|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 8:47:44   
TomTaylor
Takole je bilo prvič (se kopiram iz druge teme)- Ko sem prvič pristavila svojega otroka k prsim nisem mogla verjeti očem, kako je moja dojenčica v trenutku instiktivno zahlastala proti dojki in bradavici, imela je močan sesalni refleks. Prvi dan vse lepo in prav, dojenje je steklo kot bi moralo, drugi dan pa so mi zaradi udrtih bradavic le te začele močno krvaveti. Bolelo me je kot hudič. Na mestu, ker je bila udolbinica sta zazijali rani. Bradavici sta se mi dobesedno razpolovili. Vsako pristavljanje je bilo hujše kot če bi mi npr. na živo trgali nohte...nepopisna bolečina...Vsaki 2 uri, ko sem pristavila dete k sebi sem si rekla "to je zadnjič, ne bom več dojila. Boli!"...pa sem vseeno vztrajala, saj sem mleko imela. In zavoljo mojega dojenčka. Potrpela sem in čez 14 dni sem začutila tisti pravi užitek dojenja...


Kako pa je z dojenjem pri drugem otroku? Tudi tako svinjsko boli prvih 14 dni??? Namreč sem 2. user posted image in po pravici me je teh prvih dni dojenja malo strah...user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 8:50:30   
barika
Upam, da ne.
Jaz sem si kar nastavke kupila, ker je bilo nevzdržnouser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
12.5.2009 9:22:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 9:30:31   
mika
Tudi jaz ti svetujem nastavke.

Pri nas je bilo podobno. Naslednji dan v P mi je šlo na jok, ko je bil čas dojenja. Mož mi je kupil nastavke, tako da so me že čakali doma. Gor sem jih dala samo na začetku, ker me je takrat bolelo...ko je prvič potegnila....zdelo se mi je, kot da mi mleko iz pet ven vleče. Ko je prvih parkrat potegnila, sem nastavek dala dol, pupa je pa sesala naprej. 14 dni je trajalo, da so se bradavice zacelile, potem sem jo pa dojila brez nastavkov.

Kako je drugič pa zaenkrat še ne vem, ker imamo enega otroka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 9:40:08   
Jančika_
Mene je obakrat bolelo samo nekaj dni, nič posebnega. Se mi zdi, da je bilo drugič manj bolečine, ker se komajda spomnim, da je bolelo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 10:18:13   
ninocka
Ja. Ampak tudi mine.
Pa zdej pri tretjem me bo verjetno tudi...user posted image


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
12.5.2009 10:29:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 10:30:26   
simonalokar
ne vem kako bo v 2 bom videla čez 12t tednovuser posted image user posted image user posted image .

v prvič pa so me bolele kot hudič. rane vse povsod - muka mi je bilo dojiti nato pa po pr. 2 tedna se je uredilo mazala sem se z benpanthenom zdaj pa se mislim že prej mazati z lanolinom. z nastavki pa ni hotel jesti sem jih za brez vezze kupilauser posted image user posted image user posted image . jih imam še če bo zdaj hotla.

se pa po vsakem kopanju masiram bradavice.

simona v 28 tednu

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
12.5.2009 10:34:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 10:39:21   
zmajaz
Mene zdaj pri ta 2. dosti dosti manj boli, pa bradavice sem imela bistveno manj ranjene - skoraj nič. Pa bolelo je samo prvi teden, ko je zagrabil, potem pa tudi to ne več. Danes je naš user posted image  star 12 dni, pa dojenje že kar nekaj dni ne boli nič več. Pri 1. sem pa imela do krvi ranjene bradavice in bistveo dlje je trajalo, da so se mi malo utrdile. Je pa tudi to res, da sem imela samo 6 mesecev prekinitve dojenja - od takrat, ko sem nehala dojiti ta 1. in začela ta 2.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 12.5.2009 10:46:23 >

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 10:45:10   
Anonimen
Je pa tudi to res, da sem imela samo 6 mesecev prekinitve dojenja - od takrat, ko sem nehala dojiti ta 1. in začela ta 2.


no, jaz je nism mela nič, sem kar dojila, najprej enga, pol mal oba pol pa sam drugegauser posted image
bolelo me je pa k svina na koncu nosečnosti,groza res....sam pol je pa minilo in ni blo nobenih problemov več...so ble bradavice dobro utrjeneuser posted image

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 10:48:39   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
no, jaz je nism mela nič, sem kar dojila, najprej enga, pol mal oba pol pa sam drugegauser posted image


Ja js je tudi ne bi imela, pa se naša frajla, takoj ko sem prišla v 2. trimesečje nosečnosti enostavno ni hotela več dojiti - se je kar stran obrnila, če sem jo še kaj silila, je pa začela jokati - pa celo ugriznila me je od jeze, tako da sem hočeš nočeš morala nehati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 11:20:21   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Ne. Niti približno ni enako. Pri prvi sem tudi jst spuščala solze v potokih od samih bolečin. Grozno, grozno.
Pri drugi je bil pa samo podvig dojenje- krčenje maternice. K ponoven porod. Brrrrrr.

Se podpišem. Tretjič je pa še hujše (krčenje maternice namreč). Pa hvala bogu, da se krči!!! user posted image

< Sporočilo je popravil Luni -- 12.5.2009 11:21:08 >


_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 11:26:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
no, jaz je nism mela nič, sem kar dojila, najprej enga, pol mal oba pol pa sam drugegauser posted image


Ja js je tudi ne bi imela, pa se naša frajla, takoj ko sem prišla v 2. trimesečje nosečnosti enostavno ni hotela več dojiti - se je kar stran obrnila, če sem jo še kaj silila, je pa začela jokati - pa celo ugriznila me je od jeze, tako da sem hočeš nočeš morala nehati.


jaz sem tud računala da bo tako, samo se mi računica ni izšlauser posted image nekje en mesec pa pol sem tandemsko dojila, pol se je pa sama odstavla.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 11:57:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Takole je bilo prvič (se kopiram iz druge teme)- Ko sem prvič pristavila svojega otroka k prsim nisem mogla verjeti očem, kako je moja dojenčica v trenutku instiktivno zahlastala proti dojki in bradavici, imela je močan sesalni refleks. Prvi dan vse lepo in prav, dojenje je steklo kot bi moralo, drugi dan pa so mi zaradi udrtih bradavic le te začele močno krvaveti. Bolelo me je kot hudič. Na mestu, ker je bila udolbinica sta zazijali rani. Bradavici sta se mi dobesedno razpolovili. Vsako pristavljanje je bilo hujše kot če bi mi npr. na živo trgali nohte...nepopisna bolečina...Vsaki 2 uri, ko sem pristavila dete k sebi sem si rekla "to je zadnjič, ne bom več dojila. Boli!"...pa sem vseeno vztrajala, saj sem mleko imela. In zavoljo mojega dojenčka. Potrpela sem in čez 14 dni sem začutila tisti pravi užitek dojenja...


Kako pa je z dojenjem pri drugem otroku? Tudi tako svinjsko boli prvih 14 dni??? Namreč sem 2. user posted image in po pravici me je teh prvih dni dojenja malo strah...user posted image



Mene je bolelo in to zelo.Sem kar čivkala zraven,ko je vleklauser posted image No,pa je tudi to minilo.

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
12.5.2009 12:38:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 14:05:03   
kamilija
Mene ni nič bolelo. Pravijo pa, da če boli, da ni pravilno pristavljen. Sem si pa že v štartu mazala z bepanthenom.
No sej, vsaka je zgodba zase, veliko sreče ti želim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 15:31:19   
potepinček
Po vsakem dojenju si bredavice močno namaži z Lanolinom, tako ti ne bodo razpokale. Lanolin je čisto naraven, tako da ga ni potrebno izpirati ali brisati, zato z njim ne šparaj, ker bredavice obnavlja in ščiti, ter jih mehča. Pa srečno !

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 16:25:10   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija
Pri drugi je bil pa samo podvig dojenje- krčenje maternice. K ponoven porod. Brrrrrr.

Ou jesuser posted image . Vsakič je hujše. Se že veselimuser posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 20:58:15   
madela
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija
Pri drugi je bil pa samo podvig dojenje- krčenje maternice. K ponoven porod. Brrrrrr.

Ou jesuser posted image . Vsakič je hujše. Se že veselimuser posted image .



Joj,zdaj si me pa spomnila. Jaz sem po tretjem porodu mislila,da so še enega user posted image  noter pozabili,ker je bilo kot popadki user posted image
Kar se tiče dojenja...prvič je bilo peklensko in sem morala nehat dojit. Drugič sem sicer imela nekaj ranic,vendar so bile bolečine precej manjše,tretjič pa je bilo super,nič bolečin...no razen,ko je bil naval mleka. Ker tretjič sem pa fasala mastitis,al kako se že reče in sem pristala na antibiotikih.Sem pa kljub temu dojila naprej.
Srečno in nič straha!
Aja,sama sem si tudi za drugič kupila nastvake,ampak so ostali neuporabljeni. Mogoče en mali nasvet...meni je moja mami rekla naj si zadnji mesec nosečnosti z brisačo drgnem po bradavici(ne preveč,z občutkom)ker to kao malo utrdi bradavico.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dojenje pri 2. otročku - tudi boli?
12.5.2009 22:25:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor




Kako pa je z dojenjem pri drugem otroku? Tudi tako svinjsko boli prvih 14 dni??? Namreč sem 2. user posted image in po pravici me je teh prvih dni dojenja malo strah...user posted image



Ne. Niti približno ni enako. Pri prvi sem tudi jst spuščala solze v potokih od samih bolečin. Grozno, grozno.
Pri drugi je bil pa samo podvig dojenje- krčenje maternice. K ponoven porod. Brrrrrr.


Enako.

Je pa drugič minilo veliko hitreje, prvič bolelo kakšen mesec, mogoče malo več, drugič ene 10 dni.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?