|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sončna krema
17.5.2009 21:34:05   
pikapoka12345
Živjo,

katere sončne kreme uporabljate za vaše dojenčke in malčke? Kako pogosto pa jih mažete. Sej ne, da bi jih izpostavljali soncu, vendar gotvo jih je fino zaščititi.

Vaše izkušnje?

Hvala in lep pozdrav
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sončna krema
17.5.2009 21:36:09   
n.nati
Mi uporabljamo kremo od La roche-posay z zaščitnim faktorjem 50 in smo z njo zadovoljni. Kupi se pa v lekarni

(odgovor članu pikapoka12345)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sončna krema
17.5.2009 21:56:58   
analucija
eucerin

(odgovor članu n.nati)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sončna krema
17.5.2009 22:01:10   
sanelaa
eucerin je tudi pri nas zakon....

(odgovor članu analucija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sončna krema
17.5.2009 22:03:30   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: n.nati

Mi uporabljamo kremo od La roche-posay z zaščitnim faktorjem 50 in smo z njo zadovoljni. Kupi se pa v lekarni


Enako, le da imamo ZF 40.

(odgovor članu n.nati)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sončna krema
17.5.2009 23:05:57   
kaja02
IZVIRNO SPOROČILO: N & B

IZVIRNO SPOROČILO: n.nati

Mi uporabljamo kremo od La roche-posay z zaščitnim faktorjem 50 in smo z njo zadovoljni. Kupi se pa v lekarni


Enako, le da imamo ZF 40.


povejte mi, a pušča kakšne madeže na oblačilih, ali je otrok bel, ko ga namažeš??????,

ker od eucerina mamo čist rumena oblačilauser posted image

_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sončna krema
17.5.2009 23:08:48   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: kaja02

povejte mi, a pušča kakšne madeže na oblačilih, ali je otrok bel, ko ga namažeš??????,



Je redkejša tekstura in se krema oz. mleko lepo razmaže in otrok ni bel. Madežev zaenkrat še nikjer nisem opazila. Mi imamo to kremo prvič in sem zelo zadovoljna.

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sončna krema
17.5.2009 23:19:37   
kaja02
N & B- hvala za odgovor, ta krema se kup v lekarni, a ne??? mogoče veš kakšne je cena???

_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sončna krema
17.5.2009 23:20:49   
glen
Mustela,ker je edina od 0 mes. dalje ,se kupi v lekarni,sam je mal draga (26 eu)mala tubica

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sončna krema
18.5.2009 6:53:36   
maruscha
mi imamo kupljeno pri dermatologu SunSan... full dopra in še ne draga 11eur velika tuba

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sončna krema
18.5.2009 6:56:07   
suprmedo
pozdravljene!
mene samo nekaj zanima, mamice bi rade vse naredile in naredimo za svoje malčke ampak se mi zdi da z faktorji kraem baje malo pretiravamo. meni je pediatrinja rekla da večji ko je faktor majn  D vitamina telo dobi od sončka. baje da je faktor 25  otroške kreme dovolj saj itak otroka ne izpostavljamo soncu.
nevem vsak reče drugače! in vaka mamica ve kaj je najboljše za svojega otroka.



(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sončna krema
18.5.2009 8:02:48   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: kaja02

N & B- hvala za odgovor, ta krema se kup v lekarni, a ne??? mogoče veš kakšne je cena???


V lekarni, mislim, da je okoli 16€

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sončna krema
18.5.2009 8:16:46   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: suprmedo

nevem vsak reče drugače! in vaka mamica ve kaj je najboljše za svojega otroka.



Res je. Odvisno pa je tudi od same polti. Pri nas smo vsi bolj svetlopolti, mož ima sploh kožo brez pigmenta s pegami in zaradi znamenj hodimo 1x letno na pregled k dermatologu. Ravno prejšnji teden smo imeli pregled in mi je za našo polt svetovala ZF med 30 in 50 z mineralnim filtrom.

Naj bi bili pa od 01.06.09 novi standardi glede ZF.

< Sporočilo je popravil N & B -- 18.5.2009 8:18:03 >

(odgovor članu suprmedo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sončna krema
18.5.2009 10:15:18   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: glen

Mustela,ker je edina od 0 mes. dalje ,se kupi v lekarni,sam je mal draga (26 eu)mala tubica


Ja, res naj bi bila že za zelo majhne, ampak je ne razmažeš niti pod razno- naša mala je bela, kot da je v Jupol padla... sem čisto razočarana nad to kremo, še posebej, ker za 26€ pričakujem, da se bo vsaj razmazala...

No sedaj imam Weledino, ki je naravna (BDIH), faktor 20 (jo pač večkrat namažem, stara je 10,5 meseca) in sem zelo zadovoljna. Sem jo pa komaj našla. Nismo iz Lj in ko gremo po plenice, robčke, mleko... gremo le do Supernove na Rudniku, kjer pa Welede ali Dr. Hauschka nisem dobila. Potem pa zadnjič slučajno zagledam to kremico v Leclercu in to za samo 9,5€...user posted image

Eucerin uporabljam zase, se mi zdi pa preumetna za otročka. Pa tudi na enih nemških testih je bila zelo slabo ocenjena user posted image

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sončna krema
18.5.2009 13:28:55   
onur
baje da je faktor 25  otroške kreme dovolj saj itak otroka ne izpostavljamo soncu.


večji kot je faktor, več je kemikalij in npr. od 30 do 50 je le malo višja zaščita, vendar več kemikalij

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sončna krema
18.5.2009 13:39:21   
Gilo
Zelo zanimivo, spada v to temo, pa še nekaj dodatnih nasvetov:

http://med.over.net/forum5/read.php?69,4762952

_____________________________

Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa. (Elisabeth Stone)

Kadar srce joče za tistim, kar je izgubilo,
se duh smeji zaradi tistega, kar je našel...

(odgovor članu pikapoka12345)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sončna krema
18.5.2009 14:01:35   
Gilo
http://www.zps.si/images/stories/negasport/soncne_%20kreme.jpg

V tej tabeli se vidi, da je krema Cien dobila najboljše teste. Dobi se jo v Lidlu. Cena - zelo ugodno!!!

_____________________________

Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa. (Elisabeth Stone)

Kadar srce joče za tistim, kar je izgubilo,
se duh smeji zaradi tistega, kar je našel...

(odgovor članu pikapoka12345)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sončna krema
18.5.2009 23:01:53   
Veselka21
Uporabljamo mleko za sončenje v spraju od Justa, faktor 25. Namažem ca pol ure preden gremo ven

(odgovor članu pikapoka12345)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sončna krema
19.5.2009 10:27:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: suprmedo

pozdravljene!
mene samo nekaj zanima, mamice bi rade vse naredile in naredimo za svoje malčke ampak se mi zdi da z faktorji kraem baje malo pretiravamo. meni je pediatrinja rekla da večji ko je faktor majn  D vitamina telo dobi od sončka. baje da je faktor 25  otroške kreme dovolj saj itak otroka ne izpostavljamo soncu.
nevem vsak reče drugače! in vaka mamica ve kaj je najboljše za svojega otroka.





Imaš prav. Nekateri pediatri priporočajo samo faktor 6 in nič več, pa večkrat namazat. Sin ima skoraj leto in ko se zunaj igra ali v ko je v vozičku na sprehodu, ga ne mažem z nobeno žavbo, le po večernem tuširanju z Bepanthol-om. 
Ima pa prav lepo barvico. Sicer ga poskušam držati v senci ampak je ves nesrečen če moa bit pri miru pa tolk fajn se je plazit po vrtu...itd.


(odgovor članu suprmedo)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: sončna krema
19.5.2009 14:06:41   
ThinLizzy
Znamka mi ni pomembna. Pogledam sestavine, da ne vsebuje škodljive zadeve kot je npr. alkohol denat in podobnih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: sončna krema
19.5.2009 15:05:15   
pf
Mustela.

(odgovor članu ThinLizzy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: sončna krema
19.5.2009 15:08:44   
janie
dr. hauscka

(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: sončna krema
19.5.2009 15:13:34   
tasa_m
Eucerin ampak je vsa bela user posted image user posted image , tak da je glih ne priporočam. Mislim da bomo kar na Niveo šli..

(odgovor članu janie)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Spiš med dojenjem? Na to moraš paziti!
Na internetu lahko najdeš veliko napačnih informacij o spanju in dojenju ter o tem, da je to vedno nevarno.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?