|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Darila gostov na poroki
12.5.2009 22:50:04   
Lenck
Malo nerodno mi je, zato prosim za nasvet.

Bliža se poroka, gostje so povabljeni... Bolj ali manj uradno user posted image Z bodočim možem imava urejeno stanovanje oz. tisti del, ki je urejen, napolnjen, ena soba pa čaka na čas in finance, in resnično ne potrebujeva ničesar v smislu kakih servisov, aparatov in podobnih "klasik". Počasi zbirava stvari za bebo... vendar še niti ne veva, kaj bova kje dobila/si izposodila in kaj morava kupiti. Torej nama v bistvu, pa kakorkoli grdo se sliši, najbolj in zelo prav prišel denar. Da nama namesto servisa čajnih skodelic, ki jih nimava kam dati, dajo 20 €, če že hočejo kaj.

Saj sva tistim, ki so njau povprašali, povedala, da ničesar ne rabiva, da jih vabiva, ker so nama blizu, ne zaradi daril, ampak v resnici vsi vemo, da nekaj pa bodo prinesli - eh, kje je pa še kdo šel na kako poroko brez darila? Kako najbolj taktno vabljenim povedati, da ne želiva standardnih daril, ampak naj nama, če nama res želijo kaj podariti, podarijo denar ali recimo bon v kaki trgovini? Nekako ne vem... ker bo poroka kmalu, bova začela zbirati fiksne potrditve, kdo pride (ker imava malo povabljencev, in torej ne moreva računati na nekaj plusa ali minusa, ampak kar fiksno število), pa bi rada prej vedela, kako naj ukrenem z vprašanjem daril. Praktičnih zadev, okrasja in podobnega res ne potrebujeva... denar pa bi nama, priznam, prišel prav, bolj kot multipraktik, ker z dvema ali tremi nimam kaj početi.

Kake ideje, izkušnje? user posted image

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Darila gostov na poroki
12.5.2009 22:53:03   
water lily
Sedaj v večini tako ali tako nosijo denar.
Zraven kuverte so pa seveda "praktična" darila. To pač ne moreš preprečit.
Boš pač imela kristalne kozarce za penino, pa kristalni pepelnik, pa miljon rož, pa šampanjce, pa brisače z izvezenimi prstani ali pa golobčki, prtičke, albume.....
user posted image

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Darila gostov na poroki
13.5.2009 7:36:58   
Čebel@
midva sva spodaj na vabilo napisala da ker si delava domek,da bi nama najbolj prišel prav  denar in so se res vsi držali tega......zraven kovert sva pa dobila še šrarovček,pa eno kristalno posodo,rože-take zadeve in v kuvertah od 200 do 400 evrov........je pa tko da ko sva osebno nosila vabila po domovih,je itak vsak takoj prebrral in so valda nekateri vprašali če bi res denar in sva kar rekla da ja........tko da najboljš da jim poveš-sej konec koncu ste v žlahti

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Darila gostov na poroki
13.5.2009 8:01:38   
t5t6
Več ali manj se ljudje pozanimajo kaj potrebujete, če ne pri vas pa vsaj povprašajo starše. Nič ni narobe, da povesta, da potrebujeta denar, to je tudi povabljenim najlažje. Moraš pričakovat pa vseedno, da boš od kakih dalnjih tet dobila kakšne pladnje al kaj podobnega to pač spada zraven. Jaz sem dobila pladnjev za izvoz.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Darila gostov na poroki
13.5.2009 8:23:27   
poli*
Jaz imam isto težavo oz. ni težava. Večina svatov, ki ve, kako se temu streže so naju vprašali ali imava knjigo želja ali bi raje denar. Ker imava že vse, sva se odločila za denar... so pa tut taki, ki jim ne potegne oz. se mi zdi, da zanalašč nočejo dati denarja in raje kupijo karkoli.

Se je tut meni zgodilo, da enim res ne potegne o čem govoriš- recimo, so me vprašali, kaj rabiva, ampak jaz sem take sorte, da ne morem direkt rečt :denar!, ampak sem povedala, da glede stanovanja imava vse in ne potrebujeva ničesar, zato bova pa raje pokrila stroške poroke.
In potem še vedno reče, da ne ve, kaj ti bo kupil user posted image  user posted image  user posted image . Ahh, pa kaj češ. Kot je že ena napisala, se ne moremo izogniti gori pladnjev in kozarcev.. user posted image

Svetujem ti, da si čim bolj "jasna" glede darila, da ne boš dobila res 3 multipraktike, 2 fritezi...
srečno!

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?