|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaprtost
21.11.2008 18:29:19   
mr81
pozdravljene,

oglašam se ker imam težave z kakanjem! Moja Lea, ki je stara 6 mesecev že 4 dni ni kakala. Poskusila sm že z suhimi slivami in ovsenimi kosmiči, sladkimi kamilicami pa nič ne pomaga.

ima kakšna kakšen drug nasvet.

lepo prosim, ker mi je hudo zaradi otroka.

lp

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 21.11.2008 21:27:21 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ZAPRTOST
21.11.2008 18:33:11   
kajajaka
naribano sveže jabolko
navadni jogurt (če ga že je)

(odgovor članu mr81)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ZAPRTOST
21.11.2008 19:46:11   
Brenčačka
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

naribano sveže jabolko
navadni jogurt (če ga že je)


Našega je jabolko zaprlo, navadni jogurt pa se priporoča šele po 8. mesecu. Jaz bi ji skušala dati še čimveč za pit, kaj drugega se pa ne spomnim.user posted image  Srečno...user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ZAPRTOST
21.11.2008 20:33:21   
uwaga
Poleg vsega kar si že naštela in čim več tekočine vem da obstajajo še sirupi (mislim da se reče Prorektal) in glicerinske svečke, ki precej hitro učinkujejo, vendar preveri v lekarni če so sploh primerne za tako malega otroka.
Sicer pa jih priporočajo samo v nujnih primerih ker daljša uporaba poleni črevo in je potem odvajanje še težje.
Upam, da ti bo kaj pomagalo. Preveri v lekarni.

(odgovor članu Brenčačka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ZAPRTOST
21.11.2008 20:40:28   
jajula
naša mala rada pije edino instant hippov malinov čaj (je sladkan kar ni najboljše za user posted image ), ampak če pije sam vodo spije premal in tok trdo kaka da kr joka zraven. tko da probajte najt nekaj kar rada pije, tekočina bo zmehčala blato in bo lažje.
sm pa tud opazla da naša mala dost kaka po korenčku.

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ZAPRTOST
22.11.2008 13:45:51   
mr81
hvala vam za nasvete!

danes nam je celo uspelo nekaj malega.user posted image

lp

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ZAPRTOST
22.11.2008 16:03:02   
nia5
Mojo pa glih korenček zapre, meni so svetovale punce sladke kamilice in to z laktozo in je pomagalo. Pa zjutraj sem ji dala zluftan donat po žlički pa tudi sama sem ga pila. 

(odgovor članu mr81)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ZAPRTOST
22.11.2008 16:36:08   
sesil
mi imamo tudi te težave. glicerinske svečke, kot ti je ena predlagala, se skrajni ukrep. (moja jih je dobila pri 2 mesecih, ko ni kakala 19 dni- predpisal pediater. ja prav ste prebrale. je bila izključno dojena, zato niso delali panike. )
tudi sedaj ko je GH, kaka bolj trdo. jaz ji dam slivovo hipp kašico. slivov sok, tudi hipp. ponavadi pomaga. druge tekočine npr vode, čaja noče piti.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ZAPRTOST
22.11.2008 16:36:51   
sesil
še to: zapira kuhan korenček, banana.

(odgovor članu sesil)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ZAPRTOST
22.11.2008 18:57:16   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: sesil

še to: zapira kuhan korenček, banana.


zanimivo, naša mala se takrat je korenček za kosilo pokaka trikrat na dan. morm prou razmislit če naju čaka šoping ali obiski zunaj, da ni korenčka na sporeduuser posted image

(odgovor članu sesil)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ZAPRTOST
22.11.2008 20:03:54   
Anonimen
Če je otrok zaprt zelo pomaga, da ga po trebuščku zamsirate z esenco sandalovine od Justa. Že nakaj mamic se je pohvalilo s tem izdelkom. Če rabite se javite na ZS.

(odgovor članu jajula)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ZAPRTOST
22.11.2008 20:19:48   
Tisana
Če nima alergije na KM ali pa celo laktozne intolerance, potem je najbolje laktoza: 1 čajna žlička v cca 50 ml (prekuhane) vode. Laktozo (mlečni sladkor) kupiš v lekarni. Pripravljen napitek daš otroku piti na tešče. Pri nas, doker smo uporabljali, je vedno delovalo. Tudi izvetren donat je ok (najbolje je, da ga pogreješ). To varianto uporabljajo tudi na intenzivni v porodnišnici.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ZAPRTOST
5.2.2009 15:46:17   
taly82
koliko Donata pa lahko daš novorojenčku, če je zaprt?

_____________________________

27.10.2008 se je rodil najin sonček Marcel

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ZAPRTOST
5.2.2009 16:47:47   
AnciM
Donat pri 3m? user posted image A vse drugo si pa že sprobala? Se dojita al sta na AM? Če sta na AM, bi jaz raje zamenjala mleko. Če pa se samo dojita, je pa popolnoma normalno če par dni ne kaka.

(odgovor članu taly82)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ZAPRTOST
5.2.2009 17:26:11   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Donat pri 3m? user posted image A vse drugo si pa že sprobala? Se dojita al sta na AM? Če sta na AM, bi jaz raje zamenjala mleko. Če pa se samo dojita, je pa popolnoma normalno če par dni ne kaka.




Nič ni narobe z Donatom, če je brez mehurčkov, jaz sem ji takrat dala ene par žličk, kar pa se dojenja tiče pa res ni panike, če par dni ne kaka.


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ZAPRTOST
6.2.2009 11:32:17   
anaj22
še en nasvet malce surovega masla v ritko, namasti da gre lažje ven ko pritisne

_____________________________

Mi mamo se fajn
NJJP

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ZAPRTOST
6.2.2009 22:07:24   
Ketrin
Mi imeli grozne težave z zaprtostjo.... Kot si napisala... suhe slive, pa voda od suhih namočenih sliv, veliko tekočine, pogret Donat (baje lahko do 0,5 dcl), Bio gaia kapljice so nam zelo pomagale, sam jih moraš dajati vsak dan in rabijo nekaj časa da začnejo delovati... Potem pomaga Hippova kašica iz sliv, pa jagodna voda z vlakninami Balance od Radenske... Moraš pa zadeve kar menjavati, vsaj pri nas je tako... ne pomaga vedno isto...ne vem, a se navadi in rata imuna al kaj....

(odgovor članu anaj22)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ZAPRTOST
6.2.2009 22:31:16   
Petr_a
Imam eno vprašanje,pa ne bit jezne.
Zakaj rajši otrokom ne dajate balastno hrano in vse kar pač potrebujete da rešite zaprtost??Zakaj vedno ko se zgodi zaprtost,pač otroku daste vsega boga,da se takrat pokaka  in nadaljujete po starem?Zakaj se ne držat balastnih snovi,da otrok nima težav?

(odgovor članu Ketrin)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ZAPRTOST
7.2.2009 8:29:07   
Ketrin
Petr_a jaz nisem nič hudauser posted image Ampak mi ji dajemo balastno hrano...pa ima očitno leno prebavo... Zdaj smo uredili in OK. Imamo pa vse te zadeve doma, za vsak slučaj če se spet kaj zaštopa....

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ZAPRTOST
7.2.2009 11:16:12   
maja24
Skuhaj janežev čaj pa malo ga pocukrej,pa bo.Moji je pomagalo.

_____________________________

Ela čebela


(odgovor članu Ketrin)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?