|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Preeklampsija
28.3.2009 19:08:15   
Noseckica
Pozdravljene.

Zanima me, če je katera imela v (prvi) nosečnosti preeklampsijo in kako je bilo potem v naslednji nosečnosti? Ste dobile kakšna posebna navodila, zdravila, ste bile bolj pod zdravniškim nadzorom, user posted image .......kako se je nosečnost zaključila?

Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Preeklampsija
28.3.2009 19:36:57   
kajajaka
link

na tem linku imaš članek.. srečno in lp

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 11.6.2009 16:00:59 >

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Preeklampsija
28.3.2009 19:49:58   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka
link

na tem linku imaš članek.. srečno in lp


Hvala. user posted image  

Upam, da se še javi katera, ki bo povedala, kako in kaj okrog preeklampsije.

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 11.6.2009 16:01:22 >

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Preeklampsija
28.3.2009 21:58:53   
abi
Preklampsijo sem imela prvo user posted image  in v druge se je pojavila čisto na koncu v 39 tednu vendar HB le zmerna. V  drugi user posted image  sem drugače imela  polihidramnij ( preveč plodovnice in ogromen trebuh).

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Preeklampsija
29.3.2009 8:27:23   
Ploha
abi: kako pa ugotovijo, da imaš polihidramnij, kolk si pa imela obseg trebuha?

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Preeklampsija
29.3.2009 9:22:31   
pokec3609
ja a je lahko kaj narobe,če imaš preveč plodovnice?

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Preeklampsija
29.3.2009 13:23:26   
Binko
Pozdravljene!

Jest sm jo imela v prvi nosečnosti! Dobila v 36 tednu in takrat so mi tudi sprožili porod! Sm pa mela ful pritiska, proteine v vodi,zelo sm zaotekala, pa pojavljale so se mi pikice pred očmi. Tako da so me na tistem pregledu obdržali! In po treh dneh sm rodila zdravega fantka! Zdj sm pa že v 36 tednu pa mam slabo vodo, pa včasih vidim pikice pred očmi ! Drugih znakov pa nimam! Imam pa vsak teden pregled!

(odgovor članu pokec3609)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
29.3.2009 13:51:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Binko)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Preeklampsija
29.3.2009 22:07:52   
ajna12
Zdravo!
Jaz sem v 1. nosečnosti rodila v 33. tednu, zaradi hude oblike preeklamsije. Hčerka je imela 1405 g, bila zahirana. V 2. nosečnosti bila pod stalnim nadzorom ginekologinje, jemala Aspirin, dieta, počivanje, prišla do 36 tedna in 5 dni, pa še takrat je sicer pritisk naraščal, samo je bil še v zgornjih mejah, bolela me je glava, v glavnem veliko lažja oblika kot prvič.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Preeklampsija
31.3.2009 9:16:27   
lenika
Kolikšen pa je pritisk, da naredijo paniko?

(odgovor članu ajna12)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Preeklampsija
5.4.2009 18:28:48   
abi
Polihidramnij ugotovijo ko ti G. izmeri (SF) trebuh, in seveda tudi na UZ kjer se vidi večja količina plodovnice okoli otročka. 
Pri meni je bilo np v 29 t obseg S/F kar 40cm. Moral bi biti pa nekeko isti kot je stara nosečnost torej 29cm.
Glede težav z preveliko količino plodovnice je pa tako da je zaradi večjega trebuha velik pritisk na pljuča in težko dihaš (polek tega da si že tako ali tako ogromen user posted image ). Pri samem otroku pa ugotavljajo zakaj tako veliko odvaja vodo - torej ali je kakšna težava pri slabem požiranju plodovnice ). Pri meni je bil pač zelo velik user posted image  kar (4600g in 57cm) in je bilo z njim vse o.k .

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Preeklampsija
11.6.2009 13:48:26   
tamo
Jaz sem imela preeklampsijo v 1. nosečnosti in so mi porod sprozili. Začelo se je v 34. tednu s povišanim pritiskom in nato so se pojavile še beljakovine v urinu. Ves čas sem bila v bolnišnici, kjer so spremljali moje in otrokovo zdravstveno stanje in v primeru hudega poslabšanja, bi porod sporžili. Uspeli smo priti do 38. tedna. Mali je bil zahiran. Ko sem se zanimala, kako kaj z drugo nosečnostjo, mi je G rekla, da je 30% možnosti, da se zadeva ponovi. Upam, da ne!!!!

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?