|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hišna opravila
15.3.2009 18:24:47   
julam
Razimišljam, da bi našega skoraj 4-letnka počasi začela uvajat v hišna  opravila. Do sedaj je sicer sodeloval, ampak dokler je bilo njemu zanimivo. Npr se je pridružil pri brisanju prahu, sesanju, pomivanju po tleh ... ampak na lastno željo in dokler je bilo njemu zanimivo. Ali je prezgodaj, da bi že dobil kakšno mini zadolžitev, ki bi bila njegova in bi jo opravil ne glede na njegovo trenutno razpoloženje? OK njegova "dolžnost" ježe zdaj , da pospravi čevlje na svoje mesto, umazano perilo vrže v košek, lonečk od jogurta (ki ga zjutraj spije pred vrtcem) v smeti in pa seveda pospravljanje igrač (mogoče še kaj...). Je pri 4 letih že čas za kaj več?

Upam, da nisem zakomplicirala... ampak ne bi se rada čez 5 let zavedla, da moj otrok nič ne pomaga in da sem za to kriva sama.

Hvala za konstruktivne nasvete.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hišna opravila
15.3.2009 20:04:09   
ajataja
to kar počne je čisto dovolj.Pa ja ne moreš 4 letniku potisnit v roke sesalec ,zdej pa posesajuser posted image polpa še pobriši po tleh pa tam je še treba prah pobrisat-mami to kar nekaj časa počni še sama.Če ima voljo kdaj pomagat ko naprimer sesam ji pač malo pustim ampak dokončam pa vedno sama-pa je stara 6 let,sem zadovoljna če pospravi sobico pa tiste osnovne stvari za sabo,kot naprimer čevlje pa krožnik z mize...

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hišna opravila
15.3.2009 22:10:34   
Gina
Jaz našemu včasih rečem, naj posodo zloži iz stroja posodo v omare, kadar imamo vsi dovolj drugega dela, pa mora še on sodelovati. Pa se včasih malo buni, potem pa vseeno zloži. Pa pogosto nosi ostanke hrane dol mačku in psu, da se ni treba meni sprehajat.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hišna opravila
15.3.2009 22:13:09   
Anonimen
da bi že dobil kakšno mini zadolžitev, ki bi bila njegova in bi jo opravil ne glede na njegovo trenutno razpoloženje?


Pripravljanje mize za kosilo.
Zalivanje roz, ki so na dosegu.
Brisanje prahu.

(odgovor članu julam)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hišna opravila
16.3.2009 11:01:08   
nuala
Mojadva sta stara 4,5 in 6,5 pa imata naslednje "zadolžitve":
- pospravljata svoje čevlje, svoje perilo vržeta v koš za oprat, svoje pižame zložita in pospravita pod povšter, igrače itak morata pospravit
- pripravita mizo in nalijeta v kozarce vodo
- po zajtrku, malici ( bolj neobveznih obrokih ) svoj krožnik in skodelico dasta v pomivalni korito, po kosilu to navadno naredim jaz ali pa skupaj
- zložita perilo v pralni stroj in iz pralnega stroja
- vsako soboto pometeta in pomijeta stopnišče in hodnik
- poleti vsak dan pomijeta teraso ( s cevjo za vodo in se zreven veselo špricata )
- starejši zaliva rože na terasi 3x na teden


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hišna opravila
16.3.2009 16:57:24   
Piruri
Ojla...naša skoraj 4-letnica ima podobne zadolžitve, kot jih sama opisuješ, kar se mi zdi za njeno starost primerno...občasno mi tudi zloži pribor iz stroja in obvezno, ko so cunje oprane, jih potegne ven iz stroja v posodo...pa njena "naloga" je da vklaplja stroje (pomivalni, pralni, sušilec)...
Menim, da je sedaj pomembno bolj, da skozi igro spoznava "odrasli" svet, vendar za resno uvajanje v gospodinjske dolžnosti bo še čas...

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hišna opravila
18.3.2009 9:57:53   
julam
hvala vsem za vaše izkušnje. Moj namen seveda ni, da bi  sinko postal naša hišna gospodinja user posted image , ampak rada pa bi, da počasi dobi kakšno odgovornost. Ste mi dale nekaj idej, zdaj samo še to spelat... Imamo namreč še 2,5 letnika in potem se tepeta za eno in isto stvar - tudi sesalec in metlo. Torej se moram logistično lotit zadeve.

Hvala!!!

(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?