|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Soljenje
19.8.2008 21:07:56   
Tisana
Kdaj ste začele otrokom soliti hrano? Zanima me, ker naša noče nič jest, razen pirinih grisinov iz Kalčka, ki so malo slani.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Soljenje
19.8.2008 21:08:21   
Anonimen
Kdaj ste začele otrokom soliti hrano


Od zacetka, ampak malo.

(odgovor članu Tisana)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Soljenje
19.8.2008 21:11:48   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Kdaj ste začele otrokom soliti hrano


Od zacetka, ampak malo.


enako.

oz. po tistem, ko je revež od gravža zbruhal kuhano bučkouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Soljenje
19.8.2008 21:15:14   
blaža
Jaz že ne bi jedla neslane zelenjave v tekočem agregatnem stanju in verjamem, da malo soli ne škodi. Ampak malo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Soljenje
19.8.2008 21:24:14   
oro
od začetka malo

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Soljenje
19.8.2008 21:50:18   
urška
do enega leta nič. in še sedaj ne vem, kako naj bi 6 mesečni dojenček vedel kakšna je slana in kakšna je neslana zelenjava. mleko je vendar vedno istega okusa. in ni slano.
menim pač, da take majhne ledvice soli ne morejo predelat.
povrhu vsega pa jaz zase vem da jem vse preslano, zato sinu še sedaj marsičesa sploh ne solim.

(odgovor članu oro)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Soljenje
19.8.2008 21:54:49   
Lunc_a
urška majne ščepec soli ne škodi ledvicam.Ne sme  se soliti tako kot odraslim ;)
kako bi vedel,saj ne ve,ampak če mu ni dobra hrana brez soli mu ni in ga ne moreš prepričat da jo poje a ne

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Soljenje
19.8.2008 22:01:37   
urška
sej jaz nočem nobenega obsojat. vsak naj dela po svoje. jaz sem pač v eni knjigi prebrala, da otrokom ne bi smeli soliti do dveh let. pri enem letu je pediatrinja rekla, da mora otrok dobit tudi jod, torej naj začnem solit. jod bi seveda telo moralo dobit iz rib, na primer. ne pa iz jodirane soli.
kakorkoli, jaz vem, da tudi naslednjemu otroku ne bom solila.
sem imela pa srečo, da je bil otrok ješč. če ne bi jedel pa ne vem kaj bi naredila. ampak solila ziher ne bi.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
19.8.2008 22:16:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Soljenje
19.8.2008 22:26:05   
Naja30
Povečini se strinjam z urško, tako mali dojenček ne more poznat okusa, ki mu ga ne predstavimo.
Solit pa sem ji začela okoli 10m. Potem je pa kar hitro začela tudi z nama jest.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Soljenje
19.8.2008 22:29:26   
Naja31
do enega leta nič


Isto.

Tudi sama bolj malo solim.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Soljenje
19.8.2008 22:34:17   
Lunc_a
urška saj nisem rekla,da obsojaš,pač sem povedala svoje mnenje kot ti ;)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Soljenje
19.8.2008 22:44:27   
urška
vem, lunca, ja.
še to sem hotla povedat, da potem ko je začel jest isto hrano kot midva, sem njegovo porcijo prej stran uzela, potem pa solila.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Soljenje
19.8.2008 23:33:52   
sirenetta
Na MŠ pravijo par zrnc soli od šestega meseca dalje. Par zrnc, ne ščepec, ne pol žličke, ampak par zrnc. Če ne je, poskusi v zelenjavo primešat malo svojega mleka, če dojiš ali pa malo adaptiranega mleka, če ne dojiš več...mogoče bo bolje.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Soljenje
20.8.2008 8:22:49   
Tisana
Punce, hvala za odgovore. Smo probali že vse mogoče finte, ampak pupa se je naučila tud jokat in smejat med hranjenjem z zaprtimi usti. Zdaj noče niti stvari, ki ji jih daš v roke, več v usta nosit, če vidi, da imaš žličko v rokah user posted image , ker ve, da ji boš potem uturil tisto žlico hrane po ovinku v usta user posted image . Da vidte, kakšen ekspert sem ratala user posted image  Tudi jaz sem brala, da soli do 1. leta starosti ne. Tudi svojo hrano ful malo solim - tako sem navajena že od majhnega. Ampak, mi uvajamo GH že 2,5 meseca, pa še ne poje enega celega obroka - pravzaprav daleč od tega. Edino, kot sem že napisala, z veseljem žveči pirine grisine, ki so malo slani, pa...  Gre za to: ali je večje zlo, da otrok nič ne jé, ali malo soli v hrani?

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Soljenje
20.8.2008 11:48:45   
sirenetta
Kaj pa sadje? Sadja niti ne poje? Katero GH si ji do sedaj poskusila dat? Kako je pa z mlekom - se hrani po flaški ali se še dojite?


< Sporočilo je popravil sirenetta -- 20.8.2008 11:49:37 >

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Soljenje
20.8.2008 12:08:05   
annie
Od takrat, ko zanj več posebej ne kuham, cca. od 9m naprej...ampak samo par zrnc, potem pa si midva, če želiva malce še zraven dosoliva.

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
20.8.2008 17:13:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu annie)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Soljenje
20.8.2008 19:52:14   
Tisana
pri ns nonstop melje tiste rizeve krekerje
 Oooo to pa tud pri nas gloda - to so riževi vaflji, ampak to je čist isto kot tisti grisini- neki spotoma in bolj tako, za zabavo, da si še malo dlesni pomasira user posted image  Sej pol jo pa skoz s tem filamo, pa vodo, vodo, vodo,... Ko rečeš voda, se začne kar trest. No, sicer pa moram povedat, jo pohvalit, da je bilo danes že bolje (upam, da ni samo en samcat svetel trenutek, a ne moja pupica ful lačna user posted image ). Sem kao zraven jaz jedla, pa še moja mama, pa sem potem njej z roko dajala v usta, pa še to so moral biti koščki oz. je morala kar ona sama odgriznit od velikega kosa s tistima dvema ubogima zobkoma user posted image user posted image user posted image  Bravo punca! user posted image user posted image user posted image  Je grizla v krompirček, v bučko, pa v nektarino (tiste breskve, ki sem jo pa prej narezala na male koščke pa ni marala, ji je bla kul sam moja nektarina, k je lahko vanjo zagrizlauser posted image ). Še dobro, da je poletje, da je lahko samo v pamperski, pol gremo pa kar pod tuš al pa v banco, tko da jo zdaj po 4x, 5x na dan kopamo user posted image . No, vsaj kopa se rada. Za večerjo sem ji pa ponudla napihnjen rižek s Pregominom, ga je ful jedla, ko sem ji pa probala dat kašico, narejeno iz 4 žit in Pregomina, je pa kar jokala zraven. A je res mogoče, da je tok pomembno, da so koščki?! Ti frajla ti, ona valjda hoče bit čim bolj odrasla user posted image  No tko, če bo šlo vsaj tko naprej, definitivno ne bomo solil do 1 leta, drugač bomo pa mal kar moral začet, vsaj tko, da bo pri men probala kaj tazga, kar jaz jem. Hvala punce za odgovore in predloge.user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Soljenje
21.8.2008 8:27:17   
Balerina
Jaz sem pri moji tavečji zelenjavo kuhala brez vode, tako ohrani več okusa. No ne vem ampak moj je tud tsto zelenjavo jedu pa mu je bla bolša kot pa kuhana v vodi in soljena.
Tako da nismo nič solili do 1 leta razen ko je jedla juho z nami, ta je pa bla mal slana.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Soljenje
21.8.2008 12:14:32   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Gre za to: ali je večje zlo, da otrok nič ne jé, ali malo soli v hrani?


Seveda lahko malo soliš, vsaj da vidiš če bo potem jedla. Če bo, super, če ne pa veš da sol ne pomaga.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Soljenje
22.8.2008 0:00:08   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

Jaz sem pri moji tavečji zelenjavo kuhala brez vode, tako ohrani več okusa. No ne vem ampak moj je tud tsto zelenjavo jedu pa mu je bla bolša kot pa kuhana v vodi in soljena.
Tako da nismo nič solili do 1 leta razen ko je jedla juho z nami, ta je pa bla mal slana.


Ja, vsekakor je bolje malo podušit (s kapljico vode, ravno toliko da se ne sprime) kot pa kuhat v vodi, kjer zelenjava spusti ves sok in vse vitamine, minerale in seveda tudi okus in to ta najboljše se potem zlije stran, zelenjava pa poje. Poskusi sama pa boš videla razliko. In seveda je vsekakor boljše doma kuhana(dušena) hrana kot pa kupljene kašice. Ma do sedaj si ji dajala kupljene kašice ali doma pripravljeno papico? Upam, da dama pripravljeno, v nasprotnem primeru pa ji dam čisto prav tvoji mali da ne je user posted image .

In ja poleg tega, da je bolje dušeno kot pa kuhano, je menda prav tako bolje, da je hrana samo pretlačena, popeštana z vilicami kot pa prepasirana/zmiksana. Torej naj ne bi bilo preveč kašasto.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Soljenje
23.8.2008 11:26:15   
Tisana
Mi vso zelenjavo kuhamo na sopari in vso hrano pripravljamo doma. Nič ne miksamo s paličnim, ker itak spasiranega ne jé. Prej smo probali, ko pretlačeno z vilicami ali pa naribano na steklenem strgalniku ni hotela jesti, pa se tudi to ni obneslo. No, tako kot sem rekla, sedaj kar nekaj poje, če smo skupaj za mizo in če ji dajem koščke z roko v usta, še bolje pa, če lahko kar sama zagrize v celo breskev, krompir,... user posted image  Pa kok je pol važna! user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Soljenje
23.8.2008 13:35:55   
Anonimen
Po enem letu.

(odgovor članu Tisana)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?