|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cuden obcutek:(
27.1.2009 20:59:15   
_sanika
Noseca sem 20t in imam se v nosecnosti super....ce nebi biu tukaj en majhen problemcek....stara sem 19 let in z fantom ze dve leti zivima skupaj....ko sma svedela da sem noseca sma takoj se odlocila za otroka....vsi sorodniki nama stojijo ob strani...na kaj sem zelo ponosna....vendar sedaj ko se mi trebuscek ze lepo pozna imam kar nekaj neprijetnih situacij....ko stopim v cakalnico od g. me use zenske notri postrani gledajo:(ni lep obcutek...celo enkrat mi je ena zenska rekla da se ji ne zdi prou da sma obdrzala otoka,saj sma tako mlada...pa sem ji odgovorila:da hvala bogu mi ni vazno kaj je njen prou,ravnama tako kot mislima da je najboljse,in da imama svoje stanovanje,jaz hodim v solo,fant ima redeno delo,in sorodniki nas podpirajo....
...ne morem vrjeti kako lahko nekdo nekoga obsoja ker obdrzi otoka??!!!Jezi me ker vsi govorijo kako je kao grozno ko mlade punce delajo splave,ko pa se mlada punca odloci za otroka pa isto folk ne podpira....zelo me zanima kaj si mislite ve?...jaz vem da mi niti malo ni zau,vendar sem zelo potrta ko vidim da me cudno gledajo.....user posted image    lep pozdrav cisto vsem noseckam:):):)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cuden obcutek:(
27.1.2009 21:05:12   
melanija
Bravo! user posted image  Da sta imela pogum in sta otroka obdržala. Ne se obremenjevat z drugimi, pusti jih naj imajo svoje mnenje, ti veš da ravnata prav in tako naj bo.

Naj ti bo v tolažbo, jaz jih še nimam trideset pa bomo imeli četrtega otroka. Mene pa čudno gledajo zaradi tega - tako da največkrat niti ne omenim tega, ker se mi ne da poslušat pridig in kometarjev drugih.

Uživaj v nosečnosti, v občutku kako se premika v tebi in potem še bolj ko bo prišel na svet. Na take in drugačne komentarje pa pozabi, ker niso vredni sekiranja.

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cuden obcutek:(
27.1.2009 21:16:20   
tia12
Točno tako, ne obremenjuj se z opazkami drugih. Vsak dela tako, kot je zanj prav. Sram naj bo žensko, ki ti je to rekla. Me zanima kako bi ravnala, če bi recimo njena hči zanosila pri teh letih.....pač eni ljudje so neumni in starokopitni in nevem kaj še vse....ne obremenjuj se...

Tudi jaz imam kmalu rok, stara sem pa 21 let. Nič mi ni žal, da sem zanosila ravno nasprotno komaj čakam da spoznam to malo bitje, ki se tako premetava v meni.

Pa še to, ko sem prisla na prvi pregled v nosečnosti k ginekologu me je sestra najprej vprasala ali mislim otročka obdrzat ali ne, pa sem ji rekla da ja da je to nekej najlepsega kar bom dobila.Rekla je da sem se odločila pravilno in da so tudi njej mlade mamice zelo pri srcu....


Če si malega oba želita ni nobene druge ovire...pusti tiste neumne babe naj opravljajo imajo vsaj kaj za počet...hihhi



Želim ti čim lepšo user posted image in pa seveda zdravega, pridnega user posted image .....



LP, Tia


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cuden obcutek:(
27.1.2009 21:46:45   
brigita23
Prvo naj ti čestitam za user posted image
To kako si se ti in tvoj partner odločila, je popolnoma tvoja volja in nihče na tem svetu je nima pravice obsojati ali spodbijati. Pri vsem skupaj prvo kot prvo ni važna starost vendar to kar ženska čuti. Ti čutiš, da si se prav odločila, zato draga moja glavo pokonci, nasmeh na obraz to, da te pa nekateri čudno gledajo pa naj te naredi še bolj samozavestno.
Uživaj v svoji nosečnosti, ne skrbi kaj si drugi mislijo. Ko bo ta otrok prijokal na svet ne boš niti za trenutek pomislila kaj bi bilo, če bi se odločila drugače in sevedabosta najbolj ponosna starša na svetu, tako kot bomo mi vsi. Verjemi otrok bo vajino največje bogastvo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Te podpiram

< Sporočilo je popravil brigita23 -- 27.1.2009 21:48:19 >


_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cuden obcutek:(
27.1.2009 21:53:28   
kaja02
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  te podpiram 100%, za druge pa čez eno uho not, čez druzga pa ven

_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: cuden obcutek:(
27.1.2009 22:17:26   
_sanika
user posted image user posted image user posted image user posted image waaa hvala lepa:):)niti za trenutek nisem obzalovala mojo odlocitev...sploh sedaj ko ze svojo punckico cutim:):):)hvala lepa za vasa mnenja ki so res full dobra za duso,hvala lepa res.....vesela sem vasih odgovorov:):)user posted image user posted image user posted image ..komaj cakam svojo bebiko:)user posted image

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cuden obcutek:(
27.1.2009 22:20:27   
barika
Ne sekiraj se, kaj govorijo stare babe, želim ti še naprej lepo nosečnost, zdravega otroka in veliko ljubezniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cuden obcutek:(
27.1.2009 22:21:16   
seny
Ne sekiraj se , ni dobro ne zate , ne za tvojo pikico , no ali pa pikca.Pred ...joj , že mal več kot 11 let je tega , sem bila v podobnem položaju kot ti.Zanosila sem z 18 leti , rodila z 19 in hudičevo dobro vem kaj zdaj prestajaš. Vsi ti pogledi , vse te opazke , vsa ta posmehljivost , še zdaj vidim te babnice v čakalnici.Ena mi je celo rekla , kako bo otrok vzgajal otroka .Vendar se danes lahko ponosno sprehajam po našem kraju , ker sta otroka odlično vzgojila svojega malčka.Pa ne me narobe razumet , da se hočem hvalit.Ko grem na govorilne ure in se z mamicami pogovarjamo , tako privoščljivo , tej isti babnici rečem "Ja , veš se boš mogla pa več z njo ukvarjat , da bo drugač user posted image user posted image "Ali pa "Si pa starejša od mene , pa nimaš živcev in to prenašaš na otroka , prestara si jo imela"user posted image user posted image o zdaj jo pa tud jaz mal , pa po mojem dobro ve zakaj si jo privoščim.user posted image Je pa tako.....preko tega ne boš mogla , ne se sekirat , čeprav vem , da je težko.Nasmej se vsakmu takšnemu čudnemu pogledu , vsaki čudni opazki , ker se jim boš lahko čez par let ti tako rugala , kot se jim zdaj jaz.user posted image user posted image Srečno nosečnost , lahek porod in zdravega otročka vama želim.

p.s. še to moram napisat.Lahko si ponosna nase , da si se odločila za bebikouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: cuden obcutek:(
27.1.2009 22:56:51   
Dali*
user posted image user posted image user posted image  ne sekiraj se kaj menijo drugi...življenje je tako hotelo...in prav je tako...ne se bedirat zaradi tegauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu seny)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: cuden obcutek:(
27.1.2009 23:11:46   
misa4
Prvo ti čestitamuser posted image  Drugo, te pa popolnoma razumem, jez sem tudi bila noseča pri 19 in so me čudno gledal. Ne obremenjuj se zaradi babnic ki nimajo pojma.

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 7:57:41   
LaraS
Ma, js sm stara 26, kar sploh ni malo za otroka imet, pa ravno tako včasih dobim kak zabuljen, idiotski pogled (očitno sem videt rosno mlada, haha), pa ga vrnem in grem naprej. Ljudje pač radi pometajo pred tujim pragom ... V končni fazi ni važno, čeprav te v tistem trenutku razjezi, samo da se ti sama pri sebi počutiš ok in si srečnauser posted image  Uživaj še naprej in z dvignjeno glavo novim brcikam naproti!user posted image

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 8:14:36   
Najaa
Ah joj, kar jezna postanem, ko kaj takega preberem! Pa kaj jih briga babe blesave, kdo, kaj, kako... ima otroka? Pa kaj jih briga, koliko si stara?! Ljudje se vse preveč obremenjujejo z drugimi. Če sta se vidva tako odločila, je to vajina stvar, pa neglede na leta.
Ne sekiraj se za druge. Boš mlada mamica in ko bodo druge šele noseče, bodo tvoji otroci že veliki in bosta lahko uživala! user posted image

(odgovor članu LaraS)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 8:20:02   
Anonimen
živjo

najprej user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , da si se odločila obdržat otroka!

pa kaj potem če si mlada jaz poznam še mlajše od tebe, pa so glih tako obdržale otroka, pa ga vzgajajo in hodijo v šolo! hodi pokonci in drži se svojih načel, glavno je da se veselita otroka in da te domači podpirajo, kaj si pa mislijo drugi se pa ne obremenjuj, ker zle gor te vse podpiramouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

še enkrat user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 8:58:27   
vesela veselka
otroka moras imeti ko si mlada, s starostjo se samo vecajo druge komplikacije.
Ce danes gledam, bi ga imela prej.... :)))
Srecno!

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 9:21:20   
oktoberka
Bravo in čestitke za pogum!!!!user posted image user posted image user posted image Stara sem 23 in pričakujem 2. user posted image !

Tako da ti povem da če sta pripravljena na user posted image , skozi eno uho notri in skozi drugo ven!!!

Drži se!


_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 12:25:13   
Anonimen
user posted image Glej, jaz sem 25, pa tašča še vedno ne more sprejeti, da sem noseča, ker da sva s fantom "premlada" user posted image ... nekateri pač imajo svoje ideje o svetu in vse, kar odstopa, je narobe. Premlado, prestaro, presuho, predebelo, zgleda preveč zmatrano, zgleda preveč veselo, neporočena, samska, prevelika razlika v letih, preveč otrok doma, nima službe... vsaki kaj najdejo, samo, da ni primerno.
Le ne se jim dat, držita se s fantom in bodite srečni.

(odgovor članu oktoberka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 12:29:51   
clara23
Ne obremenjuj se z njimi! Sama sem sicer imela 23 ko sem rodila, ampak izgledam full mlajša in so me tudi postrani gledali v čakalnici..me je na UZ-ju tud ena vprašala "ja kok si pa ti sploh stara" pa sem ji rekla da sploh ni važno kolk sem stara, važno je da bom kmalu mamica, da sem sama pripravljena na to da bom mamica in da  imava oba s fantom otroka najraje na svetu. Pa je takoj utihnilauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 14:37:17   
škorpijončica
Kako me take izjave razjezijo!
Tudi jaz sem stara 20 in še študiram pa fant tudi, čeprav je starejši od mene. Povedala nisem še nobenmu iz družine, do zdaj vesta samo dve prijateljici,... ampak trebuh bo počasi zrasel , zato bova morala povedati kmalu. Za mojo mami vem, da bo presrečna, tašča pa ne,.. že velikokrat mi je tako, ob kosilu, omenjala, da ne smem zanosit tako mlada, da si bom uničla življenje, naj uživam mladost,.. zato kar najraje ne bi povedala, ker vem, da bom poslušala pridige, očitke in nasvete, ki me prav nič ne zanimajo. Ampak saj se bo sprijaznila in na koncu bo prav ona najbolj razvajala svojega vnučka.
Poleg tega pa živim še v majhnem mestu in ko bom povedala nekomu, bo celo mesto izvedelo prej kot v enem tednu, to bo tako opravljanje,..
Ampak, saj mi je čisto vseeno. Bom ponosna mamica, drugim bom pa rekla naj se brigajo zase.
Želim ti vse dobro, moramo ustanovit kakšen klub mladih mamicuser posted image

(odgovor članu clara23)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 15:02:41   
_kristy_
Sama sem tudi stara 19 in sem v 32.tednu nosečnosti.S fantom nama sploh ni žal,da sva se odločila za user posted image pa še vsi naju podpirajo.Tko da se sploh ne oziraj na druge ti samo uživaj v nosečnosti. user posted image

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 15:08:42   
_sanika
pozdravljena škorpijončica!najprej cestitkeuser posted image za user posted image ...svetujem ti da cimprej povej usaj druzini,vrjamem d bo sok sam mislim da bi bli bol jezni ce bi jim ti povedala za tvojo nosecnost ko bos ze proti koncu...hvala bogu nasi so zelo lepo sprejeli,saj tudi jaz nisem vedela kdaj naj povem,sem jim karkmalu povedala in ko se je sok polegel je bilo use ql in veseli so bili da so upleteni v novo zadevo:):)....da ne bo se kako vecje (razocaranje)ti svetujem da cim prej povej:)...drugace pa za klub mamic sem takoj za:):)hihiuser posted image u kerem tednu pa si?vrjamem v to da tudi mlade nosecnice bomo znale biti odlicne mamice:)...samo skupaj moramo drzati......


hvala useem za lepe odgovore zelo zelo pomagajo,so zelo uspodbujajoce.....

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 17:00:36   
škorpijončica
Živjo,

sem v 10 tednu in je že prav težko skrivat... saj je čudno, da tašči še nič ni jasno, ker mi je stalno slabo, nočem it po drva, vsem sem prepovedala kaditi v stanovanju ali blizu mene,..sej bova povedala, samo čakava na pravi trenutek. Sej bodo vsi veseli, tudi tašča se bo mogla sprijaznit, da je to moje življenje in da ga živim tako kot jst hočem in ne tako kot ona pravi da bi bilo najbolje. Upam, da se bo fant kmalu zaposlil, da ne bova preveč v denarnih težavah.. tebe tudi kaj skrbi, sej veš, otroček kar dost stane? Verjetno nameravaš dokončati študij, ne? Midva morva še malo razmislit o vsem tem. Sicer pa ima fant prijatelja, ki je tudi hitro postal očka in ima pri 25 že drugega otroka. Rekel mu je, da so študentska leta še najboljši čas za otroka, ker imaš čas, manj obveznosti, veliko lažje vzgajaš otroka. Sporoči še kaj, kako ti gre, jaz ti pa napišem, kakšen je bil odziv domačih, ko jim bova povedalauser posted image
Mogli bi narediti posebno mapo na forumu, da bi lahko kaj poklepetale. Se slišimo



(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 18:48:54   
birdy
Živjo,
naj sam povem da met dojenčka je neki najlepšga in da se ne sekirat kako bojo drugi to sprejel. Namreč, prvič sem zanosila pri 19ih letih in mam zdej doma eno krasno 18-mesečno punčko. Nam je pa celo tok lepo da sem pri 20ih letih ponovno zanosila in zdaj stara 21 let mam še tri tedne do roka. Ne rečem, na troli me kake stare mame grdo pa čudn gledajo ampak jst se ne sekiramuser posted image  Jst vem da je ta otrok zaželjen in težko pričakovan in komaj čakam da se rodi... Tud kar se tiče tega kako so starši sprejeli moram rečt da zelo lepo, proti pričakovanjuuser posted image user posted image user posted image  Res, sej sem vedla da ne bojo glih jezni ampak da bojo prov veseli si pa tud nisem misnla. Edino moj oče je mal jamru da bi blo ta leta bolj uživat (to še ko sem prvič zanosila) ampak zdej je pa na to našo bejbiko čist nor, skoz sprašuje kdaj jo bova kej čez noč pustila pri njima.
Nč se sekirat glede vsega, prov lušten vam bo. Tud šola se da vse zrihtat. Jst sem sicer pri tamali vse pustila in nisem delala šole sploh, no, zdej pa končno delam prvi letnik faksa in mi gre prov superuser posted image  Ravn dons sem en izpit z 8 naredla, včer in predvčerajšnim pa z 9 in celo 10. Partner je sicer zaposlen, ker pa živiva na svojem pa naju seveda vsaj mal finančne težave pestijo. Ampak ni nč hujšga tko da se mamo prov fino!!!
Čim lepšo nosečnost vama obema želim!!!

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 19:14:07   
harley
No, jaz sem noseča pri dvajsetih in po vrh vsega še sama. Bivši fant me nekako podpira oz. se vsaj trudi. Po našem majhnem mestu itak kroži tisoč različnih variant govoric, verjetno bova tudi opravljala test očetovstva, da se bo pomiril. Sicer sem študentka, faks mislim končat čim prej, volje imam dovolj...me pa skrbi, ko berem o nosečniški depresiji, kaj šele o poporodni depresiji. Sama se počutim dovolj močno, da izpeljem stvar kot je treba, zaupanje vase imam, da bom dobra mama vendar me je malo strah, da me hormoni izdajo oz. da bojo močnejši kot jaz.
Sicer ne vem kako točnu ta stvar sploh gre, zakaj ženske postanejo depresivne. Verjetno se bom še pozanimala o tem natančneje.

Verjamem pa, da nikoli ne bom obžalovala moje odločitve.





(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 19:49:05   
MTFP
Eh punce, ne se sekirat za druge... ko so naši starši imeli otroke so jih imeli tam okoli 20 leta, pa to ne pomeni, da so bili nezreli starši.
Jaz bom letos 30 in pričakujem prvega otročka, in verjamite če bi imela možnost zavrteti čas nazaj, bi ga imela že pri 19 ali 20-ih...  Mi je žal da sem tako odlašala, in da nikoli ni bil pravi trenutek za dojenčka...


Drugače pa moja mami pravi: Otroke moraš imeti ko si mlad in naumen, kasneje preveč komplicirašuser posted image

(odgovor članu harley)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: cuden obcutek:(
28.1.2009 20:03:30   
Anonimen
Ali se odločiti za otroke če:
- Nisi star vsaj 30let  NE
- Nimaš službe za nedoločen čas  NE
- Nimaš lastnega stanovanja NE
- Nisi poročen NE
- .......

Ja kdaj za vraga pa naj pol imamo otroke???  Sama sem prvega otroka imela pri 24 letih ker se prej nisem počutila pripravljena. A vendar če bi zanosila prej nebi oklevala, otroka bi obdržala. Sedaj pri 29 letih sem drugič noseča. Sem brez zaposlitve im me zato nekateri gledajo postraniuser posted image . Naj pa povem da sem v prvi nosečnosti bila zaposlena za dol. čas pa mi zaradi nos. niso podalšali pogodbe in to mi je bilo jasno povedano.

(odgovor članu MTFP)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?