|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako dojite
30.5.2008 9:40:46   
Anonimen
Ojla punce!Jest sm mal zmedena.Ne vem več kako je prav.A ve vedno podojite iz obeh al sam iz ene?Jest recimo ga probam da iz obeh,ker se bojim da bi dobila mastitis samo je tle problem v tem da mi pol ful bruhne ker ima očitno preveč.Je pa recimo na taprvi tam ene 10 do 15 minut na drugi pa ene 20 minut ali manj.Sem tud probala da enkrat iz ene pa drugič iz druge pa da je pol vsaj 20 minut ali več gor da jo res izprazni ker tle mi pa pol nč ne bruha.V glavnem iz dneva v dan ne vem kako nej da bo prov.Kaksne mate ve izkusnje?user posted image je star 3 tedne.

Hvala za odgovore
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako dojite
30.5.2008 9:48:02   
aluš
Jaz sem doljila vedno na obeh, ker nisem imela tudi kapljice mleka preveč, ampak ravno prav.

Poznam pa tri prijateljice, ki so dojile vsakič na eni dojki. Ampak moraš pazit, da res menjaš, da se ne zabaše vse skupaj. Oz. če dojiš najprej na eni (vedno naj izprazni do konca, ker je bolj nasitno mleko kasneje), pa če hoče še jesti, potem na drugi. In z drugo dojko potem naslednjič začneš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako dojite
30.5.2008 9:55:07   
lelaval
če dojiš najprej na eni (vedno naj izprazni do konca, ker je bolj nasitno mleko kasneje), pa če hoče še jesti, potem na drugi. In z drugo dojko potem naslednjič začneš.


Tega se drži. Sicer pa sem jaz dojila kakor kdaj - včasih z obeh, včasih pa le na eni strani.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako dojite
30.5.2008 9:55:13   
Lejči
Dojim enkrat na eni, naslednjič na drugi dojki, le občasno na obeh (predvsem zvečer).

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako dojite
30.5.2008 10:04:38   
Anonimen
Ima 8.mesecev in že od začetka dojim le na eni (vsakič na drugi). Mislim, da je le 3x jedel iz obeh.

(odgovor članu Lejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako dojite
30.5.2008 10:06:54   
Naja31
Vedno iz obeh. Ponoči ponavadi samo iz ene ker prej nazaj zaspi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako dojite
30.5.2008 10:14:41   
Anonimen
Kok časa ga pa imate recimo če ga enkrat ne eni drugič na drugi?A je 20 minut dost al nej počakam da sam spusti,ker nimam se občutka kdaj je prazna.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako dojite
30.5.2008 10:26:20   
misar
jaz načeloma dojim vsakič iz druge...pokaže pa zanimanje tudi za obe..tu ne gre za čas. ko sam spusti, verjetno ni več notri oz. se je najedel. vedno ponudim še drugo dojko, da se prepričam, če res ni več lačna. ne dojit na pol na eni pa na pol na drugi strani, ker najprej teče vodeno mleko za žejo, potem bolj gosto in na koncu najbolj nasitno..tako, da do konca na eni, da sam spusti, potem šele ponudiš drugo dojko. če je ne zagrabi pomeni, da ni lačen in nato pri naslednjem obroku ponudi tisto iz katere je manj oz. sploh ni pil.

in nisem dobila mastitisa. pa včasih preteče tud 8 ur, ko je ena dojka polna. user posted image srečno


_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako dojite
30.5.2008 10:27:38   
misar
še to.dojka je prazna, ko jo stisneš pa iz nje ne šprica več mleko. če malo kaplja ni polna, saj se mleko sproti delauser posted image

_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako dojite
30.5.2008 10:36:49   
racman2
Jaz jo dojim vsakič samo iz ene in to traja od 3-5 min in jo nikakor ne morem pripraviti da bi vlekla dalj časa in ne bi bilo treba čez 1,5-2 ure spet.
Zvečer pa iz obeh pije in 15 min traja.

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako dojite
30.5.2008 11:44:35   
Netopirčy81
IZVIRNO SPOROČILO: misar

še to.dojka je prazna, ko jo stisneš pa iz nje ne šprica več mleko. če malo kaplja ni polna, saj se mleko sproti delauser posted image


Tako je. drgač pa jest tudi kar iz obeh. Je skupaj približno 20 min. Njej zadostuje. Mam pa res srečo, da mastitisa nisem nikoli imela user posted image

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako dojite
30.5.2008 16:02:55   
t*e*j*k*a
Naš vedno je iz ene!! Naslednjič pa iz druge!! 

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako dojite
30.5.2008 19:42:46   
inesc
Tudi naš je samo iz ene. Star je 2 meseca in je samo enkrat jedel iz obeh. Ponavadi pa podoj traja 10 - 15 minut. Je pa tudi trajal že samo 5 minut. Zaenkrat nam laufa, nimamo mastitisa. Problem prepolnih dojk je samo zjutraj, ker se je sedaj začel kasneje ponoči zbujat in imam ful polne. Pa kljub temu dojim samo na eni. Se potem itak vse uredi.

Pa veliko sreče!

LP

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu t*e*j*k*a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako dojite
30.5.2008 21:54:28   
Naja30
V prvih mesecih sem jo iz vsake malo podojila. Na vsaki je bila od 5-10 minut. kasneje, ko sva bili že čisto ufurani, pa sem jo pri vsakem podoju iz ene.

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako dojite
30.5.2008 23:48:17   
sandra85
od vsega začetka enkrat na eni enkrat na drugi. včasih celo 2x na eni, ker sem imela vedno polne prsi. zdaj je star 9m in ker se (po navadi)  doji samo še ponoči in  pred spanjem, pred spanjem ponudim obe, ker ni več toliko mleka, da bi ga ena nasitla (edino če poje velik obrok večerje)

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako dojite
31.5.2008 0:38:28   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Vedno iz obeh. Ponoči ponavadi samo iz ene ker prej nazaj zaspi.


Pri nas enako. Podnevi skoraj vedno temeljito izprazni obe dojki, kar se mu vidi na velikosti in šlaufkih...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako dojite
31.5.2008 9:21:20   
becka
Pozdravljena naj še sama prispevam svojo izkušnjo - imam hčerko Saro staro teden dni in jo dojim najprej iz ene in nato iz druge ker jo zelo težko "odklopim" pa se mi zdi da se najbolje naje. Dojenje traja cca 20 minut. Res je treba zelo paziti da so dojke redno menjane oz. izpraznjene. Najbrž pa dva dojenčka nista ista tako da je najbolje zaupati svojemu občutku.

Upam da bosta uspeli tako da bo za obe prav.

Lp

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako dojite
31.5.2008 17:55:45   
nananaja
jaz navadno nisem pustila veliko dlje kot 15min, zaradi bradavic. pa pač čez dve uri spet. dokler sem samo dojila, je jedla izmenično enkrat na eni drugič na drugi dojki, redko na obeh.

< Sporočilo je popravil nananaja -- 31.5.2008 17:57:03 >

(odgovor članu becka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako dojite
5.6.2008 15:35:05   
aleži
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

če dojiš najprej na eni (vedno naj izprazni do konca, ker je bolj nasitno mleko kasneje), pa če hoče še jesti, potem na drugi. In z drugo dojko potem naslednjič začneš.


Tega se drži. Sicer pa sem jaz dojila kakor kdaj - včasih z obeh, včasih pa le na eni strani.


enako, tudi iz obeh,da se fajnnaje' za ponoči! je požrešna!

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako dojite
5.6.2008 18:12:23   
annie
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Ima 8.mesecev in že od začetka dojim le na eni (vsakič na drugi).



Enako, razen včasih, ampak recimo samo 2x na mesec, pred spanjem iz obeh.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako dojite
5.6.2008 18:30:02   
ELMA
Jaz ji dam eno , in ko semi zdi da ni več, tudi drugo ji ponudim .Sam se mi zdi da ji brezveze nudim drugo ker imam preveč mleka , sicer mi nič ne teče ven , ampak ko vidim da se je moja user posted image  najedla ,pritisnem na bradavičko in še kar šprica mlek ven.

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Je dojenje po enem letu še koristno za otr...
Do kdaj dojiti? Ima dojenje po enem letu še koristi za otroka? Kaj pa za doječo mamico?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?