|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vnetje lučka+maslo
2.10.2008 17:45:43   
baby22
user posted image user posted image user posted image
pozdravljeni, imam 2 leti starega user posted image  in včeraj smo opazili da se mu je lulček vnel,nastalo je neko maslo,ki sem ga odstranila pod vodo,ko se je kožica malo omehčala... bilo je dobro nekaj časa vendar ga je kasneje zopet začelo boleti... ponoči sem mu morala odstraniti pleničko ker ga je motila... drugače mu kožica še ni šla čez glavico navzdol od včeraj naprej pa gre čez glavico,vendar pa ima glavico čisto temno.... res ne vem zakaj se mu je to zgodilo???user posted image smo zelo zaskrbljeni,ker ga od časa do časa zelo boli...
ima mogoče kdo kak nasvet ali celo izkušnje s tem????bi bila zelo vesela kakega nasveta....user posted image
klicala sem tudi v ZD pa so mi rekli,da naj mu pod kopeljo maslo odstranim,ki sem tudi ga,vendar ga je zelo bolelo smo ga morali trije držati,da je uspelo....

hvala že vnaprej za kakšen nasvet...


_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vnetje lučka+maslo
2.10.2008 18:21:31   
tinatona
TAKOJ ga pelji k pediatru.

LP

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vnetje lučka+maslo
2.10.2008 18:30:08   
baby22
zdravo,
sem klicala v zd pa so mi rekli da naj mu odstranim maslo in da bo vredu...
ne vem bom počakala do jutri ko bom zopet klicala in ga peljala na pregled...

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vnetje lučka+maslo
2.10.2008 18:41:33   
tinatona
Če si ga fino umila in ga še vedno boli in draži jaz ne bi čakala do naslednjega dne. Drugače mu ga pa vsaj s kakšno antibiotično kremo namaži. Sama delam v ZD, zato se mi vsaj približno sanja zakaj ti to govorim.

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vnetje lučka+maslo
2.10.2008 18:58:44   
baby22
o.k. potem mi drugo ne preostane kot nujna medicinska pomoč...me bodo tam čudno gledali,če pridem zaradi taga tja?user posted image ???
l.p.

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vnetje lučka+maslo
2.10.2008 18:59:24   
baby22
kakšno kremo imaš v mislihuser posted image

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vnetje lučka+maslo
2.10.2008 19:23:49   
nanč
Drugače pa je treba vsak dan kožico povleči dol in umiti glavico.Tega jaz kot dojenčku nisem delala,potem pa sem začela,da se navadi.

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vnetje lučka+maslo
2.10.2008 19:59:42   
tinatona
Bepanten plus ima tudi sledi antibiotika.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vnetje lučka+maslo
2.10.2008 20:22:11   
baby22
kaj pa canesten???
l.p.

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vnetje lučka+maslo
2.10.2008 21:07:48   
frufru
Na vnetje se ponavadi ne daje kreme, vsaj tako so mene učili. Kaj pa če spereš s fiziološko?

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vnetje lučka+maslo
3.10.2008 22:50:48   
tinatona
Seveda se da. Najprej fino spereš s fiziološko, potem daš gor antibiotično mazilo in sterilno pokriješ.

LP

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vnetje lučka+maslo
4.10.2008 1:01:12   
snofla
zivijo sem mamica puncke stare 11 mesecev in pol in me zanima kako naj jo odvadim dude in kako naj jo pricnem navajati na kahlico in kdajuser posted image user posted image  

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vnetje lučka+maslo
4.10.2008 2:10:01   
Eca
Sama imam dva fantka, tako da lahko povem iz svojih izkušenj.....
Kožico je potrebno vsak dan potegniti čez glavico, kolikor pač gre (nič na silo)  in očistiti maslo, ki se nabere. Če to delaš redno, potem ne more priti do težav. Smo pa imeli tudi mi enkrat smolo in se je glavica vnela. Težavo smo rešili tako, da smo ga umivali s kamilicami po vsakem lulanju. Vnetje se je umirilo po nekaj dneh. Pa tudi naš je tulil in jokal. Žal.
K pediatru ga nismo vozili, ker se je stanje pomirilo.
Sicer pa, sama presodi kako hudo je s tvojim fantkom in ali je potrebna pomoč pediatra.

Lp, Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vnetje lučka+maslo
4.10.2008 21:13:25   
baby22
pozdravljeni,
vsem najlepša hvala za vse nasvete, sem uredila tako da sem počakala en dan, ker drug dan ni bilo bolje oz.se ni zdelo da je bolje sem ga peljala v dežurno, kjer ga je Z samo pogledala in mi rekla da naj mu dam kak obkladek da ga malo pomiri,naslednji dan pa naj ga peljem k pediatru... tisti večer sem mu dala v pleničko vatirano blazinico namočeno samo v vodo... drug dan ga je manj bolelo oz. ga je peklo samo še kadar je lulal v pleničko, ko je šel na stranišče ga ni nič peklo... ker se je stanje izboljšalo ga nismo vozili k pediatru... stanje se umirja user posted image  kdaj pa kdaj ga še malo peče, vendar se bo kmalu pozdravilo do konca....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
me pa zanima koliko časa naj bi to trajalo, saj gre v ponedeljek v vrtec, kjer so zelo pozorni na otroke in takoj ko je kaj narobe kličejo starše, da pridemo po otroke.... ker res nebi rada da me pokličejo v službo zaradi tega, saj sva bila sedaj en teden doma.... ali naj raje ostanem doma še v ponedeljek, da se stanje popolnoma umiri??????? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

hvala in lep pozdravček od mene in mojega sončka!!!

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vnetje lučka+maslo
5.10.2008 11:17:33   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: snofla

zivijo sem mamica puncke stare 11 mesecev in pol in me zanima kako naj jo odvadim dude in kako naj jo pricnem navajati na kahlico in kdajuser posted image user posted image  



user posted image user posted image user posted image user posted image (pa sem mislila, da jaz kdaj pa kdaj preveč skrenem iz teme)user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu snofla)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?