|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako preprečiti dehidracijo?
4.3.2009 16:05:35   
kklara
Punce, dajte mi pomagat z  nasveti prosim.

Kako ste preprečili dehidracijo pri vaših malčkih, ko so imeli visoko vročino, bruhali, driskali...pa so odklanjali tekočino...???



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako preprečiti dehidracijo?
4.3.2009 16:17:24   
pipic
Nikakor.Šli smo na infuzijo,saj to ni nič takega

(odgovor članu kklara)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako preprečiti dehidracijo?
4.3.2009 16:25:58   
kklara
Infuzija sama po sebi res ni nič takšnega...
Pri nas je problem v tem, da smo v zadnjih 3 tednih bili že 4x v bolnici na infuziji...in venomer ko pridemo tja, še staknemo kaj dodatnega.
Tako da prehajamo iz infekta v infekt.
Doma se trudim na vse moči to porihtat amapk žal ne gre.

Se pa spomnim, da sem nekje brala, da bi se v lekarni naj dobila neka sol al neki takega, ki bi naj preprečevalo dehidracijo..
Ve mogoče katera kaj o tem?

Nekaj moram poskusiti, ker to ne gre več v nedogleduser posted image

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako preprečiti dehidracijo?
4.3.2009 16:36:29   
NinaŠ
Koliko je star tale malček? Ker 2letnemu malčku lahko že marsikaj dopoveš, 1 letnemu pa težko.
Sin je staknil rotavirus pri 2,5 letih in je sodeloval oz. požirkoma pil, ker mi je pač verjel, da mora, kljub temu, da je šlo po nekaj minutah (skoraj) vse iz njega. Sva preprečila dehidracijo. Piti sem mu pa dala sok oz. ledeni čaj po njegovi izbiri (nekaj plastenk sem prinesla iz trgovine, da je lahko izbral), notri sem mu pa (skrivaj) vsipala malo rehidracijske soli, ki se jo kupi v lekarni. 

(odgovor članu kklara)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako preprečiti dehidracijo?
4.3.2009 16:45:08   
pipic
http://www.lek.si/slo/skrb-za-zdravje/prebavila/dehidracija/

linex.
če je otork že poskusil sladoled mu tudi to daj,kakšna juha itd

(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako preprečiti dehidracijo?
4.3.2009 16:45:38   
annie
IZVIRNO SPOROČILO: kklara

Se pa spomnim, da sem nekje brala, da bi se v lekarni naj dobila neka sol al neki takega, ki bi naj preprečevalo dehidracijo..
Ve mogoče katera kaj o tem?



Tale sol se imenuje Rehidrol...evo link:

http://www.mb-lekarne.si/index.php3?p=izdelki_rehidrol

poskusi s tem...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kklara)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako preprečiti dehidracijo?
4.3.2009 16:50:21   
kklara
hvala annie

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako preprečiti dehidracijo?
4.3.2009 23:11:24   
Lejči
lahko pa poskušiš tudi Ors od Hippa, ga dobiš med drugim tudi npr. v DM

(odgovor članu kklara)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako preprečiti dehidracijo?
5.3.2009 8:32:52   
Eca
Jaz mojim "bolnikom", ko nočejo pit pokažem inekcijsko šprico pa takoj odpreta usta. Namreč ko pokažem šprico pomeni, da ga bo ata prijel na tak način da se bodo usta sama odprla in mama bo not našpricala čaj,......Dvakrat je bilo hudo, zdaj pa v takem primeru samo pokažem šprico pa takoj spijeta iz kozarca sama. Vem, da je malo kruta metoda, samo vseeno boljše kot to z bolnico.
Glede rehidracijske soli....a vam v bolnici niso dali recepta? Sicer se da tudi kupiti. V lekarni povej, da imaš za otroka in da ti naj dajo kakšen "otroški" okus, ker tala zadeva je sicer nagravžna za pit. Jaz sem že večkrat dobil z okusom pomaranče ali limone. Otrokom potem rečem, da imam novi sok, pa spijetauser posted image .

Lp, Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu Lejči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako preprečiti dehidracijo?
5.3.2009 9:35:34   
Jumpy
Jaz jim dajem Isosport ali Isostar (oba imata elektrolite), bobipalčke,... po nasvetu našega pediatra. Tudi z brizgo smo jih filali. Zaenkrat uspešno.
Rehidracijski prašek kupljen v lekarni mojim otrokom ni všeč in ga nočejo piti. Tudi meni je nagravžen.

_____________________________

Hopla, hopla sem in tja,... :))

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako preprečiti dehidracijo?
5.3.2009 10:00:52   
rose
mi smo tudi naši že z brizgo na silo vlivali tkočino. ker ni hotla pit, ma nič!!! tudi jedla ni kaj dosti, niti juhice. sej sliši se kruto, pa izgleda tudi kruto, ampak vseeno bolje kot bolnica in infuzija. je pa res bil to skrajni ukrep, ko smo sprobali prej že vse živo.

(odgovor članu Jumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako preprečiti dehidracijo?
9.3.2009 12:09:17   
Taddy78
Isto Hippov ORS, je pa žal zelo nagravžen...pitje po žličkah..
ker pa smo bili v bolnici pri 1.letu in pri 2. zaradi bruhanja in driske, nam je isto pomagala samo infuzija...

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako preprečiti dehidracijo?
9.3.2009 12:52:07   
al1*
IZVIRNO SPOROČILO: Jumpy

Jaz jim dajem Isosport ali Isostar (oba imata elektrolite), bobipalčke,... po nasvetu našega pediatra. Tudi z brizgo smo jih filali. Zaenkrat uspešno.
Rehidracijski prašek kupljen v lekarni mojim otrokom ni všeč in ga nočejo piti. Tudi meni je nagravžen.


Pri nas je enako - rehidracijskih praškov nista hotela pit, zato so mi v lekarni svetovali Isostar.
Pa recimo juhe iz vrečke so zelo slane - saj vem, da niso zdrave, ampak v takem primeru boljše kot nič.


_____________________________

lp


(odgovor članu Jumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?