|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   lokalna anestezija
6.2.2009 18:37:32   
drevozivljenja
naš skoraj 5 letni sin je danes šel na pucanje prsta.imel je gnojno vse okoli.pa me zanima če anestezija takoj prime?ker so mu jo dali in takoj zatem začeli s strani rezati noht(predstavljajte si kako to lahko boli).nismo smeli z njim noter.mater jimuser posted image  najraje bi jih ubila.mali je tako jokal da si ne morete predstavljatiuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: lokalna anestezija
6.2.2009 19:02:43   
FORZA
Mi smo dali isto skozi ne dolgo nazaj, pa še ni tri leta star, vendar sem lahko šla zraven not. Imeli smo tudi pod nohtom gnoj, tko da so mu čistili in zerali noht. Podobno, kot pri tebi.
Boli, ko mu dajo lokalno in takoj prime, ker se je naš sinek jokal ko ga je piknila potem se je pa umiril in ga ni nič bolelo.

(odgovor članu drevozivljenja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: lokalna anestezija
6.2.2009 19:31:25   
simonalokar
moj je pri 18mesecih si prpru palec in se mu je začelo gnojiti, zato so mu morali sneti dol noht. notri sva lahko šla oba oziroma vsi trije in so mu dali lokalno. malo počakali in nato dali noht dol saj je bilo grozno za gledat in jokal je tud ker so ga držal. ko pa so mu dol potegnil in ga spustl je tud nehal jokati  v trenutku povedal so mi da je anestazija prijela, jaz pa tudi vem da ne mara biti pri meru in če ga trdno držiš rata mala pošast.

res pa je grdo zakaj te niso pustili zraven njega sam mal tolažbe bi imel- jaz bi zahtevala da sem zraven.


(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: lokalna anestezija
6.2.2009 19:36:31   
drevozivljenja
ne vem zakaj nismo smeli zraven.ne jaz ne moj mož..res grdo.so prišle 3 sestre malega odnesle noter mi pa smo čakali.ma ne vem zakaj ga je tako bolelo.ker ni jokal ampak se drl.user posted image eh..nisem zadovoljna z njihovim delom.če bi prijelo ne bi tako jokal.ali?ne vem.vse je mene bolelo ko sem ga poslušala.pa so mu samo malo nohta dol potegnili.joj,bošček.jaz pa noseča 34tedne.najraje bi jim vrat zavilauser posted image

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: lokalna anestezija
6.2.2009 19:43:41   
drevozivljenja
saj je to on že imel,pa so mu samo prepiknili,in je bilo dobro.enkrat pa sem mu samo en list od rastline zavezala gor-in je gnoj ven potegnilo in ni bilo nobenega joka ali bolečin.mi pa je babica dala,sedaj pozimi ga ni.ne vem tako sem občutljiva,mogoče ker sem user posted image .kdaj pa mu nazaj zraste nohtek?ne boli ga nič.v ponedeljek imamo kontrolo.upam da ne bo treba ponovno,ker ne vem če bi prnesla.tako se mi je v spomin utisnilo.

(odgovor članu drevozivljenja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: lokalna anestezija
6.2.2009 20:04:38   
FORZA
Najbolj nesramno je da niso pustili da si zraven njega. Po mojem se je jokal še bolj ker ni bilo nikogar zraven njega. Že odraslemu ni kar tko, ko zagleda tole operacijsko sobo ne pa za tako malega otroka. Če bi še slučajno šla kdaj na tak poseg le zahtevaj da si zraven.
Jas se spomnim, ko so mojega srednjega sina operirali na lulčku in je sestra rekla naj kar greva sedaj na kavo ker bo seveda spal. Kje pa takoj se je zbudil in po celi bolnici se je slišalo kako se joka. Pa še sedaj z najmlajšim nas kmalu čaka tak poseg. In se seveda ne odstranim niti za sekundo stran. Dokler bom lahko bom zraven njega.
Ja za zdravnike je to vsakodnevno opravilo malo sočutja pa bi morali imeti. Sploh za tako malega otroka zelo veliko pomeni, da ima vsaj enega od staršev zraven in bi mu bilo lažje prestati z manj jokanja.

da bi se jokal zato ker mu nebi anestezija prijela skoraj ne verjamem, verjetno bolj zato, ker ni imel mami in atija zraven.

Revček, sedaj vam pa želim veliko crtljanja

(odgovor članu drevozivljenja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: lokalna anestezija
6.2.2009 20:36:18   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: drevozivljenja

ker so mu jo dali in takoj zatem začeli s strani rezati noht(predstavljajte si kako to lahko boli).nismo smeli z njim noter.


Če nisi smela z njim noter, kako potem veš, da so mu TAKOJ začeli rezati??
Sigurno so počakali pol minute, do takrat pa že prime, sigurno. Ni jokal zaradi bolečin, ampak strahu po mojem. Al ga je pa sama injekcija zabolela.
Jaz vem ko so mi izrezovali znamenje na koži, da je začel rezat prej kot v pol minute, pa nisem nič čutila.

(odgovor članu drevozivljenja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: lokalna anestezija
6.2.2009 20:40:26   
melanija
Če mene vprašaš je jokal od strahu, ker ni bilo nobenega zraven in ker so ga sigurno držali.

Jaz sem imela mojo malo par dni nazaj, sem bila z njo, pa sem jo jaz držala, da je zdravnica opravila svoje pa se je drla kot da jo koljemo. Vem pa in sem sigurna da jo ni nič bolelo -  zdravnica je morala samo neko stvar pogledat in namazat -  ker drugega ni bilo za storit.

Ni pa lepo da te niso pustili zraven, to jim je pa za zamirit.

(odgovor članu drevozivljenja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: lokalna anestezija
6.2.2009 21:24:22   
valči
Joj,bogi revček.Je ziher jokal,ker je bil brez vaju,vem,da lokalna takoj prime in ne čutiš.

Naju z srednjo štililetno hčerko čaka tudi podobno v ponedeljek.In sicer ji bodo polovico nohta odstranili,ker ji raste v dveh delih.Srečno upam,da bom lahko z njo ostala.user posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: lokalna anestezija
6.2.2009 22:29:59   
tinx
vem ,da ti je bilo grozno,ker je vsaki mamici.Notri pa te niso verjtno spusti zaradi sterilnosi ,ker  operacijska dvorana naj bi bila čim bolj aseptična, vem ,da se naredijo tudi izjeme.No samo,da je za vamiuser posted image

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: lokalna anestezija
6.2.2009 22:42:23   
tinx
IZVIRNO SPOROČILO: FORZA

Najbolj nesramno je da niso pustili da si zraven njega.(predstavljaj si ,da bog ne daj pride do reanimacije in je otroka treba intubirati,kako bi ti takrat odreagirala) Po mojem se je jokal še bolj ker ni bilo nikogar zraven njega. Že odraslemu ni kar tko, ko zagleda tole operacijsko sobo ne pa za tako malega otroka. Če bi še slučajno šla kdaj na tak poseg le zahtevaj da si zraven.Nasvet: zahtevaj ,da opravijo svoje delo dobro
Jas se spomnim, ko so mojega srednjega sina operirali na lulčku in je sestra rekla naj kar greva sedaj na kavo ker bo seveda spal. Kje pa takoj se je zbudil in po celi bolnici se je slišalo kako se joka. Pa še sedaj z najmlajšim nas kmalu čaka tak poseg. In se seveda ne odstranim niti za sekundo stran. Dokler bom lahko bom zraven njega.
Ja za zdravnike je to vsakodnevno opravilo malo sočutja pa bi morali imeti.(men verjem ,da ga imajo, samo ti probaj razumeti ,da ko oni delajo morajo biti 100% zbrani,saj želiš da opravijo svoje delo dobro mar ne?) Sploh za tako malega otroka zelo veliko pomeni, da ima vsaj enega od staršev zraven in bi mu bilo lažje prestati z manj jokanja. Mogoče se sliši čudno ,vendar jaz delam v operacijski in je najlepše ,ko se otrok zbudi in zajoka , takrat si rečeš "OK vse je v redu"

da bi se jokal zato ker mu nebi anestezija prijela skoraj ne verjamem, verjetno bolj zato, ker ni imel mami in atija zraven.

Revček, sedaj vam pa želim veliko crtljanja

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: lokalna anestezija
6.2.2009 23:56:49   
tinatona
IZVIRNO SPOROČILO: simonalokar

moj je pri 18mesecih si prpru palec in se mu je začelo gnojiti, zato so mu morali sneti dol noht. notri sva lahko šla oba oziroma vsi trije in so mu dali lokalno.


Kako pa to da so mu dali samo lokalno? Moj bo kmalu star 4 leta in je bil že trikrat operiran na palčkih na nogicah (prvič pri enem letu) - pa so mu vedno dali splošno anastezijo. Si ne predstavljam da bi on bil pri miru 10 minut...

LP



(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: lokalna anestezija
7.2.2009 16:13:28   
Zala01
tinatona,ker je lokalna anest. neprimerljivo manj invazivna kot splošna...in če sem pravilno prebrala,je fantek star že 5 let ...tako se mu stvar,da mora mirovat med posegom, lažje dopove.

drevozivljenja o tem, da nista smela zraven-pa sta vprašala, če lahko gresta?

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: lokalna anestezija
7.2.2009 18:25:18   
drevozivljenja
rekle so 3 sestre da ne smemo znim noter.mali seveda ni hotel iti pa so rekle ali na lep,ali grd način.in so ga odnesle.ah.....user posted image

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: lokalna anestezija
7.2.2009 19:17:55   
Zala01
ja, pol je pa res bilo kruto..ne poznam primera, kjer pri takem posegu ne bi pustili staršev zravenuser posted image ...kako je pa zdaj s fantkom, boljše?

(odgovor članu drevozivljenja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: lokalna anestezija
7.2.2009 23:13:57   
drevozivljenja
dobro je znjim.nič ga ni več bolelo od takrat naprej.hvala bogu,in upam da se ne ponovi.lp in hvala za odgovoreuser posted image

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?