|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   že spet cigarete
5.2.2009 22:43:52   
Anonimen
zanima me samo če je res da če skadiš na dan 10čikov,ali se plod lahko zaduši?sem v 35tednu,do sedaj kadila celo nos 10čikov,vsakega na pol.sedaj jih skadim do 7,pa tudi vsakega na pol(potegnem si cca 5dimov vsakega).je lahko kaj narobe user posted image ?pa prosim za dobre nasvete,in odgovore.zato pa je forum.lp pa brez zamere,samo vprašam ker me zanima kako je bilo z vami ki ste kadile celo nosečnost.user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: že spet cigarete
5.2.2009 22:46:21   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

zanima me samo če je res da če skadiš na dan 10čikov,ali se plod lahko zaduši?


A misliš z dimom v kamrici?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: že spet cigarete
5.2.2009 22:56:30   
Tina 28
Obstajajo tveganja in posledice kajenja v nosečnosti. Velika večina se jih rodi brez posledic...nekaj pa ima posledice v obliki obolenj dihal in bolehanja za astmo. Tko, da noben ti ne more potrdit, da bo tvoj eden tistih, ki ga ka kajenje ni nič prizadelo...možnosti za obolevanja so pa večje. Včasih se pokaže kasneje.

Izgleda, da si se res trudila , da bi zmanjšala....verjetno je pri verižnih kadilkah stvar bolj resna. Če ne kre...se potrudi, da boš čimveč na svežem zraku in število dimov res kontrolirala. Če do zdaj nisi zmogla nehatte je brezveze zdaj nagovarjat...trudi se pa le čimmanj. Najboljš bi blo nič....če ne gre, pa pač ne gre!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: že spet cigarete
6.2.2009 0:34:19   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

je lahko kaj narobe user posted image ?pa prosim za dobre nasvete,in odgovore.


seveda je lahko kaj narobe (manjša porodna teža, težave z dihali, itd). poglej si statistiko dojenčkov, katerih mame so v nosečnosti kadile (spet odvisno, koliko kadile).  ne vem pa čisto, kakšne nasvete želiš, morda prej spodbudo?!  kot je že napisala moja predhodnica: če ne moreš povsem prenehati za čas nosečnosti, zmanjšaj kolikor le lahko. ostalo pa na zrak, zrak, zrak, da pride v tvoje in otrokovo telo čimveč kisika.

vse dobro.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: že spet cigarete
6.2.2009 8:03:11   
bamoocham
seveda je lahko kaj narobe (manjša porodna teža, težave z dihali, itd).



Tako je, kot je roberta rekla.

Moja sestra je v prvi nosečnosti kadila VSO nosečnost, in je imel nečak zelo nizko porodno težo, taki drobcen je bil. Pa še šum na srčku, ampak se je zarastla luknjica.

Tak, da zdaj je ok.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: že spet cigarete
6.2.2009 9:00:34   
Lejkica
Jst sem pred nosečnostjo skadila 30 cigaretov na dan, ko sem zvedela za user posted image , sem zmanjšala na 5-10 cigaretov na dan. Zdej sem v 18. tednu, čez vikend skadim 1-2, čez teden doma nič, v službi do 6 (stranke ob živce spravljajo). Večina ginekologov priporoča, da ne nehaš takoj, ampak zmanjšaš kolikor moreš, ker je prevelik stres zate, in je slabše za otroka, če se živciraš in ima par cigaretov manjše posledice..

Jst jih dost poznam, ki so kadile v nosečnosti (ena tud škatlo na dan, ker ji je tok pasal, da jih je "jedla"), in so rodile zdrave otroke, z normalno težo, tko da.. tud poznam nekadilke, ki so rodile z nizko porodno težo, tko da,...  Zdej če res ne kadiš kot blesava, pa da maš najlažje možne čike, se jst ne bi sekirala.

Ne me narobe razumet, itak je bolš, da čist prenehaš, sam če ne moreš, pa zmanjšaš koker moreš. Vsaj jst sem tko nardila. Da se pa otrok zaduši, če jih ti skadiš par na dan, je pa čisti absurd.

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: že spet cigarete
6.2.2009 9:09:45   
lilka
Seveda je najboljše ne kadit, samo kadilke vemo, kako je to težko, jaz sem kadila v prvi nosečnoti tam do 10 ker nisem mela jajc, da bi nehala in je z mojo punčko vse v najlepšem redu, zdej tudi kadim in se zelo trudim čim manj, pa mi včasih tudi ne rata, da bi se pa otrok zadušil, ker ti kadiš pa še nisem slišala, se mi zdi to nemogoče...plod je tako zaščiten in narava je naredila tako, da iz nas potegenejo samo tisto najboljše, havla bogu.....
Sej si vsaka noseča kadilka želi da nebi kadila, ampak odvisnost je odvisnot, to niso lahke zadeve, pač vsaj zmanjšat je treba poskusit....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Lejkica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: že spet cigarete
6.2.2009 9:22:43   
Anonimen
kadila sem celo nosečnost, mi žal ni uspelo nehat(5-7 najlažjih cigaret). ob rojstvu je bilo vse ok, teža nadpovprečna, velikost normalna. je pa tko, da je pa zdej non stop bolan. ni nujno da zaradi cigaret, ampak jst krivim sebe za to, ker sem bla egoist, to mi je kazen, žal pa nosi posledice moj sinček. pred naslednjo nosečnostjo bom nehala kadit, ker čez vse te skrbi ne grem več. da ne govorim o skrbeh v porodni, ampak takrat žal ni bilo več poti nazaj da bi lahko kej popravla. veliko je otrok, ki niso bolani, so pa tudi taki kot mi.

ne obtožujem te, ker vem kako se počutiš, vsekakor pa ti želim zdravega user posted image !

srečno

(odgovor članu lilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: že spet cigarete
6.2.2009 9:28:42   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

zanima me samo če je res da če skadiš na dan 10čikov,ali se plod lahko zaduši?sem v 35tednu,do sedaj kadila celo nos 10čikov,vsakega na pol.sedaj jih skadim do 7,pa tudi vsakega na pol(potegnem si cca 5dimov vsakega).je lahko kaj narobe user posted image ?pa prosim za dobre nasvete,in odgovore.zato pa je forum.lp pa brez zamere,samo vprašam ker me zanima kako je bilo z vami ki ste kadile celo nosečnost.user posted image


Sama sem delala podobno in to v obeh nosečnostih. Od vsakega cigarete 3 dime, tako, da sem skadila nekje 5-8 cigaretov, če bi te dime seštevala.

Oba otroka sta se rodila zdrava, teža ca. 3400, "dihalnih problemov" (bronhitis ipd) ni bilo.

Da pa bi se otrok lahko zadušil?user posted image Prvič slišim.

Je pa res, da se statistično gledano otroci kadilk rojevajo manjši oz. lažji. Vendar to ni takšna razlika, da bi bila alarmantna. Tu se govori o gramih, ne pa kilogramih.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: že spet cigarete
8.2.2009 12:03:49   
tanja1980
Groza,

sama sem kadila 10 let kot turk, zdaj ze tri leta ne. In ne morem verjet, kar vidim. Matr, da se ne morte odpovedat čikom, vem kako je hudo, ko se ti ga "zlušta" sam odkrito povedano, ste navadni slabiči.

Dejte no, ne morem zdržat brez čika. Halooo. Meni se se zdej vcasih zgodi, da bi si ga kar przgala, pa si ga ne, ker sem se pač tako odločla. Zdi se mi pa total neodgovorno, da si tuki na forumu dajete podporo, kolko lahko ktera skadi. Bogi dojenčki. Če se slučajno katera spomni, kako je, če človek ne kadi 2 dni in si potem prizge čik...cist si moten, vrti se ti in prav čuden si...do tretjega cigareta sploh ne uzivas. In kaj mislite, kako je vašemu bitjecu notri. In to da si dojenček vzame tisto dobro je tut glupost. Sej je nima antivirusnega sistema kot kak računalnik proti slabim stvarem!

In izgovor, da samo 5 krat potegnes, ma dejte no. ...
Nočem bit preveč agresivna, na zivce pa mi grejo fore, ko se folk kolektivno podpira v nečem, kar ne skoduje samo njim, ampak tudi se nerojenim bitjem!
Če kadite, otroku skodujete. Boljš da nehate takoj, otrok bo ta šok ze prenesu, vi ste problematicne!

Če ze delate svinjarijo, vsaj prevzamite odgovornost za to, ne pa da iščete podporo za svoja dejanja!
Če bo kaj narobe z otrokom, boste tako vi krive in nihče ne bo mogel takrat tega vzet iz vaših pleč!

lp

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: že spet cigarete
8.2.2009 12:23:40   
tatam
IZVIRNO SPOROČILO: tanja1980

Groza,

sama sem kadila 10 let kot turk, zdaj ze tri leta ne. In ne morem verjet, kar vidim. Matr, da se ne morte odpovedat čikom, vem kako je hudo, ko se ti ga "zlušta" sam odkrito povedano, ste navadni slabiči.

Dejte no, ne morem zdržat brez čika. Halooo. Meni se se zdej vcasih zgodi, da bi si ga kar przgala, pa si ga ne, ker sem se pač tako odločla. Zdi se mi pa total neodgovorno, da si tuki na forumu dajete podporo, kolko lahko ktera skadi. Bogi dojenčki. Če se slučajno katera spomni, kako je, če človek ne kadi 2 dni in si potem prizge čik...cist si moten, vrti se ti in prav čuden si...do tretjega cigareta sploh ne uzivas. In kaj mislite, kako je vašemu bitjecu notri. In to da si dojenček vzame tisto dobro je tut glupost. Sej je nima antivirusnega sistema kot kak računalnik proti slabim stvarem!

In izgovor, da samo 5 krat potegnes, ma dejte no. ...
Nočem bit preveč agresivna, na zivce pa mi grejo fore, ko se folk kolektivno podpira v nečem, kar ne skoduje samo njim, ampak tudi se nerojenim bitjem!
Če kadite, otroku skodujete. Boljš da nehate takoj, otrok bo ta šok ze prenesu, vi ste problematicne!

Če ze delate svinjarijo, vsaj prevzamite odgovornost za to, ne pa da iščete podporo za svoja dejanja!
Če bo kaj narobe z otrokom, boste tako vi krive in nihče ne bo mogel takrat tega vzet iz vaših pleč!

lp



user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tanja1980)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: že spet cigarete
8.2.2009 12:30:00   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: tanja1980

Groza,

sama sem kadila 10 let kot turk, zdaj ze tri leta ne. In ne morem verjet, kar vidim. Matr, da se ne morte odpovedat čikom, vem kako je hudo, ko se ti ga "zlušta" sam odkrito povedano, ste navadni slabiči.



Tako je. Eni se odvisnosti pač lažje rešijo, drugi pa težje. Če bi bilo to tako enostavno, ne bi bilo alkoholikov, odvisnežev od drug in drugih substanc.

In ne iščemo podpore za svoja dejanja, saj kadilci prekleto dobro vemo, da je nikotin škodljiv...pa o tem smo že miljonkrat tukaj pisale..

p.s. In ne se tako razburjat...to škoduje lepoti.user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu tanja1980)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: že spet cigarete
8.2.2009 16:13:25   
metka_zone
tud jaz sem kadila vso nosečnost, ves čas dojenja in to od pol škatle naprej, koker mi je pasal.Ima zdravega otroka, brez bolezni in normalno pametjo, dihalnih težav nima,rodil se je normalen,..ne vem,zdi se mi da je vzrok določenih okvar lahko tudi drugje, čeprav ne trdim, da jih z kajenjem ravno ublažiš,samo pri nekaterih se sprožijo razne anomalije in dihalne težave,pri drugih pa ne.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: že spet cigarete
9.2.2009 6:28:05   
spps
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: tanja1980

Groza,

sama sem kadila 10 let kot turk, zdaj ze tri leta ne. In ne morem verjet, kar vidim. Matr, da se ne morte odpovedat čikom, vem kako je hudo, ko se ti ga "zlušta" sam odkrito povedano, ste navadni slabiči.



Tako je. Eni se odvisnosti pač lažje rešijo, drugi pa težje. Če bi bilo to tako enostavno, ne bi bilo alkoholikov, odvisnežev od drug in drugih substanc.

In ne iščemo podpore za svoja dejanja, saj kadilci prekleto dobro vemo, da je nikotin škodljiv...pa o tem smo že miljonkrat tukaj pisale..

p.s. In ne se tako razburjat...to škoduje lepoti.user posted image
user posted image dobr povedanouser posted image

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: že spet cigarete
9.2.2009 7:35:06   
5ra83
Tudi jaz sem kadila pred nosečnostjo in si nisem znala predstavljat kako bo nehat, ko bom zanosila. In vam povem, da ni prav noben problem, če se zavedaš zaradi česa več ne kadiš. Popolnoma se strinjam s tanjo1980. Sedaj ko ne kadim se počutim veliko boljše, upam, da ne bom nazaj začela kadit, nikoli se pa ne ve. Ampak  ni je sile na tem svetu, ki bi me prepričala v kajenje v času nosečnosti. Tiste, ki med nosečnostjo še vedno kadijo, so po mojem mnenju totalne egoistke, ki se požvižgajo na zdravje svojih še nerojenih otrok.

(odgovor članu spps)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: že spet cigarete
9.2.2009 9:58:28   
tanja1980
No se enkrat jaz,

se strinjam, da smo različni, da so narkomani in da so pijanci in tudi kadilci.

Kar sem hotela povedat je, da če niste mogle nehat kadit med nosečnostjo pač niste. In vse tiste, ki ste rodile zdrave otroke, hvala bogu in čestitam. Mogoče pa niste pomislile, da ste rodile zasvojene otroke. Številne študije dokazujejo, kako so cigareti, kar se tiče stopnje zasvojenosti in moči na istem nivoju kot heroin (to so dokazali tudi s testi, ki kazejo, da je center, ki se sproža v možganih pri heroinu in cigaretih isti. Seveda ne mislim, da so narkomani isti kot kadilci, je pa iz tega razloga razumljivo, zakaj tako tezko nehamo kadit).

Če kadite pač kadite, samo ne pričakovat tolerantnosti, ujčkanja in trepljanja po ramenu, da sej ste pridne, ker zdej samo 10 cigaret. Prej ste jih ja 30!

Pridne pridne, ja.
Cigaret v usta pa na kofe.

Lp

(odgovor članu 5ra83)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: že spet cigarete
9.2.2009 11:33:48   
Taddy78
Jah punce se boste morale navaditi...nosečnice ki kadijo so najbolj neodgovorne ženske na svetu, bog ne daj da ne boste mogle dojiti, ker je to nemogoče da ženska ne more dojiti, če otroka daste cepit je to spet katastrofa, pa če mu daste jesti meso pa tak spet zastrupljate bogega otroka...

Takih in podobnih izjav sem že prebrala na tisoče in me sploh več ne ganejo...

No pa da še jaz odgovorim na prvotno vprašanje...Sem kadila, žal, in ja-nisem mogla nehati-grda jaz.
Če bodo kakšne posledice ne vem, se je pa rodil s 4030g...sedaj je star 3.leta...

(odgovor članu tanja1980)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: že spet cigarete
9.2.2009 14:26:51   
lilka
Se navajamo, se navajamo.....pa še podpirat se upamouser posted image

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?