|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Očetovski dopust
3.11.2008 18:20:49   
LERO
Ga je še vedno okrog 15 dni? Tudi za tiste, ki niso poročeni pa živijo skupaj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Očetovski dopust
3.11.2008 18:43:03   
katra55
Ja še kar je 15 dni plačanega in 75 dni neplačanega dopusta. Tudi za tiste, ki niso poročeni.

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Očetovski dopust
3.11.2008 18:46:48   
tia12

IZVIRNO SPOROČILO: katra55

Ja še kar je 15 dni plačanega in 75 dni neplačanega dopusta. Tudi za tiste, ki niso poročeni.



TOČNO TAKO.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Očetovski dopust
3.11.2008 20:02:05   
blazka
Lahko je 15 koledarskih dni, ali 11 delovnih dni. Izbereš pa glede na to, če so kakšni prazniki...

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Očetovski dopust
3.11.2008 21:10:12   
Pacota
Očetovski dopust je dopust, namenjen očetom, da bi že v najnežnejši dobi otroka skupaj z mamo sodeloval pri negi in varstvu otroka. Oče ima pravico do očetovskega dopusta v trajanju 90 koledarskih dni (ne glede na to, koliko otrok se rodi hkrati), pri čemer mora prvih 15 dni dopusta koristiti do dopolnjenega šestega meseca otrokove starosti (sicer ta del očetovskega dopusta zapade), drugih 75 dni pa lahko izrabi najdlje do tretjega leta starosti otroka. Oče nima pravice do izrabe prvih 15 dni očetovskega dopusta, če koristi porodniški dopust.

Pravico do očetovskega dopusta ima oče otroka in je neprenosljiva. Pravica je začela veljati postopno, in sicer od 1. 1. 2003 - 15 dni, od 1. 1. 2004 - 45 dni in od 1. 1. 2005 - 90 dni.

Za 15 dni očetovskega dopusta, ki jih oče izrabi do dopolnjenega šestega meseca otrokove starosti, mu država zagotavlja očetovsko nadomestilo, za druge dni očetovskega dopusta, ki jih lahko izrabi do tretjega leta starosti otroka, pa mu država zagotavlja plačilo prispevkov za socialno varnost od minimalne plače.

Očetovski dopust lahko oče koristi v obliki polne odsotnosti z dela, v strnjenem nizu (brez prekinitev) ali po dnevih. Kadar oče izrabi očetovski dopust po dnevih, se trajanje pravice določi v delovnih dnevih tako, da se upošteva 70% pripadajočih koledarskih dni očetovskega dopusta (15 koledarskih dni je enako 11 delovnih dni, 90 koledarskih dni je enako 63 delovnih dni).

Pri uveljavljanju pravice do očetovskega dopusta morate biti pozorni:
  • 30 dni pred predvidenim datumom nastopa očetovskega dopusta ali 60 dni pred predvidenim datumom poroda (na podlagi potrdila ginekologa) se oglasite na centru za socialno delo, na katerem je mati uveljavljala pravico do porodniškega dopusta oziroma ji je bila priznana pravica do porodniškega dopusta
  • Na vlogi za uveljavitev pravice do očetovskega dopusta morate označiti, da uveljavljate plačani in neplačani očetovski dopust, sicer slednjega kasneje (naknadno) ne morete uveljavljati.
  • Najkasneje 30 dni pred predvidenim nastopom očetovskega dopusta obvestite o nameri izrabe dopusta vašega delodajalca.
  • Ker se pravica do očetovskega dopusta pridobi šele po rojstvu otroka, morate o rojstvu otroka obvestiti center za socialno delo in predložiti  obvestilo porodnišnice o rojstvu otroka oziroma rojstni list otroka.
  • V primeru zunajzakonske skupnosti je treba za uveljavljanje te pravice po rojstvu otroka predložiti zapisnik o priznanju očetovstva.

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Očetovski dopust
4.11.2008 7:36:48   
Anonimen
Mi ravno izpolnjujemo te pole...groza. A mi lahko poveste, če se odločiš, da koristiš 11 dni v nestrnjenem delu, kam jih moraš napisat oz. kam napisat sem videla, ampak a morš točno vse datume napisat.

Gre se namreč za to, da moj bi šel 15.12 pa do 31.12, ker sta dva dni praznika vmes. No, če vzamemo strnjeno, je lahko komaj z 17.12, če pa 11 dni, pa se bi zgornji datum izšel.

Kako je sedajnajbolje da narediiva? Strnjeno ali 11 dni?

(odgovor članu Pacota)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Očetovski dopust
6.11.2008 11:54:59   
gbranka
tudi midva razmišljava o koriščenju po dnevih, tako kot pri drugem otroku. Termin poroda imam 19.12. takrat so prazniki in se mi zdi škoda da ne bi koristil po denvih. Vpišeš pač posamezne dneve.

sicer pa je mal obolano tak ovnaprej napovedati dopust, ko niti pojma nimaš kdaj se bo otrok odločil priti na svet. lahko se zgodi, da zamudi in porabiš pol dopusta za brezveze. Super je če se pa da v službi dogovorit da ti pišejo da si delal, pa dejansko nisi in obratno.

_____________________________

lp
Branka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Očetovski dopust
6.11.2008 21:32:47   
AnciM
Moj je koristil dopust po dnevih. In ker on itak vlogo odda po rojstvu (potrebuje potrdilo iz porodnišnice) ni težko pogruntat kateri dnevi ti takrat ustrezajo. Midva sva gledala predvsem, da je bil prvi teden z menoj, da sem se lepo zacelila po porodu, in da je imel proste sobote.

(odgovor članu gbranka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Očetovski dopust
6.11.2008 23:15:16   
Pacota
Zanima me, kdaj kaj nacrtujete ocetovski dopust?

Midva ga bi vsaj polovico kar takoj, ko prideva iz bolnice, ko bomo prvic prava druzinica...

Mi pa ena prijateljica pravi, da takrat dete tako ali tako samo spi in je bolj potreben ati ob mamici kasneje, ko otrocka zvija... in je vsa neprespana.

Kaksne imate kaj izkusnje oz. kako kaj ve razmisljate?

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Očetovski dopust
7.11.2008 8:09:58   
dana
Meni je kar pasalo da je bil že od prvega dne ko sem prišla iz porodnišnice mož doma. Jaz sem bila kar utrujena od poroda, tako da je mož v tistem času opravljal gospodinjska dela. Kuhala je tašča, za kar sem ji zelo hvaležna. Tako da sem se tistih 14 dni res lahko odpočila in nabarala moči.

(odgovor članu Pacota)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Očetovski dopust
7.11.2008 8:16:51   
ninca19
ali si v mojem primeru lahko oče tud vzame očetovski dopust ali pa še boljše porodniško? jaz sem namreč študentka in bom po porodu prav tako koristila študentski status. oče pa je redno zaposlen. hvala za kakršenkoli odgovor.

_____________________________

Nina

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Očetovski dopust
7.11.2008 8:51:48   
AnciM
Seveda lahko koristi očetovski dopust, le očetovstvo uredita, če nista poročena. Porodniško pa lahko prav tako koristi, ampak samo drugi del. 260dni za nego otroka. Prvi trije meseci so pa žal izključno tvoji in jih ne more koristiti on.

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Očetovski dopust
7.11.2008 9:11:59   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: ninca19

ali si v mojem primeru lahko oče tud vzame očetovski dopust ali pa še boljše porodniško? jaz sem namreč študentka in bom po porodu prav tako koristila študentski status. oče pa je redno zaposlen. hvala za kakršenkoli odgovor.

Očetovski dopust lahko vzame.
Porodniškega dopusta (105dni) ne more, lahko pa vzame tudi dopust za nego in varstvo otroka( do dopolnjenega otrokovega 1 leta), samo ti za ta čas ne boš prejemala štarševskega dodatka (188,90€ mesečno).

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Očetovski dopust
10.11.2008 13:00:33   
ninca19
jaz tako ali tako ne bom prejemala starševskega dodatka ker imam status študanta in bom raje obdržala pokojnino. hvala za odgovore

_____________________________

Nina

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Očetovski dopust
10.11.2008 18:35:55   
Bubble
Pri uveljavljanju pravice do očetovskega dopusta morate biti pozorni:
  • 30 dni pred predvidenim datumom nastopa očetovskega dopusta ali 60 dni pred predvidenim datumom poroda (na podlagi potrdila ginekologa) se oglasite na centru za socialno delo, na katerem je mati uveljavljala pravico do porodniškega dopusta oziroma ji je bila priznana pravica do porodniškega dopusta

Na socialnem mi je povedala, da se to ureja po porodu!? Kako naj pove kdaj bo doma, če ne ve kdaj točno bo porod? Al sem jaz narobe kej prebrala??

(odgovor članu Pacota)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Očetovski dopust
11.11.2008 15:37:49   
Anonimen
Mene pa zanima (če mogoče katera ve), ali oče otroka lahko koristi očetovski dopust, če je mati samohranilka? Namreč ne živiva skupaj.

(odgovor članu Bubble)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Očetovski dopust
20.11.2008 12:16:37   
kalbo
sicer pa je mal obolano tak ovnaprej napovedati dopust, ko niti pojma nimaš kdaj se bo otrok odločil priti na svet. lahko se zgodi, da zamudi in porabiš pol dopusta za brezveze. Super je če se pa da v službi dogovorit da ti pišejo da si delal, pa dejansko nisi in obratno.


Jest sem te pole izpolnjeval takoj po rojstvu otrok.

(odgovor članu gbranka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Očetovski dopust
20.11.2008 12:18:30   
kalbo
Mi pa ena prijateljica pravi, da takrat dete tako ali tako samo spi in je bolj potreben ati ob mamici kasneje, ko otrocka zvija... in je vsa neprespana.

Kaksne imate kaj izkusnje oz. kako kaj ve razmisljate?


Sam sem vzel očetovski dopust obakrat takoj in se mi še vedno zdi tako najbolj smiselno. Otroček res spi, če spi, vendar je mamica še vedno utrujena od poroda, če je bila pa šivana pa sploh. Za moje pojme je moški najbolj potreben doma prvih 14 dni.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 20.11.2008 12:19:58 >

(odgovor članu Pacota)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Očetovski dopust
20.11.2008 15:43:05   
benika
Na socialnem mi je povedala, da se to ureja po porodu!? Kako naj pove kdaj bo doma, če ne ve kdaj točno bo porod? Al sem jaz narobe kej prebrala??


Po porodu se očetovski dopust ureja zato, ker je vlogi potrebno priložit potrdilo o rojstvu otroka. Prav tako nekatere firme zahtevajo, da se prinese potrdilo o rojstvu preden podpišejo in poštemplajo papirje.

(odgovor članu Bubble)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?