|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nadomestilo za beljakovine
12.10.2008 19:28:31   
ajdish
Hej hoj.

Sem zelo sveza nosecka (6 tednov) in sem ravno v fazi, ko prebiram, kaj je dobro/zazeleno/slabo.

Kar se tice prehrane, sem se odlocila, da ne bom prevec komplicirala, ker ze itak precej zdravo jem, imam pa en drug problem in sicer, da mi mlecni izdelki sploh ne disijo.

Sploh si ne predstavljam, da bi mogla ful mleka pit, skute, jogurtov in jajc jest - fej. Upam, da se mi bo okus kaj spremenil in mi bo to zapasalouser posted image

Ali morda katera ve, kako vsaj delno nadomestiti potreben vnos beljakovin v telo. Ali katera uporablja kakšna dopolnila prehrani.....Meso mi sicer zelo pase, ampak to ni dovolj.


Hvala in papa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nadomestilo za beljakovine
12.10.2008 20:06:31   
Hope2
Pa saj beljakovine niso samo v mlečnih izdelkih. In zakaj meso ni dovolj? Tu imaš še stročnice (fižol, grah, čičerika, stročji fižol, leča, soja-sojini izdelki.....), oreški (vsi mogoči), semena, meso, ribe, ajda, šitake, kalčki, alge..... Ne vem kako praviš, da ješ zdravo, pa te skrbijo beljakovineuser posted image . Če ješ zdravo, pol tvoja prehrano vključuje nekaj od naštetega in se nimaš kaj sekirat, še nejmanj pretiravat v pretirani količini beljakovin.
Drugače pa jaz vse do 7 meseca nisem jedla mlečnih izdelkov, razen kozjega sira in ni problema, le na vnos kalcija je bilo treba pazit.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 12.10.2008 20:11:33 >

(odgovor članu ajdish)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nadomestilo za beljakovine
13.10.2008 8:17:09   
puncica
jaz dopolnila ne bi uporabljala, bi pa vseeno poskušala kaj mleka spit vsaj 1 dcl na dan, pa seveda meso jest, drugače pa imaš beljakovine tud v soji se mi zdi pa v polnozrnatih izdelkih, tako da po moje ni panike če ne ješ mleka ti že ne paše pa dojenčku tud ne, jaz sem se ravnala po načelu kar paše meni oz. kar se mi zalušta se lušta tud mojmu otroku in to sem jedla in pojedla ogromno sladkarij.user posted image

Ja seveda oreščki so tud polni beljakovin.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu ajdish)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nadomestilo za beljakovine
13.10.2008 9:11:41   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: puncica
če ne ješ mleka ti že ne paše pa dojenčku tud ne, jaz sem se ravnala po načelu kar paše meni oz. kar se mi zalušta se lušta tud mojmu otroku in to sem jedla in pojedla ogromno sladkarij.user posted image


Tole je za moje pojme zelo slab nasvet in tudi ne drži. Tako mama, kot otrok morata jesti  oz dobiti uravnoteženo hrano, na srečo si plod, v primeru pomanjkanja vzame iz maminega telesa (npr kosti, zaloge...). Torej on ne gleda kaj mu pašeuser posted image in zaradi tega ter če bo mama jedla neuravnoteženo hrano pride do pomanjkanja železa, kalcija, do nosečniške sladkorne, do debelosti ali zahiranosti pri plodu, slabih kosti in zob pri mami, do prekomerne teže pri mami....... v glavnem včasih se je treba potruditi in pojesti tudi nekaj kar nam ne paše in tisto kar nam paše včasih malo zmanjšatiuser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 13.10.2008 9:22:23 >

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nadomestilo za beljakovine
13.10.2008 14:52:11   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: puncica
če ne ješ mleka ti že ne paše pa dojenčku tud ne, jaz sem se ravnala po načelu kar paše meni oz. kar se mi zalušta se lušta tud mojmu otroku in to sem jedla in pojedla ogromno sladkarij.user posted image


Tole je za moje pojme zelo slab nasvet in tudi ne drži. Tako mama, kot otrok morata jesti  oz dobiti uravnoteženo hrano, na srečo si plod, v primeru pomanjkanja vzame iz maminega telesa (npr kosti, zaloge...). Torej on ne gleda kaj mu pašeuser posted image in zaradi tega ter če bo mama jedla neuravnoteženo hrano pride do pomanjkanja železa, kalcija, do nosečniške sladkorne, do debelosti ali zahiranosti pri plodu, slabih kosti in zob pri mami, do prekomerne teže pri mami....... v glavnem včasih se je treba potruditi in pojesti tudi nekaj kar nam ne paše in tisto kar nam paše včasih malo zmanjšatiuser posted image



Hja no jaz sem obe nosečnosti jedla veliko sladkarij in junk, pač tis kar mi je pasal, zredila sem se obakrat po 8 kil, sem danes popolnoma zdrava, zobje so taki kot so bili vedno, pravijo da so moji zobje "holivudske" kaj to pomeni verjetno veš, kosti si v življenju do danes še nobene nisem zlomila (upam da bo tako tudi v starosti), prav tako nisem v življenju nikol imela nobenga antibiotika, v nosečnosti nisem imela nobenih zdravstvenih težav, razen da sem zadnje tromesečje mogla jemat železo, otroka sta se oba rodila redno na rok in sta danes pri 2 in 4 letih zdrava tako kot marisokdo samo sanja v 4 letih nismo imeli omembe vredne bolezni, tamal antibiotkov sploh še nikol dobil ni, tavečja jih je pa imela 2×. Pa oba od 11 mescev hodita v vrtec.

Tako ta po temle tvoja teorija ne drži in jaz še vedno pravim da ješ to kar ti paše ker če se pa še v nosečnosti odpoveduješ in si posledično zarad tega slabe volje se to prenaša na plod in ne vem če je to glih kul. Je pa res da je bolje da se je zdravo s tem se pa strinjam ampak da se pa zdej neki matraš in hočeš v trenutku spremenit prehrano je pa po moje slabše za telo in psiho.

< Sporočilo je popravil puncica -- 13.10.2008 14:53:48 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nadomestilo za beljakovine
13.10.2008 19:03:09   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: puncica


Hja no jaz sem obe nosečnosti jedla veliko sladkarij in junk, pač tis kar mi je pasal, zredila sem se obakrat po 8 kil, sem danes popolnoma zdrava, zobje so taki kot so bili vedno, pravijo da so moji zobje "holivudske" kaj to pomeni verjetno veš, kosti si v življenju do danes še nobene nisem zlomila (upam da bo tako tudi v starosti), prav tako nisem v življenju nikol imela nobenga antibiotika, v nosečnosti nisem imela nobenih zdravstvenih težav, razen da sem zadnje tromesečje mogla jemat železo, otroka sta se oba rodila redno na rok in sta danes pri 2 in 4 letih zdrava tako kot marisokdo samo sanja v 4 letih nismo imeli omembe vredne bolezni, tamal antibiotkov sploh še nikol dobil ni, tavečja jih je pa imela 2×. Pa oba od 11 mescev hodita v vrtec.



Skrajno lepo se zahvali višjim silam za srečo in najboljše gene, kar jih je na tržišču! user posted image




Če ješ meso in vso ostalo hrano (razen mlečnih stvari in jajc), dobiš dovolj beljakovin. Mogoče bi bilo dobro poskrbeti le za dodaten vnos kalcija in magnezija.

LP!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nadomestilo za beljakovine
13.10.2008 20:11:00   
Dali*
IZVIRNO SPOROČILO: ajdish

Hej hoj.

Sem zelo sveza nosecka (6 tednov) in sem ravno v fazi, ko prebiram, kaj je dobro/zazeleno/slabo.

Kar se tice prehrane, sem se odlocila, da ne bom prevec komplicirala, ker ze itak precej zdravo jem, imam pa en drug problem in sicer, da mi mlecni izdelki sploh ne disijo.

Sploh si ne predstavljam, da bi mogla ful mleka pit, skute, jogurtov in jajc jest - fej. Upam, da se mi bo okus kaj spremenil in mi bo to zapasalouser posted image

Ali morda katera ve, kako vsaj delno nadomestiti potreben vnos beljakovin v telo. Ali katera uporablja kakšna dopolnila prehrani.....Meso mi sicer zelo pase, ampak to ni dovolj.


Hvala in papa


Jaz tudi nisem mlečni človek, pa mi zdej v nosečnosti paše kakv zjutraj za zajtrk, pa zvečer toplo mleko z medom. Začela sem jesti jogurte, sir.

Okus se mi je full spremenil. Sicer pa sem že od 3 mesecev naprej zavračala vse kar je bilo mlečnega, tako, da sem zrastla na vodi in čaju. In seveda sem povsem zdrava in postavna punca in nosečka...heh user posted image

(odgovor članu ajdish)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nadomestilo za beljakovine
14.10.2008 7:40:33   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: trdozimc

Skrajno lepo se zahvali višjim silam za srečo in najboljše gene, kar jih je na tržišču! user posted image


Ja se ponižno klanjam, ker sem lahko res srečna da je tako kot je in upam da bo vedno ostalo in se tega danes v tem norem svetu bolezni in vsega čudnega še preveč zavedam.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nadomestilo za beljakovine
15.10.2008 14:50:30   
jadrnica
geni gor ali dol, večina bolezni pridobljenih v maternici ali ko smo bili še otroci ali pa kasneje udari ven po 40 ali 50 letu . Gledam mamo.: vedno zdrava kot dren, mleka videt ne more, ji smrdi, pa je imela vedno lepe zdrave zobe, pa lepe otroke, sedaj pa osteroporoza, pa mostičkina zoberh........tokl o tem da se zavedamo dolgorčnih posledic našega zdravja, no pa saj svoje kile in posledice za zdravje vsak sam nosi.

jaz imam pa eno drugo težavo: meni meso nekako ne diši. v nobeni obliki. mi tudi prej ni. nisem pa vegetrajanka in se seveda silim jest meso, ker naj bi bil blazno fino za rast ploda - tko kot je nea napisala: se je treba mal potrudit. (beljakovine v zeljenavi pa niso  pol tolk dobre kot te iz mesa.

A ve vse brez težav goltate meso. user posted image  in kako podobno sitacijo rešujete?

Sem pa navdušenka jajc postala, vsaj nečesa user posted image - kar najbrz ni dobro za holesterol user posted image user posted image na stara leta

porobavam pa vse meso - pertutnino, goveje, konjsko....sam da bi mi kaj dišal

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nadomestilo za beljakovine
15.10.2008 20:05:52   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: jadrnica

jaz imam pa eno drugo težavo: meni meso nekako ne diši. v nobeni obliki. mi tudi prej ni. nisem pa vegetrajanka in se seveda silim jest meso, ker naj bi bil blazno fino za rast ploda - tko kot je nea napisala: se je treba mal potrudit. (beljakovine v zeljenavi pa niso  pol tolk dobre kot te iz mesa.

Sem pa navdušenka jajc postala, vsaj nečesa user posted image - kar najbrz ni dobro za holesterol user posted image user posted image na stara leta

porobavam pa vse meso - pertutnino, goveje, konjsko....sam da bi mi kaj dišal


En nasvet: ne sili se s hrano, ki ti smrdi. Telo velikokrat samo pove, česa ima preveč - sploh v času nosečnosti. Če ješ jajca in mlečne izdelke, dobiš DOVOLJ ŽIVALSKIH BELJAKOVIN za popolno rast plodu.

Dober tek!

(odgovor članu jadrnica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nadomestilo za beljakovine
16.10.2008 8:33:31   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: trdozimc

En nasvet: ne sili se s hrano, ki ti smrdi. Telo velikokrat samo pove, česa ima preveč - sploh v času nosečnosti.



Se totalno strinjam in sem to že parkrat poudarila in se silit s stvarmi ki ti sploh ne pašejo, to ni zame, sicer pa vsak po svoje a ne. Sama zase vem da se trudim da živim kar se da zdravo, zdrava prehrana, redno gibanje in da o uporabi naravnih kozmetičnih in čistilnih izdelkov ne govorim, tako naredim vse za to, da bi bila tudi v starosti zdrava, kaj več že ne morem naredit, se najde tud tu pa tam še kak junk ravno včeraj sem šla po 1 letu v Mcdonaldsa jedla fiša in solato in brala kalorične vrednosti na unem papirju in se smejalauser posted image , pojedla marcipanovo čokolado in se počutila super, tako mi je pač pasal ker mam trenutno menstro in če ne pojem tega kar mi paše lahko pojem sto in eno stvar pa bom še vedno lačna in to ni dobr, ker potem poješ 3× več hrane kot bi jo drugače.

Tako res ne vem zakaj je tako težko poslušat svoje telo.

Jaz se na tvojem mestu jadrnica ne bi silila z mesom če ti ne paše, bi pa raje pojedla kak jogurt al pa mleko, tudi v jajcah imaš živalske beljakovine, pa polnozrnati kosmiči ovseni, rženi, pšenični,... in ne vem zakaj bi bilo za rast ploda meso tako pomembno?user posted image

< Sporočilo je popravil puncica -- 16.10.2008 8:34:52 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?