|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   laktacija
16.1.2009 14:30:24   
Hope2
Mene zanima, koliko je tega vodenega mleka, ki najprej teče. Je to par požirkov ali veliko požirkov? Koliko časa od podoja mine, da spet pride ta vodeni mlek? A če ga na isto joško pristavim čez 15-30 minut, bo spet prvo vodeno, ali bo še mastno?

Moj sine je non stop na joški, pomeni da ga dojim včasih na 30 minut, včasih na 1 redkeje 2 uri. Na joški pa je samo par minutk, pol pa se začne repenčit in se odstavlja ali pa zaspi. In ker ta teden ni glih pridobil na teži, me mal skrbi, da vedno spije samo ta prvo mleko. Ali pa je to samo kako tako obdobje, ko se pač ne rediuser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 16.1.2009 14:31:46 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: laktacija
16.1.2009 20:32:59   
evi28
Kolikor se spomnim od takrat, ko sem si črpala, je bilo vodenega mleka mogoče 30-40 ml, potem pa bolj gosto naprej, ampak to takrat, ko sem imela že dojke čist trde, ponavadi zjutraj. Če ga pa ti pristaviš čez pol ure, pa mislim, da je mleko uno ta kalorično:).
Če ti na dojki zaspi in misliš, da se ni najedel, ga prestavi na drugo stran, da se predrami in bo mogoče še pil naprej.
Ali je nasploh zaspanček? Koliko je pa star?
Malo večji dojenčki se lahko zelo hitro najejo, ker so že bolj močni in lažje sesajo, manjši pa ponavadi malo dlje, vsaj pri nas je bilo tako.
S tem, da je nonstop priklopljen, pa ni nič narobe, tista teza o dojenju po urniku, je bolj tak tak. Ko se mu bo zdelo, si bo sam povečal razmak med dojenji.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: laktacija
17.1.2009 22:12:43   
wing
Ne prestavljaj ga z ene dojke na drugo. Naj ti eno do konca izprazni. Če vmes zadrema in je ne izprazni ga spet pristavi na isto, da dobi iz nje vse tri "kvalitete",morda prav zato ne pridobiva na teži. Na začetku privre tisto odžejalno mleko v navalu in se najbrž hitro napije in nasiti in mu je dovolj, tako da do hranilnega niti ne pride. Če ga pri naslednjem pristaviš na drugo stran bo isto-bo vedno dobil premalo kalorično. Torej moj nasvet-eno izprazni do konca in potem na drugouser posted image

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: laktacija
18.1.2009 9:30:48   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: wing

Ne prestavljaj ga z ene dojke na drugo. Naj ti eno do konca izprazni. Če vmes zadrema in je ne izprazni ga spet pristavi na isto, da dobi iz nje vse tri "kvalitete",morda prav zato ne pridobiva na teži. Na začetku privre tisto odžejalno mleko v navalu in se najbrž hitro napije in nasiti in mu je dovolj, tako da do hranilnega niti ne pride. Če ga pri naslednjem pristaviš na drugo stran bo isto-bo vedno dobil premalo kalorično. Torej moj nasvet-eno izprazni do konca in potem na drugouser posted image


Tako delam že od vsega začetka, vedno samo na eni joški en podoj, rezen zvečer pred spanjem, ko mi izprazni kar obe. Težo je pridobival ves čas normalno, le ta teden je mal zaostal.

Sem ga pa probala zamotit z drugo in sicer samo za par sekund sem ga dala na drugo, pa pol nazaj na prvo in je tako še naprej pil iz prve za par sekund ali minutko. Če pa to ne pomaga, pol pa pač spet čez 15 ali 30minut. Zaspanček ni, zaspi mi le ponoči na joški, čez dan ne. Se mi zdi, da se noče matrat, ko ne teče samo od sebe. Ta teden smo uvedli zvečer flaško, vendar je tako trmarit začel že vsaj 2-3 tedne pred flaško.

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: laktacija
18.1.2009 14:15:15   
evi28

IZVIRNO SPOROČILO: wing

Ne prestavljaj ga z ene dojke na drugo. Naj ti eno do konca izprazni. Če vmes zadrema in je ne izprazni ga spet pristavi na isto, da dobi iz nje vse tri "kvalitete",morda prav zato ne pridobiva na teži. Na začetku privre tisto odžejalno mleko v navalu in se najbrž hitro napije in nasiti in mu je dovolj, tako da do hranilnega niti ne pride. Če ga pri naslednjem pristaviš na drugo stran bo isto-bo vedno dobil premalo kalorično. Torej moj nasvet-eno izprazni do konca in potem na drugouser posted image




Če bi bilo tako, bi bila mojauser posted image skoz podhranjena...Dojke nikoli ne moreš do konca izpraznit, ker se mleko skoz tvori. Če misliš, da se jezi zato, ker mleko neha tako hitro teči, ga prestavi na drugo, zaradi tega ne bo dobil samo prednjega mleka, verjemi.
Če pa ne verjameš, pa vprašaj svetovalke za dojenje, ker to ni na mojem zelniku zrastlo.
Jaz sem jo zvečer, ko je hotela več jesti pred spanjem, prestavljala iz ene na drugo stran, tudi po 4x ali pa še več, tako da flaška zvečer ni nujna.
Pa še glede teže. Ne redijo se vsak teden isto, mogoče kak teden dosti, naslednji pa pač manj, če ima plenice dovolj polulane in pokakane in je drugače dobre volje, se zaradi enotedenskega nenaraščanja teže ne sekiraj, če pa bi se to nadaljevalo še nekaj časa, potem je pa druga pesem

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
18.1.2009 23:07:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu evi28)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: laktacija
19.1.2009 8:23:09   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

kaj pa če se repenči in tolk pogosto je ker imaš malo mleka???


Na to sem tudi pomislila, pa ni to. Ko se repenči in noče več, probam iztisnit in mleko špricne ali pa po kapljicah steče. Pa če ga dam na drugo joško, da ga zamotim in pol nazaj nazaj na prvo, mi naprej v miru pije nekaj sekund ali minutko.
Najbrž je samo len, da bi vlekel in se matral.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?