|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Starši otrok do 5 leta starosti POZOR
28.1.2009 21:54:24   
24.teden
Po mailu sem prejela tole:

Pozdravljene/i. V torek (20.1.) je bil Jaša (moj 4,5 letnik) sprejet na Pediatrični ORL oddelek Bolnice Šempeter. Ker so mi v sprejemni pisarni ponudila sestre - administratorke tudi list s cenami za sobivanje z otorkom, sem se kar začudila. Namreč že od konca julija 2008 velja Sprememba ZZZV, ki omogoča da obvezno zdr. zavarovanje v celoti krije sobivanje enega od staršev v zdr. zavodu z otrokom do 5. leta strasosti. Ko sem jim ponudila print (na srečo sem si to sprintala in vzela s seboj), so začudeno gledali, o vsem tem niso ničesar vedeli, potem si si skopirali zadeve in do zvečer je zgoraj na oddelku bila revolucija. Mamice so tudi obvestili o spremembi. Skratka - do torka so mamicam oz. staršem to mirno zaračunavali. Svojih pravic se moramo zavedati sami - zato vam sporočam tole in vam pošiljam tudi na povezavo na spremembe: GLEJ 23. člen klikni POVEJTE NAPREJ!


< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 29.1.2009 14:47:09 >


_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Starši otrok do 5 leta starosti POZOR
2.2.2009 9:53:46   
Petruska74
Nič ni narobe, če so bivanje zaračunavali od konca julija 2008 naprej, narobe je, če so to počeli od 1.1.2009 dalje, ko je ta člen zakona stopil v veljavo!
 
U K A Z o razglasitvi Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju (ZZVZZ-K)
(objava v UL RS 76/2008)
 
13. člen pravi (med drugim):
 
V 23. členu se v prvem odstavku v 1. točki:
….
– za novo šestnajsto alineo doda nova sedemnajsta alinea, ki se glasi:
"– sobivanje enega od staršev v zdravstvenem zavodu z bolnim otrokom do starosti otroka vključno 5 let";
 
 
47. člen
 
Ta zakon začne veljati trideseti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije,
določbe 15., 20., 23., 24., 30., drugega odstavka 55. člena in 57. člena pa se začnejo uporabljati 1. januarja 2009.

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Starši otrok do 5 leta starosti POZOR
2.2.2009 11:05:43   
katy82
Kakšno je to sobivanje-a ima mamica posteljo?
Z malo sva bili čez noč v B NM  in sem dobila zajtrk in kosilo,postelje pa ne ker kao več ne dojim.



_____________________________

10.5. smo končno dočakali našo prelepo mačkico Laro
12.5. pa sem postala teta malemu lumpu Anžetu
Le kaj nam bo prinesel 16. december

(odgovor članu Petruska74)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Starši otrok do 5 leta starosti POZOR
2.2.2009 12:30:38   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: katy82

Kakšno je to sobivanje-a ima mamica posteljo?
Z malo sva bili čez noč v B NM  in sem dobila zajtrk in kosilo,postelje pa ne ker kao več ne dojim.




to zanima tudi mene. se pravi, če mala zboli in je sprejeta na odd, imam pravico dokler ne dopolni 5l. brezplačno bivanje?

(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Starši otrok do 5 leta starosti POZOR
3.2.2009 13:17:52   
mettyy
Pozdravljene!

Sem se tudi jz malo pozanimala glede tega novega člena, ki se pričel veljati 1.1.2009. V Slovenjegraški bolnišnici vedo za to, ampak je uprava na otroški oddelek poslala sklep, da pri njih to ne velja, in da je potrebno še naprej plačevati. Ne vem od kod jim pravica, da si postavljajo svoje zakone in da ne upoštevajo sprejetega zakona oz. dopolnila k samemu zakonu.

(odgovor članu Petruska74)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Starši otrok do 5 leta starosti POZOR
3.2.2009 13:51:27   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: mettyy

Pozdravljene!

Sem se tudi jz malo pozanimala glede tega novega člena, ki se pričel veljati 1.1.2009. V Slovenjegraški bolnišnici vedo za to, ampak je uprava na otroški oddelek poslala sklep, da pri njih to ne velja, in da je potrebno še naprej plačevati. Ne vem od kod jim pravica, da si postavljajo svoje zakone in da ne upoštevajo sprejetega zakona oz. dopolnila k samemu zakonu.


svašta. user posted image bi se šla pozanimat na inšpektorat ali k varuhu človekovih pravic.


(odgovor članu mettyy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Starši otrok do 5 leta starosti POZOR
3.2.2009 18:05:59   
Noseckica
V današnji Jani v članku Nedonošenčki jih potrebujejo, piše, da je z novim letom stopil v veljavo dopolnjen zakon, v katerem ima eden od staršev pravico sobivati z bolnim otrokom v zdravstvenem zavodu do otrokovega dopolnjenega šestega leta.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Starši otrok do 5 leta starosti POZOR
3.2.2009 18:54:48   
metuljčica1
Ne vem kaj komplicirajo itak dobijo denar, če ne od nas pa od zzzs.A ni vseeno kdo jim plača

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Starši otrok do 5 leta starosti POZOR
3.2.2009 19:24:07   
MoonEve

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

IZVIRNO SPOROČILO: mettyy

Pozdravljene!

Sem se tudi jz malo pozanimala glede tega novega člena, ki se pričel veljati 1.1.2009. V Slovenjegraški bolnišnici vedo za to, ampak je uprava na otroški oddelek poslala sklep, da pri njih to ne velja, in da je potrebno še naprej plačevati. Ne vem od kod jim pravica, da si postavljajo svoje zakone in da ne upoštevajo sprejetega zakona oz. dopolnila k samemu zakonu.


svašta. user posted image bi se šla pozanimat na inšpektorat ali k varuhu človekovih pravic.




Tole je šlo danes naprej k varuhinji, sem izvedela iz prve roke user posted image

_____________________________

Otrok vesolja si, nič manj, kot so to drevesa in zvezde.
_____________________________


(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Starši otrok do 5 leta starosti POZOR
3.2.2009 19:28:16   
24.teden
Pa saj ne moreš verjet, kaj se dogaja...po mojem bi bilo najbolje sprintati zakon in ga dobesedno nesti s sabo, če to ne zaleže pa kar jasno in glasno povedat, da boste šli prijavit in resnično tudi do varuha človekovih pravic. A varuh človekovih pravic pride v upoštev takrat, ko odpovejo ostale institucije, varuh je zadnji. Pa ni res, da nam ne bo uspelo, enostavno moramo biti vztrajni.  Žalostno je predvsem to, da ima malo kdo še nergijo za te stvari, ko ima itak že otroka bolanega. A očitno bomo borali biti vstrajni- res žalostuser posted image  

_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Starši otrok do 5 leta starosti POZOR
3.2.2009 19:47:27   
MoonEve
Hej vse,

še enkrat se oglašam. Sem ponovno govorila s to prijateljico, ki je drugače svetovalka pri varuhinji na področju otrokovih pravic (trenutno na bolniški-pordniški) in pravi, da nujno pišite maile na info@varuh-rs.si, ker je zanje najboljše, da imajo konkretne primere pred sabo. Lahko so tudi anonimi. Tudi v tej fazi že lahko raziščejo zadevo.

Opozorila me je, da obstaja tudi Društvo za pravice bolnih otrok. KLIK Pišite tudi njim, veliko se da narediti, samo pravi ljudje morajo izvedeti.

_____________________________

Otrok vesolja si, nič manj, kot so to drevesa in zvezde.
_____________________________


(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Starši otrok do 5 leta starosti POZOR
15.2.2009 18:51:22   
ksenci
ne vem zakaj ne deluje povezava na spremembe- a je zbrisanouser posted image

(odgovor članu MoonEve)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?