|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mi pomagate sestaviti seznam?
2.1.2009 9:15:44   
kepa*
Ja, no, bomo letos tudi mi kampirali - prvič.
Od opreme še nimamo nič, imamo pa že plačan trajekt (julija 2009), hehe.

Že dlje časa se z možem pogovarjava o kampiranju in končno sva zbrala pogum, da bi pa poskusila tudi to. Slišala sva same pozitivne izkušnje in navdušenje, tako da bi bilo to morda primerno tudi za nas.

Rada prebiram ta forum in vaše debate, zdaj bi pa rada sestavila seznam vsega, kar potrebujem za kampiranje.
Mi pomagate (tudi vse tiste majhne stvari, ki naredijo kampiranje lepše)?

In zanima me, kdaj in kje se mi najbolj splača kupovati kamp opremo.

Torej:
- šotor
- spalke (je to lahko kakršna koli?)
- blazina (bi to lahko bila podloga dormeo roll on al neki takega?)

...

Hvala vam za pomoč.




_____________________________

Letos pa bo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
2.1.2009 9:26:09   
al1*
to je moj seznam, veliko idej sem dobila tudi na tem forumu:
armafleks
spalne vreče
stoli
klini + rezervni klini
kladivo
podlaga za po tleh - kupili v Baumaxu
plinski štedilnik
sekira
baterija
pumpa za blazine
podaljšek za elektriko 
miza
odpirač za konzerve
zložljiva lopata
žar za enkratno uporabo
vrvica, klupice, pralno milo
hladilnik
krožniki, lončli, pribor deska noži cedilo, skleda za solato
baterije ponev, piskri
wc papir papirne brisače vreče za smeti čistilni robci 
 lavor za pomivanje posode, gobica in tekočina za pomivanje, kuhinjske krpe


_____________________________

lp


(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
2.1.2009 12:05:21   
dulcinea
Mogoče še kaka šivanka, nitka in alkohol za razkužit. 

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
2.1.2009 12:16:55   
pezbar
IZVIRNO SPOROČILO: al1*

to je moj seznam, veliko idej sem dobila tudi na tem forumu:
armafleks
spalne vreče
stoli
klini + rezervni klini
kladivo
podlaga za po tleh - kupili v Baumaxu
plinski štedilnik
sekira
baterija
pumpa za blazine
podaljšek za elektriko 
miza
odpirač za konzerve
zložljiva lopata
žar za enkratno uporabo
vrvica, klupice, pralno milo
hladilnik
krožniki, lončli, pribor deska noži cedilo, skleda za solato
baterije ponev, piskri
wc papir papirne brisače vreče za smeti čistilni robci 
lavor za pomivanje posode, gobica in tekočina za pomivanje, kuhinjske krpe


jaz bi dodala še:
vžigalnik(e)
autan, biokil
pribor za žar (ni nujno komplet, važno da funkcionira kot pribor za žar)
švicarski nož
pelerine, dežnike
kuhinjske krpe

če nimaš hladilnika, npr. na plaži, je fajn imet kako svetlo (belo) cunjo, jo zmočiš, z njo oviješ plastenko s pijačo, ki jo daš nekam na veter, v senco - pijača ne bo mrzla, bo pa prijetno hladna user posted image

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
2.1.2009 12:22:35   
pezbar
lahko še:
izolirni trak, salotejp
nekaj za ogradit svoj prostor v kampu (ne vem, kako se točno reče temu), nekakšne plastificirana ograja višine cca 1,5 m, zraven rabiš še "kole", na katere napneš to ograjo

(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
2.1.2009 14:02:44   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: pezbar
nekaj za ogradit svoj prostor v kampu (ne vem, kako se točno reče temu), nekakšne plastificirana ograja višine cca 1,5 m, zraven rabiš še "kole", na katere napneš to ograjo


Ooo, samo tega ne.user posted image  Na taborjenju si svoboden, ti je vseeno, če te kdo bulji ali ne. Tako mora bit! Mnei je vseeno, če ležalnik takoj zraven potke, kjer hodi 1000 ljudi, butnem in tam zasmrčim sredi belega dne. Pa sicer nisem take sorte, ampak na taborjenju je pa pravilo, da ne smeš komplicirat. To mi je pa jasno že od malih nog.

Jaz bi samo tale nasvet dala: pri nakupu šotora bodi pozorna, da ima zavihke spodaj proti dežju okoli in okoli. Eni jih na spalnem delu nimajo (tudi naš), eni jih pa sploh nimajo. Na to bodite pozorno. Je fajn, če piha veter, in sploh, če dežuje. Tale šotor je fajn, če niste preveč zahtevni s kramo:
http://www.sun-fun.si/slo/katalog/str_sotori/rapido.htm 
Najboljši večji šotor je pa šotor z integirranim dnom, to je Amalfi, lani so ga imeli v Sun&fun.. To je trgovina na Trati v Škofji Loki, tam sploh lahko marsikaj za kampiranje kupiš.

Evo link:
http://www.sun-fun.si/


Je pa tudi fajn, da imate podlogo za pod šotor, to se pa kupi v Mekurju ipd., pa čisto ppceni so. Že zato, da se poden v spalnicah ne prereže na kakšem ostrem kampu, pa še umažan ni šotor, ko ga skupaj zlagaš.

Kar se tiče stolov, če bi jaz še enkrat kupovala, ne bi teh, ki so zdaj moderni , ker se za moje pojme preveč notri ugrezneš, ko se vsedeš in si potem majhen in težko vstaneš.
Taki mi niso udobni
user posted image



Jaz imam raje navadne stole za kampiranje
, ampak zdaj je, kar je. Je pa pri stolih ful razlika v ceni, mi smo jih dobili po 8 evrovo in Sport 2000 in so ful kvalitetni (na žalost se hudič vsaj strgat noče,d a bi lahko zato kupila nove, drugačneuser posted image ).

< Sporočilo je popravil Mišni -- 2.1.2009 14:05:46 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
2.1.2009 15:06:56   
Gina
Ja, jaz tud nisem za ograje, mi gredo na živce.

Rabiš še kanto za vodo za pred šotor - razen če ima kamp priključke za vodo na parcelah, v tem primeru rabiš cev.

Pa razdelilec al priključek za elektriko al kako se tistemu reče, da sploh lahko svojo žico priklopiš na omarico od elektrike (ni čisto navaden vtikač).

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
2.1.2009 18:56:58   
muki1
To mi je najboljše, da se vedno po novem letu začne o dopustih fantazirat user posted image  user posted image . Je pa na podforumu kampiranje res ogromno napisanega o opremi, jedilnikih, lekarni....priporočam, da si vse sezname kopiraš in lepiš v Word, potem pa lepo obkljukaš kaj se tebi zdi pomembno in narediš izbor.

Kampiranje je res rajsko. Najbolj pa itak sam vidiš kaj se pri tebi obnese in kaj je nepotrebna šara, ko si že malo izkušenj nabereš.

Kam pa odhajate?

< Sporočilo je popravil muki1 -- 2.1.2009 18:57:13 >


_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
2.1.2009 18:58:56   
muki1
Misni, tale Rapido je res posrečen. Mi imamo za ta glavno kampiranje malo večji šotor, predsoba in dve spalnici, ampak ta bi bil pravi za kakšen vikend user posted image  user posted image  user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
2.1.2009 19:01:43   
Marogica
V tej temi sem se enkrat "razpisala"...pa se mi ne da še enkrat...bolj spodajuser posted image

http://www.ringaraja.net/forum/%C5%A1otor_high_peak_dakota_2008__4/m_3039905/tm.htm

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
2.1.2009 20:12:09   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: muki1

Misni, tale Rapido je res posrečen. Mi imamo za ta glavno kampiranje malo večji šotor, predsoba in dve spalnici, ampak ta bi bil pravi za kakšen vikend user posted image  user posted image  user posted image .


Ja, a ne de? Jaz bi ga takoj nabavila, ampak mi oba že imamo - večjega in manjšega za čez vikend. Škoda.user posted image  Ful je dober, ker je čisto preprost, ima samo dve palici, pa še predprostorček ima, da lahko boršo s cunjami notri postaviš. Pa še lep je. Porka duš, zakaj ga mi že imamo!

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
2.1.2009 22:30:40   
mala zirafa
Mi smo tudi nazačetku bili zapaljeni za šotore vseh vrst, nato pa smo prišli do zakljčka da kupimo rabljeno  prikolico za 2+1 osebe.Se nam zdi bolj varna, komot in vse not spraviš in zakleneš.Cena je nekje kot en boljši šotor.Malo za razmislek.Seveda če jo imate kje imet, razen na pavšalu.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
3.1.2009 9:08:11   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Mi smo tudi nazačetku bili zapaljeni za šotore vseh vrst, nato pa smo prišli do zakljčka da kupimo rabljeno  prikolico za 2+1 osebe.Se nam zdi bolj varna, komot in vse not spraviš in zakleneš.Cena je nekje kot en boljši šotor.Malo za razmislek.Seveda če jo imate kje imet, razen na pavšalu.


Daj nehaj user posted image . Kje imajo prikole za 2oo eur? Liiiiiiiink.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
3.1.2009 9:23:00   
kepa*
Uuu, ne, prikolica ne pride v poštev. Nikakor. Mi hočemo šotor, ker želimo biti mobilni! Radi se potepamo in nam ni, da bi bili stacionirani na enem mestu. Poleg tega gremo julija recimo na Sardinijo in si ne predstavljam, da bi tja rinili s prikolico.


Hvala vam, dekleta, za vse nasvete.
Verjetno vas bom še kar dolgo morila z raznimi vprašanji.


Ja, ta šotor Amalfi pa sem že lani gledala. Mi je zelo všeč. Ko bi bil vsaj malo ceneje.


_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
4.1.2009 9:26:42   
mala zirafa
Dober šotor ne stane samo 200 evrov, dosti več.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
4.1.2009 13:12:05   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Dober šotor ne stane samo 200 evrov, dosti več.



Za 200 evrovo že super šotor dobiš, za 300 pa že ful super truper.user posted image  Amalfi. Boljšega že ni.

Je pa ogromna razlika biti v šotoru ali prikolici. Tu sploh ni primerjave. Če si v šotoru, si v bistvu zunaj, kar je meni super. Mi smo rej imeli prikolo, tako, da vem, kaj govorim. Tu ni primerjave.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
4.1.2009 16:05:13   
hella
POZDRAVLJENA,

tudi naša družina se je lani prvič odločila za kampiranje in PREŽIVELI SMO. Še več, uživali smo in v teh mrzlih dneh že iščemo parcelo za leto 2009. Sama sem predelala vse možne e-strani za šotore in opremo. Na internetu sem bila več, kot kdaj koli v življenju. Veliko nasvetov sem dobila tudi na tem forumu. Moj mož se je težko odločil za kampiranje ( pri 40-tih ) , ko sem ga prepričala pa je imel nekaj zahtev. Dovolj velik, da lahko stoji in še kaj. Na koncu sem ga kupila preko nemškega e-baya. Lahko pošljem tudi slikico. ( 230 eur- velik ) Super. Kar se tiče opreme, sem lepo počasi kupovala od aprila do junija. Vsakič ko je bila akcija in smo leteli. Prvič nismo komplicirali in letos moramo dokupiti še nekaj opreme. No,pa nam ni nič manjkalo. Res pa je, da je najin sine star že 10 let in uživa v vsem.
Samo ena zadeva je, če ste navajeni spati zelo udobno ne šparat pri spalkah, blazinah za spat,.... Tu smo malo zgrešili in letos moramo zadevo poraviti.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
4.1.2009 16:14:47   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: hella
Samo ena zadeva je, če ste navajeni spati zelo udobno ne šparat pri spalkah, blazinah za spat,.... Tu smo malo zgrešili in letos moramo zadevo poraviti.


Kaj pa ste imeli in kaj zdaj nameravate kupiti?

Ker mi imamo tiste blazine a la turbo maksimus in meni se zdi kar v redu, možu pa ne. Ga križ boli, pravi. Imamo pa eno širine 137 cm (z dvojnim jedrom) in enih par po 80 cm (so bile pač po 8 evrov in sem jih malo na zalogo kupila, če bi ravno spuščale, pa ne). Problem je tudi pri tem, da ne moremo treh spravit v mali šotor, ki ga imamo, kadar prespimo samo eno noč. Širok je 200 cm.
Tako da se zelo nagibam k samonapihljivim armafleksom, ki se mi zdijo fajn, ker če drugega ne, ni treba električne pumpe uporabljat, če misliš spati 1 noč. Pa zvečer, ko pač postavljamo šotor v kakšnem kampu in se nič ne vidi, je fajn, če je vse čimptej narejeno. Ker mi se večkrat selimo, letos imamo pa sploh namen tak, ker bomo šli v avtom najbrž v Grčijo in se bomo pač ob poti ij v Grčiji priložnostno ustavljali. Kjer nam bo všeč, pa se bomo za dlje utaborili.

Pa imam kar strah te armaflekse kupit, ker pravijo, da čisto vsak ni dober. Po drugi strani pa tudi ne bi rada 70 evrov za enega dala. Tam okrog 30 do 40 se meni zdi kul. Samo ne vem, če je v praksi res.user posted image


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu hella)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
4.1.2009 16:30:55   
Mišni
Tukaj imajo tudi kamp opremo, če si boste kaj pogledale:

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/index.php?cat_id=36

Pa tu:

http://www.ideo.si/?kat=74




< Sporočilo je popravil Mišni -- 4.1.2009 16:31:54 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
4.1.2009 16:53:07   
hella
Lani sem kupila tiste napihljive blazine, 80 cm. so bile 11 eur vsaka in ena je spustila. Ne ravno spustila ampak je nastal hribček. Za sina je bilo OK midva z možem, pa sva imela boleč križ še par dni po dopustu.
Za letos še ne vem kaj bi kupila. Samonapihlijvi armafleks se mi zdijo malo pretanki?? Ne vem, bi rabila kakšen nasvet.  Nisva ravno lahka kategorija.
Tudi stole morava zamenjat, ker so naši za razliko do vaših lepo razpadli. In bova kupila tiste navadne za kampirat. Se strinjam, taki na sliki ( mi imamo tudi take ) so prenizki.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
4.1.2009 17:55:42   
Mišni
Jaz sem pa zdajle tale žar naročila ... A kdo to ima?

http://www.speci.si/index.php?cPath=26_33



< Sporočilo je popravil Mišni -- 4.1.2009 17:57:15 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
4.1.2009 18:03:24   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: hella
Samonapihlijvi armafleks se mi zdijo malo pretanki?? Ne vem, bi rabila kakšen nasvet.  Nisva ravno lahka kategorija.
Tudi stole


Ja, saj midva tudi ne. Saj imaš tudi 10-centimetrske. Samo  pri tistih pa me je strah, da bi me motilo, ker so pač široki 63 cm, pa se potem pri 10 cm višine že kar pozna, če imaš roko ali nogo na tleh. Pri 5 cm, kot so eni debeli, se manj ... če sem razumljivo napisala.

Evo, tukaj so 10 cm:

http://www.ideo.si/?k=art&kat=526&art=8208

Potem je pa tale 5 cm, cena 50 evrov

http://www.ideo.si/?k=art&kat=526&art=8207

in pa tale tudi 5 cm, cena 31 evrov

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?cat_id=36&product_id=1020025515

Potem pa bodi pameten ...



_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu hella)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
4.1.2009 19:59:39   
brkn83
kar se spanja tiče pri kampiranju - midva imava one napihljive blazine - turbo maximus (oz. kako se pač napiše) So debeline nekje 7 cm in jih lepo napumpaš, daš čez eno deko in nato rjuho -  zraven pa vzameva kar prešite odeje - letne. No in te blazine imava zdej že dve leti,.........pa jih ne bo zamenjala.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
4.1.2009 20:00:25   
hella
Takle žar sem gledala lani ampak ga nisem upala naročit. Nisem vedela kako bi se obnesel. Sporoči ko ga boš dobila, da malo poveš kako in kja. Mene full mika. Hvala za linke od blazin, si bom vse ogledala. Na ideo.si sem našla kar nekaj zanimivih.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mi pomagate sestaviti seznam?
4.1.2009 20:27:37   
viv_
5cm armaflexi so zakon!!!! Res! Ampak se splača vzet Artiache, ker so res kakovostni. Cena temu primerna.

Midva sva lani za naju kupila še 10cm od McKinleya, pa je meni OK, moj je pa bolj težka kategorija, pa jamra, da ga preveč spominja na blazino...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu hella)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?