|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ne bom umil zob!
26.6.2008 21:07:29   
malamaja
Kaj narest ko se moj 2 in pol letnik enostavno odloči da ne bo umel zob. Zobna pasta je blek in konec.

Sem mu zagrozila da mu ne bom prebrala knjige in ga dala spat, zdaj tuli v postelju in hoče knjigo.

Pa saj drugače sem popustljiva ompak halo go gre za zdravje pa ni šans. Na silo mu pa tudi ne morem zob umit......

Torej kakšen nasvet?

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 27.6.2008 10:21:14 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NE BOM UMIL ZOB!
26.6.2008 21:41:13   
taška30
Hja, pri nas je zobna pasta že nekaj časa 'bljek', je tudi to pogruntala čez noč (pri cca.2,5 letih). Po parih dneh 'vojne' smo začeli prati brez paste, kaj pa čmo?!? In do danes še nismo našli take, ki bi ji ustrezala.

Sem pa vprašala njeno zobozdravnico kaj misli o tem, pa je rekla, da ni panike, glavno da fejst zdrgnemo in še bolj pomembno da fejst splakne z vodo.

Enkrat bo menda začela spet pasto uporabljat.user posted image

(odgovor članu malamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NE BOM UMIL ZOB!
26.6.2008 21:55:06   
Naja31
Mi smo ga kar prisilili. Doglo časa smo prali brez paste, pa večkrat tudi preskočili umivanje zob (ja, grozni smo, vem), ker se je tok upiral, potem sem ga pa enkrat malo bolj na silo prijela in umila zobke s pasto in od takrat "dovoli". Ampak obvezno mora zaven imeti vodo da takoj splakne in z navečjim veseljem ven pljuva.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NE BOM UMIL ZOB!
26.6.2008 21:57:38   
Felicita
jap, naša tamala* si tudi nih hotla umivat zob z zobno pasto... dokler nismo odkrili neke vademecum (se mi zdi), ki ma gor neko žival, ki spremeni barvo, če jo daš pod toplo vodo al kako že? no, tist jo je potem motiviral (in si je umivala zobe tok časa da ni žival dobila prvotne barve nazaj)...
sicer pa tako pravjo da je zobna pasta bolj za okus kot kaj drugega; tko da samo fajn zdrgnit, pa pomoje ne bi smel črvički pridt zravn user posted image

*moja sestra drugač user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NE BOM UMIL ZOB!
26.6.2008 22:11:58   
lojzika
Pri nas pomaga električna zobna ščetka

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NE BOM UMIL ZOB!
26.6.2008 22:18:24   
Anonimen
Rekla sem ji, da ji bodo crvicki zobje pojedli.

Od takrat je umivanje zob olimpijska disciplina...user posted image

(odgovor članu malamaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NE BOM UMIL ZOB!
26.6.2008 22:33:06   
Paštetka
Pri nas je umivanje zob OBVEZNO.  To pomeni, da če si jih ne bo sam, mu jih bom pa jaz in to na silo. Zobki se morajo umiti, tako kot je normalno zvečer iti spat. Od tega ne odstopamo.

Mu je pa vedno bilo zabavno, ko sva s krtačko iskala med zobmi hrano: jajčka, sok, meseka, bonbone... pač sem si izmišljevala, kar sem vedela, da je tisti dan jedeluser posted image

Zdaj pa tudi že ve, da če ne bo umival zobkov, da pridejo črveki in potem ne bo bonbonov.Isto velja za grizenje bonbonov. Bonboni se ne grizejo ker pridejo potem črveki. In vžge. user posted image

Zobno pasto pa ima tudi naš Vademecum, neko jagodouser posted image , si jo je sam izbral, ker je bila prejšnja od elmexa bljak user posted image .Grem zdaj gledat, če naša tudi spremeni žival user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 26.6.2008 22:35:45 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NE BOM UMIL ZOB!
26.6.2008 22:43:23   
Vrtnica79
 


.............. saj mu lahko umiješ tudi brez zobne paste............




_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NE BOM UMIL ZOB!
26.6.2008 22:50:29   
julam
Pri nas tudi ni trte mrte - če ne gre zlepa, gre pa zgrda. Stisnem lička in se ustka hočeta nočeta sama odprejo. Ker vesta, da zna to kar bolet (uf, diktator sem, ja user posted image ), raje sama odpreta.

Sicer pa tudi pri nas črvički zobke jejo, zraven umivanja pojemo pesmico "**** bomo pomagali zobeke umiti, da bo mogel svoje zobke pred črvički skriti", tudi jaz vidim vso dnevno hrano v ustih, poudarjam, kaj vse ne bo mogel jesti, če bojo zobki bolani (še posebno piškotke, čokoladice,... na koncu že kar sam našteva user posted image )... skratka, umivamo vsaj zvečer, če nam glih vsako jutro ne uspe.

Tudi jaz se sprašujem, zakaj toliko govora okoli paste, saj zobarji večinoma poudarjajo, da pasta ni potrebna prvih ... kolk že? 3 leta? Kakorkoli, jaz tu ne kompliciram, če ima tavelik (3,2 leta) muhe in en dan pasta ja, drugi dan ne.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NE BOM UMIL ZOB!
27.6.2008 10:08:30   
bt08
Pri nas tud ni pogojev da si ne bi umil,smo ga parkat na silo,pa jeb il jok in stok,sam ajde zdaj je cool,kaj bo pa čez par let,bo mel pa gnile zobke.Pa bo joku,jaz pa po glav tolkla zakaj mu jih nisem umila,ko bojo bolel.
Mamo pa način,da se črvički nabirajo na zobkih in da majo piknik s hrano ki se nabira na zobkih,more fajn zdrgnit,pa peno narest,pol ko pa pljune ven,pa itak drobtinice pljune ven,pa je vesel ko misli da so črvički.More se pa vsak dan umit,najbolj obvezno je zvečer!

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NE BOM UMIL ZOB!
27.6.2008 12:11:09   
Felicity
Pri nas tudi ne gre, brez umivanja zob.

In najbolj  je pomagalo, ko sem ji vedno govorila, da bo imela gnile in bodo izpadli, pa da ne bo mogla jest, ker bo brez zobkov ipd.

V knjižnici je tudi nekaj knjigic na temo o umivanju zobkov.  Pridejo prav!
(sedaj se spomnem samo te -  Ah, ti zobki - Aber, boris)

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NE BOM UMIL ZOB!
27.6.2008 13:38:10   
malamaja
EJ tole je pa odlična ideja s knjižico, mislim da bo pri našem sigurno palilo, ker je nor na knjige.......

Super. No včerja je potem po 30 minutnem trmanju prišel k meni v dnevno sobo in rekel da bo umil zobe. Talo da smo jih potem umili. Ma tok je trmast da je obupno.

Lep dan.

_____________________________

Mala maja

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NE BOM UMIL ZOB!
27.6.2008 19:34:40   
Paštetka
Tole trmarjenje pri nas več ne pali.Iz 30-minutnega zna zelo hitro priti na 1,5 urno trmarjenje in še več, dokler ne presekaš. Jaz rečem, gremo umivat zobke, čez 5 minut ponovim, ga primem za roko in gremo v kopalnico. Ni več 100 različnih izgovorov in prigovarjanj.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu malamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NE BOM UMIL ZOB!
28.6.2008 14:45:20   
lenika
Mi uporabljamo zobno pasto first teeth in edino ta je v redu. je imel pa nekaj mesecev nazaj tudi neko muho, da zobkov ne bi umival. In potem sem mu povedala zgodbico o fantku, ki si ni umival zob in so vsi zobki začeli gnit, postali črni in odpadli ven. Od takrat ni več problemov. me pa še sedaj večkrat prosi, naj mu povem to zgodbico.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NE BOM UMIL ZOB!
30.6.2008 11:05:03   
tinkatonka
pri nas zobna pasta ni bljek, ampak mu je všeč in če bi bilo po njegovo bi sam zobno pasto jedel. user posted image

Jaz bi sprva probala lepo, mirno, odpri usta, ali pa da on drži ščetko, pa ti samo malo pomagaš, oz. da prvo on malo umije, potem pa še ti. Pa naj umije samo z vodo, če je pasta bljak. Če ne bi pomagalo bi mu malo bolj na silo odprla usta (pazi da te ne ugrizne), mu dopovedovala, da če ne bo odprl ust bo morala mami bolj na silo ščetkati, ker zobki morajo biti umiti in ga bo lahko bolelo. Saj tok starim se da marsikaj dopovedati. Moj tud sodi bolj med trmaste, ampak ima smolo, ker je mama še bolj trmasta in pri teh stvareh tudi jaz ne popuščam.user posted image Zobki morajo biti umiti pa pika. In če boš pri tem pokazala svojo odločnost bo slej kot prej sprevidel. Upiral se najbrž še bo kdaj, ampak če boš vedno enako odločna bo videl, da tako pač je, pa če mu je všeč ali ne. Ne sili ga pa s pasto, če mu je zanič, ampak mu zobe potem umivaj samo z vodo.

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ne bom umil zob!
30.6.2008 11:08:36   
tinkatonka
Na silo mu pa tudi ne morem zob umit......


Sej ga ne rabiš tepst, cukat,.... Samo če ne odpre ust, jih pač s ščetko malo bolj odpreš, bolj na silo. Pa tle ne mislim tako, da mu čeljust spahneš, ampak tok da jih odpreš pa malo pa malo. In mu zraven dopoveš, da če ne bo odprl ustk, da mami ne bo mogla dobro ščetkat in ga bo bolelo. Opozori ga prej na to. Daj mu vedt, da sicer nočeš da ga boli, ampak da si je "sam kriv", ker ne odpre ust, zobki pač morajo biti čisti.


< Sporočilo je popravil tinkatonka -- 30.6.2008 11:09:33 >


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu malamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ne bom umil zob!
30.6.2008 13:26:53   
roberta
je treba pa na silo. po moje ni otroka, ki ne bi imel obdobja, ko se upira. ampak zobe je treba umit. jaz sem si jo enostavno dala na koleno, nagnila nazaj, da je odprla usta in sem ji umila. bolj kot je jokala, lažje je šlo user posted image   sicer rahlo neusmiljeno, a resnično... tako je pač skozi kratka obdobja trmarjenja ugotovila, da pač pri nekaterih zadevah se ne pogajamo. in zdaj pri 3 letih, ni nikoli več problem.

(odgovor članu malamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ne bom umil zob!
11.7.2008 12:08:17   
lilka
Če ste že ravno pri umivanju zob, kdaj ste pa zečele, naša je zdej 14 mesecev je šele vredu dobila neko količino zob, samo res nemara, če si sama šari s ščetko je vredu, meni pa ne pusti, ji kar dviguje imam malo slabo vet, da sem premalo vestna glede tega.

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ne bom umil zob!
11.7.2008 12:11:50   
lenika
Mi smo začeli, ko je ven pokukal prvi zob.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ne bom umil zob!
11.7.2008 22:42:52   
Annny
Pri nas je ful pomagala tista risana nadaljevanka o notranjosti telesa (zdaj se ne spomnim naslova, imamo jo na dvd-ju)...ena epizoda kaže, kako pridejo modri strički-bakterije na zobke in vrtajo luknje, ko so zobje polni sladkorja...potem jih pomete velikanska zobna ščetka, polna peneče zobne kreme in nazadnje jih vse do zadnjega še odplakne voda..To naša punca tako rada gleda, da tudi zobke še 1000x raje umivauser posted image

(odgovor članu malamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ne bom umil zob!
12.7.2008 0:14:15   
massylou
Bo črvek zobeka poamal, pa se ti bojo smejali, pa take grde boš imel, črne. Pa smrdijo...
To je palilo pri meni.

Zobe peremo od kakega 10 meseca.

< Sporočilo je popravil massylou -- 12.7.2008 0:15:14 >

(odgovor članu malamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ne bom umil zob!
12.7.2008 22:47:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lilka

Če ste že ravno pri umivanju zob, kdaj ste pa zečele,


Naš ima 9 mesecev in 7 zobkov. Šele zdaj mu jih redno pucam. Žal mi je, ker nisem prej začela, toda kar je je. Sem pa zdaj bolj vestna in vztrajna. user posted image  No, sej prej sem mu jih tudi, samo ne vsak dan. Uporabljam pa zobno pasto First teeth.

(odgovor članu lilka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ne bom umil zob!
24.10.2008 13:14:15   
Brbs
ja pri kateri starosti pa si otrok lahko sam umiva zobe? ker naš 18m sicer ima ščetko rad v zobeh, ampak umije si pa nič. Pa zobna pasta je tudi fuj (smo jo samo enkrat probali).

Tak da zdaj mu pustimo da se malo sam poigra s ščetko, potem pa ga vzamemo v naročje in ščistimo zobe brez paste. Ampak v večini primerov protestira, že od začetka, 9m, ko je dobil prvi zob. Ne vem, kak bi lahko šlo brez dretja.

Kaj je samo večerno umivanje zob dovolj? Poje pa vsak dan kaj sladkega, ali pijačo ali kosmiče ali kakšno pecivo....tega žal zaradi drugačnega prepričanja atija ne morem preprečit.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ne bom umil zob!
24.10.2008 13:41:06   
Naja30
Ko ni hotla,sem jo prijela za čeljust, da ni mogla zapret ust in umila. Malo se je upirala, potem pa popustila. Umivanje zob je ena od stvari, kjer ne popuščam. Najraje ji dam najprej ščetko, da poje dol pasto user posted image , potem mi pa sama da nazaj, da ji zdrgnem zobke.
Začeli sva, ko je imela 2 zobka. Sama jih pa verjetno še kar nekaj časa ne bo umila tako, da bodo umiti.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?