|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
26.4.2005 10:44:04   
D@isy
Sem že nekaj brskala po postih, pa nisem našla odgovora:zmeden:, zato sprašujem vas.

Delam v šoli. Porodniška se mi izteče 29.7.05. Zanimala sem se za 75%zaposlitev. Ravnateljica mi je rekla, da lahko vzamem pododniško za tri leta oz. eno leto in se zaposlim za polovični delovni čas. Tako se mi dohodek ne bi zmanjšal, ker bi bil sestavljen iz 50 % plače in 50 % porodniške.
Kaj veste o tem?

Res hvala za odgovore in nasvete :).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
26.4.2005 11:16:39   
cukrček0
DOHODEK SE TI ZMANJŠA ZA TOLIKO, KOLIKOR BOŠ ZAPOSLENA - SEDAJ SI ZA 8 UR, POTEM PA ZA 4 - URE, SE PRAVI POLOVICO. PRISPEVKE DO MINIMALNE PLAČE TI KRIJE CENTER ZA SOCIALNO DELO, "PLAČE" PA IZ TEGA NASLOVA NE DOBIVAŠ.ČE TE ŠE KAJ ZANIMA PIŠI NA PRIVAT!

(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
26.4.2005 11:17:04   
Gina
Ne, mislim da to ni res. Dobivaš pol plače, za drugo polovico pa ti krijejo minimalno zavarovanje in ostale stroške, da ti normalno teče delovna doba. Porodniške pa ne dobivaš, razen se mi zdi v nekem primeru, ko že prej ne bi koristila porodniške med letom, se pravi da bi vse izkoristila v obliki polovičnega delovnega časa, od otrokovega drugega meseca naprej. Vendar ne vem točno, kako je s tem, dokler ne preverim. Lahko pa sama pogledaš na strani ministrstva za delo, družino....kjer vse piše. Bom probala najti link, pa ti ga naknadno napišem.

(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
26.4.2005 11:19:09   
D@isy
Opravičujem se :ups: za napake v naslovu teme: Polovični delovni čas in podaljšanje porodniške...

(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
26.4.2005 11:21:39   
Gina
http://www.sigov.si/mddsz/?PID=69&CID=71&L=sl


Tukajle imaš vse zakone. Ne vem, kje sem brala o tem, da bi lahko že takoj na začetku zaprosila, da delaš polovično, ampak tisto drugo, kar sem napisala pa tudi tukaj piše, da je res. Se pravi pol plače, pol pa samo zavarovanje in delovna doba teče.

(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
26.4.2005 11:32:14   
D@isy
Hvala, Gina, zlata si.
Dobiš za :kava:!!! Al pa za tortico:)-.

(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
26.4.2005 12:31:35   
Gina
:):):)

(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
29.4.2005 12:30:26   
dinika
SEM MAMICA NEDONOŠENKE(31 teden), ZANIMA ME KAJ RABIS V TEJ SLOVENIJI DA TI PODALŠAJO PORODNIŠKO. NAJ OMENIM DA JE BILA V BOLNIŠNICI MALO VEČ KOT DVA MESECA.
VEM DA ZELO KOMPLICIRAJO IN NENA RADI PODALŠAJO
HVALA ZA ODGOVOR

(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
29.4.2005 23:01:52   
Gina
Ti jo imaš sigurno podaljšano, ker če rodiš nedonošenčka, se ti porodniška podaljša za toliko, kot je bil otrok predčasno rojen. Potem pa ti jo lahko še dodatno podaljšajo, če imaš vzroke za to. O tem se moraš pa s pediatrinjo pogovorit, ti bo sigurno znala svetovat.

(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
1.5.2005 17:29:33   
dinika
Hvala za odgovor. Si me potolažla.

(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
4.5.2005 21:58:57   
metka-4
Zdravo!

Jaz sem tudi izkoristila to pravico, že zaradi tega ker imam tri otroke. Ali si sigurna da ti teče delovna doba za poln delovni čas? Jaz se malo bojim, da mi bojo zdaj ko zaključim, upoštevali samo polovico in bom imela priznanih samo šest mesecev in ne celo leto. Ali imaš kaj več izkušenj?
lp Metka

(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
4.5.2005 22:10:49   
Gina
No, tukaj točno piše, sem kopirala. Jaz to razumem tako, da ti pol itak plačuje delodajalec, minimalne prispevke pa država, ravno zato da ti teče polna delovna dPRAVICA STARŠEV DO KRAJŠEGA DELOVNEGA ČASA ZARADI STARŠEVSTVA / 30.12.2004

Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti otroka oziroma neguje in varuje težje gibalno oviranega otroka ali zmerno ali težje duševno prizadetega otroka tudi po tretjem letu starosti otroka, vendar ne dlje kot do 18. leta starosti otroka, ima pravico delati krajši delovni čas. Krajši delovni čas mora obsegati najmanj polovično tedensko delovno obveznost. To pravico pridobi pri svojem delodajalcu.

Na centru za socialno delo pa lahko uveljavlja pravico do plačila sorazmernega dela prispevkov za socialno varnost do polne delovne obveznosti.

Pravico do dela s krajšim delovnim časom zaradi starševstva ima:

eden od staršev, ki neguje in varuje otroka, ima pravico delati krajši delovni čas do tretjega leta starosti otroka
eden od staršev, ki neguje in varuje težje gibalno oviranega otroka ali zmerno ali težje duševno prizadetega otroka, ima pravico delati krajši delovni čas tudi po tretjem letu starosti otroka, vendar največ do 18. leta starosti otroka
Delodajalec mu zagotavlja pravico do plače po dejanski delovni obveznosti, Republika Slovenija pa mu zagotavlja do polne delovne obveznosti plačilo prispevkov za socialno varnost od sorazmernega dela minimalne plače. Republika Slovenija plačuje prispevke zavarovanca in delodajalca za obvezno pokojninsko in invalidsko zavarovanje, zavarovanje za primer brezposelnosti, za starševsko varstvo, za zdravstveno zavarovanje pa prispevke za primer bolezni in poškodbe izven dela, za pravice do zdravstvenih storitev, povračila potnih stroškov, pogrebnino in posmrtnino.

Pravica se prizna z dnem, ko eden od staršev začne delati s krajšim delovnim časom od polnega, če je pravico uveljavljal najkasneje 60 dni po pridobitvi pravice do dela s krajšim delovnim časom zaradi starševstva. Če pravice ne uveljavlja v tem roku, se pravica prizna od dneva vložitve popolne vloge.

Pravica traja do izteka v pogodbi o zaposlitvi določenega obdobja, v katerem bo eden od staršev delal krajši delovni čas od polnega, vendar ne dlje kot do tretjega leta starosti otroka oziroma do 18. leta starosti otroka, če neguje in varuje težje gibalno oviranega otroka ali zmerno ali težje duševno prizadetega otroka.

Na podlagi priznane pravice do plačila sorazmernega dela prispevkov za socialno varnost do polne delovne obveznosti center za socialno prijavi upravičenca v zavarovanje.

Pri uveljavljanju pravice do plačila sorazmernega dela prispevkov za socialno varnost zaradi krajšega delovnega časa morate biti pozorni:

Pravica do plačila sorazmernega dela prispevkov za socialno varnost do polne delovne obveznosti se uveljavlja najkasneje 60 dni po pridobitvi pravice do dela s krajšim delovnim časom, in sicer pri centru za socialno delo, pri katerem je bila oziroma bi bila materi priznana pravica do porodniškega dopusta.
K vlogi morate priložiti pogodbo o zaposlitvi z določbo o opravljanju dela s krajšim delovnim časom od polnega, iz katere je razvidno obdobje, v katerem delate krajši delovni čas od polnega in število ur dela na teden oziroma število ur dela na dan.
Če uveljavljate pravico do plačila sorazmernega dela prispevkov za socialno varnost do polne delovne obveznosti za otroka do 18. leta starosti otroka, morate vlogi priložiti tudi zdravstveno dokumentacijo, v kateri zadnji izvid ni starejši od enega leta. Na podlagi predložene zdravstvene dokumentacije pridobi center za socialno delo pridobi mnenja zdravniške komisije, na podlagi katere odloči.
Pravna podlaga:

Zakon o starševskem varstvu in družinskih prejemkih - ZSDP (Uradni list RS, št. 110/2003 – uradno prečiščeno besedilo)
Pravilnik o postopkih za uveljavljanje pravic do družinskih prejemkov (Uradni list RS, št. 116/2003)
Pravilnik o kriterijih za uveljavljanje pravic za otroke, ki potrebujejo posebno nego in varstvo (Uradni list RS, št. 105/2002)

oba. Ampak preberi še sama ali pa vprašaj na csd.
Evo:


(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
4.5.2005 22:11:45   
Gina
Hihi, zadnji stavek se mi je zamešal s prilepljenim, no pa saj si že pogruntala.:)-

(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
4.5.2005 22:22:02   
metka-4
Hvala! Jaz tudi tako razumem, a glede na to da so na CSD tako čudno ovinkarili nisem ravno prepričana. Bom vprašala še na ZPIZ in ti potem sporočim.
lp Metka

(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
5.5.2005 22:41:35   
metka-4
Zdravo!
Danes sem bila na ZPIZU,vprašala sem konkretno zame, v mojem primeru mi res teče delovna doba za poln delovni čas. Je pa res, da je nekaj nevednih punc sklenilo pogodbo o zap. za polovičen delovni čas kar z delodajalcem. V takem primeru ti država ne krije nič. Vsekakor moraš imeti z delodajalcem sklenjeno pogodbo za poln delovni čas, s klavzulo ali aneksom od kdaj do kdaj boš koristil pravico do polovičnega delovnega časa. Stem ti teče polna delovna doba in še delodajalec te ne more po izteku kar tako pustiti na "polovici". lp Metka

(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Polovični delavni čas in podaljšenja porodniške
5.5.2005 22:56:21   
Gina
O, super, zdaj pa nekaj novega vem. Hvala.

(odgovor članu D@isy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?