|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Agresija in grizenje
16.6.2008 14:57:33   
moci
Naša deklica bo septembra stara dve leti. Od januarja je v vrtcu, kjer vsak dan ugrizne ali uščipne kakšnega otroka. ko se dobimo s prijatelji je enako. uščipnila je celo deklico, ki je šla mimo nje po ulici.
tudi na splošno je zelo agresivna. maček in pes sploh ne moreta biti v njeni bližini.
že od čisto majhnega je precej nemirna, ko so drugi otroci sedeli ob igračah je ona plezala okrog. še v trgovini ali v restavraciji je hotela plezat.

ima katera podobne izkušnje? ne vem več, kam naj se obrnem...

danes sem jo prišla iskat v vrtec in je vzgojiteljica rekla, kako je bilo fino prejšnji teden, ko je bila bolna in ni bilo treba kar naprej gledat, koga bo ugriznilauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Agresija in grizenje
16.6.2008 17:07:45   
Seven*
Predlagam ti knjigo, ki je izšla pri Didatki, naslov je Kompetenten otrok. Zelo fino opiše takšne primere in zakaj do tega pride.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Agresija in grizenje
17.6.2008 6:39:28   
_andreja_
naš je tudi že griznil, sicer ne grize tako pogosto, ampak ene dvakrat sem tudi že sličala da je danes tega pa tega ugriznil, in tudi ugriz je dobil že nazaj... v bistvu nimam nekega nasveta.. mi smo ravnokar kupili majhnega psa, ki ga če z njim dela grdo nazaj... (majhni psi ne ugriznejo močno in ga ne bodo poškodovali pri ugrizu...)

drugače je pa v prej omenjeni knjigi res fajn razloženo zakaj "mulčki" grizejo

..njegova prababica pa vedno kadar vidi da hoče Žan ugriznit reče da bi ga takrat morala malo po ustih user posted image  ne vem kako bi se to obneslo ker tega ne prakticram in dvomim da kdaj bom...

...stalno jo opominjaj, pa bo mogoče kakšen napredek, jaz zdaj če ga vidim, da hoče ugriznit samo zelo močno zavpijem Žan!!!! pa si ponavadi premisli, da bi sploh nadaljeval in se ponavadi samo naglas nasmehne in gre drugam...

od uzgojiteljice je bilo pa zelo nefer, nepošteno in zelo nekulturno da ti je rekla, kako je bilo fino.... 

< Sporočilo je popravil _andreja_ -- 17.6.2008 6:40:17 >


_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Agresija in grizenje
17.6.2008 7:36:32   
frutka_
Moci, grizenje pri tako malih otrocih NI znak agresije! To je način komunikacije in je pri tej starosti dokaj pogost. Poleg tega je tako, da so eni otroci taki, da se že v najbolj rani dobi znajo postaviti zase, drugi so taki, da jih vedno nekdo ugrizne in tretji so totalno nekonfliktni, ki se raje umaknejo. Minilo bo! Ne skrbi!
Kaj se v vrtcu dogaja bodo rešili sami. Ti pa ji itak tega ne dovoli. Ko to stori jo skregaj in ji jasno povej, da se to ne dela.
Po mojem se ji prav fajn zdi kako vsi skočijo ko ugrizne! user posted image

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Agresija in grizenje
17.6.2008 7:45:50   
honey
Mene je naš mulc isto pri kakšnih 2 letih ugriznil v stegno, da sem imela orng modrico. In od tiste ihte, ko mi je zasadil zobe v nogo, sem ga enostavno nazaj ugriznila - ne sicer tako močno, kot je on mene, ampak toliko, da je ugotovil, kako to boli. In je nehal. Ker našemu ne moreš nič utupit v glavo, če sam tega ne poskusi. Jaz mu lahko še kako razlagam, da npr. mačke ne sme za rep vlečt, da ga bo opraskala. In dokler se mu ni postavila, ji je nagajal - od takrat ima mir pred njim user posted image . Pa recimo, če mu razlagam, da je pečica vroča (sicer je nova in ima tisto "hladno" šipo), da naj ne šlata - ne, on mora poskusit, če je res vroča. In potem da mir.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Agresija in grizenje
17.6.2008 7:53:35   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Predlagam ti knjigo, ki je izšla pri Didatki, naslov je Kompetenten otrok. Zelo fino opiše takšne primere in zakaj do tega pride.


Sori, da smetim, a je res že izšla ta knjiga? ker ene tri tedne nazaj je v knjigarni še niso imeli.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Agresija in grizenje
17.6.2008 8:27:56   
moci
saj ne mislim, da je grizenje znak agresije, tudi na splošno ni nič nežna. do psa, mačka, otrok, ... ščipala je že, ko je bila miceno detece in to še vedno počne kar v spanjuuser posted image
seveda ji vedno rečem, da ne sme, da to boli, da otrok joka.
potem jo še sprašujem zakaj je to naredila (saj ne zna odgovorit, pa vendar). in pove ime otroka in cimiha zraven (kao jokal je).
se mi pa res zdi, da to nekako enači z ljubeznijo, ker močno objame in ugrizne. kljub temu, da sem je sigurno tisočkrat povedala, da to boli.

knjigo bom pa kupila, sem že slišala, da je super.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Agresija in grizenje
17.6.2008 10:49:47   
_andreja_
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Predlagam ti knjigo, ki je izšla pri Didatki, naslov je Kompetenten otrok. Zelo fino opiše takšne primere in zakaj do tega pride.


Sori, da smetim, a je res že izšla ta knjiga? ker ene tri tedne nazaj je v knjigarni še niso imeli.
Že ja.

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Agresija in grizenje
17.6.2008 12:44:09   
Lara28
IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Predlagam ti knjigo, ki je izšla pri Didatki, naslov je Kompetenten otrok. Zelo fino opiše takšne primere in zakaj do tega pride.


Sori, da smetim, a je res že izšla ta knjiga? ker ene tri tedne nazaj je v knjigarni še niso imeli.
Že ja.



Jaz sem jo zadnjič že imela v roki in skoraj kupila. Je pa cena 29,90 in sem nakup preložila za nekaj časa (beri po dopustu). V knjižnicah je po mojem tako še kar nekaj časa ne bo.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Agresija in grizenje
17.6.2008 16:35:18   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Lara28

IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Predlagam ti knjigo, ki je izšla pri Didatki, naslov je Kompetenten otrok. Zelo fino opiše takšne primere in zakaj do tega pride.


Sori, da smetim, a je res že izšla ta knjiga? ker ene tri tedne nazaj je v knjigarni še niso imeli.
Že ja.



Jaz sem jo zadnjič že imela v roki in skoraj kupila. Je pa cena 29,90 in sem nakup preložila za nekaj časa (beri po dopustu). V knjižnicah je po mojem tako še kar nekaj časa ne bo.


Jaz navdušeno počasi zaključujem. Sem se pa resno zamislila. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Agresija in grizenje
17.6.2008 16:36:25   
Seven*
http://www.didakta.si/e-knjigarna/prirocniki/vzgoja/kompetentni_otrok.html



_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Agresija in grizenje
17.6.2008 21:36:11   
Naja30
O hudo! Sem prebrala nekaj odlomkov in sem se marsikje našla. Joj, če bi le znali otroka bolj poslušat! Mislim, da bom tudi jaz nabavila tole knjigo.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?