|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odstavil se je :(
12.6.2008 9:30:18   
baja*
Včeraj se je moj enoletnik odstavil, jaz sem pa ful žalostnauser posted image . Kar tako, iz ljubega miru je nehal - zjutraj je še lepo pil pri meni, dopoldan pa ni več htel zgrabit. In zvečer tudi ne. Danes pa ista zgodbauser posted image . Ko sem si izčrpala malo mleka in mu ga dala za pit, je vse spil in htel še, ampak ziza ni veljala. Pa saj vem, da je eno leto dojenja kar lepa doba, plus tega sem si skoz želela, da z dojenjem prenehava tako, da se bo sam odstavil, ampak sem vseeno žalostna...
V bistvu nimam nobenega vprašanja, samo to sem mogla dat iz sebe in vam malo potožit...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odstavil se je :(
12.6.2008 9:37:50   
Naja30
Verjamem, da si žalostna. Dojenje je zelo lepa vez med mamo in otrokom.
Tvoj otrok raste in če se sam tako odločil, je to najlepši način prenehanja dojenja za oba. Bodi vesela, da se je izteklo tako, kot si si želela.

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odstavil se je :(
12.6.2008 9:41:12   
puppa
A čez 20 let boš pa jokala, ker te bo sine izdal, ko se bo poročil s kakšno bejbo?

Ojej.....


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odstavil se je :(
12.6.2008 9:56:37   
misar
jaz tud mislim, da mi bo hudo, ko jo bom nehala dojit... je pač to čisti užitek zame... pa res se ful povezanega počutiš z otrokom... ne in ne gre za to, da pa čez 20 let bomo pa jezne, ko/ce se bodo poročiliuser posted image

ma kak beden odgovor


< Sporočilo je popravil misar -- 12.6.2008 9:57:11 >


_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odstavil se je :(
12.6.2008 10:18:20   
Miša7
Hojla,

jaz sem ta prvo pupo dojila 2.5 leti, pa sem jo želela odstavit že pri enem letu, ko sem šla v službo in dobila mastitis; tisti tapravi, ko ti pomaga še samo antibiotik!user posted image   No in sem jo poskušala odstavit pri 2- letih spet mastitis; pa sem se držala navodil, da sem dojila vedno manj...itd

Tako, da smo končali z dojenjem, ko sva obe začutili, da je pravi čas, brez težav, kar čez noč!user posted image

Verjetno je tvoj sonček začutil že malo zgodaj, ampak otroci so različni.  Je pa res, da bi tudi meni bilo prehitro, če bi se dojenje končalo tako zgodaj, ker je to res zelo močna čustvena vez med mamo in otrokom.user posted image


lep dan vsem



(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odstavil se je :(
12.6.2008 11:38:01   
skuštrana
Baja, meni je tudi bilo kar malo hudo, ko se je naša pri skoraj 1 letu sama odstavila...



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Miša7)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odstavil se je :(
12.6.2008 11:56:43   
annie
Jaz mojega 9m še vedno dojim in ko pomislim, da bo tega enkrat konec, tudi žalostna postanem user posted image ...dojenje je res neka zelo lepa vez med mamo in otrokom, ni samo hranjenje...je pa zanimivo, da tega marsikateri mamici nisem verjela, dokler nisem sama začela dojit user posted image .

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odstavil se je :(
12.6.2008 12:02:14   
srki
Ah, ne sekiraj se, si dojila kar lep čas in tvoj sine je pač ugotovil, da to ni več to. 

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odstavil se je :(
12.6.2008 12:05:05   
Nacka
Mene je mojm odstavil pri 6m. Sem bila tud čist potrta in  sem klicarila vsepovsod (liga za dojenje...) in so mio rekli, da je to ful redko. Potem sem ga nekaj časa kar malo silila, pa ni in ni hotel... Ko sem končno zakapirala, da je zanj dovolj, sem začela z njim vpostavljali to močnejšo vez (kar mi je prej predtsavljalo dojenje) na drugačne načine (veliko sem mu pela, se igrala, razlagala, ...). Ti naši user posted image tako hitro rastejo, da moramo vedno znova prilagajati naša ravnanja, razmišljanja... - in v tem jaz vidim čar materinstva.

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odstavil se je :(
12.6.2008 14:25:16   
petrika
Ne sekiraj se! Glej to s pozitivne strani: boš lahko oblekla manjši modrček. Ha ha.
Saj sta se dojila lep čas. Jaz sem svojo odstavila pri 7 mesecih, pa ji tudi nič ne manjka!

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odstavil se je :(
12.6.2008 14:49:44   
matea1
IZVIRNO SPOROČILO: Nacka

Mene je mojm odstavil pri 6m. Sem bila tud čist potrta in  sem klicarila vsepovsod (liga za dojenje...) in so mio rekli, da je to ful redko. Potem sem ga nekaj časa kar malo silila, pa ni in ni hotel... Ko sem končno zakapirala, da je zanj dovolj, sem začela z njim vpostavljali to močnejšo vez (kar mi je prej predtsavljalo dojenje) na drugačne načine (veliko sem mu pela, se igrala, razlagala, ...). Ti naši user posted image tako hitro rastejo, da moramo vedno znova prilagajati naša ravnanja, razmišljanja... - in v tem jaz vidim čar materinstva.


Enako je bilo pri nas. Očitno že vedo, kdaj je dovolj.

(odgovor članu Nacka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odstavil se je :(
12.6.2008 20:10:22   
ROmama
Moj user posted image  je star 6,5 mes. in se tudi upira in noče več zagrabit dojke. Najprej sem pač mislila, da ni lačen. Ko pa je naju z možem videl jest pri zajtrku, je začel jokat. Potem sem mu naredila pol banane, pol jabolka in piškot pa je vse zmazal. 

Nekako sama pri sebi sem se odločila, da ga bom dojila tam do enega leta, zdaj pa toleuser posted image . Najbolj me pa jezi, ker me mož zafrkava, da me noče več.

(odgovor članu matea1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odstavil se je :(
12.6.2008 22:07:46   
mama11
Baja* user posted image . Ta vez je nekaj posebnega in že zdaj me stisne, ko pomislim, da se tak dan bliža tudi nam.

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odstavil se je :(
13.6.2008 21:38:16   
valči
Vem,kako ti je,manjka ti nekaj.

Prvič-sina sem nehala dojit pri 15. mesecih,ker sem bila ponovno user posted image
Drugič-hčero sem mogla nujno prenehat zaradi opracije žolčnih kamnov pri njenih 10. mescih.Sem se težko sprijaznila,kar čez noč konecuser posted image

Sedaj,tretjič pa imam močno željo hčerkico čimdje dojit,nekako,da nadomestim izgubljerno.Čez en teden bo stara 8 mesecev in se še veselo doji,nič mi ni hudo,ker ponoči neštetokrat hoče pit,ni mi težko se zbujat,jo tolažit,ker prehitro mine vse skupaj.user posted image

Tolaži se,da je sam tako želel,pa ti bo lažje.user posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu mama11)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odstavil se je :(
14.6.2008 12:51:44   
baja*
IZVIRNO SPOROČILO: puppa

A čez 20 let boš pa jokala, ker te bo sine izdal, ko se bo poročil s kakšno bejbo?

Ojej.....




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  sploh ne bom komentirala... se ne grem teh igric.

Ostale ste pa zelo lepo napisale. Med dojenjem se res stke ena prav posebna vez, jaz ga definitivno nisem dojemala samo kot hranjenje otroka. Kot sem že na začetku rekla, sem ful vesela, da se je sam odločil za ta korak, ampak vseeno mi je hudo in prav pogrešam tisti najin čas... kot je rekla valči, nekaj mi manjka. Po drugi strani je pa res, kar pravi Nacka - otroci rastejo in na nas starših je, da jih poslušamo in se jim prilagajamo.user posted image  Ko le ne bi čas tak neusmiljeno bežal.user posted image

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odstavil se je :(
14.6.2008 17:57:04   
sandra85
user posted image user posted image user posted image
moj ima zdaj 9,5 m in se vsak večer bojim da se ne bo hotel podojit. no, lahko si ponosna, da sta se dojila več kot 1 leto user posted image user posted image user posted image super!!!


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: odstavil se je :(
16.6.2008 12:44:22   
Anonimen
Verjamem, da si žalostna. user posted image  user posted image  user posted image
Tudi jaz bom. To je zares nekaj lepega. user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: odstavil se je :(
18.6.2008 10:48:41   
ronja
Tudi jaz bi si želela, da bojo vsi moji otroci prenehali z dojenjem sami - meni se zdi, da si lahko ponosna! To pomeni, da se počuti dovolj varen in samostojen, da sam je in gre korak naprej!

Verjamem, da ti je hudo, vendar probaj na to gledat kot na korak naprej, njegov napredek... Verjetno nam bo ob vsakem napredku, ki nas bo malo bolj izključil iz njihovega življenja, malo hudo, vendar je lažje, če se zavedamo, da je to vseeno napredek zanje. Navsezadnje si vsi želimo zadovoljnih samostojnih otrok, ne? In konec koncev pomeni to tudi malo več svobode zate, mogoče ti zdaj ni do nje, ampak če si jo že dobila, jo izkoristi, da se boš počutila, da imaš tudi ti kaj od tega...

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: odstavil se je :(
21.6.2008 0:14:25   
massylou
user posted image  za malčka, da je sam tako pogruntal. Tako je najlažje in najbolje zanj.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: odstavil se je :(
8.7.2008 21:28:23   
tonja
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Tudi jaz bi si želela, da bojo vsi moji otroci prenehali z dojenjem sami - meni se zdi, da si lahko ponosna! To pomeni, da se počuti dovolj varen in samostojen, da sam je in gre korak naprej!

Verjamem, da ti je hudo, vendar probaj na to gledat kot na korak naprej, njegov napredek... Verjetno nam bo ob vsakem napredku, ki nas bo malo bolj izključil iz njihovega življenja, malo hudo, vendar je lažje, če se zavedamo, da je to vseeno napredek zanje. Navsezadnje si vsi želimo zadovoljnih samostojnih otrok, ne? In konec koncev pomeni to tudi malo več svobode zate, mogoče ti zdaj ni do nje, ampak če si jo že dobila, jo izkoristi, da se boš počutila, da imaš tudi ti kaj od tega...



To si pa tako lepo napisala user posted image

Zdaj imam pa slabo vest, ker sem se odločila, da bom svojega sinka poskušala odstaviti saj grem jaz čez en mesec delat, on pa v varstvo; in tam ne bo imela varuška joškice na razpolago za uspavanje, tako kot jo imam jaz user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?