|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   na pomoč - trma in pol
15.5.2009 17:08:07   
lenček
Ojla,
zanima me, kako opravite z navali trme. Moj 4,5 mesečnik je najtrmastejše bitje kar jih poznam. Trenutno ima fazo, ko ga nikakor ne morem pripraviti do tega, da bi šel na sprehod v vozičku. Košaro smo zamenjali za športni del, naklon smo rahlo dvignili, ročaj obračam po potrebi, pa ne zdrži notri več kot 10 minut, potem tuli na polno in se ga ne da pomiriti. Nositi ga ne morem, ker ima skoraj 8 kil in je pravi divjak, poskusili pa smo vse. Od tega, da ga pustimo da rjuje tudi pol ure, potem se predam jaz, do tega, da ga jemljemo ven, tolažimo in dajemo nazaj. Kenguru je za silo ok, pa tudi ne več kot 15 minut, pa še to ob dobrem dnevu. V avtu se mu po novem meša in joka do bruhanja in švica v potokih, tako da niti z avtom ne morem pobegniti do narave, kaj šele do staršev, ki so 120 km od mojega doma. A mi res ne preostane drugega, kot da vse dni ždim za 4 stenami bloka in se zraka nadiham skozi okno? Fizioterapevtka pravi, da je to sicer pogosto, vendar pri otrocih starih vsaj 9 mesecev. Sem na robu, kaj bo šele pol? Aja, da ne bo pomote, v voziček ga dajemo spočitega, previtega, nahranjenega, s podrtim kupčkom, po senčki, pšo parkcu,... ni mu vroče, ni mu hladno, nič mu ne fali, samo teži kar tako (pripet, odpet,...). Če ga dam noter zaspanega, je pa štala že prvo minuto!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: na pomoč - trma in pol
15.5.2009 17:59:19   
Paštetka
uf... poznam

Sem ga 1x pustila, ker mi je skoraj film pukno, da je tulil čez celo mesto. Folk me je gledal kot, da sem prtegnjena. Ampak drugi dan in vse dneve naprej pa smo se lepo peljali.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu lenček)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: na pomoč - trma in pol
15.5.2009 18:03:32   
lenček
ojla,
in koliko časa je to trajalo? Ker jaz sem vztrajala 45 minut že parkrat, pa ni nič boljše):, partner ga je nekajkrat pustil, da joka dokler ne zaspi, pol se pa zbudi po kaki urici in naprej joka. štala grande

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: na pomoč - trma in pol
15.5.2009 18:09:28   
Paštetka
vzameš ga ven, daš puso, potem takoj v voziček. In to ponoviš, da ve, da ni sam, da če zajoka, da si ti tam, vendar  s tem, ko ga daš takoj nazaj mu daš vedeti, kje mora biti. To ponavljaš. Isto je s spanjem.  To je kao mehka varinata.

Jaz sem ubrala pri vozičku tršo user posted image , ker enostavno ga nisem mogla več nosit. Cca. uro se je tudi drl. Vse do doma. V glavnem domov ga pripelji, da bo vedel, da mora do doma biti v vozičku. Sicer pa če bo res hudo, ga vzami malo ven, potolaži (vendar nikar ne nesi ob vozičku. Če/ko bosta šla naprej, obvezno v voziček.

Pa mirne živce user posted image



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu lenček)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: na pomoč - trma in pol
15.5.2009 18:15:42   
urska25
Moja prijateljica je imela podobno. Jaz ti priporočam da kupiš sling in ga nosiš,ko zaspi pa ga daš v voziček. Tako je naredila ona in je delovalo. Za avto ti pa ne vem kaj svetovat. Najbolje da ga pustiš jokat. Čeprav ne vem kako boš lahko pol peljala. Drugače pa v sling pa na vlak, če je ta možnost.

_____________________________

Sem ponosna mamica dveh princesk

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: na pomoč - trma in pol
15.5.2009 18:31:37   
lenček
Ja poskusila sva to varianto z lupčki in nazaj not in ono z dretjem do doma, ne pomaga pa nič. Kak dan, recimo 1x na teden, se vozi in se dela, kot da je blazni pristaš vozičkanja, sicer se pa v glavnem na vse pretege brani. To, da vso pot domov kriči, pa skoraj ni mogoče, ker je za tak podvig treba nekam priti, jaz pa dlje od naselja zadnjih nekaj dni nisem uspela, ker rjuje od prve minute. Poskusila sem tut s treningom, da ga doma v voziček dajem, pa mu je strašna fora, ko gre zares, pa rjuje kot pri norcih. Slinga se otepa kot hudič križa, ga seveda že imamo, kenguru pa je druga pesem. Mamo onega tomyjevega, ko se lahko tut navzven nosi, pa ponavadi podivja že med pripenjanjem, razen, če mi ga kdo drug zapne in zamoti, ampak za to rabim nekoga, sama komaj kam prideva. Zdaj recimo, ko je partner na službeni poti, takorekoč še v trgovino ne morem, ker rjuje od praga naprej in ves čas v trgovini, sem si kar mamo poklicala na pomoč. sicer je pa tut doma zahtevne sorte, bi ga blo treba skoz animirat. Jojmene.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: na pomoč - trma in pol
15.5.2009 18:47:56   
Najaa
4,5m je star? Uh, koliko te še čaka! user posted image  

(odgovor članu lenček)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: na pomoč - trma in pol
15.5.2009 18:49:26   
lenček
jah najaa, hvala za vzpodbudne besede ;)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: na pomoč - trma in pol
15.5.2009 18:53:45   
Najaa
Haha, se spomnem, naša je tud zgodaj začela trmarit v vozičku. V bistvu se pri 2m sploh ni hotla več vozit v košari, ker ni nič ven vidla. Pa sem jo dala v lupunico in je bila zadovoljna. potem pri cca 10m ni bilo šans, da bi se usedla v voziček, ker ona pa že lahko nogice uporablja. Ni še znala hodit, ampak je zelo rada se postavljala na noge, seveda. In sva imele hude boje takrat.user posted image

Kaj pa tvoj mali sploh rad dela, če ne mara vozička, ne kengurujčka, ne vožnje z avtom? A je najraje na tleh ali kaj?

(odgovor članu lenček)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: na pomoč - trma in pol
15.5.2009 19:09:46   
lenček
če bi bilo po njegovem, bi bil ves dan na rokah, seveda v vseh pozah, ki mu jih fizioterapevtka prepove. V ležalniku je najboljše bit na tleh, ker pol vse vidiš, igralna površina pa je super za mikastenje figuric. Se pa tut sama sprašujem, kaj za vraga naj bi počela ;)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: na pomoč - trma in pol
15.5.2009 20:51:58   
Anonimen
Moj tudi ni maral vozička, smo ga nosili v slingu. Zdaj ko pa je v športnem delu, pa sedi notri čisto direktorsko in uživa. Košare ni prenesel, tudi če smo mu vzglavje dvignili.

Morda poskusi že s športnim delom, pa ga oblazini, podpri glavico... pa boš videla, če bo kaj spremembe.

Avto pa...hja. Naš se še pri skoraj 11 mesecih pritožuje. Če grem sama in ni ravno njegov čas za spanje, se založim s piškotki, prepečenci, vsaj dvemi dudami, kakšnim sadjem, mu pojem, se pogovarjam z njim...pa nekako prideva do ciljauser posted image Kakšen je po takem podvigu avto, verjetno ni potrebno pojasnjevati.






(odgovor članu lenček)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
15.5.2009 22:20:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: na pomoč - trma in pol
15.5.2009 22:28:19   
bumerang
Še po vseh teh letih me potolaži, da nisem edina. Oprosti, vem da ti ne pomaga, ampak mene malo olajša. Sem namreč vedno fovšno gledala vse, ki sedijo za mizo in klepetajo, okoli njih pa vozički, pa tudi tiste, ki so se mirno ure in ure sprehajale. Pri nas ni bilo šans z avtomo niti par km, z vozičkom pa sploh ne. Edino zdravilo proti huronskemu tuljenju je bilo petje, ampak osebno, kasete niso palile.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
15.5.2009 22:30:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: na pomoč - trma in pol
15.5.2009 22:33:04   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: lenček

ojla,
in koliko časa je to trajalo? Ker jaz sem vztrajala 45 minut že parkrat, pa ni nič boljše):, partner ga je nekajkrat pustil, da joka dokler ne zaspi, pol se pa zbudi po kaki urici in naprej joka. štala grande



brez veze.

moj je bil isti. pritulil čez celo mesto do doma....pa niso pomagale nobene puse pa noter pa ven....on je hotel biti zunaj. basta. in pustila sem ga mogoče dvakrat, potem pa nisem imela več srca.

in je prerasel. pri osmih se je začel lepo voziti v vozičku in vsak dan je bilo bolje. brez matranja.

še zdaj pri 3,5 rad zleze v voziček in se pusti voziti.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lenček)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: na pomoč - trma in pol
15.5.2009 22:55:03   
lenček
Oj Rija; kaj si pa potem počela, če ni hotel biti v vozičku? Ste ga pač na rokah nosili al kako? Tako tut ne bova daleč prišla, morda na dvorišče, bučko ima, kot sem prej napisala že skoraj 8 kil, pa je star šele dobre 4 mesece in pol. Tudi, če sem najusmiljenejša na planetu, ga prav daleč naokoli ne morem nositi ):. Po rojstvu je imel tri mesece pošastne krče in je baje malo zakočen v ramenih od zvijanja, pa mu baje vzglavja v športnem delu vsaj še kak mesec ne smem preveč dvigniti.....Okolice sem se od oka navadila, že za prvim vogalom pobiram strupene komentarje, najbolj mi gre na jetra to, da niti meni, niti njemu sprehodi niso ravno v užitek, v stanovanju mu tudi dolgčas rata, da o mojih pomanjkanjih socialnih stikov ne govorim user posted image . Upam, da si bo, tako hitro kot se je za štrajk odločil, tudi premislil. 

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
15.5.2009 23:08:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lenček)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: na pomoč - trma in pol
15.5.2009 23:15:52   
taška30
Moji dve tudi nista bili ljubiteljici vozička, nikoli. Niti spali nista nikoli v vozičku, mogoče za 15 minut po eni rundi silnega dretja. Kot je ena rekla, tudi jaz sem z zavistjo opazovala mame, ki so se mirno sprehajale ali celo kofetkale z otroci v vozičku itd...pri nas pa vedno neko teženje.user posted image

Po mojem nimaš kaj naredit. Zdaj v tej fazi (in bo bolje, verjemi) se pač sprijazni, da kilometrskih pohodov pač ne bo. Zapeljita se do bližnjega igrišča, tam ga daj ven in ga imej v naročju, naj malo gleda otroke itd... Zdaj ko je toplo vzemi dekico in ga daj ležat nanjo na travo.

Aja, pa pri 4,5 mesecih že zna kaj držat v rokah, daj mu kaj priveži na voziček, pa ne lepo igračko, ampak kaj butastega, npr. kakšno vrečko, ki šumi, kake barvaste trakce, da jih bo žulil itd...

(odgovor članu lenček)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: na pomoč - trma in pol
16.5.2009 12:57:17   
lenček
Ja,
izgleda mi ne preostane drugega, kot da pač čepiva notri ali pa sediva na klopci. Slednje tudi kmelu ne bo več varianta, ker je po novem tiho le, če stojim, ga nosim okoli in mu kažem stvari, v naročju rata dolgcajt po 10 minutah. Ojojojoj. Sem se odločila, da bova pač vsak dan šla kao ven, pa ga bo že enkrat minilo user posted image . Je pa res, da še nikoli nisem kjerkoli poznala toliko sosedov, par tednov po porodu sem ratala ona, ko njen tamali skoz pojeuser posted image , še sreča, da se notri bolj malo slišiuser posted image

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: na pomoč - trma in pol
16.5.2009 12:59:13   
lenček
aja taška,
na travo ga bom tut v kratkem dajala, v voziček smo mu dali pa že čisto vse, najbolj zaleže ena žaba, ki poje, pa še to za par minut, pol mu je dolgcajt; ampak ne štekam, doma je v ležalniku med kosilom komot tut pol ure brez pritožbuser posted image . Hvala punce za vse nasvete, pa držite pesti, da ga čim prej mine

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: na pomoč - trma in pol
17.5.2009 11:37:04   
lenček
Taška,
ne samo, da stvari prime, kotali se na trebuh, hoče se postavljat na noge, meče vse, plazi in rotira na trebuhu. Pri miru ni praktično nikoli, morda, ko reees globoko spi. Že med nosečnostjo je brcal brez pretiravanja vsaj ene 16 ur na dan, zdaj brca in maha še med dojenjem. Je tut one sorte, ko se zvečer ne pomiri, ampak divja na polno, pol se pa v sekundi da na off. Samega ga ne morem pustiti niti na 200x200 postelji za 3 minute, ker kot gosenica prileze iz sredine kamorkoli. Zadnjič na ceplenju smo ga 3 držale revčka, ker je seveda protestiral, že pri treh mesecih pa je delal tako, da ga je zdravnica 2x zbodla, prvič mu je igla iz nogice "pobegnila" po sekundi. Reees je naporen divjakec ta moj bauc. Še sestra pri zdravnici ga prime le za 2 minuti, ker tut v naročju divja kar tako, kadar joka je pa še 3x huje... jao jao

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: na pomoč - trma in pol
17.5.2009 11:55:16   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

me potolaži, da nisem edina. Oprosti, vem da ti ne pomaga, ampak mene malo olajša. Sem namreč vedno fovšno gledala vse, ki sedijo za mizo in klepetajo, okoli njih pa vozički, pa tudi tiste, ki so se mirno ure in ure sprehajale. Pri nas ni bilo šans z avtomo niti par km, z vozičkom pa sploh ne. Edino zdravilo proti huronskemu tuljenju je bilo petje, ampak osebno, kasete niso palile.


Joj, mi je tole znano.

Naš se je preprosto nehal dreti v vozičku nekje 6 mesec. Kar čez noč... Nimam pojma zakaj... Ker sem že obupala in vse sprobala prej...  Sem ga pač vozičkala tam kjer ni nobenega motilo njegovo dretje in jokcanje (imamo user posted image in se vozičkanju vsaj 1x- 2x dnevno nisem mogla izogniti). HB je okoli nas to možno... Je pa kar hudo ker se po nekaj mesecih res že vnaprej bojiš iti kam z otrokom...Komentarji, pogledi,...  Sama nikoli pametno ne svetujem in komentiram mamic... Vsaka sproba čisto vse in če njej, ki otroka najboljše pozna ne uspe, jaz ne mislim pametovati...

Naš se še sedaj 120 km dere, ko moram z avtom k staršem... Ne zaspi nikoli v vozičku, ne na biciklu, ne v avtu... Nikjer samo doma v postelji. Ugotovila sem da rabi striktno rutino in če pol ure zamudiš spanje se dere in tečka cel dan...

HB vse mine... Oz prerastejo...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: na pomoč - trma in pol
17.5.2009 12:00:00   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: lenček


ne samo, da stvari prime, kotali se na trebuh, hoče se postavljat na noge, meče vse, plazi in rotira na trebuhu. Pri miru ni praktično nikoli, morda, ko reees globoko spi.


Točno tako je bilo pri nas v tej starosti + da celi dan v starosti dveh mesecev ni zaspal nikoli ( niti za 15 minut). Vsi so ga imeli za čudo. Je pa pozitivna stvar, da je bil zelo hitro motorično napreden... Ko je začel sedeti se je po riti poganjal po celem stanovanju, Shodil 1 teden do 11 mesecev. Pravim, da ni čudno, če pa nikoli ni mel mira in ko so drugi spali je on treniraluser posted image

(odgovor članu lenček)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?