|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj pa če je lačna?
16.9.2008 8:47:06   
Ekaz
Naša user posted image  je stara eno leto. Že sem pisala o njenem nemirnem spancu, pa sem pomislila, da je morda lačna user posted image . Sedaj, ko je v varstu, ji je babi kar spremenila jedilnik. Sedaj je približno takole:

08.00 kakšen jogurt, skuta
10.00 sadje
13.00 kosilo
15.00 mleko (120)
19.00 kašica (Hipp)
20.00 mleko (120)

Meni se to zdi premalo. Aja, vmes pa jo fila s piškoti. Sploh ji ne morem dopovedat, da niso potrebni in da naj ji da raje mleko. Pravi: mleko je samo tekočina, potem pa lula in ni hranljivo.

Prosim za nasvet. Kako imate kaj vi obroke razdeljene pri enoletnikih.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj pa če je lačna?
16.9.2008 8:55:19   
Naja30
Jaz bi tisto mleko ob 15h nadomestila s sadjem ali skuto ali jogurtom. Ali piškoti, če babi ne more brez tega.
Drugače pa mislim, da ni lačna.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj pa če je lačna?
16.9.2008 8:58:51   
melanija
Glede na to koliko so moje pupe pojedle pri enem letu mi je jedilnik pri tvoji pupi ful premalo.

Moje so jedle npr:
- zajtrk: kruh z namazom (marmelada, viki krema, pašteta, sirni namaz), čokolino, kroglice
- malica: sadje, jogurt ali pa kruh (so ga imele zelo rade in so pojedle po cel kos, tudi brez namaza)
- kosilo: juha, mineštra + prikuha
- ko so vstale za mallico isto kot zjutraj pač malo prilagajaš po željah
- večerja: pašta, riz, polenta, hrenovke, gres

Moje so tako jedle včasih več včasih manj. Mleka pa niso hotle piti, začele so ga piti nekje pri 2 letih, da jim je postalo všeč. Ko so prenehale z dojenjem je bilo tudi z ostalim mlekom tako ga niso hotle.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj pa če je lačna?
16.9.2008 9:12:28   
urška
meni se tudi zdi, da premalo je. ne rečem pa, da bo bolje spala, če bo več jedla.
pri enem letu lahko je že vse kar jemo mi. torej kruh in namaze, kosilo tako kot ga ješ ti. mogoče malo manj slano in začinjeno. juhe, meso, testenine, solate....skutke in jogurti, sadje in piškoti so kvečjemu za malico. oz. malo za vmes.
mleko je naš pri tej starosti jedel oz. pil zraven zajtrka in po večerji-pred spanjem. flaška mleka ni bila več samostojni obrok.
otrok rabi več, sploh če že hodi in je zelo aktivna.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj pa če je lačna?
16.9.2008 9:14:01   
Volga
A jo ves dan čuva babi? Če ne, potem ji ti z lahkoto daš hranljivo in kvalitetno popoldansko malico in večerjo. Ne vidim, v čem bi bil problem.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj pa če je lačna?
16.9.2008 9:31:50   
Naja30
A tako veliko pojejo vaši? Moja je pa navajena že od nekdaj, da za večerjo kaj lahkega poje.Najraje kozarec mleka ali jogurt. Zato sem misla, da od Ekaz ni lačna po vsem tem mleku. user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj pa če je lačna?
16.9.2008 12:14:48   
Jančika_
Meni se tudi ne zdi premalo in dvomim, da je slab spanec posledica lakote. Moja dva pojesta ob šestih zvečer recimo en kos kruha z namazom ali porcijo mlečnega riža, potem spijeta še malo vode tik pred spanjem in spita od pol osmih zvečer do sedmih zjutraj. Pa je eden suh in neješč, drugi pa bombica in poje, vse kar vidi, samo zvečer mu ne paše najbolj.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj pa če je lačna?
16.9.2008 12:23:25   
tintin
Meni se tudi zdi bolj malo. Moj 10 mesečnik je takole.

Preden vstane: malo dojenja
Zajtrk (okoli 9h): kakšen Lino ali kruh z namazom (sicer redko)
okoli 11h: banana
ob 13h: porcija sadne kašice
15:30: kosilo
18h: skutica ali kak piškot ali malo sadja ali jogurt
19.30-20:00: Lino ali gres ali kaj podobnega, nato pred spanjem še malo dojenja





(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj pa če je lačna?
16.9.2008 13:05:52   
lexl
To je absolutno premalo hrane za enoletnega otroka.
Moj pri enem letu poje:
zjutraj: cca. 2 dcl mleka z čokolinom ali pa velik kos kruha namazan z
            marmelado ali s čem podobnim
malica: ponavadi zopet kos kruha, če pa gre potem spat (odvisno kdaj vstane)
           pa velik krožnik goveje juhe z vlitimi nudelni
kosilo:  ponavadi po spanju, normalno, kar pač je tisti dan za jest (makaroni,
           polenta z golažem, mineštra, krompir in meso, pač karkoli je + solata)
popoldanska malica: ponavadi kakšna sadna skutka, sadna kašica, lahko tudi
           kakšen piškot, spet kar pač je pri roki.
večerja: mlečni gres, polenta z mlekom, rižolino, medolino, kakšen kos kruha z
            namazom, hrenovka, lahko tudi juha, če je ostala od dopoldan...spet
            kar pač je...pa poln krožnik ponavadi.

Tvoja pa res premalo je, posebej še premalo močne hrane. Koliko pa je velika in težka?


(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj pa če je lačna?
16.9.2008 13:08:45   
Mišni
Jaz bi ji edino še zgodaj zjutraj dala mleko.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu lexl)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj pa če je lačna?
16.9.2008 14:30:11   
Ekaz
Velika je 75 cm in težka 9450. Vidim, da bom mogla malo ukrepat. Saj jaz poskušam popoldne nadoknadit. Samo mi ni smiselno, da se ob petih popoldne nabuha, ko bi bilo bolje, da nekoliko več poje prej. Zvečer pa kaj lažjega.

(odgovor članu lexl)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj pa če je lačna?
16.9.2008 20:34:11   
Paštetka
Uf, meni je to tudi veliko, veliko premalo.

Mi imamo npr.

7.00 - 250 mleka
8. uri - kiflček
10. uri - sadje

12. uri kosilo

14. uri - sadje ali jogurt ali puding ali namazan kruh

16.uri - kosilo št.2

vmes kakšen domač keks ali sadje, sladoled

18.30 večerja (polenta, gres, ...)


Jaz bi rekla, da definitivno so vaši popoldanski obroki premalo hranilni oz. kalorijski.

Pa tudi toliko mleka oz. mlečnih izdelkov 1 letni otrok ne rabi. Daj mu namazan kruh, puding, ali kaj drugega namesto tistega mleka ob 15. uri in tudi za večerjo ji lahko skuhaš kaj bolj nasitnega in še lahkega, kot hipp kašicouser posted image .

Moje mnenje.


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj pa če je lačna?
16.9.2008 20:52:10   
ThinkPink
Jaz pa ne bi rekla, da je ravno ful premalo. Odvisno koliko tega kar si napisala poje (koliko sadja, koliko kosila...). Mi imamo 5 obrokov na dan, npr. tako:

- zjutraj mleko 2dcl
- malica sadje (poje 2 sadeža)
- kosilo (poje včasih cel krožnik, včasih pol, včasih je samo juhico in kruh...)
-malica (poje cca. 120 g jogurt ali krof ali kruhek s sirom ipd)
-večerja (gris ali lino na 2dcl mleka).

Pa se mi zdi, da je to kar veliko hrane za tako majčkeno pupo. Včasih se mi zdi, da poje več kot jaz. Ima pa 75 cm in 9,5kg. Pri nas spanje ni povezano z lakoto in sitostjo, ker vedno slabo spi, pa naj poje ogromno ali pa skoraj nič.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj pa če je lačna?
16.9.2008 20:53:53   
Anonimen
15.00 mleko (120)
19.00 kašica (Hipp)


Jaz bi ji zamenjala ta dva obroka.

Mleko nadomestila s skuto, pudingom...zvecer pa kaj mlecnega ali kruh plus mleko.

(odgovor članu Ekaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj pa če je lačna?
17.9.2008 14:47:54   
bsasab
Tudi meni se zdi malo malo, pa je nasa stara sele 9 mesecev pa poje:
zjutraj (okrog 8): je se vedno na flasi (poje cca270ml)
dopoldan (okrog 10): poje zraven mene moj zajterk (kaj pac jaz jem, tudi jogurti, sadje, kruh, piskot...)
popoldan (okrog 13): ima kosilo, poje tudi do 260 g karkoli ji pac naredim (testenine, meso, polivke...)
pozno polodan se kak piskot ali pa sadje
zvecer pa se keksolino, cokolino, nekaj z mlekom, pa tudi poje ce je lacna do 300 ml.

Jah, nasa pac rada je...


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj pa če je lačna?
25.9.2008 21:13:52   
vedra
Glede spanja...tudi mi smo sprobali in spanje ni povezano s hrano ....enako slabo spi če poje veliko in sitostno hrano, kot če poje manj....user posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj pa če je lačna?
25.9.2008 21:38:44   
kaya2007
pa ne vem če je premalo, pač eni pojejo več, drugi manj...edino večerjo bi ji dala mogoče malo bolj hranljivo, pravijo da naj bi otrok jedel 3 večje obroke (zajtrk, kosilo, večerjo), vmes pa kaj malega lahko za malico. naša je stara 16 mesecev in zelo neješča, je pa:
sadno kašico za zajtrk (vstane šele ob 10h, prej ji mož ponavadi še v spanju da malo mleka-ker je pač "prelahka"),
za kosilo spasirano zelenjavo iz juhe, pa zraven ji vedno dam še kaj "resne" hrane, ampak ji ne gre najbolj,
za malico puding ali kaj podobnega (ponavadi niti ni lačna),
za večerjo ji dam pa umešana jajčka, kakšno pečeno salamo in podobno+kakav. kasneje ji včasih damo spet v spanju še malo mleka.

sem še 1x primerjala naše jedilnike, ubistvu imamo identične-6 obrokov, od tega 2x mleko, edino drugače so razporejeni, pa mi eno vašo kašico zamenjamo za jajčka, salamo... spi pa naša 13 ur v kosu.

< Sporočilo je popravil kaya2007 -- 25.9.2008 21:44:25 >

(odgovor članu vedra)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?