|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj že zna?
10.12.2008 19:03:39   
klara2007
saj ne da bi svojega otroka primerjala z vašimi, samo zaradi firbca me zanima naslednje...
kaj vse že povejo pri 16m, kaj vse že počnejo, kaj še ne jedo,...
ne vem če je to premalo, ampak naša pove le mama, tata, teta, baba.
sicer zastopi kar dosti, naredi tudi že kaj če ji rečeš. glede hrane pa je takole:je vse, razen fižola, kiskih stvari, svinjskega (to si še glih ne upam dat).
hvala vam za odgovore pa uživajte v zadnjih decemberskih dneh.
lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj že zna?
10.12.2008 19:35:49   
BAMBINA_
Hja, nekaj pa le pove. Ima pa še dovolj časa. Mi zelo veliko gledamo knjigice in na ta način največ pridobi na govoru. Poleg mami, ati, babi, Ajka (naša psička), papu in avtouser posted image , se je najprej (pri kakšnih 13 mesecih) naučil oponašati številne živali (npr. mu, hov, mjav, hu-hu, i-a, itd.), pa brm za avto, pfuuu za veter, ššš za vodo itd. Nato pa lažje besede. pri 16 mesecih je tako npr. znal že nekaj lažjih besed, zdaj pri osemnajstih pa zna že sam povedati veliko besed (min. 50) in z velikim veseljem ponavlja besede za nami ter se jih tako uči. Kot sama praviš, ni smiselno delati primerjav, ker so eni otroci napredneji v motoričnem razvoju, drugi v govornem.. Pri dveh letih ali dveh in pol pa se vse to pogliha.
Kar se hrane tiče, pa je naš mali po prvem letu začel jesti z nami in od takrat praktično vse je (tudi fižol, zelje, svinjino..), razen gob in rib mu še nisem dala.




_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu klara2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj že zna?
10.12.2008 20:04:05   
viv_
Uf, moji dve sta bili kot noč in dan pri 16. mesecih:

Ta velika ni govorila NIČ, tamala je govorila VSE.

S hrano ni bilo težav, ker sta bili v tem obdobju obe požeruški, s tem, da se je ta veliki poznalo in je imela okrog 15 kg, tamala je pa cel drobiželjc in je komaj pri dveh letih prišla na 10 kg.



_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj že zna?
10.12.2008 20:31:50   
biga
Moj sin do 15. meseca tudi ni skoraj nič povedal, je šel pa ravno takrat v vrtec in se mu je odprlo. Prej je samo oponašal živali, potem je začel besedo nema, nema in mahal z rokico, nato se je v vrtcu odprlo - ati, avto, mama, ata, teta, kota (piškota), mona(bonbona in balona), nona (aviona), ga ga, mami pa še zdaj pri 18,5 m. ne reče. Tako mene kot mojo mamo kliče mama. Čeprav mene nikol direkt ne pokliče, ampak samo reče mama, ko ga drug vpraša zame. Tako da, pri nas se je zelo poznalo, ko se je začel družiti z otroki. Jemo pa še ne vse, ker je alergik in se izogibamo alergenom. V vsakem primeru bi počakala s svinino, gobami in morskimi sadeži.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj že zna?
10.12.2008 20:54:31   
Dashenka
Moja hči je govorila, ampak res govorila, lepo, razločno in tvorila lepe pravilne stavke.

Pri 16m je jedla popolnoma vse, kar si ji ponudil. Od škampov v buzari do divjega merjasca v golažu. Od fužov s tartufi ,do raviolov polnjenih s špinačo.
Ampak se je to žal, tam nekje pri 2,5 letih,  nehalo.

Danes je zbirčna 100 na uro. Je 10 osnovnih jedi, pa če se postavim na glavo ne bo niti poskusila nič drugega.
S hrano je ne silimo - pač pa le upamo na boljše čase.


< Sporočilo je popravil Dashenka -- 10.12.2008 20:56:29 >

(odgovor članu klara2007)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj že zna?
10.12.2008 20:57:14   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Moja hči je govorila, ampak res govorila lepo, razločno in tvorila lepe pravilne stavke.

Res? pri 16 mesecih, torej pri enem letu in štirih meseci? Vsaka ji čast. user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj že zna?
10.12.2008 21:24:50   
danijela in taja
naša mala je ravno danes 16 mes.....govori že kar veliko...ata,mam,je začela pri 9 mes....pol pri ene 12 je dodala....ba...ded....pa tko počas...pri 14,5 mes....pa je mam-mama,ba-babi,ded-dedi,pa oma,avto,ni-ni,papat,amam,pa-pa,taja(njeno ime),nana(melanija-moja sestra),aja(aleš),on(simon),bom,ajs,ti ti,kdo,stic(stric),teta,leja(sosedova punčka),nono(nodi),bim-bam-bom,gem(grem),....če noče kej odkima...če hoče...pokima....reče za pit....sama si izbere kaj bo za malico,razume čisto vse na svetu kar ji rečeš,da five,zna križ kraž,pozna rdečo in rumeno barvo,pometa in pomaga pri pospavljanju,je sama(razen juhe in jogurta)...pije iz slamice in po flaški...je čisto vse razen sladkarij in riž bolj slabo....ima 13 kg in 87 cm.....ima 16 zobkov ...čakamo petke....ko pridemo domov od kod kao pripoveduje kaj je vidla in kaj je blo....po svoje seveda....zna lego kocke sestavlat...balinčke...tiste krogece na tulec po vrsti...krogece v krogec lukno...trikotnik v trikotnik....ful ma rada knjige.....se dela da bere...in dela zravn...bbrrbrbbrbrrb......kuha v svoji kuhinji....tudi svinjsko meso ji dam kdaj pa kdaj....pleše na musko ful rada.....morem še rečt da ni v vrtcu in da je pri P rešla teste za 2 leti pri 13 mes....je vidla da ma ful dober spomin in ji je dala ene naloge in tko.......upam da nisem preveč zatežila.....in razmetano napisala.....lp

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu klara2007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj že zna?
10.12.2008 21:26:12   
Anonimen
Povedala ni nic.
Jedla je vse.


(odgovor članu klara2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj že zna?
10.12.2008 21:33:25   
danijela in taja
ja pa sm pozabla da ve kako dela kuža,muca,pujsek,krava,račka,žaba,kokoška...in reče ko-ko,ga-ga.....in na slikah med vsem jih tudi pokaže...na slikah pokaže tudi vse ostale predmete ki se vsak dan uporabljajo in kao dela ...kako piha veter....teče voda....pa sj bi lahk tle sedela še tri dni...pa te verjetn ni tak podrobn zanimal......

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj že zna?
10.12.2008 21:46:14   
BAMBINA_
danijela in taja  user posted image Ful si luštna s tole ponosno razlago z vsemi detajli..

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj že zna?
10.12.2008 21:55:28   
angel_rebelde
Moj malček je vse, kar mu daš.. ni ene hrane, ki bi jo zavrnil user posted image Ja, hvalabogu da ni pobral izbirčnosti od mame user posted image

Govori pa že dosti, razume tudi vse, kar mu rečeš... ma kaj čem razlagati, pač dosti zna povedati, pač tiste pomembne stvari...


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj že zna?
10.12.2008 22:54:50   
bodoča
Moj bo konec decembra star 16 mesecev in je postal grozen pri hrani. Prej je jedel vse, akr sem mu ponudila (pač primerno starosti), zdaj pa gospodič ne bi nič, bilo kaj mu ponudim, poje tri žličke pa konc. Smešno je edino to, da v vrtcu pa je, tako pravita vzgojiteljici.

Glede govora je pa bolj bogi še.  Govori enih par besed; mama, ata, babo (babi), ajo, ajo (da gre spat),...pa pokaže adijo, pa da je nekaj dobro (se poboža po trebuščku), ja ko se igra z avtom brunda zraven, pa velikokrat "poje", ampak to je tako nerazločno. Zna križ kraž, pa stvari si še kar hitro zapomni,...

Ne vem no, glede govora se še ne mislim sekirat, bo že začel govorit kaj več, ko bo njegov čas.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj že zna?
11.12.2008 6:58:15   
Ronči
kuža,muca,pujsek,krava,račka,žaba,kokoška...in reče ko-ko,ga-ga.....in na slikah med vsem jih tudi pokaže...na slikah pokaže tudi vse ostale predmete ki se vsak dan uporabljajo in kao dela ...kako piha veter....teče voda....pa sj bi lahk tle sedela še tri dni...pa te verjetn ni tak podrobn zanimal......

se podpišem pod to,

govori mama, tata, pau (ko vrže kaj na tla se dere pauuuuu)
Pa nek svoj čuden jezik ima, ki ga nobeden ne zastopi.

V vrtcu je od 11 meseca, pri govoru se ji vrtec ne pozna, saj govori le par besed.

Razume čisto vse, in obožuje naredit prav nasprotno.

Je vse, obožuje hrano.


Sicer se pa vse zmenimo, ni problema, ne glede na to da ne govori tako, da jo razumem, serazumevva vse. Vsak dan se kaj novega nauči, ... No to na hitro....




_____________________________

You can't fix stupid.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj že zna?
11.12.2008 7:00:41   
aprilčica07
Pri 16 mesecih? Enako kot pri prehodnici. povedal ni nič (še zdaj pr 20 mesecih je bolj ubogi njegovo govor), je pa vse po spisku, no razen polente:) 

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj že zna?
11.12.2008 10:19:14   
rose
Naša bo stara 17m, pa ne govori še nič. Edino poje la la la, to pa že fuul dolgo časa. Pa sestrico Saro pokliče sala. Drgač pa vse razume, tudi uboga enostavna navodila. Je zelo rada, vse kar dobi.  user posted image  Kuham normalno za vse, ne dam ji pa še gobic, pri svinjini smo tudi bolj zadržani (jo je pa že tudi jedla), pa jajc ne dobi, ker je imela alergijo nanje kot dojenček. Je in pije sama. 

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj že zna?
11.12.2008 21:29:04   
ThinkPink
Je vse, najraje kosilo (je bolj mesna deklica:)).

Govori bolj bogo, nekaj besed: mama (1000x na dan), tata, baba, popi (popek), hov hov (kuža), mau (muca), nana, gaga, gogi (ne vemo kaj pomeni), papa, majki, paki (tudi še nismo razvozlali, mislim pa da naju tako kliče), ne, naj ni (nein nicht - enkrat sem ji rekla, pa si je takoj zapomnila, zanimivo, ko pa ji kaj tumbam cele dneve pa nič), ... To je pa mislim da vse.

Razume pa veliko, če ji npr. rečem kje je žoga, prinesi žogico (jo prinese), ji rečem kje imaš nos, očke...pokaže...Enkrat sem razlagala atiju, kako je bila pridna, pa si je sama začela ploskatiuser posted image  ipd.

So prave face...

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
VIDEO: Odvajanje od plenic v treh dneh
video
Odvajanje otroka od plenic je lahko stresno in zelo utrujajoče. Tale mamica pa je našla odlično rešitev. Preverite!




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?