|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hranjenje
3.3.2009 16:34:53   
Najaa
Malo prebiram tale forum, ampak nisem še zasledila, kar me konkretno zanima.
Moja hčerka je bila rojena v 33t, zdaj je dopolnila 36t in sva že doma. Dojiti se je začela že v P, ker ima res močan sesalni refleks. Svetovali so mi, naj jo vsak drug obrok dojim, da se ne bo preveč zmatrala, okoli 37t pa jo lahko začnem vsak obrok dojit. In naj jo hranim na 3 ure, le ponoči naj je ne zbujam.  V P sva to prakticirali ves čas. Zdaj pa me zanima nekaj. Če jo začnem samo dojit, ali jo naj še vedno zbujam vsake 3 ure ali pustim, da si sama naredi svoj ritem? Sicer sem jo že poskusila pustiti, da se je sama zbudila in se kar zbuja na 3-4 ure, tudi ponoči je tako. Ko bomva prešli samo na dojenje, pa bi ji raje pustila, da se sama zbuja in zahteva svoj obrok. user posted image
Kaj pravite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hranjenje
3.3.2009 16:57:01   
Anonimen
Jaz jo po 38 tednu nebi več zbujala, če ima seveda težo nad 3 kile.user posted image   Pa seveda izključno samo dojenje.

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hranjenje
3.3.2009 17:51:44   
Anonimen
Če jo začnem samo dojit, ali jo naj še vedno zbujam vsake 3 ure


Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hranjenje
3.3.2009 18:25:35   
Najaa
Mič, da ne bo pomote. Veš, da se strinjam s tabo, ampak moja tadruga je nedonošena, rojena v 33t. Pred nekaj dnevi je imela ob odpustu iz P težo 2100. Če bi bil to donošen otrok, ne bi spraševala. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hranjenje
3.3.2009 18:27:46   
Anonimen
Mič, da ne bo pomote. Veš, da se strinjam s tabo, ampak moja tadruga je nedonošena, rojena v 33t. Pred nekaj dnevi je imela ob odpustu iz P težo 2100. Če bi bil to donošen otrok, ne bi spraševala. user posted image


Saj vem. A ste v redu?

Moja je bila tudi nedonosencek, men se zdi, da je sla iz bolnice z 2400g in je nisem zbujala, ceprav so vsi pametovali. Ker itak se zbudi, ko je lacna, samo ne tocno na uro. Meni je bilo brezveze neko presijo z uro ustvarjat. Ker se je itak zbudila, ce ne tocno po treh pa po stirih urah.

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hranjenje
3.3.2009 18:38:48   
Najaa
A tako, tvoja je tudi bila nedonošena? Aja, tega pa nisem vedla. Koliko prej je bila rojena? In vama je dojenje takoj steklo?
Danes jo že cel dan samo dojim (samo zjutraj zarad železa in ad3 je dobila malo po flaški) in ji pustim, da se sama zbuja in se zbudi tudi na 3-4 ure. Tako da mislim, da bova tako tudi nadaljevali. Pa tudi lepše in več poje, če se sama zbudi.

Drugače smo pa super, hvala za vprašanje. user posted image

< Sporočilo je popravil Najaa -- 3.3.2009 18:40:49 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hranjenje
3.3.2009 20:26:53   
anajmad
Dobrodošla še tukaj in iskrene čestitke. Moraš vedeti,da tisti otroci,ko so bili na EINT,imajo uro v riti. Dobesedno!Ti jo kar pusti,da se sama zbudi in če se dojite,res čestitke.
Pa upam,da se kmalu vidimo.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hranjenje
4.3.2009 8:31:49   
veveričica
jaz  sem mojo tam do 3 kg hranila enkrat ponoči.sama najbolje veš kaj  je dobro .

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hranjenje
4.3.2009 19:49:32   
Neža7
Moja se je pri 34..t rodila in so tudi rekli na vsake 3 ure jo moram zbudit. Da sem jo res ob 23 uri zbudila, da je imela mleko potem se je sama zbudila ob 02.00 user posted image  potem sem jo postila, da spi do 06.00. Po 3 teden jo nisem več zbudila, ko sem videla, da lepo pridobiva težo. Da res ima srečo, da mi ni bilo treba skoz dojit oz. dati AM. Pri 2 mes in 3 dni je že začela celo noč spat od 18:00 do 06:00 in sedaj pri kmalu 8 mes isto spi cež noč user posted image  

Sedaj imamo že bližu 8kg user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hranjenje
4.3.2009 20:02:30   
Najaa
Hvala za vse odgovore. user posted image
S pomočjo patronažne sem se odločila, da jo bom samo dojila in pustila, da se sama zbuja. Imaš prav, anajmad, teli otroci imajo uro v sebi in mala se vedno zbudi na 3-4 ure. Pa tudi če bi več časa spala vem, da pridobiva na teži in lepo napreduje.

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?