|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prosim razložte mi....
1.2.2009 12:57:11   
danijela in taja
mam eno čudno vpr....od kolegice,sosede in še ene babice sem slišala neke čudne....recimo naša mala Taja bo stara 18 mes....pa vse je sama...tudi juho,jogurt,.....že nekaj časa.....na školjko gre lulat in mi sama pove .....plenico še ima ponoči....in tko za ziher....govori že skoraj vse in povezuje po več besed in dodaja to,tam,bom, in tako.....to že kr ene dva mes....pa tko zelo veliko stvari zna ....s kockami in da ne naštevam.....moram rečt da ni v vrtcu da je z mano doma...in stvar je v tem.....da so od teh otroci ko sem rekla zgoraj stari že dve leti pa tud mesec več...vsi hodijo v vrtec in me zdej zanima kaj jih tam res samo čuvajo da si kej ne nardijo jih nič ne učijo al kaj......to me res zanima....kake mate ve izkušnje s tem...kako so vaši otroci.....al pa kaj veste.....prosim za odgovore.......lp

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:02:19   
Najaa
To nima veze z vrtcem. Eni pač hitreje osvojijo veščine, drugi kasneje. Mogoče pa tvoja kaj ne zna, kar znajo tisti v vrtcu. user posted image  Ne vem, jaz se ne bi obremenjevala s tem. Si pa lahko zadovoljna, da tvoj otrok že tako lepo obvlada te stvari.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:04:31   
Petjana
to nima nobene veze,če je tvoja doma in  oni  ta zgornji v  vrtcu.  v  vrtcu  bi  se  edino prej  kaj naučila,ker vidi  druge. pač  je  prej  osvojila  kot  ostali vrstniki. naša je  stara  tok  kot  tvoja,pa komaj  kaj govori.je pa  zato shodila pri  desetih.user posted image


(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:04:53   
danijela in taja
ja pa ja sej se ne sikiram samo zanima kaj jih sploh učijo kej al kako je s tem ....rada bi vedla.....ja sej sem vesela....itak...je že Prekla da je vedno delala une teste pa še ene dodatne ji je dala za velik časa naprej....in ima spomin fenomenalen.....
nikjer nisem našla kak je program kaj delajo....


_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:06:38   
danijela in taja
no lepo....naša je pri 11 shodla.....pa se plazla pri sedmih....no kak pa je pri vaši z hranjenjem in plenicami...pa tko...

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu Petjana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prosim ra.zložte mi....
1.2.2009 13:09:48   
Petjana
IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja

no lepo....naša je pri 11 shodla.....pa se plazla pri sedmih....no kak pa je pri vaši z hranjenjem in plenicami...pa tko...

naša  tudi sama je.plenice  bomo pa  še  nekaj časa imeli,ker  se nam nikamor ne  mudi.edino če  se  bo  v  vrtcu  naučila  na  kahlo  hodit.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:10:52   
danijela in taja
kako je pa s tvojo k je stara mal čez dve....

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prosim ra.zložte mi....
1.2.2009 13:12:03   
danijela in taja
aha no lepo....ja sej ko bo te bote....a zdej tudi še ne hodi v vrtec....

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu Petjana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:12:41   
Petjana
mam eno čudno vpr....od kolegice,sosede in še ene babice sem slišala neke čudne...

ikaj si pa s tem mislila,kaj točno si slišala.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prosim ra.zložte mi....
1.2.2009 13:13:49   
Petjana
IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja

aha no lepo....ja sej ko bo te bote....a zdej tudi še ne hodi v vrtec....


hodi ja.
imam doma 3.5 letnika....pa ima  ponoči še  plenico.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:15:32   
danijela in taja
ja to sm misla da njena še ne je sama ...nič od odvajanja od plenic....da nič kej ne govorijo.....pa da v vrtcu nič tega kej ne učijo pa mi je blo ful čudn....se pravi oni plačujejo zato da jim jih samo čuvajo..l...itak je pa res da bi lahko doma pol kej ukrenal za to....vsaj za hranjenje....al kako...

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu Petjana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:16:42   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja

ja pa ja sej se ne sikiram samo zanima kaj jih sploh učijo kej al kako je s tem ....rada bi vedla.....ja sej sem vesela....itak...je že Prekla da je vedno delala une teste pa še ene dodatne ji je dala za velik časa naprej....in ima spomin fenomenalen.....
nikjer nisem našla kak je program kaj delajo....



Daj jo v vrtec, pa boš vidla, kaj delajo. user posted image  Za moje pojme, kolikor vidim njen razvoj, se veliko ukvarjajo z njimi... saj konec koncev je to njihovo delo. Jaz sem zelo zadovoljna.
Moja je shodila pri 13m, če štejem res shodila. Ne tisto, par korakov in bum. Ne vem, sama ne gledam tako na to, ker vsak otrok je poglavje zase. Nekatere otroke forsirajo od 9m in jih postavljajo na noge, čeprav se to ne dela tako. Jaz sem mojo pustila, da je sama raziskovala in ko je bil čas, je hodila. Za vse pride čas, za ene prej, za ene kasneje.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:17:34   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja

ja to sm misla da njena še ne je sama ...nič od odvajanja od plenic....da nič kej ne govorijo.....pa da v vrtcu nič tega kej ne učijo pa mi je blo ful čudn....se pravi oni plačujejo zato da jim jih samo čuvajo..l...itak je pa res da bi lahko doma pol kej ukrenal za to....vsaj za hranjenje....al kako...


Če je tako nezadovoljna z vrtcem, pa naj poišče zasebno varstvo.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:19:48   
K_a_t_i
Kaj od tega kar si naštela (razen, da lula v školjko pri 18m) je pa tok posebnega?
Eni govorijo že veliko prej, drugi mnogo pozneje. Eni so nadarjeni za risanje, drugi bolje obvladajo gibalne veščine. Ene zanimajo kocke, druge knjigce,... Jaz mislim, da ni pomembno, da vsi znajo vse čimprej, ampak da ugotoviš, kaj otroka zanima in to vzpodbujaš. V vrtcu dobi priložnost, da se preizkusi v 1001 stvar, ki se je doma morda sploh ne spomnimo.
Jaz vsako jutro, ko nasmejan steče v igralnico vem, da smo se prav odločili! Naučili so ga pa tudi že ogromno.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:22:51   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja

ja to sm misla da njena še ne je sama ...nič od odvajanja od plenic....da nič kej ne govorijo.....pa da v vrtcu nič tega kej ne učijo pa mi je blo ful čudn....se pravi oni plačujejo zato da jim jih samo čuvajo..l...itak je pa res da bi lahko doma pol kej ukrenal za to....vsaj za hranjenje....al kako...

Men se pa samo zdi, da ti nimaš pojma kaj pomeni otroka nekaj naučiti... Kako ga pa "naučiš" govorit? Pa hodit? To, da otrok pri 2h letih ne zna jesti in da je v vrtcu, tudi ne verjamem - ja, morda doma NOČE sam jesti, v vrtcu ga pa zagotovo ne pitajo.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:33:13   
Todala
IZVIRNO SPOROČILO: Petjana

to nima nobene veze,če je tvoja doma in  oni  ta zgornji v  vrtcu.  v  vrtcu  bi  se  edino prej  kaj naučila,ker vidi  druge. pač  je  prej  osvojila  kot  ostali vrstniki. naša je  stara  tok  kot  tvoja,pa komaj  kaj govori.je pa  zato shodila pri  desetih.user posted image




Imamo tudi podobno, shodila pri desetih, a govori pri 20m malo, pa še ima čas. 
Danijela, za tvojo bo vrtec mogoče dolgočasen, mogoče pa tam tudi hitro uči, samo druge stvari. Sigurno pa je, da jih ne samo čuvajo.

(odgovor članu Petjana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:39:14   
alička
A sama nisi nikoli hodila v vrtec?

Meni se zdi vrtec zelo pomemben za otrokovo socializacijo, za pripravo na šolo. V vrtcu jih ogromno naučijo, ustvarjajo, se učijo pesmic... že zelo majhni morajo jesti sami, ker sicer lahko ostanejo lačni, vzgojiteljici ne moreta hraniti vseh hkrati. Prav tako jih odvajajo od pleničke...

Kdaj je otrok shodil pa nima nobene veze s tem ali je doma ali v vrtcu. Moja pupa se ni nikoli plazila, shodila zelo zgodaj, govorila hitro, nima pa prav nobenega talenta ne zanimanja za risanje, pa kaj naj zdaj ?

(odgovor članu Todala)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:46:20   
A-N-J-A
Moja starejša je tud pri letu in pol govorila, skakala, plezala, pela pesmice in bla oh in sploh naprednejša od svojih vrstnikov, pa je bila v vrtcu.Pa puzala je pri 5,5 mes.Ta mlajši bo čez mesec in pol star dve leti, pa še ne dela veliko stvari, kot jih je ona pol leta pred tem.Pa tudi hodi v vrtec.
Vrtec nima nobene veze s tem, lahko ti samo povem, da otroci zelo napredujejo v vrtcu in se z njimi veliko ukvarjajo.Tam delajo take stvari kot jih doma ne bi nikoli(govorim zase).

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 13:48:34   
Petjana
IZVIRNO SPOROČILO: A-N-J-A

Moja starejša je tud pri letu in pol govorila, skakala, plezala, pela pesmice in bla oh in sploh naprednejša od svojih vrstnikov, pa je bila v vrtcu.Pa puzala je pri 5,5 mes.Ta mlajši bo čez mesec in pol star dve leti, pa še ne dela veliko stvari, kot jih je ona pol leta pred tem.Pa tudi hodi v vrtec.
Vrtec nima nobene veze s tem, lahko ti samo povem, da otroci zelo napredujejo v vrtcu in se z njimi veliko ukvarjajo.Tam delajo take stvari kot jih doma ne bi nikoli(govorim zase).

se podpišem...
če bi ti dala  Tajo  v  vrtec.....potem  bo  bila  pa sploh nadpovprečna.user posted image

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 14:29:44   
LEJLA
Jaz vem, da se v vrtcu ful ukvarjajo z njimi.
Pa kaj vse ne delajo.
Na voljo imajo razlicne materijale.
Naredili so ogromnega snezenega moza iz papirja, pa muco. Potem vzgojiteljice kaj zasijejo oni pa nafilajo in imajo lutko.
Pesmice se ucijo. Zdaj vidim na oglasni deaski, da se pogovarjajo o zdravljici.
Hodijo enkrat tedesko v telovadnico (zoge, blazine,obroci,....) na sprehode in tudi v knjiznico.
Prej so se pogovarjali o ekoloskih otokih s povdarkom na papirju, ker je ta za 2 letnike nekako najblizji.
Naredili so svoj eko otok, kjer zbirajo stare baterije, kartuse.

No to je zaenkrat, kar mi je prislo na misel, kar so delal pri nas v jaslih.
So pa vsi letnik 2006.

Aja pa vsi v skupini so ze brez plenick. Je pa tako, da nekateri gredo sami drge pa veckrat spomnijo. Seveda pa so tudi nesrece.

(odgovor članu Petjana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 15:19:17   
nuala
Vcasih imam obcutek, da jih v vrtcu prevec forsirajo.
Tvoj otrok je pa cisto ok, razlicni so pac. Moj starejsi pri 2 letih ni zlagal kock, rekel je 2 besedi, ni pel, lulal je v plenice,...pa je sedaj med najboljsimi ucenci v soli, kljub drugemu jeziku.
Predvsem je treba otroku dovoliti, da je pac otrok.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 15:20:55   
end1
moja ma zdej 3 leta in pri 18 mesecih je bila v razvoji kot tvoja, pa se mi ni zdelo nič posebnega, al pa nemogočega. A ja pa v vrtec hodi od 11 meseca in uživa... 

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 15:39:14   
*goldfish*
Po moje je tudi odvisno od vrtca...če je vrtec razdeljen po večih skupinah oz letnikih ali pa so v skupini otroci treh ali še več različnih letnikov.
Recimo prej kjer sem živela, so bili v njegovi skupini od najmanjših in do 4 letnikov. Bilo jih je 13 otročičkov ter ena vzgojiteljica in ena pomočnica. Valda da se niso vsakemu posebej posvečali. In ko so delali nekaj kaj bi naj zanimalo 18 mesečnika, je tudi možno, da ni zanimalo 4 letnika. Kapiš?

Zdaj pa sva preseljena in je otrok v skupini, kjer je letnik 2005 v eni skupini. Valda da je tu drugače, kjer jih več ali manj zanima vse enako.

No upam, da razumeš moj post, kaj sem hotela napisatuser posted image

In še...eno osvojijo prej, drugi kasneje, na koncu pa itak vsi vse vejouser posted image


_____________________________

Vse bitke v katere se zapletemo se zgodijo zato, da nas nečesa naučijo - tudi tiste, ki jih zgubimo.

(odgovor članu LEJLA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 15:43:55   
Pi-kica 1
Veš, moj pa je pri tej starosti poznal že celo veliko abecedo, čez par mesecev pa še malo, pa vse številke in barve, sigurno samo zato, ker ni hodil v vrtecuser posted image Kaj tvoja še tega ne zna?

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prosim razložte mi....
1.2.2009 16:48:34   
Mišni
Ne,moj ne je jogurta. Gotovo zato, ker je v vrtec hodil.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?