|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odpoved?
17.8.2008 23:32:01   
glen
Dober večer.
Imam eno vprašanje.
Prijateljica je imela namen zapustiti delovno mesto čez cca. dober mes.(sporazumno) to je šefu tudi povedala.(samo povedala,ne v pisi obliki)Lokal naj bi se tudi čez mes. dva obnavljal,tako da bi bil zaprt.
Dela v gostinstvu,brez dneva fraj in tudi po 12 ur na dan.
No in v petek se je primla s šefom v največji gužvi,zaradi ene malenkosti in ji je rekel, da če želi lahko gre in se nevrača.To je tudi storila.
Zaključla(pokasirala svoje mize,predala denar,nato jo je še zmerjal pred zaposlenimi in gosti,pa nebom napisala s čim.
V službo se nenamerava več vrniti,čaka jo tudi druga služba (ji gredo na roko jo bodo čakali tudsi dav mes.)in nenamerava uveljavljati nobenih pravic na zavodu.
Odpovedni rok ima en mes., in če šefu nese odpoved, bo hotel da oddela še mesec, kar pa po nastali situaciji neželi.
naj povem,da čenebi prišlo do tega spora bi delala do konc avg. in bi končala del.razmerje sporaz.
Kaj naj naredi, napiše odpoved in v odpovedi prosi za takojšnjo prekinitev delovnega razmerja,kar pa je samo dobra volja njenega delodajalca da ji ugodi(seveda ji v tej situaciji nebo)ali naj se tri dni sploh nejavi in ji avtomatično preneha delovno razmerje.
Jutri je pon. in ji teče tretji dan odkar je ni v službi.
če naredi to,ji pripada plača za pretekli mes.?kaj pa regres katerega še niso letos dobili?Ali jo lahko delodajalec  Zafrkava in ji ne izroči del. knjižice več kot en mes.?
naj stopi v stik s knjigovodkinjo?
Hvala za kakršen koli nasvet.
Sama nisem bila nikoli v taki situaciji,tako da ji neznam pomagati.
lp
P.s. vem da si bo marsikatera mislila,a ni mogla potrpeti še ta dva tedn in bi blo vse o.k.,ampak tudi ona je samo človek in ko ti poči filem ti poči,da te pa še po vsem temu zmerja z pi........................pspred zaposlenimi in gosti je pa kaplja čez rob.Nobenega spoštovanja samo izkoriščanje itd itd.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odpoved?
17.8.2008 23:33:52   
glen
Se opravičujem za slovnične napake,pozna urauser posted image

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odpoved?
18.8.2008 8:30:07   
Zanica
Tudi sama sem bila v podobni situaciji.... Sicer nisem sploh bila prijavljena, delala na črno, ker v mojem kraju je mogoče 10% delavcev v privatnem gostinstvu dejansko prijavljeno na zavodu.
Nisem mogla več delati tam, vsak dan po 12 ur do 11-12 zvečer, 4 meseca brez enega samega prostega dneva. V pogodbi katero sem podpisala je bil naveden odpovedni rok 10 dni. Če bi šla pred tem, bi se od plače trgalo mal več kot 50 evrov (kar je tedaj bilo velik denarja-vsaj meni)...... Pa še to da je z vsako plačo zamujal po 7-10 dni...

Ko sem mu na začetku meseca povedala da bom pač čez 10 dni šla (ker sem hvala bogu najdla drugo službo v agenciji), je bilo ok, po desetih dneh pa mi je povedal da če ne ostanem do konca meseca ne bom dobila plače (tudi za prejšnji mesec).....

Pa sem morala ostati za teh pičlih 400 eur plače.... nisem imela druge možnosti, vsak dan mi se bruhalo, pa še to da sem zjutraj šla v agencijo, popoldan v bar, in tako skoraj 20 dni po 15 ur dela...

Njemu pa nihče nič ne more ker je bivši policist, ima dobre zveze tudi z inspekcijo... Pa od tedaj sem si obljubila da ne bom NIKOLI VEČ delala na črno, pa tudi v taki službi kjer si dejansko rob...


Tvoji kolegici bo delodajalec moral vrniti delovno knjižico, naredi se izredna odpoved, jaz milsim da ji ni treba oddelati odpovednega roka--- če ji uspe naj gre na bolniško! Njo vsaj ščiti zakon....

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odpoved?
18.8.2008 8:53:45   
glen
Zanica hvala.Ja oan j vsaj prijavljena.
A ni da ko si v odpovednem roku nesmeš na bolniško.oz.greš lahko samo se ti pol odpovedni rok podaljša za toliko dni kot si bil na bolniški.Dopust lahko izkoristiš med odpov. rok.za bolniško pa menda ne

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
18.8.2008 9:01:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Zanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
18.8.2008 9:05:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu glen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odpoved?
18.8.2008 9:30:13   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
naj samo zahteva svojo delovno knjizico in zakljucek razmerja na osnovi tega, da jo je odpustil in da je "sporazumno" slo za odpoved preko noci (menda ima kako prico, ki bo to potrdila); sporazumno se lahko razides v roku ene ure, ne glede na pogodbo.
on v tem primeru nima nobenih obveznosti do nje, ona pa tudi ne do njega.


Jaz sem tudi takoj na to pomislila.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odpoved?
18.8.2008 12:39:00   
Mijavček
Ja, dejansko tako nekako.

Jaz bi na njenem mestu napisala na list papirja Prošnjo za sporazumno prekinitev del.razmerja, ktaero bi začela v smislu.... V skladu z ustnim dogovorom z delodajalcem dne tega in tega (na dan, ko je zapustila službo)..... prosim, da se delovno razmerje po pogodbi št.... sporazumno prekine s tem dnem.

Sicer lahko, da bo kaj kompliciral, ampak, če sta se spičla, verjetno tud ona nima namena gledat nekoga v v službi, ki tam ne želi bit. In njegova naloga je na tako prošnjo samo zaključiti delovno knjižico in jo vrniti. Pri tem ji pripada sorazmerni del regresa, če ga še ni dobila in kar ji je ostalo dopusta, ki ga lahko prenese v naslednjo službo.

Predlagam, da to stori čimprej, ker je zdaj, ko ni na delovnem mestu praktično v prekršku... tako bi lahko on smatral, če ne sporoči, da je na bolniški al pa karkoli.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
21.8.2008 12:25:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu glen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?