|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 14:09:10   
Anonimen
lsem kr malo zmedena..nazadnje ko je bila tu patronažna mi je rekla da po dopolnjenem 6.mescu lahko dam otroku jogurte,pudinge in fruhtzwerge..pa so si mnenja povsod različna,da raje še naj ne dam,naj še raje počakam....pa me zanima,ali katera že daje otroku to za jesti pri 6.mesecih,kaj bi ve naredile?..smo na am skoz,gh pa jemo 3x na dan,z gh smo začeli pri 4.mesecu..
pa če katera že daje,mi lahko prosim napišete prosim kaj točno dajete-katere jogurte,pudinge...prosim..
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 14:26:02   
mateyka
po moje ni treba tok "picazlat" kdaj user posted image od ene žlice sadnega jogurta ne bo hudega user posted image
mi smo začeli z vsemi jogurti naenkrat - kupila sem ji pač kar se mi je dopadlo. gledala sem samo da ni aditivov in umetnega sladkorja notri in da ni "light" ampak polnomastno.
s sadnimi skutami smo začeli, ko smo prišli v slovenijo, ker na švedskem skut ne prodajajo. najbolj popularna pa je pri nas skuta podložena s sadjem iz lj. mlekarn. pa tista junior, ki je podobna fruhcvergu je tudi ok.
mlečne izdelke lahko na splošno uvedeš zgodaj, ker so lažje prebavljivi od mleka. tudi sir in kislo smetano npr.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 14:26:26   
vodica
Mi smo jogurte začeli pri 5 mescih.Najprej fruhcwerge,čez ene 14 dni pa tud ostale sadne jogurte.Zdaj pri 7 mescih pa mu dajem tudi puding,sicer bolj vanilijevga,malo  čokoladnega,ker če poje veliko čok. bolj trdo kaka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 14:27:30   
nuala
Jaz sem starejšemu sicer dajala navadne jogurte in skuto tam nekje pri 7 mesecih ( mlajšemu ne, ker je imel alergijo ) vendar brez dodatkov oz. kdaj pa kdaj s sadjem ( banano, jabolkom, hruško,... ) ali zelenjavo ( avokado, nariban korenček ).
Sadni jogurt in pudinge pa po 1 letu, zwerge izjemoma.  Tako je še danes. Se mi zdi da otroci tega ne potrebujejo oz. je to zanje presladko in preumetno.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 14:42:39   
ninini
pri 5 mesecih smo začeli z jogurti,tistimi brez koščkov sadja,pri 7 pa že tud tiste,ki majo koščke sadja.Pudinge pa pri 6 mescih.Meni se zdijo jogurti čist vredu sej je mleko in sadje to je pa vse potrebno dat user posted image ,pa ja menda privoščim otroku da se mal posladka čeprav kar je v jogurtih ni škodljivo.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 15:07:51   
noe
Midve sva začele po 6 mesecu in jeva sedaj pri 9 tud že kakšnega z okusom jagode.Najraje pa ima Obstgarden , tisti ki je vanilia z češnjo.Se prov razjezi, ko vidi, da je konec .

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 15:14:35   
Anonimen
pa mislite da ima dovolj za malico en fruhtzwerge?100ml ga je...to je meni tko malouser posted image ..sem mu dala in je celega pohlastal-marelica...

(odgovor članu noe)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 15:18:53   
ninini
naš user posted image je star 7 mescev in poje cel tavelik jogurt.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 15:20:51   
vodica
Naš tud že od šestega mesca poje cel jogurt-180ml mogoče mu včasih kakšna žlička ostane ampak ne veliko.

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 15:37:18   
Anonimen
a res???u lepo lepo..torej definitivno ima pol naš mali jedec en fruhtzwerge premalo..je komaj 100gramski...to ni nič..men se zdi to tko malo no,tista mala pakungauser posted image

(odgovor članu vodica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 16:01:37   
AnciM
Zdaj pa meni nič več jasno? Mleko pri 1 letu, jogurt, ki je narejen iz mleka, pa pri 6 mesecih? user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 16:27:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Zdaj pa meni nič več jasno? Mleko pri 1 letu, jogurt, ki je narejen iz mleka, pa pri 6 mesecih? user posted image  




jap,vemuser posted image user posted image user posted image user posted image ..sej zato sem pa jst spraševala...jst sem mu dala fruhta pa bomo vidli...

(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 17:12:10   
matejast
Jogurt in kakšno skuto pa žličko kisle smetane v omakcah lahko uvedeš po 6 mesecu samo jaz bi dala navaden jogurt od Lj. mlekaren pa sama kakšno sadje not, čeprav moj mali ima najraje sam jogurt ko je notri sadje mu ne gre tako.  Fruchtzwerge so pa največje sranje kar ga je - po Oko testu in na slovenski strani zveze potrošnikov ocenjeni kot nekaj najslabšga. Jaz raje kupim navadno skuto pa not zamešam sadje pa kakšen brezglutenski piškotek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 17:26:58   
madasa
Se strinjam z matejast.
Jaz ji dajem samo navadne jogurte in vmešam sveše sadje. (potem tako dobiš sadni jogurt brez kakršnih koli dodatkov a ne). S skuto isto; nepasirano skuto zmešam s svežim sadjem in je čisto ok. Saj user posted image  ne pozna fruchtzwergov in okusov kupljenega sadnega jogurta.

(odgovor članu matejast)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 19:05:05   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Jaz sem starejšemu sicer dajala navadne jogurte in skuto tam nekje pri 7 mesecih ( mlajšemu ne, ker je imel alergijo ) vendar brez dodatkov oz. kdaj pa kdaj s sadjem ( banano, jabolkom, hruško,... ) ali zelenjavo ( avokado, nariban korenček ).
Sadni jogurt in pudinge pa po 1 letu, zwerge izjemoma.  Tako je še danes. Se mi zdi da otroci tega ne potrebujejo oz. je to zanje presladko in preumetno.


Naša je še premajhna, ji bom pa poskušala to dajati tako, kot piše nuala.
Se popolnoma strinjam z njo.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 19:52:21   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: matejast
Fruchtzwerge so pa največje sranje kar ga je - po Oko testu in na slovenski strani zveze potrošnikov ocenjeni kot nekaj najslabšga.

No, iz tega razloga jaz našemu Fruchtzwerge nikoli ne dam. Enako velja za Monte.
Sicer pa sem, po nasvetu P, mlečne izdelke začela uvajati šele po 9. mesecu.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu matejast)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 19:56:15   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: taanikaa

pa mislite da ima dovolj za malico en fruhtzwerge?100ml ga je...to je meni tko malouser posted image ..sem mu dala in je celega pohlastal-marelica...

A ti mlečne izdelke uvajaš s Fruhtzwerge user posted image In to kar celega za prvič?


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 22:05:30   
annie
IZVIRNO SPOROČILO: matejast
Fruchtzwerge so pa največje sranje kar ga je - po Oko testu in na slovenski strani zveze potrošnikov ocenjeni kot nekaj najslabšga.


Se podpišem pod tole...

Drugače pa sem začela z navadnim jogurtom+vmešano sveže sadje po 8m, še sedaj pri 15m takšno kombinacijo navadnega jogurta s sadjem zelo obožuje.


< Sporočilo je popravil annie -- 13.12.2008 22:08:40 >

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
13.12.2008 23:44:07   
Aurea
Nisem brala vseh odgovorov, zato ne vem, če ti je katera že napisala, da Fruchtzwerge odsvetujejo na začetku zaradi alergenosti.

Jogurt sem dala naši za probat v 7 mesecu.

Pudinga ji ne bi dajala kupljenega, ker ima dodatke in še meni ni dober.



_____________________________

Si sapis sis apis.


(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
14.12.2008 13:07:56   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: matejast
Fruchtzwerge so pa največje sranje kar ga je - po Oko testu in na slovenski strani zveze potrošnikov ocenjeni kot nekaj najslabšga.

No, iz tega razloga jaz našemu Fruchtzwerge nikoli ne dam. Enako velja za Monte.
Sicer pa sem, po nasvetu P, mlečne izdelke začela uvajati šele po 9. mesecu.




Enako je bilo pri prvem in tako bo tudi pri drugem user posted image  

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
14.12.2008 14:38:55   
anckabancka
Fruchtzwerge še nikoli nisem dala našim otrokom. Raje kupim kaj slovenskega, od LJ mlekarn...

Sem pa tam nekje po 7 mesecu začela z navadnimi jogurti in noter vmešala namočene suhe slive, jabolka, hruško, banano, namočene rozine, kak piškot...

Bolj je čim kasneje otrokom ponuditi umetne stvari, blazno sladkane, polne konzervansov in umetnih barvil. Tega bodo pojedli v življenju še preveč.


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
15.12.2008 9:20:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Aurea

Nisem brala vseh odgovorov, zato ne vem, če ti je katera že napisala, da Fruchtzwerge odsvetujejo na začetku zaradi alergenosti.

Jogurt sem dala naši za probat v 7 mesecu.

Pudinga ji ne bi dajala kupljenega, ker ima dodatke in še meni ni dober.




Ja se strinjam.

Sinu bom dala za poskusit jogurt s 7. mesecem, do takrat jeva zelenjavo in krompir (sedaj je 6m).

Pudingi so pa tko al tko polni nevemčesa, tko da ga sploh ne mislim hranit s pudingom. Itak ni niti najbolj zdrav niti hranljiv.
Enako velja za vse pripravljene kaše. Gravž.


(odgovor članu Aurea)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
15.12.2008 9:25:07   
Anonimen
do sedaj (16,5m) še ni jedla frukcverg, mont in podobnega sranja. kar se mene tiče, tud še lep čas ne bo.čeprov vem, da od ene frukcverge vsake kvatre je ziher ne bo pobralo, samo vseeno, nimam namena otroku kupovat takih stvari. pri nas je zakon navadn jogurt s sadjem al pa z žličko kake dobre (domače) marmelade. seveda dobi tud sadni jogurt, ampak un, čist navadn. pa še rajši ima ono prvo varianto.
če pa otroku že pri 6m turiš take stvari...user posted image pol pa poslušamo kako moj sonček noče nič drugega jest, razen frukcverg in frutkovuser posted image pol mu pač dam to, da vsaj neki pojeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
15.12.2008 9:28:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

pol pa poslušamo kako moj sonček noče nič drugega jest, razen frukcverg in frutkovuser posted image pol mu pač dam to, da vsaj neki pojeuser posted image



user posted image  My point exactly

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj,jogurti,pudingi,fruhtzwerge???
15.12.2008 9:34:02   
botrca
Najinemu Janu sem začela dajat fruchwerg pri 8 mesecih, enako je bilo s pudingom.


O tem kaj je zdravo kaj ne pa raje ne bi.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?