|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaposlitev po porodniški
21.10.2008 22:25:14   
lojzika
Imam eno vprašanje. Si npr v porodniški. Po izteku porodniške pa je ena možnost da ti npr podaljšajo porodniško zaradi zdr razlogom itd....

Potem pa je še ena druga možnost. Da namesto da greš v službo dobiš odpoved kot tehnološki višek (če se temu še reče tako) Nato pa 3 mesece prejemaš denarno nadomestilo, če si zaposlen več kot eno leto. Ko pretečejo ti trije meseci pa te to isto podjetje zopet nazaj zaposli za nedoločen čas. Tako npr podjetje prišpara prispevke za 3 mesece.

Ali si prav razlagam? Kaj so prednosti in slabosti tega? (ni pa skrbi da te to podjetje kar naenkrat ne bi zaposlilo)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zaposlitev po porodniški
21.10.2008 23:14:50   
benika
Če ne drugega, se ti bo po tistih treh mesecih brezposelnosti pred vstopom v penzion še krepko kolcalo.

Ne razumem, zakaj ene znate komplicirat tam, kjer je najmanj potrebnouser posted image  Če te podjetje želi, naj te zaposli, ne pa da se še krivine hvatajo.


(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaposlitev po porodniški
22.10.2008 9:33:17   
Anonimen
To se mi zdi čist nesmiselno,pa tud k bi bila na Zavodu prijavljena bi dobila dela oziroma vabila na razgovore ki jih pa ti ne smeš zavrnit.
Tole je čist kompliciranje po nepotrebnem,razen če imaš ti podjetje pa da potem tko razmišljaš k to se mi zdi pa potem bolj logično vprašanje.
Pa glede podaljšanja porodniške zaradi zdravstvenih razlogov je odvisno od zdravniške komisije ki obravnava tvojo vlogo in če nimaš res res slabih izvidov potem ti že zdej povem da podaljšanje ne boš dobila.

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zaposlitev po porodniški
22.10.2008 10:02:28   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Če ne drugega, se ti bo po tistih treh mesecih brezposelnosti pred vstopom v penzion še krepko kolcalo.



Za čas prejemanja nadomestila imaš plačane prispevke.

Sicer se pa meni ne zdi dobra ideja. Ne vem, zakaj. Kar nekaj brezveze komplicirat in it na zavod, pa spet v službo... Le zakaj bi to bilo dobro?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zaposlitev po porodniški
22.10.2008 10:07:11   
benika
Za čas prejemanja nadomestila imaš plačane prispevke.


To že, ampak delovna doba ji pa ne teče, kar je še kako pomomben faktor pri doseganju kvote za pokoj.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaposlitev po porodniški
22.10.2008 10:09:26   
lemavrica
Ko si prijavljen na zavodu ti teče tudi delovna doba.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zaposlitev po porodniški
22.10.2008 10:15:06   
benika
Ups, tega pa nisem vedela, se opravilujem. Ampak vseeno se meni zdi to kompliciranje za BV.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zaposlitev po porodniški
22.10.2008 10:21:49   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Ko si prijavljen na zavodu ti teče tudi delovna doba.


Ko prejemaš nadomestilo, potem ne več.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaposlitev po porodniški
22.10.2008 10:52:41   
lemavrica
Ja sej moj odgovor se navezuje na tiste mesece ko prejemaš nadomestilo.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zaposlitev po porodniški
22.10.2008 11:31:43   
ronja
Ni nujno, da ti podaljšajo, tudi če je bilo kaj narobe z otročičkom, ne podaljšajo vsem, ki pošljejo prošnjo. Tak da jaz se na to ne bi zanašala.
Jaz ne bi komplicirala in če že imaš službo, jo obdrži, če ti je seveda všeč, oni pa tudi ne bojo bankrotirali od teh 3 mesecev...

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zaposlitev po porodniški
22.10.2008 11:39:31   
sazi
Meni je pa čisto nelogično, da te podjetje odpusti kot višek, potem pa nazaj zaposli. Tu bi se znal kak inšpektor v to vtaknit. Jaz tega v mojem podjetju ne bi nikoli naredila.

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zaposlitev po porodniški
22.10.2008 11:47:36   
Splet.Ka
Zakaj bi podjetje prišparalo za prispevke za 3 mesece? Če bi ti podaljšali porodniško za 3 mesece, delodajalec s tem (s tabo) nima nobenih stroškov.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zaposlitev po porodniški
22.10.2008 12:02:37   
5ra_28
Če te podjetje odpusti kot tehnološki višek, ne sme zaposlit novih sodelavcev. Ker je to logično, a ne!? Čeprav se dogajajo tudi nasprotni primeri, a so lahko podjetja lepo kaznovana, pa tudi ne vem, kolikšen je rok od odpusta pa do nove zaposlitve, da to pravilo ne velja. Lahko pa preveriš na zavodu za zaposlovanje ali na zavodu za zdravst. zavarovanje, kjer se prijave in odjave delavcev urejajjo in ti bo gospa razložila. Sigurno pa ti bo potrdila, da če nekoga odpustijo iz tega razloga, ne smejo zaposlit novih delavcev!

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zaposlitev po porodniški
22.10.2008 22:34:00   
lojzika
IZVIRNO SPOROČILO: larilu

razen če imaš ti podjetje pa da potem tko razmišljaš k to se mi zdi pa potem bolj logično vprašanje.



Ja, točno tako

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?