|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ko gre v vrtec 11mesečnik?
25.3.2009 9:44:13   
julči
Ojla, naša deklica je stara 10m in gre čez slab mesec v vrtec. Skrbi me predvsem zaradi prehrane. Namreč je bila alergik do 9m na KM, ko smo opravili provokacijo in je blo ok, a so mi vseeno naročili naj z mlekom počakamo do dobrega leta. Namreč do takrat sva bile na strogi dieti brez mleka, mlečnih izdelkov, in vse druge alergogene hrane (citrusi, kivi, paradižnik, paprika, čokolešnik,...) Zdej ji te stvari pač počasi uvajam. Ste ve dale otročkom že doma KM, čeprav ga do 1 leta odsvetujejo? Mogoče kompliciram, a ker je bivši alergik me logično skrbi, da se ne bi še dodatno kaj razvilo.
Aja z vzgojiteljico sem pa govorila... otrok ima dieto samo s potrdilom zdravnika.
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ko gre v vrtec 11mesečnik?
25.3.2009 9:48:19   
Doll
Če ima dieto s s trani zdr. ne vem kaj te skrbi??
Potem tega ne dobi

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ko gre v vrtec 11mesečnik?
25.3.2009 10:12:26   
julči
Ko je bila provokacija uspešna na PK so nam dali samo priporočila za naprej, velja pač enako kot za vse druge otroke, po enem letu KM, pač bit bolj pozorni,... če bi imela domače varstvo to ne bi bil problem. Da pa ima otrok v vrtcu dietno prehrano rabiš potrdilo zdravnika da je alergik, kar pa naša naj ne bi bila več. Zdravniki te itak hitr odpravijo, da naj kr vse je, po drugi stani pa prej stroga dieta tolk časa user posted image Skrbi me to, da se ji ne bi ponovno kej razvilo če bomo prehitevali čas, ker pravijo da alergije sicer izzvenijo, a se lahko pojavijo spet kasneje, v drugih oblikah,...?

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ko gre v vrtec 11mesečnik?
25.3.2009 10:32:16   
J.L.
julči potrdilo od pediatra ali alergologa?
moja gre v septembru (zaenkrat ni dokazanih alergij, zaradi problemov z kožo se moramo izogibati določenim jedem), tako da moram zaprosit za potrdilo ali kako? drugače sem pa na vlogi označila, katerim jedem naj se izogiba. user posted image se pravi da napisano ni dovolj?
komplicirajo za brezveze.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ko gre v vrtec 11mesečnik?
25.3.2009 11:24:21   
nuala
Ob vstopu v vrtec dobiš nekakšen formular, otrok pa mora opraviti zdravniški pregled pri svojem pediatru.
Če torej ta napiše, da je otrok zdrav, vendar ima alergijo, potem v vrtcu otrok dobiva dietno hrano. Greš na posvet z vodjo prehrane in se pogovoriš, kje je problem.
Če pa pediater napiše, da je otrok ok in lahko je vse, potem pač otrok v vrtcu dobiva normalno hrano.  Ampak pediater že ve, ali je dieta potrebna ali ne, zato se ne sekiraj.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ko gre v vrtec 11mesečnik?
25.3.2009 11:28:25   
mika
Ste ve dale otročkom že doma KM, čeprav ga do 1 leta odsvetujejo?

Ne, šele po enem letu. Za vrtec so ti predhodnice napisale. Naša je šla z 2.5 letoma v vrtec, tako da ne vem kako je, če gre pred enim letom.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ko gre v vrtec 11mesečnik?
25.3.2009 11:49:24   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Ob vstopu v vrtec dobiš nekakšen formular, otrok pa mora opraviti zdravniški pregled pri svojem pediatru.
Če torej ta napiše, da je otrok zdrav, vendar ima alergijo, potem v vrtcu otrok dobiva dietno hrano. Greš na posvet z vodjo prehrane in se pogovoriš, kje je problem.
Če pa pediater napiše, da je otrok ok in lahko je vse, potem pač otrok v vrtcu dobiva normalno hrano.  Ampak pediater že ve, ali je dieta potrebna ali ne, zato se ne sekiraj.

 Točno tako. Naša ima potrjeno alergijo na KML, vendar ne prenaša še nekaj drugih živil. To sem povedala pediatrinji in je glede na moja opažanja napisala, na katera živila je pupa preobčutljiva. Torej, odvisno od tvojega P.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ko gre v vrtec 11mesečnik?
30.3.2009 15:45:02   
julči
Oj, no js sem zdej sprobala zadevo, ker nočem da bi u vrtcu dobila kakšne reakcije, pa sploh ne bi točno vedla kaj je jedla.... Sem ji v petek zjutraj nardila mlečni riž- z malo KM, je blo ok, zvečer sem ponovila s polento, drugo jutro pa gres. Sobota je bla še čist ok. V nedeljo pa je mala dobila drisko, pokakana do sredine hrbta. Nč ni hotla jest, čim pa že je kaj, je driskala. Cca 3x na dan. Zelo jokava, nerazpoložena in zaspana, kar na tla se uleže (drugače je zelo živahen in aktiven otrok). Danes je zadeva podobna, zjutraj še vedno driska 1x, sicer ni blo skor nič, ker ni nič jedla, popoldan je kakala že kašasto, zeleno s sluzjo in zraven močno jokala, nato je spet zaspala. Sem klicala P in je sestra rekla da je verjetn kakšna trebušna viroza, da naj malo počakam da se stanje umiri in potem še enkrat probam z mlekom. Kaj mislite ve- so lahko to znaki alergije al je res kej zbolela. A se to ne bi kako pokazalo- na krvi,... če je kak rotavirus. Ma mi gre na živce ker me je tko odpravla sestra in me je strah ji spet dat mleko, ker je revca že čist fertik že 2 dni. A lahko od P zahtevam da napiše potrdilo za vrtec da je na dieti?
hvala za nasvete

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ko gre v vrtec 11mesečnik?
30.3.2009 21:01:41   
TiaSara
Julči - tole je čisto lahko reakcija na mleko, če pa gre za virus ali bakterijo pa se da dokaj enostavno preveriti z analizo blata (koprokultura).

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Nedonošenčki so se zopet zbrali v Mostecu
photo
V soboto je bilo zopet veselo v Mostecu, kjer so se zbrali najmanjši borci za življenje.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?