|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   AVTO SEDEŽ
10.4.2005 23:06:28   
LUMPEK
Pozdravljene!

Vem, da je bilo že veliko povedano o sedežih, a jaz bi vseeno prosila, če mi lahko kdo pove za sedež od Storchenmuhle.
Ga ima kdo, kakšne izkušnje imate, ga je vredno kupiti, ali je boljše izbrati kakšnega od Romerja.
Ker so sedeži zelo dragi ne bi rada, da kupim kaki "klump".

lp,:zmeden2:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   AVTO SEDEŽ
10.4.2005 23:42:20   
ribica.
mi ga imamo, tistega od 9-36 kaj točno te pa zanima?

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   AVTO SEDEŽ
10.4.2005 23:53:11   
ribica.
Očitno si šla zdaj spat....no pa za jutri....mi smo s sedežem zadovoljni. V prvi vrsti se da zelo dobro fiksirat v avto. Je varen. Otrok ima fajn stransko oporo za glavico, da se mu med spanjem ne kotali v levo in desno. Pa tisti notranji sedež je fajn,da paše v noter tudi manjši otroček.
Meni je fajn tudi to, da ima otrok lahko noge na komot (prej smo imeli sedež do 9 -18 kg,pa je nonstop butala v prednji sedež). Še kaj?

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   AVTO SEDEŽ
11.4.2005 9:52:40   
LUMPEK
...ja res sem šla spat...
Naš bo star sedem mesecev in nekateri pravijo, da ni dobro, da kar takoj kupiš sedež do 36kg, da bi morala najprej kupiti tistega do 18kg.
Meni pa se zdi, tako kot si rekla, da tako in tako ima dodatni sedež, ki lepo fiksira manjšega otroka in da je bedarija kupovat toliko sedežev.
Ali je to res, da bi morala dokler otrok ni težek 10kg, sedež obračati v nasprotno smer vožnje?
Ali ima naklon za spanje?
Ima zaščitene pasove, se pravi, da so bolj udobni?
Koliko stane?

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   AVTO SEDEŽ
11.4.2005 10:11:08   
LUMPEK
aj a, pa še to , a je ta sedež testiran in če je kakšno oceno ima?:)

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   AVTO SEDEŽ
11.4.2005 11:26:01   
LUMPEK
Kako pa pridem do nje, sem namreč bolj nova in še nisem vsega "skapirala" ?:zmeden:

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   AVTO SEDEŽ
11.4.2005 11:30:12   
Maxica
Sem šele zdaj opazila to temo-no, da ti odgovorim-mi imamo ta avtosedež, pa ima :duda: šele 8 mesecev. Avtosedež je sestavljen iz dveh delov-najprej mislim, da je do 18 kg, potem pa tisti "vložek" daš stran, in lahko uporabljaš avtosedež do konca. Naklon se da regulirati, vendar se ne da ravno v zelo ležeč položaj, je pa dovolj, da naš :duda: čisto lepo zaspi; glavico pa lepo nasloni na naslon. Pasovi so tudi "oblazinjeni" in lepo zaščiteni. Drugače cena je mislim, da okrog 50000 sit. Uvoznik je Čenča Žiri, pa poglej še bolj podrobno na njihovi strani. Ali pa uporabi iskalec, saj smo ne tako dolgo nazaj razpredale o tem avtosedežu. Če te pa še kaj konkretnega zanima, pa kr vprašaj.

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   AVTO SEDEŽ
11.4.2005 12:09:05   
LUMPEK
Pa si zadovoljna z njim, ali bi sedaj ko imaš z njim izkušnje, vzela katerega drugega?

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   AVTO SEDEŽ
11.4.2005 12:33:23   
Maxica
Jaz sem z njim zadovoljna. Najbolj me je skrbelo, da :duda: ne bo mogel zaspati v njem, zaradi bolj pokončnega položaja, saj je v lupinici vedno zaspal. Pa so bile skrbi zaman.;) Nimam pa nobenih izkušenj s kakšnimi drugimi avtosedeži teh velikosti, tako da...:ups::zmeden:Ne vem, malo ga bo še treba bolj preučiti, na splošno pa lahko rečem, da sem zadovoljna. Sicer mi je pa najbolj pomembna varnost, čeprav upam, da nam ne bo treba nikdar sprobati tega vidika.

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   AVTO SEDEŽ
11.4.2005 12:37:09   
LUMPEK
Hvala za vse informacije!
Mislim, da sem bom zdaj lažje odločila.

lp,:kuza:
(jih gremo zdaj gledat)

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   AVTO SEDEŽ
11.4.2005 13:09:47   
brbra
Ojla
Mi ta sedež dobimo danes in doma imamo tudi v drugem avtu concordovega ultimaxa.
Anže je star 6,5 m ima 9,5 kg in mi smo ultimaxa že obrnili v smer vožnje- čeprav naj ga ne bi do 13 kg. Naš se je začel v stolčku dvigovat, ker ni nič ven videl in zato smo ga obrnili. Je pa tudi ultimax full komot in se lepo poleže v ležeči položaj tako da naš ful uživa v njem. Cena je ista kot je starligt sp.

Se bomo danes naložili v starligta pa ti jutri lahko poročam kaj in kako:bravo:.

lp brbra:sloncek:

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   AVTO SEDEŽ
11.4.2005 22:34:08   
LUMPEK
Prosim brbra, vse informacije prav pridejo.

A še mi lahko katera pove, kje se da kupiti Storchenmuhleja, namreč v Baby centru pojma nimajo kateri sedež je to, prav tako ne v Pikapolonici.... :zmeden:
KJe ga lahko kupim, razen po internetu, rada bi ga namreč otipala? ;)

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   AVTO SEDEŽ
12.4.2005 9:37:14   
Maxica
AMZS, Dunajska 128a, Ljubljana, turistično-informacijski biro!!!

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   AVTO SEDEŽ
12.4.2005 14:49:24   
LUMPEK
Maxica, hvala!

lp,:sloncek:

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   AVTO SEDEŽ
12.4.2005 23:02:00   
LUMPEK
Danes kličem na AMZS v Mariboru in vprašam za sedež od Storchenmuhle, pravijo, da tega nimajo in da imajo enega drugega.
Seveda jaz nočem drugega in kličem v Ljubljano. Tam nam povedo, da ga imajo ampak bi mogli prit po njega, saj ga oni ne bodo pošiljali v Maribor.
Nato pa nam rečejo, da naj v Mariboru vztrajamo, da ga naj nabavijo,saj so ista firma kot v Ljubljani.
Mislim, pa kaj se grejo toti v Mariboru?!
Očitno je bila na telefonu oseba, ki sama ne more odločati o nabavi, zato moram jutri poklicati šefico. Da mora človek za en sedeđ , ki ga želi, opraviti toliko telefonskih klicev, je pa že višek. :(
Upam, da bom jutri kaj dosegla in že enkrat dobila ta sedež!:)

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   AVTO SEDEŽ
13.4.2005 8:57:06   
brbra
Ojla
Evo mene da izpolnim obljubo in poročam o testu.
Vglavnem napisala bom o posameznem sedežu in razlike , ki so med njima.
Concord ultimax:
-odličen za otroke od rojstva- mi smo zamenjali lupinico pri 1,5 m ker nam je bila čisto pretesna
-ful kvalitetno narejen- posledično vreden svojega denarja
-Lahek za montažo v obe smeri in zelo dobro fiksiran v avtu
-Na zadnjem sedežu v kontra smeri vožnje vzame kar precej prostora tako da sovoznik spredaj malo težje sedi oz. je bolj pokonci naslon sedeža- govorim za berlingota, ki nima malo placa - tako da v kakem malem avtu sploh ozkem zna bit to malo problem. Na zadnji klopi bojo bolj težko še dva zraven sedela. Ko se sedež obrn je stvar drugačna saj se postavi v bolj pokončen položaj:bravo:Uf sem zakomplicirala.
-Res se ga da v full ležeč položaj- za počivanje med vožnjo odlično in zelo na lahko se dviguje vratna opora.
Edini minus do dedaj je njegova velikost oz. širina ampak je zelo komot za otroka in pa blazinice na pasu so fiksirane in imajo podlogo iz guma, ki mi non stop žlajfa:)- Vglavnem minusov ni.Sedaj pri 6,5 m smo ga obrnili in mali je res kot car v njem.

Aja še ena stvar . Opora za glavo je malo široka in glava malo opleta- tako da mi jo podložimo z pleničko.

Storchenmuhle :
-Stol je izredno velik ampak praktičen- lahek za montažo on precej dobro fiksiran
-Školka oz. prevleka, ki se odstrani je kvalitetno narejena in otroka objame, tako da se ni bat da bi bil stolček prevelik.
-Dobri pasi za privez otroka in vredu zaponka za zapet- to je bila pomankljivost starih modelov - baje
-Kvalitetni materijali
-Stolček nudi dobro oporo- še posebej predel hrbta in glave. Anžetu glava ne pada levo in desno, kot pri concordu.
-Otrok je tukaj veliko bolj v pokončnem položaju kot v ultimaxu in se stolček da nastavljet le za spoznanje v ležeči položaj. To je pri mlajšem in majnšem otroku malo slabše.
-Malo me moti nastavljenje v ležeči položaj saj je treba obrnit gumb, ki pa ni ravno mehak in je malo težje izvedljivo sploh če je otrok že v stolčku.
-Aja nalon za glavo se dviguje full lepo le gumb so dali na zadnjo stran sedeža, tako da ga je potrebno odstranit od sedežev da lahko nastaviš višino- malo zamusno in nepraktično.

Vglavnem moje mnenje je tako:
Concord je stolček pri katerem so res mislili na vse- komoditeto, varnost in udobje tako otrok kot staršev. Ima par dobro pogruntanih rešitev.Še vedno bi ga vzela za prvi sedež.

Storchenmuhle :
Odličen stolček vendar mora biti otrok res precej razvit, da lahko v njem sedi. Vsaj kakih 9 kg in obvezno 70 cm- drugače mislim da zna bit problem zaradi sedenja v pokončnem položaju in opore za glavo. Nastavka za spanje je res le za spoznanje tako da to bi lahko malo dodelali. Ja pa kot stolček od 9-36 kg trenutno za moje pojme najboljši na trgu- pa sem kar precej stolčkov prešnifala. Osebno bi mi morda prišel v poštev le še trimax od concorda- ampak z veliko manj udobja.
Vsi ostali stolčki v tej kategoriji so tako na široko narejeni, da se mi zdi da nekateri otroci dobesedno plavajo v njih in to pri kakem letu ne pri 6 mesecih.

lp brbra

Vse to je osebno mnenje- je pa najbolje da ga najprej sprobate pa se potem vidi zadovoljstvo otroka.

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   AVTO SEDEŽ
13.4.2005 13:37:02   
LUMPEK
Joj brbra, najlepša hvala za vse te informacije, zelo si se potrudila.
Če ti po pravici povem, bi mogla zdaj že vedet, kateri sedeđ bom vzela, a sem samo še bolj zmedena.:ups:
No ja, bom še z možem podebatirala in bo mogoče lažje.
Še enkrat hvala.:)

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?