|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   genetske priskave
22.10.2008 10:41:07   
Anonimen
a mi lahko katera pomaga?nimam menstruacije(samo z tableti) in s tem tudi ne zanosim pa me je dr.Meden poslala na genetske preiskave.zj me pa zanima kako to zgleda kaj pregledujejo in kako?
Če ma ktera kakšne izkušne prosm če mi lah saj mal razloži da nom tuk zgubljenauser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: genetske priskave
22.10.2008 11:23:32   
enkratna
Se pridružujem vprašanju, tudi meni je G omenil na viziti, da me bo poslal na genetski posvet. Čeprav gre pri meni za drug razlog: 3 SS - zadnji v 16/17T nosečnosti zaradi odteka plodovnice; prejšnja 2x v 7T; + imam kronično vnetje ščitnice, sum na eno od revmatoloških obolenj (brat ima ankilozirajoči spondilitis).

Laično le predvidevam se na genetskem posvetu osredotočijo na morebitne prisotne bolezni pri partnerjema in v ožji družini in vpliv na neplodnost oz. težave pri nosečnosti, torej so raziskave verjetno od para do para drugačne? In na koncu dobiš "nasvet" zakaj ja/ne, kako naprej?

Nekaj sem prebrala na:
http://www.medicinska-genetika.com/default.asp?MenuID=8&Menu=Ambulanta



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: genetske priskave
22.10.2008 11:39:36   
tiana
sem jezna ko hudič user posted image .en mesec čakam,v ponedeljek bi mogla met te preiskave.in me kliče iz klinike da tisti ki me je naročil se je mal zmotu in da me najprej lahko naroči konec maja drugo leto!!!!!!in gospo prijazno vprašam kako potekajo preiskave in mi reče da samo vzamejo kri??HALO in js morm zarad tega čakat še 7 mescev pa še pol na izvide da me bojo končno lahko začel zdravit-oz šele takrat bomo vidl kako bo šlo naprej.......user posted image

_____________________________

....za dežjem vedno posije sonce...

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: genetske priskave
22.10.2008 12:21:08   
enkratna
U š**?! Toliko!?!?

Mene je skoraj kap, ko sem za revmatološke preiskave naletela na 9-mesečno čakalno dobo, ampak mi je potem ženska zatrdila, da je za ginekološko napotene primere prioritetna obravnava (in sem dobila termin čez 1,5 meseca).

Danes nameravam poklicati v ambulanto na naročanje (čeprav še nimam napotnice v roki), zato da sploh dobim termin čimprej. Tiana, mi prosim poveš, te ob tem kaj povprašajo - ali samo preprosto dobiš dan/uro?

(odgovor članu tiana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: genetske priskave
22.10.2008 12:35:00   
tiana
js sem bila pred enim mesecem osebno tam in me je naročila za 27.10. povedala sem ji zakaj morm na pregled in kdo me je poslal(Dr.Meden) tko da prej k me je klicala je rekla da je pršlo do pomote in da za moj primer se tok dolg čaka.pol pa je še rekla da drugač naroča šele junija pa da me je vmes zrinla(ja itak).Ubistvu mi je pa Dr. rekla naj čimprej pridem nazaj z izvidi da bo lahko začela z zdravljenjem.to sm tud tej povedala pa je rekla da ona pač tle nč ne more.tko dati svetujem da  se čimprej naročiš.

_____________________________

....za dežjem vedno posije sonce...

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: genetske priskave
22.10.2008 12:37:14   
tiana
....drugač pa mami in sestra nimata nobenih problemov.v ožji družini ni nobenih bolezni

_____________________________

....za dežjem vedno posije sonce...

(odgovor članu tiana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: genetske priskave
22.10.2008 13:58:37   
enkratna
Hvala ti za pojasnilo, sem kar poklicala in se zmenila!

(odgovor članu tiana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: genetske priskave
22.10.2008 18:10:41   
tiana
enkratna k mi lahko poveš kdaj si naročena?

_____________________________

....za dežjem vedno posije sonce...

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: genetske priskave
23.10.2008 13:08:44   
enkratna
tiana, dobila sem termin 3.12.2008, ampak samo za posvet z zdravnikom (prej moram poslati vse svoje izvide - ki jih imam za dobrih 30 listovuser posted image ). Je rekla, da je to edina alternativa, ker če bi me naročila na pregled, bi dobila termin junija 2009! user posted image

(odgovor članu tiana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: genetske priskave
25.10.2008 12:25:00   
jer.za.
Tudi meni so na genetiki najprej vzeli samo kri in naredili družinsko deblo, pa pogovor sem imela, in potem sem na te krvne izvide čakala dva mesecauser posted image . So mi pa rekli naj potem ko dobim izvide ponovno pokličem in naj se spet naročim za nov datum, ampak so bili izvidi žal tako zgovorni, da ne potrebujem več nadaljnih preiskav.
Je šlo pa tudi v mojem primeru za izgubo menstruacije.

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: genetske priskave
27.10.2008 6:55:59   
VITA74
Tiana,

jaz sem se na genteske preiskave - kri in posvet naročila kar v Medgenu, kjer sem čakala samo 2,5 meseca, dočim na gentski posvetovalnici v Lj. porodnišnici pa sem dobila datum naslednje leto. V medgenu jemljejo tudi na napotnice. Srečno.

http://www.medgen.si/

lp

_____________________________

srečna

(odgovor članu jer.za.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: genetske priskave
4.11.2008 14:37:01   
tejka**
Pri meni je šlo za UPN v 22-23 tednu zaradi kromosomske napake. Pred prekinitvijo sem imela posvet z genetikom, ki mi je predlagal odvzem plodovne vode. Čez mesec dni sem prejela izvide, napaka X kromosoma. Naročili so me na odvzem krvi (oba s partnerjem)...spet čakanje en mesec. Zdaj na izvide čakam spet že en mesec. Da izvem ali nosi kateri od naju gensko napako ali je šlo zgolj za igro narave....torej vse skupaj traja že 3 mesece

(odgovor članu VITA74)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: genetske priskave
8.11.2008 14:27:55   
horvat
Meni in partnerju sledijo genetske preiskave čez dobrih 14 dni, zatem pa imam jaz še testiranje za antifosfolipidni sindrom. Naj ti povem še, da imam tudi jaz težave s ščitinico, za kar me zdravijo slabo leto, stanje pa se mi nekako ne uravna.

Po treh SS imam že malo čuden občutek kaj se dogaja v mojem telesu; upam le, da bodo odkrili in nama pomagali.

Upma, da se je pri tebi ža kaj premaknilo.

Lep pozdravček!

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: genetske priskave
8.11.2008 14:33:40   
horvat
Tiana,
naj ti povem, da sem bila sama šokirana, ko sem izvedela kakšne so čakalne vrste v Ljubljani.

Lahko se naročiš tudi v MB, tam semk dobila datum čez en mesec.

Če želiš ti lahko posredujem telefonsko.

Lep pozdrav!

(odgovor članu tiana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: genetske priskave
12.11.2008 0:14:08   
tiana
hvala punce!a je kj važn h kom greš al ne? mene je namreč Dr.Meden poslala v lj-porodnišnico na preiskave pa nimam prej nobenga posveta.mal sm še zmedena od vsega tega...

_____________________________

....za dežjem vedno posije sonce...

(odgovor članu horvat)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: genetske priskave
12.11.2008 20:09:49   
enkratna
Bomo videli po 10. decembru (3.12. zvečer šele priletiva z dopusta, zato sem morala prvotni termin prestaviti), ko imam pregled.... Me prav zanima, kako se tega lotijo, kajti dokumentacijo, ki sem jo pripravila za pregled, in jo bom poslala pred pregledom, je težka skoraj 1 kg user posted image

(odgovor članu horvat)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: genetske priskave
18.11.2008 21:45:51   
tiana
enkratna js pa ne rabim nobene dokumentacije pošila al pa s seboj nosit.Se pa danes lepo lepo zahvaljujem moji prijatelci k mi je zrihtala pregled že januarjauser posted image  Ja ne morš verjet kva vse veze delajo...user posted image

_____________________________

....za dežjem vedno posije sonce...

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?