|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vročina 39 že 6 dan
4.12.2008 17:15:24   
hanita
Jaz sem že čisto paf, vročino ima naša 3 letnica že 6 dan do 39, zvečer naraste na 40, sej nam uspe zbit, samo kaj ko se pol spet dvigne. Smo bli pri zdravnici in na krvi kaže kot nek virus, drugo je ok. Samo 6 dni, kaj ni to že too much???

Jutri gremo spet na kontrolo, da ji ponovno pregledajo kri. Ste imele kdaj podobno izkušnjo, kaj je po ratalo iz tega, se je razvila kašna druga bolezen?

Nimamo izkušenj z boleznijo,ker je bla 3 leta popolnoma zdrava, zdej pa smo začeli hodit v vrtec in evo...

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vročina 39 že 6 dan
4.12.2008 17:24:16   
bskrle
Ja, naša je imela neprestano viroze  z dolgimi vročinami, ko je bila stara 3-5 let

(odgovor članu hanita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vročina 39 že 6 dan
4.12.2008 17:34:15   
Petr_a
če bi moj otrok imel visoko vročino 4 dn bi že zahtevala napotnico v bolnico in ne bi nič čakala doma

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vročina 39 že 6 dan
4.12.2008 17:40:58   
Udb
Moj je mel vročino visoko 10 dni!  Sva šla kar v bolnico, so ugotovili, da je adenoviroza in je rekla dr. da pri teh virusih je možno tudi do 14 dni visoka vročina!

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vročina 39 že 6 dan
4.12.2008 17:41:52   
Anonimen
Ma kaj si ti nor. Da se ti zmesa, 10 dni.

A je zdaj ze v redu?

(odgovor članu Udb)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vročina 39 že 6 dan
4.12.2008 19:29:42   
azarmitra
Naš enoletnik je pred 14 dnevi imel tako visoko vročino štiri dni. user posted image Smo šli v ponedeljek k pediatrinji, kjer so lab. izvidi pokazali na neko hujše vnetje. Pa je rekla da bi eno uho sestra sprala z vodo, ker se ne vidi dobro (zaradi ušesnega masla) in da bo potem še enkrat pogledala in glej ga zlomka uho je bilo polno gnoja. No po dveh dozah antibiotika se je stanje popravilo. user posted image

Ti kar vztrajaj naj dobro pregledajo otroka, ker vročina ima vedno vzrok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vročina 39 že 6 dan
4.12.2008 19:43:06   
blaža
ma kaj antibijotikov niste dobili? Če ste, bi morali prijet, če so pravi. user posted image

(odgovor članu azarmitra)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vročina 39 že 6 dan
4.12.2008 19:46:31   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

ma kaj antibijotikov niste dobili? Če ste, bi morali prijet, če so pravi. user posted image

Anitibiotiki pri virusu ne pomagajo.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vročina 39 že 6 dan
4.12.2008 20:09:31   
blaža
Nisem vedla. Moj ta starejši jih je pa imel pri virusni pljučniciuser posted image  kako ti pa pol pomagajo? Kaj bi ti naj dali?user posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vročina 39 že 6 dan
4.12.2008 20:14:09   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Nisem vedla. Moj ta starejši jih je pa imel pri virusni pljučniciuser posted image  kako ti pa pol pomagajo? Kaj bi ti naj dali?user posted image

Pri virusni plučnici antibiotiki ne primejo, ampak se pozdravi samo od sebe! Pri virozah nimaš kaj..čakaš da minejo, lahko daš le kaj proti vročini, bolečinami!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vročina 39 že 6 dan
4.12.2008 20:15:51   
Felicita
blaža, pri hudih virusnih okužbah imunski sistem tako pade, da obstaja velika verjetnost sekundarne bakterijske infekcije (npr bi poleg pljučnice dobil še angino), zato nekateri zdravniki predpišejo antibiotike.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vročina 39 že 6 dan
4.12.2008 20:27:15   
blaža
Lahko, da je res tako. Nisem vedla. sicer pa je moj ta starejši, ki bo kmalu imel 6 let samo enkrat in to pri tej virusni plučnici dobil antibijotike. Upam, da bo še naprej tako zdrav.user posted image  

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vročina 39 že 6 dan
4.12.2008 22:25:05   
gasilec
Mi smo imeli isto zgodbo pred 14 dnevi. Vručina 6 dni 39-40, najnižja pa 38. Zdravnica P je po izvidih rekla, da so izvidi vredu in da neve kaj se dogaja. Takoj naslednji dan smo šli sami v bolnico in so ugotovili, da ima zelo povečan CPR v krvi in vnetje oz. virozo, še sami niso znali povedati kaj je in zakaj. Dobili smo antibiotik in po 3 dneh šli domov. Če ne bo bolje pojdite v bolnico, tam mogoče lahko pomagajo (opravijo več preiskav) ali pa ne???

(odgovor članu hanita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vročina 39 že 6 dan
5.12.2008 13:25:26   
gruffalo
Pri nas je bila podobna zgodba: 1 teden non stop visoka vročina, brez kakršnih koli drugih težav. No, mogoče je malo kašljal. Bila je viroza, adenoviroza, kjer je lahko povišana TT tudi 10 dni.
Če imaš P, ki mu zaupaš, potem nimaš kaj skrbet. Je pa RES mučno gledat otroka, ki se spremeni v rastlinico in mu ne moreš NIČ pomagat. Kar se pa antibiotikov tiče, je pa moje mnenje tako: če res ni treba, jih ne dajem. Pri virusih ti pa itak nič ne pomagajo.

(odgovor članu gasilec)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vročina 39 že 6 dan
5.12.2008 13:28:45   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Udb

Moj je mel vročino visoko 10 dni!  Sva šla kar v bolnico, so ugotovili, da je adenoviroza in je rekla dr. da pri teh virusih je možno tudi do 14 dni visoka vročina!



Ja, prii nas je bilo isto. Sum na adenovirus, ki pa sicer potem po preiskavi na infekcijski ni bil potrjen. Je pa za ta virus značilna vsoka temperatura, pa še ponavadi poteka v dveh zagonih, se pravoi, da je vmes dan ali dva bolje, potem pa spet izbruhne.

Saj zdaj, ko boste šli nazaj k P, vas bo verjetno dala na infekcijsko na preiskave.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vročina 39 že 6 dan
5.12.2008 14:02:22   
end1
ja pa ni vrtec kriv, doma si jo imela starn od bacilov sterilno. no ko je moja deklica imela eno leto in šla v jaslice je tudi zbolela in 14 dni dobivala antibiotik, po dveh dneh pa spet in P. nas je poslal v bolnico, virusna pljčnica dobili smo antibiotik in šli domov, pa ni prijel in po treh treh tednih in dveh različnih antibiotikih, vročini, ki ni hotela past smo se spet zanšli v bolnici. pa so šest dni delali preiskave, tamala si je tempertauro kar sama zbijala - telo pač in so ugoovili, da ima pnevmokok  bakterijo - pol pa smo pili ospen še cel mesec. Od takrat naprej pa je mala super, hodi v vrtec brez hudih bolezni.

Toliko časa vročina ni dobro, v telesu se nekaj kuha.

(odgovor članu hanita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vročina 39 že 6 dan
6.12.2008 12:35:29   
* Mateja *
Zagotovo se vam nekja kuha, zato bodite malo sitni ko greste k zdravniku. Zahtevaj, da ji kaj da ali pa vas kam pošlje. MI smo bili v tem tednu dvakrat pri zdravniku, pa še po telefonu sem jo gnavila. In na koncu, po vseh brisih in ne vem še čemu, mu je končno vzela kri in je dobil antibiotik.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?