|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porodniška
31.3.2013 10:41:16   
Anonimen
Imam eno vprašanje, če bo katera vedela odgovorit.
In sicer, sem na začetku nosečnosti, rok imam konec novembra, se pravi na porodniško bi šla konec oktobra. Zaposlena pa sem do konec avgusta 13. Po tem bi mi pripadalo še 3 mesece zavoda. Zanima me, če se bo osnova za nadomestilo porodniške upoštevala od plače, ali ne. Nekje sem slišala, da moraš za to bit zaposlen na dan, ko nastopiš porodniško. Po tem "pravilu" bi dobila samo minimalni nadomestek cca. 200€.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porodniška
31.3.2013 18:30:24   
petea
Ker boš porodniški dopust nastopila v času prejemanja nadomestila za brezposelnost, se ti bo porodniško nadomestilo izračunalo tako, kot da si zaposlena - v tvojem konkretnem primeru se ti bo vlogo za izračun porodniške splačalo dati čim prej (če se prav spomnim, je to 60 dni pred nastopom porodniškega dopusta), da se ti bo v izračun vzelo čim manj nadomestil za brezposelnost.

Z odločbo za porodniški dopust pa boš tudi na zavodu za zaposlovanje ob nastopu porodniške urejevala prekinitev prejemanja nadomestila, ko boš porodniško končala, pa se moraš prijaviti nazaj in boš uporavičena še do preostanka nadomestila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porodniška
3.4.2013 19:07:24   
Lala*
če si bila zadnja 3 leta zaposlena 12 mesecov se ti porodniška računa po plačah..če pa nisi bila boš dobila osnovo ki znaša 200e mislim da...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porodniška
3.4.2013 19:54:42   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Lala*

če si bila zadnja 3 leta zaposlena 12 mesecov se ti porodniška računa po plačah..če pa nisi bila boš dobila osnovo ki znaša 200e mislim da...

Tule je skoncentriranih kup napačnih navedb - raje ne odgovarjaj, če ne veš, kako je prav.

Petea je prav napisala.

(odgovor članu Lala*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Porodniška
9.4.2013 19:22:06   
Anonimen
Ja, zaposlena sem za eno leto, pred tem pa sem bila na porodniški.
Zdaj me pa zanima še, se mi bo porodniška štela v delovno dobo, ker prejšnja se mi je. Samo sem šla na njo iz službe, tokrat pa bi šla iz zavoda.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porodniška
9.4.2013 21:31:49   
petea
pokojninska doba ti teče, za delovno pa nisem čisto prepričana, a mislim, da če nastopiš porodniški dopust v času prejemanja nadomestila za brezposelnost, da ti teče tudi delovna doba

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Porodniška
9.4.2013 22:39:19   
Penny
Mislim, da moraš imet veljavno pogodbo o zaposlitvi (za ves čas porodniške), da bi ti tekla delovna doba ...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Porodniška
12.4.2013 10:50:33   
SUZY...
Pozdravljene!
Jaz tuki nisem zasledila konkretnega odgovora in še vedno ne vem pričem sem.
Trenutno vstopam v tretji mesec nosečnosti in imam rok 28. november.
Sm brezposelna že šesti mesec in sem do meseca marca prejemala nadomestilo.
Zdaj pa me zanima kako je s porodniško? Ali mi bodo obračunali od plač in nadomestila ali bom dobila tistih bogih 200 evrov?
Hvala za odgovor!!!
Lep deževen dan user posted image

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Porodniška
12.4.2013 11:32:20   
sazi
Če na dan nastopa porodniške ne boš zavarovana za starševsko varstvo (torej prejemala plače, bolniške ali nadomestila) nimajo tvoje plače in nadomestila nobenega vpliva na višino prejetega nadomestila.
Če si bila v zadnjij treh letih pred nastopom porodniške zaposlena vsaj 12 mesecev, dobiš malo več od minimuma. Zdaj kakšen je ključ za določitev, se mi ne da iskat (nekih 55% minimalne plače + 2% za vsak dodatni mesec ali nekaj takega). Vse to si lahko pogledaš na spletni strani kakšnega CSD-ja - ponavadi so imeli na CSD Šiška lepo predstavljeno.
Če tudi tega pogoje ne izpolnjuješ, ne dobiš starševskega nadomestila, ampak starševski dodatek - tudi višina tega je zagotovo objavljena na spletnih straneh (tule sem našla št. 251 EUR : http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/starsevskiDodatek.asp

Upam, da vse zrihtaš kolikor se da sebi v prid.

(odgovor članu SUZY...)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Porodniška
13.4.2013 19:26:44   
klaraku83
Jaz pa imam naslednjo situacijo: 1.10 bom zaposlena 1 leto (prej še nisem bila nikoli zaposlena). Rok imam 19.10. 2013. Mi pripada porodniška?

Hvala in lep dan,

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Porodniška
13.4.2013 20:46:55   
Penny
Boš en mesec pred PDP še v delovnem razmerju? Sklepam, da boš, če praviš, da boš 1.10. zaposlena 1 leto. Torej ti pripada porodniška glede na plače, za manjkajočo plačo ali dve (od zadnjih 12) ti bodo pa vzeli 55% minimalne.

(odgovor članu klaraku83)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Porodniška
13.4.2013 21:01:57   
klaraku83
Tako je, trenutno imam pogodbo do dne 01.10.2013. Na porodniško pa bi šla že sredi septembra.
Torej velja, da moraš biti en mesec pred porodniško še v delovnem razmerju?

Hvala in lep pozdrav


(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Porodniška
14.4.2013 14:19:56   
petea
ne,
velja, da moraš biti na dan nastopa porodniškega dopusta zaposlena

(odgovor članu klaraku83)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Porodniška
14.4.2013 15:10:16   
Penny
Ja, sori, malo sem nejasno napisala, ampak sem mislila, da je logično, da en mesec pred PDP pomeni na dan nastopa porodniške :) .

(odgovor članu klaraku83)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Porodniška
14.4.2013 18:10:24   
petea
@Penny,
načeloma si ti čisto v redu napisala, saj si pisala o enem mesecu pred PDP;

jaz sem v svojem prejšnjem sporočilu pojasnjevala pogoje uporabnici @klaraku83, ker je spraševala, če mora biti en mesec pred nastopom porodniške zaposlena (torej 2 meseca pred PDP)

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Porodniška
16.5.2013 13:41:23   
mucka27
Zdravo...

Tudi jaz imam podobno situacijo. In sicer. Naj povem za začetek, da sem noseča en mesec in sem še zelo nova v vsem tem. Trenutno sem še študentka, vendar imam možnost da se lahko zaposlim za določen čas (1 leto). Druga služba ki se mi pa ponuja je pa za nedoločen čas, ampak mi ni toliko všeč.
Zdaj sem v dilemi... Kaj je najbolje zame da naredim? Kot študentka mi najbrž nič ne pripada od države? Služba katero bi dobila za nedoločen čas, bi jo dobila preko vez- se mi to najbolj splača? Je ta oseba ki bi me zaposlila potem v velikih stroških z mano med tem ko sem na porodniški? Prosim če mi pomagate z odgovori.

LP

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Porodniška
16.5.2013 14:42:14   
Penny
Če boš na dan nastopa porodniške (28 dni pred PDP) zaposlena, potem ti pripada starševsko nadomestilo na podlagi izplačanih plač. Če ne boš zaposlena, dobiš samo starševski dodatek (fiksen znesek, 250€), ker trenutno nimaš dovolj delovne dobe od prej (minimalno 12 mesecev v zadnjih 36 mesecih). Delodajalec v času tvoje porodniške nima s tabo čisto nobenih stroškov. Ti pa v času porodniške (ob pogoju veljavne zaposlitvene pogodbe!) teče tudi delovna doba.

Služba za nedoločen čas je danes pravi blagoslov. Razmisli, kako zelo ti ni všeč to delo, ki je za nedoločen čas.

(odgovor članu mucka27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?