|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   slabokrvnost
5.12.2008 16:37:35   
erbi
Sem v 11. tednu nosečnosti in ginekologinja mi je ugotovila izredno pomanjkanje železa, torej slabokrvnost. Ima katera kakšen nasvet kako to popraviti.

Že vnaprej hvala za vsakršen nasvet.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: slabokrvnost
5.12.2008 16:44:29   
Petr_a
Dobiš sirup ali tablete.
če imaš na meji lahko popraviš s prehrano,drugače pa žal z preparati

(odgovor članu erbi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: slabokrvnost
5.12.2008 16:50:10   
Felicita
kok pa je to 'izredno'? maš mogoče kakšen izvid?
zdej če nisi dobila tablet in/ali sirupa, jej rdečo peso, suhe slive, rdeče meso, listnato zelenjavo (špinača, blitva, solata) in nekatere stočnice (bob, čičerika). lahko si kupiš tudi šumeče tablete. v vsakem primeru morš v telo vnest še veliko vitamina C, ki omogoča vezavo železa v kri (drugač ne bo kej dost koristi tudi če žeblje žvečiš).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: slabokrvnost
5.12.2008 17:41:36   
bamoocham
Moja tašča mi je dala nasvet, in sicer, da naj pojem 2 vrečki suhih sliv na teden. Ona je to v drugi nosečnosti prakticirala in ni rabila nobenih tablet in ničesar, tako se ji je kri izboljšala!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: slabokrvnost
5.12.2008 17:44:21   
VRTNICA84
Jaz se že celo nosečnost borim z slabokrvnostjo in mi nič ne pomaga. Ne sirup, ne tablete, ne suhe slive skratka nič.

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: slabokrvnost
5.12.2008 17:48:53   
ZvezdicaZaspanka
Meni so dokaj pomagale Hematopan tablete, ki naj bi bile najmočnejše...pa še to sem pila 2 na dan. Sem bila pa kar zelo slabokrvna in ti svetujem, da si popraviš kri pred porodom, ker zna biti problem ko boš rojevala (med porodom še zgubiš malo krvi).Meni so takoj po porodu morali dati transfuzijo, ker se mi je tako vrtelo in sploh nisem mogla na noge stopit. Sicer pa tudi s prehrano probaj tako kot so predlagale predhodnice. Veliko mesa (teliček, žrebiček) in jaz sem morala jemati tudi močnejšo folno kislino (dobi se jo na recept).

(odgovor članu erbi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: slabokrvnost
5.12.2008 17:58:08   
Felicita
punce, nafilat se s C vitaminom... po nekaterih raziskavah dovolj velika količina C vitamina poveča absorbcijo železa v kri do 80%...

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: slabokrvnost
5.12.2008 19:39:01   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: erbi

Sem v 11. tednu nosečnosti in ginekologinja mi je ugotovila izredno pomanjkanje železa, torej slabokrvnost. Ima katera kakšen nasvet kako to popraviti.

Že vnaprej hvala za vsakršen nasvet.


Če bi bila tako zelo slabokrvna, bi ti dala železo v obliki tablet ali sirupa.
Ko si enkrat že ful slabokrven, hrana ne pomaga več. Je treba večjo dozo, to je pa žal kemija. Pred tem pa se da vzdrževat s prehrano.

(odgovor članu erbi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: slabokrvnost
5.12.2008 20:06:45   
Dali*
Zdej maš super sezono, da ješ citruse, ki vsebujejo C vitamin, da bo absorbcija železa boljša...zato da jemlješ pač čimmanj zvarkov...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
5.12.2008 21:21:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Dali*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: slabokrvnost
5.12.2008 22:00:58   
Anja24
meni je g priporočala tablete tifol

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: slabokrvnost
5.12.2008 22:03:30   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Anja24

meni je g priporočala tablete tifol


Tifol je samo folna kislina in jo morš jest najbolj zaradi razvoja user posted image . Ni pa tu zraven železa, zato nič ne pomaga za slabokrvnost. Kak Elevit prej - tega je meni svetoval moj G, ko se je v prvi user posted image  pokazala slabokrvnost - in mi je tudi pomagal, da se je stanje popravilo.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.12.2008 22:04:35 >

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: slabokrvnost
6.12.2008 5:25:42   
2.2.
jaz sem imela iste težave kot zvedica zaspanka. nisem pa prenesla med nosečnostjo ne tablet ne siropa. ker sem vse ozbrhala ven. tako da je bila pri meni samo prehrana odvisna.....v osmem mesecu sem celo mogla hodit vsak drugi dan po enjekcije...no to mi je maaaalo izbolšalo-samo še skoz zeeelo slabo. no rodila pa sem potem en mesec prej , in modrice imam še danes dve leti po porodu od tam kam mi je dala železo not z injekcijouser posted image .

po porodu pa sem dobila dve vrečki krvi in železo mi je non stop teklo bila sem kar 9 dni v porod. hčerkica pa se je zdrava kot riba rodila brez problemov. rodila pa sem v 10 min.

tako da probaj čim več jest temno hrano, zraven pa še tablete oz. sirup.


koliko pa imaš železa v krvi? 

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: slabokrvnost
6.12.2008 12:37:14   
soncek30
Hrana tukaj ne pomaga,ker ti plod>jemlje>še zraven,jaz sem imela hemoglobina malo manj kot 90.....in sem prejemala 2x na teden zelezo v obiki infuzije.Ugotovili so mi v 7 mesecu nosečnoosti.Sirup LEGOFER je še dokaj ok,drugo pa ne,....

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?