , da boste hitro in baje bomo potem nekje v 26.tednu prosile naj nam malo pustijo spati ,...:)-:)-:)-


Lp :nosecka:

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   prve gibe smemo pričakovati....?
18.2.2005 21:31:48   
puri
jaz sem ga začutila obakrat v 16-em tednu:)

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   prve gibe smemo pričakovati....?
19.2.2005 8:09:51   
monči
tudi jaz še ne čutim ničesar, no mal me vsake tolk časa špikne, sam ne vem , če je to tisto pravo.Komaj čakam, da bo malo bolj konkretno brcnil.
sem pa v 16 tednu.
lp vsem pa nežno božajte vaše bušije:nosecka:
monči:metulj:

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   prve gibe smemo pričakovati....?
19.2.2005 13:25:04   
valentina.
jaz postajam že kar malo nestrpna, ker tudi še ne čutim nič, sem pa v 20 tednu. mogoče zato ker sem bolj okrogla:ups: ?

LP, valentina

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?